Sú tu mamky 30 minútových spáčov?

cervikpepik
27. dec 2015

Moj syn ma 11mesiacov a od 6tyzdnov spava po pol hodinke vzdy a vsade...aj v noci sa po ulozeni zobudi po cca 30min.
Zdiela tu nejaka mamicka rovnakeho spaca??

bambulka712
27. dec 2015

@cervikpepik môj malý má už skoro 5 rôčkov, no dlhú dobu som z jeho spania bola nešťastná. Mali sme rovnaký problém - 30 min. spánok počas dňa. Mohla som si nastaviť podľa neho hodinky 🙂 Našťastie v noci mi spával dobre, no cez deň som pri ňom nič nestíhala. Samo sa to postupne upravilo, keď sme prešli na spanie 2x denne, tak už spával dlhšie. Ako často Ti spinká cez deň? Nepomohlo by keby ste povedzme vynechali jeden spánok?

sandy84
27. dec 2015

Fuuu.tak to mas riadne tazke.Aj v noci takto kratucko spinka?nie je hladny?teplo mu nie je?

cervikpepik
autor
27. dec 2015

spava 2x denne,vstava o 6 30 a chodi spat o 20 30....ako Ti syncek zaspaval?

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@sandy84 trocha zle som sa vyjadrila,po ulozeni na nocny spanok vstane po 30 min....jednoducho sa uplne prebudi...ale v noci spi co noc to inak...dakedy vstavam 5x ku nemu,niekedy 2hodiny ponocujeme...moj syn je silne drazdivy

sandy84
27. dec 2015

@cervikpepik moj tiez spaval cez den 30 minut.Jedine v kociku vonku potiahol hodku.V noci tiez 3 x min hore bol.Len sme sa striedali s muzom.Ma skoro 4 a este v noci sa raz zobudi.Ptom sme si vsimli,ze v kociku zaspi dlhsie,tak sme mali kocik aj v byte😊 na uspavanie.No galiba.

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@sandy84 no a tu je ten problem,moj syn spi otrasne aj v kociku,uplne to iste,je jedno ci kocik ci postielka

sandy84
27. dec 2015

Asi nie je unaveny betar malinky😊.Ale Ty asi ano,vsak.

nony_
27. dec 2015

ahojky, my mame doma podobneho spaca.. ked bol maly, tak sa sucet jeho denneho a nocneho spanku zmestil do 8,5hodiny.. som sa smiala, ze to mam ako na robotu 🙂 a cez den to boli tie polhodiny ako pises.. bol ale velmi vnimavy a sikovny.. ved ked ine deti spali, on vsetko nasaval.. teda aspon ja som si to tak vysvetlovala.. dnes ma 7 rokov, do skoly siel skor, ranne vstavanie mu ostalo po 6.00 uz nespi ma obdobia, kedy spi len do 5.00 ale vecer zaspava bez problemov o 20.00,co kedysi nebyvalo pred 22.00.. takze postupne sa to zlepsilo aspon vecer a este jedna vec.. mam este mladsiu dcerku, kt. ked ide cez den spat, dam aj jeho a sice nie vzdy, ale niekedy aj 2hodky potiahne.. a ja si len vravim, ze aspon do zivota mu to ranne vstavanie bude fajn.. 🙂

zuz02
27. dec 2015

Aj moj najstarsi tak spaval cez den. Vzdy po 30 minutach sa zobudil. Do roka spaval tak 3xdenne, potom len 2xdenne a okolo roka a pol sa to natiahlo na 40-minutovy spanok. Ale zvykla som si, lebo zase v noci spaval relativne dobre. Dnes ma takmer 9 rokov a popoludnajsi spanok uz dlho nepotrebuje. Ak aj nahodou zdriemne, tak nespi dlhsie ako 15min.

bambulka712
27. dec 2015

@cervikpepik uf, tak keď máte problém aj v noci tak to nezávidím.. počula som že niekedy deti zle spávajú keď majú málo spánku no ťažko povedať. Ukladať ho večer skôr by Ti asi nepomohlo. A ako večer zaspáva? na rukách či sám v postieľke?

tiinushka
27. dec 2015

ja som mala so Simim to iste presne uplny horor a ked nespal tak rycal. po roku som ho zacala davat spat len na obed a viac x nie a casom sa stalo, ze teraz ma 22 mesiacov spi celu noc (takmer vzdy) a cez den hodinu a pol az dve. vsetko sa zlepsilo ked som netlacila do spanku, ani nenechala spar viac jak raz. samozrejme sa to nestalo hned chcelo to par dni. vecer ale ide spat o 22 a spinka do 8-9 a potom na obed okolo 13.

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@bambulka712 od narodenia v postielke zaspava na noc aj dopoludnia,popoludni v kociku...aj tam spi zle

cervikpepik
autor
27. dec 2015

boli Vase deti aj rusive?tym myslim,ze vonku ho zobudi vsetko,doslova aj okolo letiaci motyl a mame velke problemy s upokojovanim a pripravou na spanok...co sa tyka frekvencie denneho spanku,na jednom mi nevydrzi,to nehrozi

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@sandy84 praveze je unaveny,keby nebol tak mi to je jedno...on chce ale nevie,nemoze...neviem

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@nony_ s tymto mas pravdu,na 11 mesiacov teda rozumie toho az az,asi keby spal tak mu nieco ujde

dendus
27. dec 2015

U nas bolo to iste, ibaze tie intervali boli iba 20 minut, iba v satke alebo v nosici dokazala pospat dlhsie. Zlepsilo sa to okolo 2 rokov, ked sme presli na jeden spanok. Teraz mi cez obed vacsinou spava okolo hodiny, niekedy sa podari aj dlhsie. Ked bola mensia, obcas sa mi podarilo oklamat system tak, ze ked sa blizilo tych 20 minut spanku, snazila som sa byt nablizku a ked sa zacala prebudzat, nadojcila som ju skor ako sa stihla prebrat a zvycajne potom este zaspala, casto aj na dlhsie ako dalsich 20 minut 😉

nony_
27. dec 2015

nas bol pohodak, take akcne usmievave dieta.. a neskusala si satku, alebo si lahnut s nim, ci nebude spokojnejsi.. ?

cervikpepik
autor
27. dec 2015

myslim,ze satku radsej nie,je na nu velky...vela deti si v takom veku odvyka,akosi sme to nikdy nepotrebovali a nerada by som s tym zacinala....a co sa tyka toho spania snim...on priserne ,,cestuje,,v postielke..ked nema na posteli mantinely je za min pri nohach,neda sa to...

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@nony_ Adam je tiez taky,ale ak ide o spanok sialenstvo 😉

mia265
27. dec 2015

@cervikpepik Moj tak isto, tri krát denne po 30 minut, akurát v kočíku spí dlhšie,ked sme vonku. Večer chodí spať okolo pol osmej a zobudza sa este dva krát,kým zaspí úplne. V noci sa tiež budí často,minimálne tri razy. Ale spí do šiestej siedmej... Neviem,ale prečo sa mi v noci tak budí

cervikpepik
autor
27. dec 2015

@mia265 suvisi to s tym,ze cez den nie je schopny spat dlhsie ako 30min. neurologicka mi povedala,ze su to drazdive deti:kratky spanok,tazke zaspavanie,deti su silne rusive....aky je syncek stary a ako uspavas?

mia265
27. dec 2015

@cervikpepik Bude mat sedem mesiacov. Mne zaspáva dobre, na prsníku, s napapaním spí po 15 minutach,akurát sa budí

prinzesz
27. dec 2015

moj syn mi doma do roka spal tiez vzdy len pol hodku, ale v kociku ked som s nim chodila po kanaloch teda aby ho poriadne triaslo mi spal aj 2 hodky aj 2,5 hodky, ja som mu od zaciatku teda asi od jeho mesiac urobila rezim a ten dodrziavala, zial spat s nim som nemohla ale tak co, obetovala som sa.. potom som ho ucila spat doma asi od 8-9mesiaca, tz. doobedny spanok musel byt doma aby som stihla navarit atd, na zaciatku som musela lezat pri nom.. asi tyzden potom som sa zacala pomaly vytracat a on pospal aj hodku.. poo vzdy v kociku, lebo to som potrebovala ist do obchodu a prejst sa na vzduch.. chodili sme cakat tatika atd. okolo roka ho naucila spat len na obed ono to trvalo asi mesiac aby spal len na obed, on by pospal aj 2x ale to som nechcela, chcela som aby okolo pol osmej vecer zaspal.. no a musim povedat, ze ja som vypozorovala ze moje dieta zaspavalo vtedy ked som sa na to nesustredila ze uz spi potrebujem ist robit to a ono.. prosto som nemohla byt nervozna, cize som si vzdy v klude k nemu lahla a premyslala co budeme robit alebo som premyslala kam pojdeme, jednoducho som sa nesustredila na to ze musi zaspat... on mi pekne zaspal do cca 5 min ja som sa potom potichu vyplazila z izby a on spal hodku a pol.. niekedy aj 2 a aj 3 hodiny spal.. nie casto ale tu hodku a pol spal.. teraz by na obed spat este mohol a obcas aj pospi ale nie vzdy ho dam lebo mi viac vyhovuje ked ide spat skor vecer, tz. okolo pol osmej vecer uz musi byt v posteli.. a zaspava do 10min.. citame rozpravky 😀

cervikpepik
autor
28. dec 2015

@prinzesz niekedy tiez asi az prilis riesim jeho spanok....vzdy si poviem,ze co pospi pospi a ked spi zle zase som nervozna....ale ono sa to pomaly snad zlepsi 🙂kolko mate teraz rockov?

cervikpepik
autor
28. dec 2015

@mia265 spinka Ti v kociku bez prerusenia ale sa po tej polhodke zobudi a znova zaspi?spinkav kociku kludne?

sorciera24
28. dec 2015

@cervikpepik ani nehovor, ako moj maval presne 40minutove spanky cez den....ako spi raz....tak spi 1,5 hodky...(ma 14mes.)....ale v noci jeden horor.....zaspava medzi 19-19.30.....a do polnoci sa budi kazdych 40minut, od polnoci kazdych 10minut.....a o 5-5.30 je hore nadobro...plny sily, lebo cely den nonstop beha, nesedi.... 😖 kto nema take dieta, to nikdy nepochopi, len my sme s mm na oprasky, ak sa chceme aspon 2 hodky vkuse vyspat...striedame sa.... 😒

prinzesz
28. dec 2015

@cervikpepik teraz uz 3roky a 7 mesiacov... kym je to len spanok kaslat na to aj ked chapem ta, ze si unavena atd. ale pridu tie slavne obdobia vzdoru a to je zas ina malina 😀 inac ja odporucam aby ste trenovali s dietatkom od 1,5 roka na skolku.. tz. ked sa da niekde ho nechat aspon na jedno doobedie.. ja som vtedy videla u mojho syna ze je v pohode a po 2 rocku sa to otocilo a nastup v skolke bol priam hororovy! pritom ako dieta bol rad v spolocnosti, siel hoc komu na rucky.. potom sa to otocilo a mala som co robit.. viem ze si mozno kazda mama povie, to je este malicky, este nie.. ale ked je niekto doveryhodny netreba sa bat.. ja to spatne velmi lutujem ze som sa nechala ukecat aj ked som zvazovala jaslicky aspon na par dni v tyzdni... to len tak na okrej..

cervikpepik
autor
28. dec 2015

@sorciera24 mate to strasne tazke ☹ ak by mi to robil moj syn,nechala by som ho asi poplakat...alebo rovno vyplakat s tym,ze by som samozrejme od neho neodchadzala a tisila ho....uz moj chape co po nom chcem...to len moj skromny nazor...a ked sa Tibudi,das mu papat,pit,cumlik?ako dlho Ti to uz robi?

sorciera24
28. dec 2015

@cervikpepik to uz bolo...pri odstavovani...nic sa nezmenilo...on sa proste zobudi zaplace a spi dalej, o 10minut znova alebo sa mece a pod. .....proste utisi sa vlastne hned, len sa stale budi....pit, jest nechce, cumlik ci dam, ci nedam je to to iste....vlastne to trva stale, no tak do 3mesiacov to bolo horsie...to sa zobudil o 1dnej a do 4 bol hore ....to sme si len striedali s mm nosic....no a potom tento dlhodoby stav.....ci bol kojeny, ci uz nie je....takze zaidne zuby.... 😒 (a zboznujem reci typu, ze ved aj oni maju anorcne dieta...hahaha....narocne,z e sa zobudi raz aelbo spi celu noc.......nech idu do kelu vsetci....)

sandy84
28. dec 2015

@sorciera24 👍👍👍