Domov dôchodcov v Spišskej

eteew267
20. feb 2023

Zdravím, ja by som sa chcela opýtať, či má niekto skúsenosti s umiestnením príbuzného do tohto domova? A ak áno ako sa tam starajú o nich, či tam nie je veľmi dlhá životnosť ľudí?
Ďakujem

leto232
20. feb 2023

@eteew267 Tak sú domovy dôchodcov kde ich dokonca trápili hladom, zamykali v izbách a domovy, kde sú starkí spokojní. Majú bohatý program, milé sestričky, chodí za nimi kňaz a slúži im omse. Všetko závisí od personálu. A ako to myslíš, či je tam dlhá životnosť ľudí?

eteew267
autor
20. feb 2023

@leto232 No ja som myslela konkrétny v Spišskej Novej Vsi. No životnosť tých starkých lebo my máme ležiacu babku, ktorá dokáže sedieť ale sama sa neposadí a plus má demenciu a zlomený stehenný krčok čiže nechodí ale ona si myslí, že áno čiže nemôže byť nechaná sama sedieť musí byť tam dozor, a to je asi priveľa nato nemajú čas takže by ju asi nechali furt ležať, a to by tam dlho neprežila asi.

viestta
20. feb 2023

Nerozumiem celkom zadaniu. Hadam si sa preklepla s tou dlhou zivotnostou, lebo vyznieva to tak, ze hladas taky, kde starki dlho neprezivaju

eteew267
autor
20. feb 2023

@viestta nie práve naopak ja som písala do fóra Spišská Nová Ves o našom domove a aká je tam životnosť starkých aby sme vedeli že ak nízka aby sme tam babku nedali

leto232
20. feb 2023

@eteew267 aha, tak konkrétne o domove vo vašom meste neviem nič. Veľa šťastia pri hľadaní vhodného zariadenia

erikaa09
21. feb 2023

Nemam tam nikoho ale urcite by som tam dala ;) o Nalepkove som tiez pocula dobre ale tam je asi dlha čakačka :(

jajojapo
21. feb 2023

Všade je dlhá cakacka v okolí snv ale co viem od mojej babicky ktorá tam chodila na omše a po obedy a pozrieť kamošku maju to tam pekne dobre varia ako kedy ale ze nič im nechýba majú čisto

axelka18
21. feb 2023

Bolo spomenuté Nálepkovo. Tam by som babku nedala v žiadnom prípade. Radšej by som sa o ňu sama starala, než tam dať.

teki1
21. feb 2023

@axelka18 Napíš prosím viac,prečo?

axelka18
22. feb 2023

@teki1 napíšem ti, pošlem ti správu 🙂