Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
yamahafazer
23. okt 2011
@zdenallicka ja som robila ten kokosovy traseny,je to len ten puding bez varenia kokosovy a jedna slahacka a ananasovy kompot ja soom si odvazila aby toho ananasu bolo tak isto ako toho mandarinkoveho kompotu aj stavy a len som zatriasla a taky bol super inak sa mi to zda divna kombinacia ananas a kokos,ale super to chuti

@dm1 a co si budes brat ake pomocky?aj hmotu si mam zobrat?staci len podlozka,niake piestiky,valcek,kostice?vobec neviem co si mam brat
yamahafazer
23. okt 2011
@pristela sa ti nezvala ta pani ci sa im ta torta s oplatkou hanny pacila?lebo co si dala tu foto co ti poslali no tak tvoja je ina nadhera to vobec by nemohla byt nespokojna
zuziq
23. okt 2011
@yamahafazer v tom kokosovom kreme si pouzila Dr. oetker Ole? existuje aj kokosovy alebo nejaky iny puding. Inak kombinacia kokos ananas je uuuplne ze mnam, najma v podobe Pinacolady 😃
yamahafazer
23. okt 2011
@dm1 ten bager vyzera ako skutocny uplne perfektny je
@daducha vsetky su krasne
@pristela aky hrosik ved to je krasny somarik

vsetky torticky su fakt nadherne
yamahafazer
23. okt 2011
@zuziq ano ten som pouzila kokosovy a tam na nom bol ten recept s ananasom tak reku vyskusam
a este maju vanilka a cokolada
yamahafazer
23. okt 2011
@zlatat tam su super navody na tie zeleniny ja budem jednu robit slanu v novembri tak popozeram niake inspiracie dakujem
yamahafazer
23. okt 2011
@lussy23 @mia114 ten motorkar to je formicka patchwork ja som ju len vymalovala len co my ostali farby tak je taka divoka 😃 to bolo pre svagra
zlatat
23. okt 2011
@yamahafazer náhodou som to objavila a fakt sa podľa toho dá niečo vykúzliť 🙂

Ozaj kočky, nemáte náhodou uložené nejaké inšpirácie na rytiersku tematiku? Mám na piatok urobiť kamoške tortu s nejakým rytierom s mečom a 3-hlavým drakom ... nehovoriac o tom, že torta má byť okolo 21 cm priemer :-|
zlatat
23. okt 2011
@daducha prekrásne tortičky
zlatat
23. okt 2011
@akme tú kvetinku mám aj ja, ale ešte ani na jednu tortu som ju nepoužila ... nejak sa s ňou neviem stotožniť, asi ju predám
mariann2
23. okt 2011
@zlatat prosím ťa odfotíš mi tú kvetinku, ak je to tá čo myslím, kúpim ju od teba 🙂
vlada111
23. okt 2011
@dm1 ja mám zase s MMF takú skúsenosť, že keď to porovnám zo Smartflexom, tak MMF kryl viacej, Smartflex je veľmi elastický a olepí každú nerovnosť, tak pre mňa bol MMF v tomto lepší.
vlada111
23. okt 2011
@dm1 báger je ako kupovaný v Dráčiku 😃 . Perfektný je. Ja by som ho robila pol dňa.
mrka2
23. okt 2011
babule, uzasne torticky, specialne sa mi tento tyzden paci @daducha - no tie postavicky su neskutocne dokonale!!! krasne torticky!
lusil2005
23. okt 2011
@daducha wow, krasne torticky! vidim ze si sa na barbienu inspirovala tou fotkou od dm1... islo to dobre? ja robim barbie buduci tyzden, tak uz rozmyslam co s nou vyhutam :-x
vlada111
23. okt 2011
@daducha nádherná prácička 😉
lusil2005
23. okt 2011
@yamahafazer jaaak ze sa ti nepaci kokos ananas? ved pinacolada je strasna mnamka!!!
lusil2005
23. okt 2011
@dm1 ten bager je fakt jak kupeny v hrackarstve... si dobraaaaa! 😃 dani prosim ta ked si robila tu loptovu tortu, aky si mala priemer toho stvorca, a tej gule? robila si to v miske z ikea? ja sa tam chystam kupit ju, ale netusim aky priemer mam kupit :-x
yamahafazer
23. okt 2011
@lusil2005 kde si citala,ze sa mi nepaci?praveze je super na chut som pisala len sa mi to zdalo divne ja som taku kombinaciu este nikedy nejedla a ja ani neviem co je pinacolada :-N
zlatat
23. okt 2011
lusil2005
23. okt 2011
@yamahafazer to nemyslis vazne!!!!!! pinacolada je uuuuzasny ananasovo-kokosovo-smotanovy drink! http://koktail.sk/koktaily-a-ine-napoje/pina-co...
zlatat
23. okt 2011
@mariann2 je to ona?
mariann2
23. okt 2011
@zlatat maš ip
mariann2
23. okt 2011
kočky, neviete niektorá koľko stojí tá formička, ktorú tu pred chvíľou pridávala
@zlatat ??? alebo nevideli ste ju niekde
yamahafazer
23. okt 2011
@lusil2005 ja vobec nic nepijem ani na oslavach mne nechuti ani vino ani nic take jedine pivo poznam a rum do toriet,ale to tiez nepijem jedine ked ideme s muzom na pizu a on si da pivo vtedy tak si dam glg a to staci a co si otvorime na silvestra sampanske aj to mi staci glg a uz sa mi hlava mota 😃 ja som skoro ako nealkoholik takze ja nic taketo napoje nepoznam
lusil2005
23. okt 2011
@zlatat mne sa tie kvetinky pacia :-x
lusil2005
23. okt 2011
@mariann2 maju ju v tortomanii a stoji tusim 7,05 eur
lusil2005
23. okt 2011
@yamahafazer ja neznasam tvrdy alkohol, akykolvek. a tiez mi vobec nechuti vino a do tohoto tehotenstva som neznasala aj pivo. teraz ho milujem, ale len nealkoholicke. alkoholicke mi nechuti :-N ale miesane drinky by som mohla do nemoty! :-x cele leto (ked zrovna niesom tehotna alebo nekojim) ficim na mojitach a pinacoladach :-p
zlatat
23. okt 2011
@lusil2005 ja som už asi rozmaznaná ružami, orchideami, a inými kvetmi na drôtiku, takže asi preto to nejako neviem využiť - nevideli ste ich v nejakom obchode ? Nepamätám sa, čo stáli - kupovala som ich pred rokom na stretku u Jara Kováča,
adul67
23. okt 2011
ahojte tak tu je moja najnovšia dokončena len ten podnos no hrôza nemala som už papier 8-(