Zamietnutý vstup do USA

lesonna
27. júl 2022

Ahjote, je tu niekto kto ma skúsenosť?
Po prílete do usa znameho zobrali na emigračnú kontrolu po ktorej rozhodli, že ho nepustia a tým pádom bol deportovaný priamo z letiska. V usa nemal žiadne iné problémy, preto nevieme, aký časový interval musí prejsť aby mohol žiadať o viza a znovu odcestovať? Všade píšu len o prípadoch kde bola doba pobytu prekročená alebo mali problémy so súdmi.. ďakujem vám za odpoveď

sissy27
27. júl 2022

@lesonna záleží od dôvodu - ak napr nesplnil podmienky čo sa týka covid opatrení, tak by nemal byť problém v momente keď si ich dá do poriadku. Ak niečo vážnejšie, tak ťažko povedať.
Ale neboj, oni mu povedia, či mu len teraz nepovolia vstup alebo mu dajú zákaz na nejaké obdobie, alebo aj navždy… Jedna vec že amíci sú nevyspytateľní, druhá vec či vám známy hovorí pravdu alebo čo o ňom vlastne (ne)viete…

lesonna
autor
27. júl 2022

@sissy27 bolo to pred 5 rokmi. Teraz by sme chceli ísť na dovolenku spolu opäť ale nevieme či má o viza žiadať alebo nie.. poznáme sa viac ako dobre a na kontrole mu nepovedali vôbec nič. S covidom to nemá nič spoločné a ani s nijakými vážnymi problémami. Preto som písala, či je niekto kto bol v takej situácii a ako dlho nemohol ísť späť

haley7897
27. júl 2022

@lesonna to závisí v prvom rade od dôvodu zamietnutia. Nejaká doba tam po zamietnutí vie, Google ale bude vedieť viac, priznám sa ze si nepamätám. Myslím, že to bolo nejakých 10 rokov, ale môžem sa mýliť.
A ono o víza môžete zaziadat, oni vám ich aj schvália, ale stále je reálna šanca ze ho otočia na letisku naspäť a teba pridajú na listinu zamietnutých.
Btw nech ti neklame, ba kontrole mu nielenže povedali dôvod ale dostal aj ofucialne vyjadrenie na papieri.

judit47
27. júl 2022

Ludia na letiskacj maju zoznamy dlheeee ktorych tam nemaju pustit ked uz nejako aj tie viza dostanu(asi turisticke cez net)tak ich tam stopnu a nepustia.

Dovod mu bol oznameny ustne aj pisomne-al sa jednalo o nejaku navstevu krajiny pred vstupm do USA alebo o komunikaciu s niekym vsetko tam ma a v takom pripade sa tie zaznamy uchovavaju dlhsie. My tu len tapeme ked nevieme dovod preco ho deportovali.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesonna
autor
27. júl 2022

@haley7897 na kontrole sme boli spolu, len s tým rozdielom, že mňa pustili ale jeho nie. Dostal iba papier s otázkami a odpoveďami presne tak ako aj ja a nič iné. Takže nemá o com klamať. Na internete toho je ale samé blbosti a dokonca to, čo sa netýka našej situácie. Viem, ze aj po schválení viz nie je nič iste, ale načo bude žiadať o viza teraz keď náhodou bude mať zakaz ďalších 5 rokov...?

lesonna
autor
27. júl 2022

@mb2021 keby mu povedali dôvod, tak o ňom viem keďže celý proces sme boli spolu aj na pohovore .. potom len povedal, že mňa pustia ale jeho nie. Skúsim pozrieť ešte raz potom tie papiere ale nič iné tam nebolo

haley7897
27. júl 2022

@lesonna nuž, musíš ho vyspovedať. Isto dostal aj oficiálne vyjadrenie s dôvodom zamietnutia. Nenašli mu niečo v telefóne. Čokoľvek, správa niekomu, že tam chce zostať pracovať, čokoľvek. Ten dôvod tam bude. Či už bol relevanty alebo nie, niečo ako dôvod uviedli. Bez odpovede na túto otázku sa veľmi nepohnete

lesonna
autor
27. júl 2022

@haley7897 áno, pamätám si, že niečo tam mal v telefóne v poznámke ze si mal vymazať nejakú appku ktorá s Amerikou ale nemala nič spoločné a môže byť ze sa toho chytili.. len to mi aj tak nedá odpoveď na to koľko rocny zakaz ma :/

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesonna
autor
27. júl 2022

@jabadabadu no popravde my sme tam už volali a pani povedala ze ona vôbec nevie také veci 🤣🤣🤣

haley7897
27. júl 2022

@lesonna jasne, že sa chytili, oni sa chytia všetkého. Stačí ak spomenul v správe niekomu, že by tam chcel žiť a je na ceste naspäť. Pripadne aj banalnejsie veci. Pozri, ja ten proces poznám, preto viem ze vám išli cez osobne veci, telefóny, soc siete. Nejaký dôvod vám vo vyjadrení udali a od toho sa môžu odvíjať vaše ďalšie kroky. Bez tejto informácie len varíme z vody.

lesonna
autor
27. júl 2022

@haley7897 hej, ja rozumiem. Mňa sa to netýka, iba známeho.. ja som mala všetko v pohode.. a teba vrátili tiež alebo? Ja by som len chcela vedieť ci ďalej čakať raz tak alebo co .. lebo nevieme kde sa pohnuť

haley7897
27. júl 2022

@lesonna nie, len muž je z US takže mam par skúsenosti 😆
Vždy môže kontaktovať us conzulat informovat sa tam. Ty nevymyslis nič keďže nemáš kompletnú informáciu, akurát tak môžeš vybaviť ban aj pre seba...

sissy27
27. júl 2022

@lesonna dôvod mu určite nejakou formou oznámili, rovnako aj dĺžku trvania “trestu”.
A mimochodom, víza do USA už dávno netreba ak ideš ako turista, stačí ESTA. Ale teda ak si dobre pamätám, je tam aj otázka, či mu bol niekedy zamietnutý vstup do USA a prečo. Ak si nepamätá, tak sa bude musieť obrátiť na ich authorities aby mu to pripomenuli. Nijak inak na to nepríde.

lesonna
autor
27. júl 2022

@sissy27 viza do USA potrebuješ pokiaľ nemáš dovolený vstup na estu alebo po prekročení pobytu apod. Na estu sme išli prvýkrát, čiže víza potrebuje na milión percent ..

lesonna
autor
27. júl 2022

@haley7897 a na ten conzulat je aj mail alebo len telefonicky? Nevieš mi povedať?