Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
22. jan 2009

Pisu v tej knihe ze rodic musi byt dosledny co sa tyka tych intervalov a ze max. za 2 tyzdne sa to nauci kazdé dieta, ze malo kedy to tak dlho trva. Nam to trvalo 3-4 noci.

mywiel
22. jan 2009

Ak ty sa citis zle ona to vyciti tak skus cez vikend poprosit manzela, ak si proti tejto metode tak ju nerob, rozdiel je aj ak lezu zubky, dieta bolo ockované, je choré atd. to je jasné, ze nebudes sa divat na hodinky kym k nej prides. Ja som si dala prvu noc stople do usi, a walkman a druha noc bola o polovicu lepsia to uz ale strazil manzel aj tretu noc on a stvrtu zas ja. Vzdy jeden z nas spal v jej izby na matraci, aby nemusel daleko vstavat.

monusska
22. jan 2009

maminky a my mame zase taky problem ze ked vecer ideme kupat tak pri vyzliekani zacne plakat, potom vo vode sa hra tak je klud.ale ked ho zase obliekame tak koncime s takym hysakom ze ho ukludni len prso (ako bol nauceny od mala) a samozrejme ze hned zaspi. tak ako ho mam udrzat bdeleho????????? ten cirkus nerobil vzdy. ked bol uplne mimi tak reval pri vyzliekani. potom pri obliekani. a mali sme mesiac co bolo vsetko ok.
nerozumiem tomu. a vsetko robime denne to iste 😢

mywiel
22. jan 2009

Tak sa odklanam od nasho programu mala je uz tvrda a spi no budem ju trapit do obeda, ked sa krasne napapala a bola unavena, tiez uz to nedodrziavam skrupulozne, ale snazim sa pozorovat malu kedy je unavena a zapisujem si to,ten program som si podla toho prisposobila... 🙂 Knizka je urcita pomocka dava postup ked uz rodic vyskusal vsetko a nic nezabera, ale treba to robit s citom, ved najlepsie mama pozna svoje vlastné dieta.

mywiel
22. jan 2009

Moja neznasa obliekanie a vyzliekanie uz davno, vzdy je cirkus, neznasa hlavne uzke rukavy, to je normalne to vela deti monusska, ja sa s tym uz vobec nezaoberam... 😅 😀

kechkat
22. jan 2009

já vím holky že toto téma sem nepatří,že je to zde spíše o spaní,ale já tuze moc závidím maminkám které si s dítkem jezdí po venku a mají ho v klidu a hodné,jelikož u nás je to uplně jedno jestli ju do toho kočáru posadím nebo položím,vyjde to nastejno.hluboký kočárek už doma nemám dávno,ted mám cortinu,takže malou vozím po směru jízdy,tak nevím jestli je to třeba tím že na mě nevidí? 😒

mywiel
22. jan 2009

kechkat moja vonku v kociku kludne spi a teraz ju ucim poobede doma a ani bohovi, takze spokojné asi nebudeme nikdy, ja uz neporovnavam, malu poznam a som spokojna ako nam to klape.
kechkat skus ju teda otocit inac, odvrat jej pozornost, nieco jej ukazuj, daj jej hracky do kocika, toc sa s nou s kocikom do okola ako na kolotoci mozno sa bude smiat a bude vidiet ze si predsa pri nej a nic hrozné sa nedeje... 😅 😕

zelmirka1
22. jan 2009

minule davali v TV ze robili vyskum deti ktore sa vozili otocene smerom k mamine a opacne a jednoznacne sa ukazalo ze deticky smerom k mamine boli spokojnejsie a usmievavejsie

monusska
22. jan 2009

my sme to mali s malym tiez dlho. z domu sme odchadzali s hukotom a znovu sme sa s nim aj vracali. susedka sa ma potom vypytovala: a co je tomu vasmu malemu ze tolko place?. ale chvalabohu je aspon toto za nami. hoci ked je prilis dlho v kociku na jeho vkus tak je tiez schopny revat... 🙄

ellunka
22. jan 2009

mywiel: metodu zkousime od minuleho patku, dnes to tedy bude sesta noc. Co se tyce me rozhodnosti, tak jsem na 100% rozhodnuta, ze to tak chci i si myslim, ze mala nevi, ze ja jsem na vazkach. Mluvim nezne ale zaroven durazne. Stejne to nepomaha... :( Tak doufam, ze do tydne ta metoda opravdu zabere... dele jak 14 dni to s manzelem neustojime...

mywiel
22. jan 2009

ellunka ak to nevynde odlozte to a skuste o mesiac... 😕

mywiel
22. jan 2009

Kazdé dieta je iné a kniziek a postupov je 1000 takze treba len skusat a hladat co vam a malej vyhovuje, skus jej pustit tisko nejaké cdcko s relaxacnou hudbou, alebo zvukmi prirody na zaspanie.

mywiel
22. jan 2009

Malu som davala spavat na obed a spavala mi len 45-50 minut, teraz som ju dala skoro o hodinu skor lebo som videla, ze si sucha ocka a spi uz vyse hodiny, takze zaspavat sa naucila, len som nezvolila cas ked bola unavena, zaspala okamzite za sekundu. 😀 😵

mywiel
22. jan 2009

len som nezvolila spravny cas som chcela napisat... 😅 😀

zelmirka1
22. jan 2009

mywiel
fandim ti lebo radis dobre...tiez povazujem knizku kazde dieta sa vie naucit spat za super na pochopenie vela veci
a urcite mnohym pomohla, ale treba sa riadit aj svojim instinktom a svojim babetkom ako reaguje

ellunka
22. jan 2009

mywiel: zkusime to tedy jeste tyden a kdyz nebude zadna zmena, zkusime to znovu az za mesic. Pouze dnes zkusime k ritualu zavest i cteni pohadky 🙂 Moc dekuju za cene rady a preju hodne uspechu s uspavanim deti 🙂

mywiel
22. jan 2009

Mne pomohla ta kniha hlavne pochopit tie fazy zaspavania, plytky spanok, hlboky spanok, REM atd. teraz viem, ze ked mala mrnci v noci tak niekedy sniva, ze to neznamena ze je zobudena, treba chvilu vyckat ak dieta prestane tak sa mu snivalo ak ho vtedy vyrusite a zacnete ho chytat a rozpravat nanho tak ho vlasne uplne zobudite a musite ho zas utisit aby zaspalo. 😅 🙂
Aj to som pochopila, ze je normalne, ze dieta sa budi po zhruba 1,5 hodine to su tie fazy snivania a je ich 7 tusim, preto sa moze niekomu zdat ze dieta sa casto v noci budi, niekedy staci len pohladkat, dat cumlik a dieta dalej spi.
Ta studia o spanku deti je tam dobre vypracovana. 😉

mywiel
22. jan 2009

zelmirka1 presne ja tiez nie som armadny general ale kniha mi dala urcity postup a navod a teraz viem, ze aj ked do bodky vsetko podla nej nie je kazdy den aj tak nam veeeeelmi pomohla. 😀 😵

mywiel
22. jan 2009

Ja mam ten harmonogram nalepeny na ladnicke a je velmi povzbudzujuce vidiet kazdym dalsim dnom ako sa to zlepsuje a horizontalne ciarky pribudaju a sa predlzuju...(to su tie ciarky dlzky spanku) 😉 🙂

dvojka
22. jan 2009

holky-Naší dcerce je 10 týdnů.Už přes měsíc špatně usíná(předtím usínala vždy při kojení)
Já se držím toho,že kde usne,tam se musí taky probudit.

JENŽE-Každý večer kolem 19hodiny jí vykoupem,páč už je celkem ospalá.Nakojim jí,to ona už pomalu usíná.
Pak jí dám odříhnout,pomazlim se sní a zhruba tak v 19:45 ukládám,ještě chvíli si s ní povídám,hladim,vše vypadá OK!Pak zhasnu malé světýlko a většinou bud hned nebo do 5 minut spustí brek!
Nechám jí plakat několik minut,jdu k ní,zase se přesvědčim jestli neni poblinkaná,pokakaná,Pohladim,zaspívám,chytnu za ruku,opusinkuju a po několika minutách odcházim.Do 5 minut opět řev...Po 5 minutách jdu za ní a vše se opakuje pořád dokola,třeba 3/4hodiny,někdy i dýl...Usíná většinou brekem,někdy se podaří když jsemu ní.
To samé se děje i po nočním kojení 😒 .Když jes jí ještě donedávna vzala na ruce a pochovala a pak vložila do postýlky tak situace byla ještě horší.Proto už jí nechovám.
Taky jí musim stáhnout do zavinovačky,páč šermuje rukama a je ještě vzteklejší.Opravdi nevim co dělat.

mywiel
22. jan 2009

Prvy krat sme spali na obed tak dlhooooo od 11h22 do 13h05 asi som ju davala spat ked nebola unavena, som na nu hrda, huraaaaaa 😀 😀 😀
Dvojka 10 tyzdnové babo ucit samé zaspavat je podla mna skoro... 😅 😕 A preco ju budis ked zaspi pri kojeni ved je malicka, podla mna tato metoda je pre tvoje babo skoro, koj kolko bude chciet a nebud ju ked spi.

dvojka
22. jan 2009

já jí nebudím,ona se probere sama

ellunka
22. jan 2009

Mohu se jeste zeptat, kde je mozne v Cechach tuto knihu zakoupit? Koukam na net, ale nikde zadny odkaz nevidim, pouze na diskuze... Moc dekuju 🙂

nimi22
22. jan 2009

ellunka mywiel ma pravdu, ona citi z tvoho hlasu ci si na to trvas, ja by som postupovala dalej ako v tej knihe ked chces poslem ti ju mailom je tam cast aj o zvracani, daj mail, ty to musis vycistit, bez slova vetko nenariekat nad tym a pekne od zaciatku dat spinkat, pusku povedat jej ze je vsetko ok a odist a teraz k nej chcodit kazdych 10 mi. lebo uz to robis par dni, uvidis vyjde to , len ona to musi citit z teba ze nepovoli, ked si napochybach ty aj ona bude

ellunka
22. jan 2009

nimi, poslala jsem ti na sebe email. Dekuju 🙂

nimi22
22. jan 2009

uz by si to mala mat ellunka pekne citanie, trochu mi to haprovalo mozno som to aj viac krat poslala 😉

mywiel
22. jan 2009

dvojka podla mna prvé tri mesiace dietatko by malo spat s maminkou lebo potrebuje este jej bezprostrednu blizkost, ja by som skor ako od 4tého mesiaca nezacinala. A nespi ani ked spis s nou? Ja som spavala s malou a cez den som ju nosila v satke, musela byt stale so mnou mala tazké koliky. ☹

mywiel
22. jan 2009

Tak uz pomaly ale isto zacinam prichadzat na to co malej vyhovuje, takze davat spat skor ako na obed lebo je unavena skor a takto mi aj dlhsie spi a poobede spi len vonku, alebo v aute, tak to je tiez fajn aspon mozem ist na nakupy a nemusim trcat doma a cakat kym sa dieta zobudi, takze sme sa prisposobili jedna druhej. 😀 😵

dvojka
22. jan 2009

mywiel-já si jí vzala do postele jednou a zalehla jsem jí při spaní a tak už se neoopovažuju 😒
A uspávat na rukou taky nechci,protože ona se stejně po položení do postýlky probudí a je to ještě horší.
Na rukou jsme uspávali první dceru a bylo to hrozný...Nemohli jsme jí to pak odnaučit

mywiel
22. jan 2009

Mozem ti poradit dat si kolisku co sa hojda, alebo nieco podobné k tvojej posteli aby si ju mohla drzat za ruku, hladkat ak by v noci plakala, nastuduj tu knihu a v 4tom mesiaci uz mozes zacat s metodou spanku aby spala v svojej izbicke, je to cas ked dieta sa to rychlo nauci nema este zlé zaspavacie zlozvyky a uz je predsalen o nieco samostatnejsie. Musis len ty skusat ty ju najlepsie poznas treba testovat...drzim palce. 😅