Nočné volanie trojročného chlapca maminy, ktorá zomrela

snufy
14. jún 2016

Ahojte,chcel by som vás poprosiť o radu.Pred troma mesiacmi mi umrela manželka.No syn ju každú noc volá a hľadá.Snazil som sa mu vysvetliť že mamka je v nebi a dáva na nás pozor. Nezabralo to. Malí ma 3 roky a ja neviem ako mu to ináč vysvetliť. Dcérka to pochopila len teraz ostala uzavretá.Dakujem za každú radu.

snufy
autor
7. júl 2016

@joely. Ťažko písať o bolesti a pocitoch ktoré prežíva niekto keď mu zomrie milovaná osoba. Neskutočne mi chýba manželka,nieje chvíľa čo by som na ňu nemyslel. Nadovšetko si vážim každú chvíľu ktorú sme prežili ako celá rodina. No teraz sme ostali bez nej,do života mi priniesla obrovskú lásku a šťastie v podobe dvoch krásnych detičiek. Sú pre mňa všetkým,a vždy spravím pre svoje deti to najvyššie maximum.

3009
7. júl 2016

@snufy držím ti veľmi palce a určite to zvládnete. Náš známy, ktorému tiež zomrela manželka a ostali 2 deti to takto veru nezvláda ako ty a už je to veru 4 roky čo sa to stalo.

snufy
autor
9. júl 2016

@3009 ďakujem,zvladame to tak ako sa dá, ale verím že bude lepšie, deti potrebujú mňa, a ja zas potrebujem deti, a vďaka tomu to zvladame. Najlepší liek na smútok je keď ti darujú úsmev a objatie,vtedy sa uistim že bude lepšie.

anetka1978
31. aug 2016

Ach, je mi naozaj velmi luto, co sa vam stalo 😢 az mi je do placu 😢 Zelam vam Vela Vela síl, cas lieci, to je pravda, ale bolest ostane navzdy..a bude chybat navzdy, aj tebe, aj detom. Teraz uz len ty musis byt velmi silny, deti teraz nemaju len teba. si pre nich vsetko. Je tazké radit, sama som mala uz 36 ,ked mi mama zomrela, bolí to doteraz a neprejde den, aby som sa nevyplakala..a casto myslim na to, akej lasky je ukrateny moj maly syn, aj ked je to " len" stara mama..je to velmi tazke. a tvoja svokra? zvladli ste to doteraz bez nej, zvladnete to aj teraz, to je isté, to by som sa velmi nad tym nezastavovala, iba to viac boli. niekde ano... Je dobre, ked mate cez den plny program, trochu je to urcite tazsie Doma a vecer, ale bud silny, zvladnes to, musis! Studovala som sice aj psychologiu, no je tazko radit virtualne , ked deti nepoznam, neviem, ci je im lepsie rozpravat o maminke, alebo je lepsie trochu dat vsetkemu cas..to budes vediet u z ty ako otec, dobry, milujuci otec. A utlmujuce lieky, sirupy....by som ja aj ako matka nikdy detom nedavala!! Rozmyslas rozumne. a nanajvys su to este deti a smutok, plac....to vsetko su uplne normalne reakcie na stratu milovanej matky. Zo srdca ti zelam Vela síl a krasnych chvil s detmi!

adsumus
19. nov 2016

@snufy ahoj ako ste natom?

snufy
autor
19. nov 2016

@adsumus,Ahoj už celkom dobre,malí mi už krásne spí celú noc, aj keď teda ešte stále pri mne. Prešli sme tým všetkym,tak dúfam že bude už len dobre. Na maminku si spomenieme každý deň. Veľmi pekne ďakujem za všetky rady dosť nám to pomohlo.

3009
19. nov 2016

@snufy som veľmi rada, že ste na tom už celkom fajn. Ja som ti niekde napísala na začiatku, že naozaj to chce len čas. Poznám to zo skúsenosti, ktorú zažila moji známi, keď im zomrela tiež maminka a ostali dve detičky i keď trošku staršie. Ty si pre svoje detičky najbližší a aj najlepší ocino. Držte sa.

snufy
autor
20. nov 2016

@3009 Ahoj ďakujem,v tom máš pravdu, čas je najlepší liek na všetko. Každým dňom som šťastnejší že mám pri sebe dve nádherné deti ktoré mi aj v tej ťažkej situácii urobia radosť objatim alebo úsmevom. To ma vždy posúva ďalej životom. Moje deti sú pre mňa fakt všetkým a ja vždy budem pre deti robiť len to max.Aj keď teda musím uznať že jednu vec neznášam a to žehlenie,uff žehličku teda nemusím.

zooeynka
20. nov 2016

@snufy si to zjednoduste a nezehlite. Vela ludi nezehli ani pri novorodencovi(napr.ja)a nic sa nedeje...

snufy
autor
20. nov 2016

@zooeynka to by sa síce dalo ale malá mi chodí na Latinsko-Americke tance a to oblečenie musí byť vždy krásne.Tak mi neostáva nič iné ako sa vždy potrápiť. Moja manželka mala vždy na to trpezlivosť, a až teraz som si uvedomil že v tomto ju nikdy nenahradím hlavne keď vidím tie moje košele čo treba pozehlit.

3009
20. nov 2016

@snufy ak by to bolo s tým žehlením také strašné dá sa to vyriešiť s nejakou pani alebo študentkou, ktorá by ti 1x do týždňa to požehlila a zas to nestojí taký majland, myslím, že pýtajú 3 eurá za hodinu. Bežné veci ako pyžamá, tielka, spodné prádlo ani posteľné nežehli. Vyrovnaj to a daj do strine. Veľa svetríkov, tričiek tiež netreba žehliť. Takže ak to dobre vytriediš nezostane toho veľa a to ti kľudne niektorá pani aj za hodinu požehlí.

snufy
autor
20. nov 2016

@3009 zvažujem túto možnosť,a veru dosť by mi to asi pomohlo,skúsim dať inzerát či sa nájde dáka dobrá duša,a odbremeni ma od žehličky.

adsumus
4. aug 2017

@snufy no ako?

luliu
4. aug 2017

@adsumus už nemá účet na MK