Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubelko
24. aug 2010

@januarova ale ono tu nikto nepisal, ze nechava deti plakat hodinu bez dozoru, stylom zavrem dvere a som prec.
co sa tyka spolocneho spania v posteli - ja neviem spat s detmi. nespim dobre a manzel spi este horsie, na dalsi den je to potom katastrofa. spime takto, ked prideme na svk alebo ked sme na dovolenke, a vidim ten rozdiel. a aj deti spia horsie.
ked kupem sama, tak jonas place sam v postielke, kym dokupem lukasa. nakolko lozi a dviha sa, nemozem ho nechat len tak bez dozoru a v postielke viem, ze je v bezpeci, hoci place a ja pri nom nie som.

@sorciera24 suhlasim s tebou - lepsia dobre naladena, vyspata mamcika ako zla nervozna, cely den vrciaca po detoch - lebo aj tym som si presla. ked som bola teraz pri jonasovi 6x za noc hore, a potom na druhy den fungovat, tak ma vytacala kazda malickost. a to tiez teda nie je to prave orechove 😉

@monika77 skus ho nechat zaspat u vas v posteli a pripadne preniest do jeho. my sme to robili tak a potom sa to zase vratilo k tomu, ze chodil spat do svojej. ale uvidis, co a ako 😉

martinka17
24. aug 2010

@bubelko som rada, že sa ozval niekto, kto nechá deti poplakať 😀 Ja to tu čítam, nerada sa hádam s maminkami, lebo ja malého od narodenia nechám vyplakať a čuduj sa svete, každý mi vraví, aký je kľudný, aký je dobrý, aj cudzí na ulici, tak ten plač asi z dieťaťa predsa len nerobí nerváka a neurotika 😀

zelmirka1
24. aug 2010

sorciera24 ja ta uplne chapem ze si unavena, tiez som to takto citila ale mysliet si ze dieta na teba nieco skusa, je fakt trochu mimo lebo u maleho babetka je velmi tazke poznat preco place, ved sa len zamysli uplne prirodzene boli deti kedysi sucastou rodiny, boli pri mame a spali kolkokrat vela ludi v jednej miestnosti a spali dobre, prave to ze moc citame a rozmyslame ako to robit co najlepsie nas dostava do sitaucie ze nechame plakat dieta aby pochopilo ze sa to neoplati a to nie je normalne. Dovod ze oddychnuta mamina je lepsia ako unavena znie sice fajn ale je to stale to ze myslis hlavne aby si to ty zvladala a nie nad tym ako to citi dieta. Jasne ze chces to najlepsie ale tato metoda fakt zanechava nasledky, sku sa opytat niakej psychologicky.

sorciera24
24. aug 2010

@zelmirka1 tak potom by bolo poznacenych vacsina z nas.....ja nemam male ababtko, na nom by som to isto neskusala, ale rocne dieta uz rozumie a ver tomu,ze skusa.....ked po placi dostane, co xce, je zarucene, ze bude stale plakavat, aby do dosiahlo,ale ked mu to po placi nedas, tak ho to prestane bavit....a plakat nebude....keby mu bolo zle, tak neplace a v zapati sa nerehli....jasne, ze keyb mal plakat hodiny, tak by som ho nenechala,ale plakal par minut....a mam znamych medzi psychologmi,takze, pytat sa nemusim... 😉 ja si myslim,ze to ma vyhopvovat v prvom rade aj mame aj dietatu....a ked to teraz porovnam, zaspava kludnejsie, za 10 minut spi, kdezto predtym sme sa trapili s uspavanim aj hodinu....po hodine na cicke, ci hladkania, natriasania, bol viac unaveny ako teraz....moj nazor

martinka17
24. aug 2010

@sorciera24 😀 😀 😀 😀 krásne napísané 😵

emmka3
24. aug 2010

@fem
@zelmirka1 uplne super prispevky ... 100% suhlas ... ja si tiez myslim, ze mysliet si, ze 1 rocne babo placom na nas nieco skusa je scestne 😖 je to jeho forma komunikacie, kedze este vacsinou nevie hovorit, ukazovat a mozno este ani v pohyboch nie je dokonale ... snazi sa nam nieco povedat, aj ked "len" to, ze mami neodchadzaj odomna, ja chcem zaspavat s tebov, chybas mi ... ale je kazdeho vec, ako si to zariadi a na co ma nervy, ako si svoje postupy vysvetli ... a to co tu komusi povedali v nemocnici, tak ani nekomentujem, bo tam tie sestricky toho narozpravajuuu ...

fem
24. aug 2010

@sorciera24
samozrejme, ze natriasanie starsieho dietatka, nie je vhodne, kedze ho moze viac stimulovat a vysledok je prestimulovanie, dostanie sa do stavu trans placu , stavu, ked dieta je tak unavene, ze uz nedokaze zaspat, ani keby sme sa "roztrhali"
ak dieta v nejakom predoslom obdobi zaspava sposobom roznych zlozvykov, tak v prvom rade je nutne eliminovat dane zlozvyky, dietatko sa bude burit, zvyk je pre nho dolezity...v tejto faze, ktora je zvycajne velmi kratka dieta nie je vhodne opustat za nijakych okolnosti
lutujem to dieta, co sa v jeho vedomi, v jeho dusi musi odohravat, ak sa tak stane
ak sa dieta budi 10 x za noc, to nie je chyba dietatka, ale chyba mamicky v rezimu v dennom či nocnom vnimani, ak dieta papa tak casto v noci, narusuje denny rezim jedla (t.j. papa malo, vynahradzuje si to v noci)....vysledkom je zacarovany kruh...
ak chceme upravit rezim dietatka vzhladom jeho spokojnosti aj nasej...ak sme necely rok nechali dietatko dospiet k tolkym naruseniam spanku...tak si myslim, ze je mozne pozbierat posledne sily a cca 2 tyzdne trpzelivo eliminovat a rusit zlozvyky pri zaspavani, pri postupnej znizovanej pritomnosti a vplyvu mamicky na zaspavanie, bez toho aby sa dietatko nechavalo vyplakavat osamote...
je to jednoduche vyplyva to z tych istych zakonov (ktore ste pouzili), len s podmienkou ziadneho vyplakavania, trva to dlhsi cas (co je relativne, ale cca 2 tyzdne aj mesiac) a vacsej trpezlivosti zo strany mamicky

ak ste uz raz dietatko nechavali vyplakavat cas sa predlzuje, v dosledku narusenej dovery dietata k matke

popravde si myslim , ze mamicky ktore sa nikdy neucili vlastnej trpezlivosti ...v zasade miatli dieta pri zaspavani kombinaciou vselijakych zlozvykov, nebudu mat dostatok trpezlivosti a skor pouziju ucinnu, rychlu ale pre dusevny stav nebezpecnu metodu

ak zvolite pozvolnu cestu znizovania vlastneho vplyvu na zaspavania dietata bez vyplakavania dietata ma to vyhodu aj v tom, ze ak si to raz trpezlivo natrenujete, neuveritelne spoznate svoje dietatko a mozno tuto metodu pouzit kedykolvek...su rozne obdobia kedy dietatko opat prestane chciet zaspavat same....nocne mory, strach z tmy, negativne socialne skutocnosti, trauma z kolektivu....v takom veku ho nechat vyplakavat je uz naozaj psychohoror...

dalsia vec nikdy nemozete dopredu vediet, ako vase dieta bude pri vyplakavani reagovat, ano niektore 1O min. niektore vsak hodinu, niektore aj so zvracanim...niektore citlivejsie povahy mozu utrpiet neskutocne rany...

ak hladate vonkajsie dokazy toho, co sposobilo vyplakavanie dietata, je to tazke, aj individualne, a zvacsa sa to previ v inych oblastiach...dalej kedze deticky urciteho veku nie su schopne komunikovat svoju bolest, tak ju v sebe potlacaju...prejavi sa niekde inde a zvacsa neskor....(napr. ak dieta sa nedokazalo ani chvilku same hrat v obdobi 6 mesiacoch, v 9 mesiacoch sa to prejavi, neadekvatne stravovanie a vplyv na zdravie sa vzdy prejavi neskor)

povedat dopredu, ze mojmu dietatu vyplakavanie neublizi, je nanajvys trufale

a co, sa tyka psycholigickej a vedeckej komunity, chvalabohu dnes uz vieme, ze vedecke ci psychologicke smery su rozne a kazdy z nich má svoje metódy a poznatky....a tie nie su neomylne a chvalabohu sa vyvijaju
vo vyspelych krajinach sa metoda vyplakvania vobec nepouziva, povazuje sa za nebezpecnu a zastaralu...je urcena hranica 5min v mimoriadnych pripadoch...
mamicky su uvedomelejsie, maju iste psychologicke poznatky, nechcu dietatku ublizovat, co sa stotoznuje aj s ich intuiciou...pediater neskuma len motoriku dietata ale radi ako chapat emocionalnemu svetu dietata a pritom si skutocne nevybera krute a excentricke teorie...preco?
pretoze v zahranici su aj prava dietata na vyssej aplikovatelnej rovine, vymahatelnosti...t.j. tyranie deti sa aj realne odsudzuje....tresta
opakujem v zahranici to mamicky dokazali bez metody vyplakavania a bez nejakeho "otroctva" voči dietatu...
skoda ze v nasom prostredi chybaju adekvatne preklady inych humannych metod ucenia samostatnosti s ohladom na prava dietata
skoda ze sme este niekde v dobe minulej

a posledna poznamka vsetko v zivote dietatka je na ceste permanentnej zmeny, neustalej zmeny, nic nie je konstantne... moj maly zaspava sam, spi 11 hod vkuse bez prebudenia, ale ak ma bude opat potrebovat som ochotna vo svojej unavenosti ho v noci utisit v postielke, ak nepomoze, tak vybrat, ak nepomoze tak dat na svoju postel...a budem sa snazit chapat svoje dieta , co preziva...spoznavat ho a budem pripravena opat pozvolna ho ucit sameho zaspavat, ak on bude pripraveny bez vyplakavania

fem
24. aug 2010

@emmka3
krasne si to vyjadrila , pravdivo a hlavne ludsky, dakujem

firstbaby
24. aug 2010

Mh,ahojte maminy....neda mi nezareagovat....mame doma skoro 5-mesacnu slecnu....ked bola novorodenec,spala stale a bez pomoci asi ako vacsina babatiek..no nastal zlom a mala sa naucila na uspavanie na rukach a neskor na pravidelne pohyby fit lopty...lenze sme si s manzelom povedali,ze takto sa to predsa neda donekonecna....ucime nasu lasku spinkat samu v postielke..ziadne metody,drasticke veci...proste dietatko place,lebo je zrazu same a ups nie je to nikto,kto by ma uspal...ale uvedomuje si,ze placom si svoje nevydobyje....zistila som,ze ak ju nechame si poplakat,prideme k nej,prihovorime sa a ukludnime ju nasimi hlasmi,babatko je pokojnejsie a neskor plac utichne a mala zabuvka...vcera vecer dokonca zaspala bez placu a spala skoro 8 hodin bez maminkinho prsniku...svoje dieta nadovsetko milujem ale aj dospely ma predsa urcite medze a tiez tu nie som na to,aby som svoje babatko uspavala neprirodzene...kazde dieta sa vie naucit spat...a ja len tvrdim,ze trpezlivost ruze prinasa....napriklad teraz si mala poplakala v postielocke ale nakolko prsi a vonku pojdeme az neskor,pochopila a zabuvala,lebo bola velmi unavena....netreba prepast cas kedy je dietatko unavene,aj to sa mi velmi osvedcilo....a zistila som,ze nase babo v tomto veku este potrebuje 3 spanky cez den.....zelam vela trpezlivosti a neodsudzujte sa maminy....kazda si to urobi tak ako to vyhovuje jej a ona najlepsie vie co je pre jej babatko najlepsie.... 😉

sorciera24
24. aug 2010

@firstbaby dakujem za pekny prispevok....
zly navyk dietata, je blbost.....moje dieta je vsetko a kazde 2 hodiny cez den, takze nocne jedenie, nebolo o hlade, ale o zvyku, spat na maminom ciciku...keby bol hladny, pyta doteraz a neprspi noc bez jedenie, nie? 😉 ja nikoho nanhovaram na vyplakanie, ako hovorim, ani ja by som dieta nenechala plakat hodiny, ale par minut....?!......je to kazdeho vec, ale nemachrujte tu s nejakymi studiami, lebo akzde dieta je ine, kazde inak chape a vnima, moj maly mi vie presne, ano aj v roku, naznacit, ukazat....co xce a viem rozpoznat plac, ked mu nieco je, napr. mu sli zubky, tak to bol uplne iny plac ako pri zaspavani.....ja viem vypozorovat signaly mojho dietata, skuste to aj vy a nie tu odsudzovat,ked ste to ani neskusili ani nezazili...

fem
24. aug 2010

@firstbaby
naozaj nikoho neodsudzujem, kazda z nas robi chyby, ale hranice sa musia urcit, preco? pretoze zufale mamicky vo svojej tazkej ulohe a strese a vycerpanosti su schopne hocico, a kedze su subjektivne...tak je dobre, aby si tu hranicu objektivne stanovili...aby ani v zufalych chvilach tu hranicu neprekrocili...je to akysi psycho trening,-vas vnutorny hlas

preto hovorim o 5 minutach, iba v mimoriadnych pripadoch, nebezpecnych okolnostiach...je rozbite sklo na zemi, musite upratat napr. dieta date do postielky a place...ale nikdy nie viac ako 5 min...
potrebujete sa predychat, je mamicka frustrovana...ano je to normalne, stane sa to, dietatko nechajte 1 az 2 plakat, lebo moze byt nebezpecnejsie ho v tejto chvili mat pri sebe..ale vyvodit z toho dosledky pre seba..ak sa to opakuje potrebujete pomoc...neodkladnu...
vyvodit dosledky zanalyzovat a ucit aj samu seba , nie ucit dietatko...dietako je skutocne vo vacsej miere len tym, co z neho urobite, ono nemoze, ako sa k nemu spravali v tom obdobi pred rozhodnutim budes spat samo jeho rodicia , mama...
ano dietatko dokaze pochopit, ze fit lopta uz nie je...ale dokaze to pochopit a zmierit sa s tym v pritomnosti mamicky, nie bez nej

firstbaby
24. aug 2010

@sorciera24
ano,aj ja si myslim,ze dokazem rozpoznat plac mojho dietatka,kedy je unavene,kedy je hladne a kedy proste len potrebuje na chvilu utisit alebo pohladit...
@fem .kazdy si to robi tak ako sa jemu paci a tym len chcem povedat,ze som na materskej preto,aby som sa predovsetkym venovala svojmu dietatu ale byt otrokom pre svoje dieta to urcite nechcem...chcem a budem sa snazit vychovat bytost,ktora bude samostatna a sebavedoma ale ktora taktiez dokaze pockat a byt trpezliva....nie som a nikdy nebudem tabulkova mamicka a snazim sa svojmu dietatu dat to najlepsie....fit lopte je koniec a pochopila to skor nez sme dufali....predsa len je malicka a o nejakych navykoch sa tu hovorit neda....a vzdy som a vzdy tu budem pre svoje dieta nech sa deje cokolvek....ked sa v noci prebudi,manzel automaticky odchadza do inej postele a necha nas spolu si vychutnat nocne alebo ranne dojcenie a nas spolocny cas...

juliakocka
24. aug 2010

@johanka. no tak sa z toho neposkladaj....ide o to, že ak má niekto náročné dieťa, tak pri ňom ani na záchod nepríde.....ide o to, že každý milujeme svoje dieťa, ale jednoducho, ked mi stále vystrája pri zaspávaní a reve, a pritom je najedena, prebalena, odgrnuta a unavena, oči šúcha, ale ju dám do postielky a reve.............tak ju nemienim uspavat hojdanim, ani s nou nechcem zaspavat, lebo si zvykne a s mužom tiež chceme ist do divadla, či kina a kto ju potom uspi, ked bude len na mna zvyknuta......tak to nie, je to vec nazoru

juliakocka
24. aug 2010

@fem dristy

berenika39
24. aug 2010

@juliakocka myslíš, že "najedena, prebalena, odgrnuta" je přesně to, co malá potřebuje? není tam něco víc, třeba že by se chtěla přitulit, že by potřebovala vědět, že u ní sedíš, ležíš, že ji pohladíš??????

to není věc názoru, to je věc respektu potřeb miminka, je to člověk jako my, ne jen loutka na krmení,přebalování a krkání, ty když jsi s nervama v pytli, když máš průšvih, když brečíš...manža tě pošle k šípku, zavře tě spát, že nic nepotřebuješ????

juliakocka
24. aug 2010

@berenika39 ja sa s malou tulim až až, ale viem ked je čas spať, tak nech spi..............to keby som s nou bola stale, ked zaplace, tak sa ani nenajem, ani nič nepopratam, takže ja sa dieťaťu venujem veľmi veľa, ale musi byt aj samostatna a naucit sa sama spat

berenika39
24. aug 2010

v půl roce samostatná? nevím, třeba jsi hrdina a dokážeš to. já bych to ani nezkoušela. jak může být mimino po 6 měsících života samostatný? to mi hlava nebere....

juliakocka
24. aug 2010

@berenika39 tak asi tak, dieta sa ma aj samo zahrat, netreba ho rušiť, a ak sa hraje, treba odisť z izby a nevyrušovať,....samozrejme niekedy sa hraje pri mne v obyvacke a ja pozeram telku, ale ona sama si oblizuje hračky a ja ju neruším........potom sa občas hrajeme spolu a je to super...........ale nechcem aby zaspavala v naruči a tak musí sama........ja nehovorim, stale ku nej pridem ked plače, dam jej cumlik, hračku, plienku na oči, pobozkam, pohladkam a potom odidem......a ona zase plače a tak to musím zrobiť aj 20 krat za hodinu, ale na ruky ju neberiem.........a ked nevladzem, tak ju necham vyrevať, ona sa unaví a potom pridem, dam cumlik a ona spi........teraz napriklad revala asi 10 minut, ale tak slabo, tak som nešla a zrazu ticho, tak som išla, či sa dačo nestalo, a ona pekne sama zaspala

fem
24. aug 2010

@firstbaby
asi sme sa velmi nepochopili
ako paradoxne to znie, tak prave pritomnost matky a posilnovanie dovery, puta mamicky a dietata prispieva k vyvoju zdravej a sebavedomej osobnosti...k zdravemu priputanosti...to je prvy krok od matky k sirsiemu socialnemu svetu...
dokladom toho su obdobia separacnej uzkosti...vtedy dietatko sa postupne oddeluje od mamicky, rastie jeho vedomie vlastnej osobnosti, jeho autonomie...ale na druhej strane je zmatene, brani sa tomu, preto zvacsa place, je to spojene s pocitom uzkosti, ze ked mamicku nevidi, tak nejestvuje, nevrati sa....tomu sa uci postupne

prve ucenie tzv. permanencii predmetov...co je 1. faza separacnej uzkosti je okolo 4 az 5 mesiacoch...vtedy sa dietatku radikalne zmeni vedomie a uvedomuje si, ze vonkajsi svet, je nieco ine, ako ono, ze jeho telo je oddelene od tela mamicky, je dolezite pomahat dietatku v tejto faze, hrat sa zname hry peek-a-boo - skryvanie a nasledne odhalenie predmetu, hracky....najprv na kratsi cas a potom cas predlzovat...napr. malu hracku skryt do dlane a povedat kde je, tak otvorit dlane povedat tu je...
tuto hru je mozne sa hrat aj v postielke skryvat sa...kde nevidi mamicku, ukazat sa povedat kukuk...ozyvat sa hlasom , ked ta dietato nevidi a pod. (tu hru v postielke snad neskor okolo 8 mesiaca, ked uz babatko sedi...a tiez preziva dalsiu fazu separacie, pomaha to aj vtedy, ak dietatko ma nahle strach z postielky)

v case separacie strach vrcholi najma pred zaspavanim...baba su skutocne tak mudre, ze vedia, ze spanok, znamena nepritomnost mamicky...je to zazracne

v case separacnej uzkosti okrem tychto hier je normalne pomahat prekonavat babatku strach, ostat s nim, verit jeho emociam aj zufalstvu.....pretoze ak nenegujeme emocie dietatka (aj tie negativne) ale mu rozumieme a potvrdzujeme ich, prispievame tym k vyvoju zdravej sebavedomej bytosti --akceptujeme jeho pocity
vysledok bol uz spominany....ak dieta vyzaduje pritomnost matky, jeho narucie....nenegovat to...ono to prejde....zdarne prebehne separacia...cize spravidla trva kratsi cas...vysledkom je viac samostatna osobnost dietata...
separacia je prirodzena zabranit sa jej neda, ale pomoct...ako syndrom detskych domovov...a apaticke dieta po niekolkych vyplakavaniach , kyvajuce sa v rytmickych pohyboch, nie je riesenie...ale extrem...zial a ten najsmutnejsi ☹

v case separacii nie je vhodne dieta ucit same zaspavat a uz vobec nie vyplakavanim je to rozporuplne a pre dieta uplne, ale uplne nepochopitelne
pockat kym faza prejde... a potom
moja skusenost maly zaspaval sam stale bez zlozvykov, spal celu noc od jedneho mesiaca okrem jedneho konania, nikdy nezaspaval na prsniku ani pohybom...stale v tom istom rituali
ale neminuli ani nas obdobia separacie, strachu, motorickeho nekludu pri spani...cca, ked sa dieta zacne pretacat intenzivne na brucho....(moze prist , ked dieta sa uci liezt, uci samo sedat...aj uprestred noci sa posadi...), dokonca ked prechadza z 2 dennych spankov na 1, tak to je tazke obdobie, moze narusovat pekne spanie v noci...atd.

riesenia jednoduche, ziadne vyplakavania, po urcitej faze cca 1,5 tyzdna dietatko zacalo zaspavat same, konformne, bez placu...nic sa nedeje...vsetko sa u maleho dietatka meni...nic nie je takym strasiakom aby to nepominulo

katkas1
24. aug 2010

@juliakocka presne takto to robim aj ja, neberiem ju na ruky bud zaspi pekne sama, alebo ked mame revacie obdobie, tak si poreve dakych 5 minut, potom jej dam trochu napit, cumel a zaspi, a jasne ze ju necham aj samu sa hrat, a ked ju to uz samu nebavi tak sa hrame a blaznime spolu. Aspon sa nauci zahrat sama.

katkas1
24. aug 2010

@juliakocka uplne s tebou suhlasim

fem
24. aug 2010

@juliakocka
mozno si raz na tieto "dristy" spomenies nielen na moje...ale vseobecne na tu druhu stranu...mince
ja napr. vobec si nemyslim, ze to, čo pises je uplne odveci, dokazem uznat, co je dobre a viem "citat" vyznam viet
preco tak hovorim?
pretoze starsie dieta place uplne inak, vie si uplne inak vydobyjat svoje potreby....inak si bude dalej rozvijat a posilnovat autonomiu...ucit sa samostatnosti v zaspavani
moj maly zaspal sam vzdy, a co prisla faza, kedy to tak nebolo a je to uplne prirodzene...mala osobnost sa vyvija...a este nas caka toho habadej....nie som hrdina...skor len sa snazim pomoct...ako sa tie tazke chvile daju zvladat...
a len tak vseobecne poviem...
inak 6 mesacne dieta, sa brani vyplakavaniu slabsie, skor sa vzda, skor zabudne...u rocneho tak nie je, u dvojrocneho tiez nie...dvojrocny to tak lahko neodpusti....a to hovorim, len o vonkajsich a pozorovatelnych prejavoch

sorciera24
24. aug 2010

niekto tu hadze asi svoje skripta.....ale ked niekomu dieta spi od mesiaca noci, tak tazko pochopi....moj nespal cely rok ani jednu noc a jasne, ze deti maju zle fazy, to beriem, ale nie ekd ta faza trva pol, ci tristvte roka v kuse... 😖

katkas1
24. aug 2010

@sorciera24 presne tak a anjradsej som mala ked sa ma svokra opyatla a co ti je ked som ledva stala na nohach a bola som nervozna, a povedala ale ved sara je krasna no a to mi malo akoze v com pomoct???

mywiel
24. aug 2010

No dlho som tu nebola lebo tiez som bola odsudzovana ze nam ta kniha pomohla, ja chapem zufalé mamicky co sa nevyspia ani jednu noc, dobre som to poznala, kniha nam pomohla ale chapem aj to ze nemusi zabrat na kazdé dieta. Som dobra matka a robim len to najlepsie ako viem, takze drzim palce vsetkym aby nezufali a nepochybovali o tom ze su dobré matky. Pekny dnik 😉

fem
24. aug 2010

@sorciera24
je to smutne, ze tak reagujete..
snazim sa pomoct, ze jestvuje nieco ine a vysledok je uplne rovnaky, len bez davky nebezpecenstva pre dieta...aj pre cistejsie svedomie...
ale ok snad som niekomu pomohla...
kedze sme mali tiez tazke chvile, viem sa vzit do pocitu kazdej mamicky, co preziva...tiez som bola unavena , zufala...
ale pre mna prva unava, zufalstvo bolo signalom...tak som to riesila, necakala som do chvile uplneho vycerpania, kedy mamicky zvyknu skusat a siahat po vsetkom, hlavne rychlom a ucinnom...lebo inak sa uz neda fungovat, co verim...

preto treba predchadzat tomu a skor si uvedomit problem, ako vtedy, ked uz je uplne neskoro ...vsetci na odpadnutie
ja ta chapem a vobec ta osobne neodsudzujeme ale vseobecne sa snazim pomoct inym, vyvazovat vase nazory s mojimi, aby ostatni mali moznost si vybrat...aby na tomto priestore neboli odkryvane len jednostranne veci (ci uz z mojej alebo vasej strany)

preco si nechavat iste rady pre seba, ja som vzdy nekonecne vdacna, ak mi niekto poradi ...

sorciera24
24. aug 2010

@fem ano to je pravda, ale nie vsetky rady su univerzalne 🙂 tak ako je akzde dieta ine, na jedno plati to, na druhe ono, na jedno knizka zaberie,len to treba vyskusat, na druhe nie,tak nebudem skusat donekonecna....a kazdy si aj tak najde svoj sposob a metodu....len je to tak, niektore mamy su vycerpane,lebo im nema kto pomoct,niekomu babky,dedkovia kocikuju dieta od rana dov ecera napr.,tak mamicka si oddychne, nam napr. nema kto pomoct....takze ta unava dojde aj skor....nic v zlom,len tiez amme pravo na svoj nazor a pohlad a halvne,ked sme to zazili....a prepac,ale tvoje slova mi naozaj pridu ako pisane z nejakych skript....ci?...ale nic v zlom....

mywiel
24. aug 2010

Nic nie je nebezpecné pre dieta ak to tak matka citi verim, ze ziadna dietatu neublizi, proste sa nesnazte ani jedna str. ani druha presvedcit tu opacnu ze len vy mate pravdu, kazdy si najde co mu vyhovuje, kazdé dieta je iné a kazdy si ten postup ci radu najde inde v inej knihe hlavné je robit ako citime a vychovavat svoje deti tak ved jasné ze ich milujeme a nechceme im zle. pa pa 😉

juliakocka
24. aug 2010

@mywiel tak tak svätá pravda.....každá musí podľa seba a svojho malého čertíka robiť 😉

fem
24. aug 2010

@sorciera24
za to fakt nemozem 🙂 , preco radim vseobecne?, no prave preto, ze kazde dietatko je individualne, tak ako si napisala, ze kazdy si vytvori nejaky vlastny sposob vzhladom k povahe a osobnosti dietatka a k svojmu stylu...jasne existuje nekonecny rad sposobov uspavania....dokonca take rodinne zvlastnosti, specifika..
vyjadrila som sa k teme vyplakavania, lebo sa mi to javi nebezpecne, nikdy som netvrdila, ze sa to nemoze nikdy stat, ale nemalo by to byt pravidlom a nemalo by to trvat dlhsie ako 5 min...
dovody som opisovala trosku ucebnicovo, ano, je to moj styl.... 😉