Sú tu mamky 30 minútových spáčov?

cervikpepik
27. dec 2015

Moj syn ma 11mesiacov a od 6tyzdnov spava po pol hodinke vzdy a vsade...aj v noci sa po ulozeni zobudi po cca 30min.
Zdiela tu nejaka mamicka rovnakeho spaca??

cervikpepik
autor
28. dec 2015

@sorciera24 aspon,ze sa sam ukludni,neviem si predstavit,ze by si ku nemu vstavala kazdych desat minut....je to fakt na porazenie niekedy,a este ja taky nervak :-I

mia265
28. dec 2015

@cervikpepik ako kedy,ale vacsinu sa zobudi,otvori oci a hned zaspi. neviem preco je to tak, to som netusila,ze ten 30 minutov spanok je zle,co budeme s tym robit.

cervikpepik
autor
28. dec 2015

@mia265 musime vydrzat,vraj dlhsie ako do dvoch rokov by to deti robit nemali....no povzbudive ze? 🙂

lucretia7
29. dec 2015

@cervikpepik Nepotesim ta, ale to nezmenis vyplakanim ani nejakymi "osvedcenymi" metodami. Neurologicka ma pravdu. Mali sme doma to iste. Akurat, ze my sme aj v noci boli hore 12-krat (sa zasmejem, ked mamina pise, ze jej dieta vstava casto, aj 3 krat 🙂). Zlepsilo sa to velmi v 14 mesiacoch a nesuviselo s dojcenim ani nicim inym, je to nervova sustava. To prejde, len treba mat trpezlivost. Ak chces, napis spravu, my sme narazili na velmi dobru psychologicku, ktora nam pomohla vela veci pochopit a pomoct malemu.

marina3
30. dec 2015

@cervikpepik ja som synovi zacala davat kvalitny rybi olej a zabralo mu to na "nervy" a lepsie spaval ...ale zabralo to asi tak pomalicky po 2 mesiacoch ...nieco vyskusaj, nemozes takto spavat a dcerka takto spavala resp. nespavala v noci po operacii po narkoze ( nemala ani jeden rok), t.j. predrazdena nervova sustava podla mna

katkup
30. dec 2015

ahojte 🙂
ja som mala s malou napodobny problem, cez den moja spala len vo vecne hojdacom kociku ako nahle sa kocik zastavil, tak do 5min. bola hore a rev...... do 10mes. sa mi v noci kazde 2 hodky budila a len prso ju dokazalo uspat, v noci hocikedy party aj na1-2hodky :(
tiez som bola totalne unavena, vycerpana a nic doma nestihala, padala som na hubu od vycerpania, lebo mala bola extremne ziva 🙂
Riesila som to s pediatrickou a ta mi povedala, ze bud ma moze poslat na x testov, alebo to skusim vydrzat a zmierim sa s tym, ze moje dieta nepotrebuje tolko spanku a uziva si zivot s maminou 🙂
po 10mes. mala mi cez den spala uz iba 1x, po 2r. uz cez obed vobec nespava, ale po tom 1.roku sa stal zazrak a mala z nicoho nic zacala krasne spavat celu noc a je tomu doteraz :D
precitala som vela kniziek o uspavanie babatiek, praktizovala som vsetko mozne, aj nemozne, no nic u nas nezabralo :( - prislo to same....
bohuzial nevyhrali sme spave babatka a je to o cosi s nimi narocnejsie, ale treba vydrzat a verit, ze to casom bude lepsie a lepsie 🙂

marcelatje
30. dec 2015

@cervikpepik no takto ti poviem, skúšala som všetko no nepomohlo nič.
Mne sa uľavilo keď som to akceptovala a už som neočakávala žiadne zázraky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale dobrá správa je že to prešlo. Napríklad teraz mi dá slečna cez deň aj 2,5-3 hodiny to nedala ako bábo ani omylom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cervikpepik
autor
30. dec 2015

@lucretia7 je dobre vidiet co s malym robi nervovy system,on sa aj pred spankom tazko ukludnuje.Ked bol mensi a pil mliecko pred spanim bud som bola dokopana a doskriabana alebo mi vytrhol chumac vlasov....nikdy sa nevedel upokojit pred spankom,nevedel zastavit a spat....len jednej veci nerozumiem...preco niektore deti spia celu noc od troch mesiacov,niektore v roku atd. .to je tam taky obrovsky rozdiel vo vyvoji nerv.systemu??
Paradox je u nas to,ze zatial co je syn drazdive dieta nie je narocny...od kedy sa narodil spi v postielke,zaspava sam aj ked strasidelne a nikdy som ho nenosila,lebo nikdy neplakal

cervikpepik
autor
30. dec 2015

@marcelatje uz aj ja som dosla do stadia,ze to (az tak velmi) neriesim,chcela som len najst mamky s podobnymi starostami 🙂

jana_eyre
30. dec 2015

moja druha dcera bola taky polhodinovy spac - akoby bola nastavena na pol hodinu.. teraz ma dva roky a preslo to odkedy spava raz do dna.. zaspava rychlo na hodinku /spojila dve polhodiny 😀 / niekedy na hodinku a pol..

inak ma velmi lahky spanok, zobudi ju cokolvek, stale sa prehadzuje - v tom je pomne, ja tiez spim len tak naoko a vzdy som tak spala..
/keby niekto chcel rypat, ze som si ju tak naucila - tak nie, nenaucila - ked bola babo, tak som mala doma ani nie dvojrocneho chlapca, ktory nevedel byt ticho, takze hluk bol u nas dostatocny.. proste je taka a da sa na to zvyknut../

cervikpepik
autor
30. dec 2015

@jana_eyre s tym lahkym spankom je to to iste aj u nas,spi kratko a este ho vsetko vyrusi,najhorsie je to v kociku...tam sa mi strhava na kazde auto,kazdy bicykel,ked nas niekto mina a rozprava...a o prehadzovani a mrveni ani nevravim....precestuje mi celu noc ...

brulinka
30. dec 2015

bolo podobne..vyriesilo sa to ked sme presli na jeden spanok, a to bolo tiez tak okolo 12 mesiacov a za chvilku potiahol pekne... kazde dieta to ma trosku inak ked sa mu menia tie spankove fazy syn uz v 6mes mal len 2 spanky dcerka teraz v 6 mes si pospi aj 4-5x ...

jana_eyre
30. dec 2015

@cervikpepik moja bola praveze v tej pol hodine uplne tvrda, ale dlhsie proste spat nevedela.. len vecer ju budilo cokolvek a teraz na ten obedny spanok, len umyvam podlahu a ona sa zavrti pri najmensom hluku 😀

snad sa vam to upravi, ked si tiez spoji spanky do jedneho poobede..

19martina85
30. dec 2015

U nas to bolo to iste spaval len 15-20 minut potom bol hore stale bol zarevany... od malicka to trvalo do roka ..potom sa to troska napravilo vstaval len raz v noci a uz som ho davala spat cez den tiez iba raz pred obedom .. no a obcas sa mi stava ze ked mu idu zubky tak vstava aj 15 krat za noc alebo do hodiny aj aby som neklamala 5 krat... ale zvykla som si chodim do prace mavam aj nocne takze som zvyknuta no a maly ma 16.mesiacov to prejde samo... ale budil sa mi preto casto lebo mi malo papal cez den tak bol hladny aj v noci..

mila19
1. jan 2016

ahoj, precitala som si celu diskusiu a neda mi neprispiet.
mame predcasne narodene, teraz uz 18 m. Drazdive dieta a je narocny, nechcem pouzit slovo hyperaktivny alebo hyperkineticky.
Dôverne pozname vsetko co tu je opisovane vsetkymi maminkami, aj vyjadrenia neurologicky od miminkovskeho veku.
k vecernemu spanku mozem poradit, ze dodrziavam s nim "kludovy rezim" uz hodinu pred spankom, slabe osvetlenie v byte, pri kupani- nehovorim na neho, necham ho hrat sa som tam ale nie aktivne
v izbe, az tma a ticho resp. Biely šum pri spanku, naseho psa to nerusi ani mna to som tiez drazdiva.
Samozrejme lezim pri nom, ked je pretazeny tazko zaspava, meta zo sebou, lozi, niekedy pomoze silno zavinut do deky pritulit a jemne velmi jemne pohupavat, tieto deti pohyb ukludnuje paradox v kociku mi ako mimi NIKDY nezaspal okolo 1roku uz ano.
Kvoli malemu sme si dali spravit vonkajsie zaluzie na vsetky okna a pomaha to.
Trocha sa mu 30 min spanky zlepsili ked zacal chodit, ale ziadna slava, su dni ked spi dokopy len 40 minut inokedy na 2x 1,5hod.
Vsimla som si, ze po niektorych jedlach maly doslova zle spi, niektore kase... Odporucam odsledovat co papa.
Ci uz cez den alebo v noci a nie je to vetrami.
Po strukovinach, vajicku, banane a ovsenej kasi spi kludnejsie a dlhsie to viem naisto.
V noci sa budi doteraz aspon 3x niekedy 10x zubov uz ma 17, takze uz ma nepresvedcia ze je to tym. pije mlieko pije caj.
Jeho spanky su ako horska draha stale ine...
Po ockovani my vzdy este 2xhorsie spaval v noci.
Odporucam podla feng shui vypocitat na kt. svetovu stranu ma smerovat hlava dietata, nech kto nechce neveri no moj sa tak prirodzene polohuje. zahlavia postielky som vymenila na plne drevo. A na zaver drazdive deti su citlive aj na geopatogenne zony. Osobna skusenost tiez.
Musime sa zmierit s tym, ze nase deti su ine a ked to prijmeme nastane zlepsenie.

cervikpepik
autor
1. jan 2016

@mila19 ahoj,ach jaaaj pozname....a ked uz spi prehadzuje sa resp. ,,cestuje,,po postielke?

mila19
2. jan 2016

@cervikpepik ahoj, ano, ale našťastie s tým ako tak prestal.
Bolo obdobie keď cestoval intenzívne. Myslím, že to bolo v čase keď začal liezť.
Napríklad, keď sa naučil postaviť sa, pravidelne sa postavil a tak plakal zo sna. To mi robí stále.
Kamarátkina malá (ideálne dieťa aj dlhé spánky), rozpráva jej zo sna hlavne poslednú dobu má 15mes.
Čo ti chcem ešte povedať, keď mal zo zdravotného dôvodu napr. Fenistil kvapky, spal kľudnejšie, ale akoby si na ne zvykol, po pár dňoch už zase všetko po starom.
Neviem či ti malý vypije nejaký čaj, (náš moc nie), ale ak áno, skúste medovkový čaj, druhej kamoške ho zase pila malá okolo 2 rokov a tiež im to pomohlo v spánkoch. Zázraky nespravíš, ale človek sa chytá každej slamky, lebo kto to doma nemá nepochopí, bude sa len tváriť, že ty si paranoidná.

nikitavb
2. jan 2016

@jana_eyre ja mam doma presne rovnaky pripad... tiez sa nam to upravilo po prechode na 1 spanok cez den. Mala vtedy 11 mesiacov, inak sa nedalo. A cez den mi tiez spi velmi lahulinko. Zobudi ju aj ked idem na wc. Chvalabohu nie vzdy ;) a tiez mi ako malinka spala doslova v hluku. Vonku mohli aj traktory chodit okolo nej a nic 😁

mifka80
11. jan 2016

@cervikpepik tak aj ja sa pridávam do klubu. Mám tiež 11 mesačného synčeka, ktorý od narodenia nebol ktovie aký spáč. Kým bol malinký, tak nám pomohli prechádzky v kočíku. Chodila som 2 x na deň, len aby sa drobec vyspal, lebo vo vnútri spal vždy len 30 min. Cez leto, keď mal 5-6 mesiacov, tak sa to zhoršilo celkom. V horúčavách sme nemohli von, tak spal niekoľkokrát za deň 30 min. Sem tam hodinku, párkrát sa podarila hodinka a pól. V kočíku už nevedel zaspať. Skoro do jeho 10 mesiacov spával 3-krát za deň, nakoľko bol po tak krátkom spánku skoro unavený. Sem tam sa podarí hodinový spánok, ale aj to sa skoro vždy po tej polhodine zobudí. Tiež mám dni, keď si poviem, že čo už, že aj tak to nezmením, ale sú dni, keď som preto nešťastná. Hlavne keď vidím, aký je unavený a ja mu neviem pomôcť.

zukuvi
11. jan 2016

ja mam doma takych dvoch. prvy syn tak spaval vzdy, v kociku mal rekord aj 50 minut 😀, a teraz druhy takmer dvojrocny to iste... cez obednajsi spanok sa najem a uz je hore 🙂 neriesim to uz. taki su a hotovo. ale pri prvom som sa citila neschopne kedze som citala o mamickach co na materskej zacali strikovat, malovat, atd atd.. a az neskor som pochopila ze to nie su maminky 30min.spacov 😀 netrap sa tym. nas skoro 5 rocny uz spi celu noc,ale trvalo to veru...

mkmimka
11. jan 2016

ja mam doma 3 yzdnoveho drobca spiaceho po 20 - 25minut. potom aj 5 hodin hore🙂 nechapem. su dni kedy nespi za cely den skoro nic - v noci prespi ale vkuse musim ho az prikladat na kojenie. no cez den je to hroza. zatial asi len 3 dni prespal normalne ale inak spime len kratko. osvedcila sa mi babysatka a ked je v nej pospi zazrakom 2 hodiny....ale musi byt v nej a ja sa musim prechadzat.... tak robim domace prace s nim🙂

mirkaaa80
11. jan 2016

@cervikpepik ahoj, no asi hovoris o nasom Samkovi🙂. Ma uz 5 rokov ale doteraz si pamatam na ten jeho spanok. Neviem ako tvoj maly ma spravanie, ale nas je cert a som zistila ze to bude tym spankom. Doteraz nepotrebuje vela spat, ked som ho dala do jasli, ucitelky boli hotove- deticky spavali 2-3 hodky a mne hovoria zdesene- vas samko spava iba pol hodinku, no nemali cas na kavicku. Od narodenia spaval 30 min a bolo jedno kde spal. Ani kocik, ani vajicko,nic! Uspavala som ho 20 min a za chvilu bol hore, ale ked som spala s nim, dal aj 2 hodinky. Ale aj tak sa zobudil po pol.hod. a ked ma videl, este zalahol. A vlastne od toho sa potom odvijalo aj to spravanie, niekde som citala ze taketo deticky su notoricky nevyspate a su ovela viac drazdive. Ze sa nevedia preklenut z lahkeho do hlbsieho spanku a zobudia sa. Skus si k nemu lahnut, aj ty si oddychnes. No a vecer sa mi tiez budil. A takisto sa mi budi aj druhy syn ale po 45 min 🙂, tak ho znova musim uspat, a v noci tiez je niekolkokrat hore. Myslim ze aj kvoli kojeniu. No kazdopadne pevne nervy a vela sil, viem co prezivas a je to dost narocne mat nespave dieta.

cervikpepik
autor
13. jan 2016

@mirkaaa80
@mifka80
@mila19
Ahojte maminky....tak sa znova ozyvam...so synom sme presli na jeden denny spanok...... znie to perfektne ale.......on spi tym padom uz len 1x denne 30min....je to uz stvrty den..nic sa nezmenilo,samozrejme v noci ponocujeme,reveme atd....je hore zhruba od 7 30 spat chodi o 20 30...no minimalne hodinu v noci preplace a premrnci...nejake rady? 🙂

sandy84
13. jan 2016

@cervikpepik nebolia ho v noci nohy?myslim rastove problemy,velaraz deticky bolia nohy pri raste.

leontttynka
13. jan 2016

@mirkaaa80 presne pises ako je to u nas... kazde jedno slovo... u nas to iste... hovorim si, ved musim nejak vydrzat a nebude takyto do 18 rokov 🙂 ked si ja k nemu lahnem betar potiahne aj 2 hodiny 🙂

mirkaaa80
13. jan 2016

@cervikpepik ja by som ho opat vratila na 2 spanky ak sa to pri 1 nezlepsilo, podla mna to je malo, a na prvom synovi som si odskusala ze nemozem cakat kym vude unaveny lebo potom som to presvihla, on nejavil znamky unavy, ale uz potom nevedel vobec zaspat. A skusala si pri lezat aj ty ked spal? V noci spi v postielke? Ja myslim ze to moze byt aj zubkami...v podstate je tazko hadat od coho to je, a ako pomoct. Lebo nas Samko bol taky isty a doteraz neviem z coho, len ked som chcela aby sa vyspal, lezala som pri nom, spaval s nami v posteli, este aj teraz a to ma uz 5 r. Myslim, mozno je typ ktory nepotrebuje tolko spavat, a v noci sa budi mozno pre zubky, mozno mu je smutno za tebou...ale jedno ti poradim- ak nebude spavat, bude nonstop unaveny, nervozny, mrzuty a zly. Pretoze nespi cez den a nevyspi sa ani v noci. A urcite si aj ty z toho unavena, lebo ja som teda bkla poriadne. A este ma napadlo ked s nim spi otec, nie je to lepsie? Lebo u nas to bolo lepsie. Neviem ci zo mna citil nejaku nervozitu a sa na neho prenasala. No a my sme mavali v noci an bolesti noziciek a nocny des ale az tak od cca 2 rokov. No drzim palce, a pevne nervy.

mirkaaa80
13. jan 2016

@leontttynka len ci to nebude do 18? 🙂 lebo my spavame stale spolu a jz sme kupili aj mensiu detsku postel, zariadili izbicku, slubovali hory-doly, tedaz mame aj poschodovu postel ale on nie, on bude ori maminke! Takze ked chcem aby spal vo svojej izbe, musim spat s nim. Porazi ma 😉

cervikpepik
autor
13. jan 2016

@sandy84 neviem,mozne to je...dala som mu tuto noc nurofen a zaspal po 15 minutach...zubov na to,ze ma rok ma malo,myslim...ma 4 a uz dva mesiace nic....viem,ze ked nebude spat bude to zle,ale neviem to ovlyvnit...uz aj v kociku mu nie je dobre...je velky...ma strasnu vydrz...vydrzi viac ako skolkar ☹

cervikpepik
autor
13. jan 2016

@mirkaaa80 kedy sa to zlepsilo...spava v postielke od narodenia,ked je u mna tak vstava,stvornozkuje a odchadza mi z postele...ked si k nemu lahnem on proste po 30min. vstane a funguje,zacne mrncat a dospali sme...je mu prd makovy,ci spim,ci nie
Zuby to mozu byt...ale on takto zacal spavat od pol roka a odvtedy takto otrasne spava doteraz...

cervikpepik
autor
13. jan 2016

@mirkaaa80 prva veta bola otazka