Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lenka_ke
7. sep 2009

ahojte dievčence, malá sa mi začala v noci budiť asi 3 x za noc, hoci predtým mi vedela prespať tých 6 až 8 hodín bez prestávky. bez prsníka mi väčšinou nechce znovu zaspať. má problémy aj so zaspávaním, zaspáva mi najskôr okolo desiatej, niekedy ešte neskôr. skôr zaspí len vtedy, keď z nejakého dôvodu nespí cez deň. predtým mi v pohode zaspala už o pol deviatej - deviatej. neviete mi niekto poslať knižku "Každé dieťa sa vie naučiť spať"? možno by to na ňu zabralo. ďakujem

desszi
7. sep 2009

http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download...
diavcence na tejto adrese je knizka dostupna na internete - da sa stiahnut a vytlacit
🙂

lenka_ke
7. sep 2009

Desszi veľká vďaka, si zlatá, už aj idem študovať. 🙂

nadulici
7. sep 2009

zuzka mas to poslane,dufam ze pomoze 🙂

lenka_ke
7. sep 2009

Erika, inak nejaké zásady podľa Giny Ford sú popísané na stránke www.koliska.sk

desszi
8. sep 2009

podarilo sa vam to stiahnut dievcence? ja to tiez studujem, velmi rozumna kniha podla mna, len na nasho novorodenca to este akosi neviem velmi aplikovat, ma len 2 tyzdne a cosi a to este potrebuje byt vela s maminkou 🙂

rimmel
8. sep 2009

len som vam chcela povedat, a to neberte ako utok, ze dieta mladsie ako 6 mesiacov ked place, nevie ze vas tym privola a nevie s vami "narabat" pretoze este nevie "cin a jeho nasledok" 😉

z tohto dovodu sa s kontrolovanym placom ma cakat az do 6 mesiaca aby nahodou babatku neostali nasledky 😉

desszi
9. sep 2009

rimmel, ja som prave preto pisala ze s nasim drobcom to sa este neda podla tej knihy, on je este velmi malicky, potrebuje byt pri nas, a ked placka, tak ho vezmeme k sebe na ruky, alebo do postele alebo pre tv. podla tej knihy, on este nevie rozlisovat den a noc, takze to velmi nema vyznam. a vraj babo do jedneho roka sa rozmaznat neda. take babatko este nie je spekulant. potom uz ano.

lenka_ke
9. sep 2009

Desszi podarilo sa, už ju mám aj zhruba prečítanú, cez víkend začíname naplno. predsa len manžel chodí do práce a rovnako aj susedia - keby náhodou potrebovala v noci plakať, nech sa ešte vyspia. dovtedy aspoň skúsim obmedziť nočné kojenia. a súhlasím s tebou v tej knihe sú celkom logické veci. Ale keď mi malá bude veľmi plakať tak s tým seknem a budem musieť vymyslieť niečo iné. no uvidíme, či sa podarí

rimmel
9. sep 2009

desszi ano 🙂 ja som len pisala preto lebo vidim ze niektore mamicky to robia dost skoro 😒

ja sa moc podla knih neradim nakolko kazde babo je ine a verim ze nie na vsetky to funguje 😉

jananinka
9. sep 2009

rimmel, suhlasim. na nasu malu tato metoda nefungovala a som rada, ze som s tym sekla 🙂

zelmirka1
9. sep 2009

ja len pridam svoju skusenost lebo som tiez planovala ako zacnem maleho ucit v noci nepapat ked bude mat 6 mesiacov, ale nakoniec som dala na svoj instinkt a islo to aj bez placu. Kazde babo je ine a prave okolo pol roka sa casto babetka budia v noci castejsie, preto je na zvazeni ci zacat presne vtedy. Napr.moj maly ked sme zacali s prikrmami tak nechcel moc papat prve dva mesiace, takze som kojila dalej aj v noci a postupne ako zacal viac papat cez den tak som cas kojenia v noci posuvala, to znamena ked sa zobudil prvy krat tak som ho utisila bez papania a
nakoniec priblizne v 8 mesiaci vydrzal do rana a tak kojim dodnes. Som tiez spachtos a tuzila som sa vyspat ale
myslim ze kazde babo moze byt pripravene inokedy a treba skusit vycitit kedy uz nie je hladne ale chce sa len ukludnit. Drzim vsetkym palce.

rimmel
10. sep 2009

erikakuli to nemyslis vazne!! gina ford??? tu knizku sme aj my kupili no musela som ju vyhodit do kosa lebo vacsiu hlupost sme s muzom asi nikdy necitali........prepac ale musela som to napisat

ta zenska si asi neuvedomuje ze kazde dieta je ine..a co prechadzky? ne tie tiez zabuda..no hrozna to knizka..uple bez citu, bez tolerancie bez pochopenia..uf

desszi
10. sep 2009

rimmel tiez suhlasim ze kazde babo je ine - ja si napriklad zvykam, ze nas maly nie je az taky spachtos, on potrebuje byt s nami, vela sa s nim musime rozpravat, pocuva, aj ked je este taky malinky - jednoducho on nam nebude spinkat 20 hodin. Najprv som ho chcela po papani vzdy uspat, ale stale sa budil, potom som sa zmierila s tym ze jednoducho to nepojde a sme aj on aj ja spokojnejsi. 🙂
Jananinka a ako si docielila ze ti Ninka spinka?

desszi
10. sep 2009

rimmel aka to je kniha od Giny Ford? Nech sa jej vyhnem....

rimmel
10. sep 2009

ano desszi ja tiez najprv ze urcite pojde spat, ved musi byt unaveny ale plaakal a bojoval so mnou tak som sa nato vykaslala a o daco neskor ked uz sam bol pripraveny zaspal bez placu 🙂

ta kniha,,neviem uz presne nazov ale bol od tej Giny ford..cize hocico od nej nekupuj naozaj daco strasne☹ az do placu mi bolo ked som to citala..ale fakt!

rimmel
10. sep 2009

ti v tej knize hovori presne co a v akom case mas robit!! a aj kedy mas TY jest a pit..haha

priklad..dajte maleho spat, na 45 min MAX..zobudite ho tak ze pridete do izby a odokryte zavesy nech sa zobudi prirodzene! haha ze prirodzene..ze 45 min max

sak to necham spal kolko on chce a nie kolko mi kniha hovori..fuuuj

desszi
10. sep 2009

rimmel, no to ti je teda strasny pristup - tyranie deti 😕 a rodicov

rimmel
10. sep 2009

desszi presne to som si ja myslela...az mi jej deti luto prislo 😀

evikk
10. sep 2009

Ahoj holky,jen jsem se chtela zeptat,jak dlouho vam prckove vydrzeli brecet nez usnuly?Chci tuto metodu zkusit,ale nevim jestli plac prcka vydrzim,ale v noci se mi budi kazdou hodinu nekdy i po pul hodinach,je to desny vstavat treba desetkrat za noc uz 6mesicu v kuse,jsem nevyspala a prcek protivnej z nekvalitniho spanku ☹

ella1111
14. sep 2009

mam taku otazocku ku tejto knihe.ma sa regulovani plac praktizovat aj v noci ked sa mala casto budi?ak ano ako to robit ked je postielka u nas v spalni.

macaeliska
14. sep 2009

evikk, mne prvý krát malá plakala 2 hodiny. Ale na druhý deň to nebolo ani 10 minút. Nebol to stále intenzívny plač, pretože ty za ním chodíš v intervaloch a nie je to o tom, že ho zavreš a nech si reve. Je to len o zvykaní na "samotu".
Ella, áno praktizovali sme to aj v noci, lenže my máme malú vo svojej izbičke. Ono sme jej totiž zavadzali. Stále sa v noci budila, keď sme boli pri nej. Potom sa to zmenilo.

rimmel
14. sep 2009

juuj ja si stale myslim ze babatko male ako 6 mesiacov si nema co zvykat na samotu..ma byt s mamickou .ved je take male!! 😒
resp ak sa vie zahrat babo aj same tak je vsetko OK..moj nazor 😕

moda08
14. sep 2009

ahoj evikk, já jsem teď na tom podobně, malej se budil v noci už od narození,ale pak se to ustálilo tak na 2-3 vzbuzení, ale teď (nevím jestli má nějaké blbé období) se budí skoro každou hodinu a já už jsem z toho zoufalá, zkoušela jsem ho taky nechat brečet, jenže na to tak nějak nemám nervy

evikk
15. sep 2009

moda:no je to hrozny,ja se porad odhodlavam,ze uz dnesni noc a porad to odkladam,nemam na to ho nechat brecet,takze se asi nikdy nevyspime☹,a nerostou malymu zoubky?

dai
15. sep 2009

baby ja viem ze je tazke byt kludny ked sa dieta budi v noci...
mam dceru ktora mi este stale neprespi noc - zobudi sa cca. 2-3x za noc, chce nieco pit, pripadne cikat, potom obycajne zaspinka... vobec to neriesim (pritom chodim do prace a spanok potrebujem...)

mala nikdy dobre nespavala, je to jednoducho klbko energie, velka sikula, vela sa uci, zaziva, kedze mi rozprava zo sna 🙂 viem ze to v noci spracuvava, niekedy prijemne, niekedy nie... tak ako kazdy...

mali sme obdobia ze sme ju chceli naucit spat - boli to prave tie unavne obdobia kedy bola v noci viac hore ako spinkala - ona nam ale napriek dodrziavaniu vsetkych pravidiel, dokazala plakat aj 6 hodin - pokial som ju nevzala na ruky - v momente ako som ju vzala na ruky zaspala - pre mna to vtedy bola odpoved na otazku, ci sa kazde dieta nauci spat - ano, nauci - ale kazde v inom veku 😎 moja dcera ma jednoducho vtedy potrebovala, stale ma potrebuje... viem ze ked nebude, tak mi to povie - uz teraz mi niekedy povie ze by uz isla spinkat do svojej izbicky a velkej postele - pomaly zaciname trenovat cez poobedny spanok...

myslim ze je to tak so vsetkym, ked dieta pride do veku ze je na nieco pripravene psychicky aj fyzicky, tak to samo chce robit, nemusim ho trapit niekolkohodinovym placom, nemusim ho ucit vo veku par mesiacov rezignovat na moju lasku a pocit bezpecia, ked ho potrebuje...
v jednej starej knizke som citala, ze deti v detskych domovoch prespia celu noc a neplacu - dovod? lebo si zvykli ze ich nikto nema rad, ze aj ked volaju nikto nepride, ze sa nemaju na koho spolahnut - to podla tej knizky sposobuje ze si nevytvoria dostatocne puto k ziadnej osobe a nasledne maju problemy s nadväzovanim vztahov - bolo to knizka o detoch z detskych domovoch a ich problemoch so spravanim... viem ze toto je extrem, ale tie metody podla tych super kniziek, ktore ucia deti spat cez plac, mi velmi pripominaju tu metodu z detskych domovov....

ja skor radim - mamicky , zatnite zuby a prekonajte to obdobie - obycajne je to len urcite obdobie zhorseneho spanku, po case to prejde a dietatko bude zase spat lepsie - budi sa lebo sa s nim asi nieco deje ( zubky, nove zazitky, nove schopnosti, pochopenie niecoho, mozno nejake boliestky ), o to viac potrebuje vasu naruc a lasku 😔

rimmel
15. sep 2009

dai ja s tebou musim uplne suhlasit....!! 🙂

my osobne sme donedavna ani len vecerny ritual nemali(a vlastne ani moc nemame) a maly siel vzdy spat v pokoji bez placu..az na vynimky ale sak to su deti...neco nechavat plakat len aby zaspal sam ked mu k tomu mozem dopomoc a bez placu? 😉 doteraz sa mi budi velakrat v noci a ja idem a pohladim, cecok dam nech je spokojny..ved od coho som tu? aby som ponukla lasku a starostlivot, tymto sposobom budujem istotu v mojom dietati a pozornost mu dam vzdy ked vyzaduje, aby si ju nemusel ako ine babatka kt.jej nemajudostatok stale pytat a plakat za nou..takto mam spokojne babatko ktore nemusi svoju mamu ovladat placom lebo vie ze pridem aj bez placu 😀

jankapiknova
15. sep 2009

ahojte
no babulky aj ja s vami suhlasim, ja som tiez chcela skusit nechat ho plakat aby sam yaspaval v postielke, lebo som ho dost dlho uspavala na rukach az do deviateho mesiaca a teraz zaspava pri mne na posteli nasej aj tam spinkava snami celu noc, preto sme kupovali aj sirsiu postel 😀 a nestazujem sa, mam ho pri sebe, spava od 18.30 do 6.30 a sice papava 2x ale to so zavretymi ocami jak lezi a spi dalej.keby ho necham plakat mozno spi v postielke ale nemala som na to zaludok, teraz spi pri mne a aspon si ho uzijem,ved ten cas letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

lienka43
15. sep 2009

ahojte
ja myslim ze je to individualne a kazde dieta je ine. Ja som tuto metodu vyskusala, fungovala fakt dva tyzdne a potom znova. Vykaslala som sa na to a uspavali sme znova na balone. Teraz zacala mala pri uspavani strasne strajkovat. Ma rok tak sme ju nechali vyplakat mame chvilku klud. Nie som zastanca ze je nutne nechat dieta plakat ale niekedy nie je ina moznost. Mame obdobie vzdoru a pri vsetkom vzdoruje hadze sa o zem a vecer obcas robi to iste.

jankapiknova
15. sep 2009

lienka nas maly tiez asi tri dni cez den ma nervy ked ma spat,dnes je ok ale tie tri dni nervacil co u neho nebolo nikdy zvykom,vecer nastastie zaspi vacsinou po kupani hned pri flaske tak vecer je ok. 😉