Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sue
6. dec 2009

Sse, a čím to mám nafarbiť? A... na čo si dať pozor? 😅

sse
6. dec 2009

farbí sa to potravinárskymi farbami buď práškovými alebo gélovými. Práškové dostaneš kúpiť v drogérii. Chceš robiť ten poťah s marschmalow cukríkov?

sue
6. dec 2009

Sse, ja som úplný amatér, takže neviem z čoho a ako 😅

Zatiaľ som dostala len radu od šikovnej kamarátky spraviť to z K2 marcipánu - cenovo to vychádza ok a že sa s ním fajne pracuje...

Ako sa to robí z marchmallow?

alionuska
7. dec 2009

Sue,ja by som sa priam vyzivala,keby som nieco take mohla vyrobit...torticka je krasna,len si dost daleko--aj ked mame v Banskej Bystrici korene..a mam tam aj rodinu..skoda,ze ti ju nemozem upiect ja...... 😨

sue
7. dec 2009

Alionuska, to by mi bolo cťou,keby si mi ju ty piekla 😵 😵 😵 veru škoda,že si tak ďaleko. Možno maminkovská láska dokáže divy a nebude to veľmi upatlané 😅

cessy
7. dec 2009

sue pekna torticka.....alionuska nepochybujem, ze ty by si ju spravila este krajsiu 😵

alionuska
7. dec 2009

Cessy.... 😔 si zlata.... 😉

cessy
7. dec 2009

ali videla som tvoju nie jednu tortu, tak preto som si to dovolila napisat 😵

inak ja by som si veru na taku tortu netrufla 🤐

alionuska
8. dec 2009

Cessy ja mam rada nove veci..a vzdy sa na to tesim,ked mam robit nieco,co som este nerobila...Clovek sa tak zdokonaluje...
Vravim zakaznickam ,ze im upeciem co si len povedia a vzdy si vyberu len to,co mam uz v albume..teda skoro vzdy.. ja by som chcela urobit aj nieco narocnejsie..nejake rozpravkove veci... a taaaaak.. 😀 😀 Tweety,Snoopy,atd....vyjavy z rozpravok a podobne...napriklad snehulienku a sedem trpaslikov alebo co ja viem co.... asi sa nudim,ze??? 😀 😀 😀

sse
8. dec 2009

ali keď máš doma takých anjelikov tak sa môžeš aj nudiť 🙂 Keby si bližšie tak by som určite na teba niečo vymyslela aby si sa nenudila 🙂
Ja idem robiť 1x Macka Pu a som sa normálne zlakla toho keď to odo mňa chceli ale už som si vymyslela na začiatok niečo jednoduchšie 😀 niečo takéto:

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

martina7905
8. dec 2009

moja torta co som robila teraz cez vykend:http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20986

sse
8. dec 2009

martinka super, krásna je 🙂 🙂

martina7905
8. dec 2009

see dakujem 🙂 🙂

sofi07
8. dec 2009

Martinka, je prekrasna, aj ruzicky su krasne, farby nadherne, jemnucka je 🙂

sofi07
8. dec 2009

sse, to zvladnes, drzim palce a tesim sa na foto 🙂 . sa ti to pekne zbiera 🙂

sse
8. dec 2009

Ďakujem sofi, sa mi to nejak rozbehlo a ani som to nečakala 🙂

yamahafazer
8. dec 2009

ahojte 🙂
prosim vas chcem sa vas spytat ste tu same skusene a robite krasne torticky ze by som si chcela kupit tu hmotu K2 a chcem sa spytat kolko toho vide z 1kg potiahnut a aku ma vlastne chut?robila som aj z cukrikov len je to moc sladke inak sa ztoho dobre robi a inak robim najcastejsie nepravi marcipan zo suseneho mlieka a cukru len stym sa tak dobre nepracuje a dost citam,ze sa robi stym K2 a chcela by som vyskusat len neviem aku to ma chut mozete mi povedat?Dakujem 😵

sse
8. dec 2009

ahoj yamahafazer K2 má takú mandlovú chuť a potiahneš s tým max 2 torty. ale záleží od toho aké sú veľké a akú hrúbku si vyvaľkáš. 🙂

martina7905
8. dec 2009

yamahafazer K2 ma mandlovu chut ja snou robi a da sa snou dobre modelovat

yamahafazer
8. dec 2009

moc vam dakujem tak si ju objednam mandlova je dobra 😉

cessy
8. dec 2009

martina z K2 sa moc dobre neda modelovat postavicky, kvietky......., je dost makka 😉

martina7905
8. dec 2009

praveze mne sa dobre modeluje ale ked mam chladno nie teplo lebo sa moc spusta ale na torty je dobra

sofi07
8. dec 2009

s K2 sa mi potahuje super, ale modelovat sa mi s nou teda nedarilo, nedrzala tvar, makklo to v rukach. Ja potahujem K2, ale ozdoby robim z MMF

cessy
8. dec 2009

aj ja potahujem, teda obcas ale modelovat sa mne osobne neda

alex21
8. dec 2009

martinka torticka je prekrasna
sse aj ja mam robit macka pu ale az na februar a musi to byt postavicka a ma chytat ryby. Som zvedava co vytvorim 😅 😨

alex21
8. dec 2009

see inak si sikulka ked vsetko stihas
yamahafazer ja som zatial robila len z MMF ale ked sa ti to na chut zda sladke tak tam pridaj viac kyseliny citronovej.

boldy
8. dec 2009

ahojky,
ja peciem prsia na zajtra, a zaucam maminu do tajov MMF... snad sa nam podaria... idem vas docitat, co ste popiekli...

aveline
9. dec 2009

ahojte,
ako to robite, ze nemate zapackany papier od torty? celu ju prelozite na podnos, ked je hotova? ........niekde som to tu citala, len neviem najst 😕
diky

alex21
9. dec 2009

aveline niekde to bolo aj ako fotopostup ale uz neviem kde.
Ak mas pripraveny podnost pod tortu tak ho po krajoch obalis potravinarskou foliou tak aby si ho potom biskvitom prekrila. Potom v pohode davas biskvit a patles plnkou 😀 a ked mas tortu nakremovanu tak tu foliou jemne vytiahnes a ostane ti cisty podnos. Ja ho vytahujem predtym ako idem davat potah. 😉 S potahom to uz nezababrem a ked tak len od cukru a to potom poutieram alebo oprasim. 🙂

boldy
9. dec 2009

prsia dnes chutili, plnka a korpus sa podarili super, hoci mmf sa mi nejako nedarilo dnes trhalo sa, ale na rychlo som urobila toto ... moje prve 😎
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prsi...