Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. jan 2012

@mizulienka 😀 😀 přesně tak 😉

lillah
6. jan 2012

Baby, surne potrebujem radu ohladom korpusu. peciem obycajny piskotovy ale z vrchu je hotovy a vo vnutri este tekuty, co mam robit?

jakelina
6. jan 2012

@lillah přikryj to alobalem a dopeč

mia1111
6. jan 2012

@jakelina 200 KČ za kilo torty??? To si robíš srandu, nie? Aspoň 250 by si si mala vypýtať podľa mňa a za tie 3D aj viac, veď to je umenie urobiť takú tortičku 😉

mia1111
6. jan 2012

Babulky, pridávam moju piatu poťahovanú tortičku. Je pre moju babku na zajtrajšiu oslavu (ktorá mala byť dnes), má 74rokov, tak vek som tam zatiaľ neuviedla, keď to nie sú okruhliny, tak asi ani nedám...

lillah
6. jan 2012

@jakelina dakujem, prave si zachranila tortu pre moju dcerku na oslavu jej 1. narodenin. Mala som aj znizit teplotu?

jakelina
6. jan 2012

@mia1111 no když já to neumím, mám pocit, že i to co jsem si vzala je moc. ☹

jakelina
6. jan 2012

@lillah a na kolik pečeš, stačí 150-160 stupňů

jakelina
6. jan 2012

@mia1111 moc hezká, máš to krásně hladké. 😉

mia1111
6. jan 2012

@jakelina - moja, potom pečieš zadarmo a keď Ti príde vyúčtovanie za elektriku, tak Ti nikto neprispeje, ešte budeš doplácať na každú tortu, to mi ver...nehovoriac o tom, ako zasa idú všetky potraviny hore a vám myslím že tiež idú dvihnúť DPH na potravinách... to sa všetko odrazí...

mia1111
6. jan 2012

@jakelina - ďakujem 😵 . Taká jednoduchá, chcela som vyskúšať nové vykrajovačky 😉

mariann2
6. jan 2012

@mia1111 krásna, jemnunká, také mám rada 🙂

mia1111
6. jan 2012

@mariann2 ďakujeeeem 😵 Snáď bude aj chutiť 😅

lillah
6. jan 2012

@jakelina piekla som na 180 az kym som nezistila ze vo vnutri je este tekuta. To som stiahla na 150 a prikryla alobalom ako si poradila 😉

janulkamartinko
6. jan 2012

@pristela urobila som ju z SMF flower,skusala som z tej bielkovej glazury no nepodarilo sa 🙂

dajna11
6. jan 2012

kočky ahojte,nemáte nejaké inširo na tortu helikoptéru? 😖 😖 😖 😖

dada2007
6. jan 2012

mickýýýýýýýý.............piping gel mám zafarbiť na jemno modro a len tak ,,dať" do priehlbiny na hmote, akože jazierko???????? či??????? dakujéééééééééééém

mizulienka
6. jan 2012

@mia1111 nadherne sa ti podarila, ozaj krasna, jednoducha, cista, krasna 🙂

dada2007
6. jan 2012

....práve mám v rúre ten ,,bohušov nastavovaný piškot" ........teda už druhý a prvý vyzerá krásne, pekne vonia, vyzerá, že sa podaril 😅 😅

dada2007
6. jan 2012

@mia1111 paráááááááda......a ten kvietok je úplne super!!! to si sa tuším ty pýtala, na tie vykrajovačky? že čo s nimi? sú fakt krásne.....také elegantné 😵

mia1111
6. jan 2012

@mizulienka ďakujeeeeeem, pochvala od Teba mimoriadne poteší 😵
@dada2007 - hej, ja som sa pýtala, nakoniec som to poriešila takto 😉 . Dnes som ešte dorábala ten kvietok na tej akože stuhe okolo torty, lebo ten som včera nedala a stále mi tam dačo chýbalo... mašľa sa mi tam nehodila, tak som dorobila kvietky a teraz som aj ja celkom spokojná 😉 . A ďakujem 🙂

mia1111
6. jan 2012

babulky, na malinkú tortu 20cm mi stačí plnka z 1 šľahačky+čokolády+mascarpone, že?

mariann2
6. jan 2012

@dada2007 áno, piping gel, ale ozaj len malilinko, bodku farby a dať do priehlbiny na poťahovku

dada2007
6. jan 2012

@mariann2 jééééééj........dík moc!!!!!!!! idem to robiť prvý krát.....obrázkov som našla vela na nete......len som si nebola istá tým postupom......ok..takže zafarbím minimom farby gel.....šupnem do priehlbinky a je hotovo....juj super.... 😎 dakujééééééééém 😵

dada2007
6. jan 2012

@mia1111 ale fakt krásne to je tie kvety 😵 a veru......ten dolu sa tam fakt hodí 😉

adul67
6. jan 2012

@mia1111 velmi pekná 😉

csina
6. jan 2012

tak pridávam môj amatérsky kúsok.. celkovo moja 4. tortička z MMF... plnka šľahačková s bielou čokynou a mascarpone + maliny..

lusil2005
6. jan 2012

Ahojte zienky, tak pridavam posledne tortose... Ta posledna - orchidkova - z tej som mala mierne obavy. Chceli ju cierno zlato bielu. A mne sa hned vybavilo pohrebne oznamenie... Tak som sa snazila aby neposobila smutocne, ale skor elegantne. Dufam ze sa podarilo 🤐

vecernicci
6. jan 2012

@mia1111 já si taky brala 200 kč za kilo, ale od nového roku si beru 225, už mám svoji "klientelu", tak ti si objednají dort i tak, ale taky mi je blbý si říkat o peníze, přece jenom nejsem profesionál 😝
@lillah já peču od začátku na 150 a krásně se upeče 😉

kvojtanikova
6. jan 2012

@lusil2005 no to teda nebola bohvieaka kombinacia, ta orchideova, je elegantna ale mas pravdu, je to trosicka pohrebne...
Pridavam moju amatersku pre moju Barborku, podla Vasich rad sa mi podarilo vypatlat aku-taku Kittynu, svokor na to vyhlasil "jeeej aky mily medvedik..."... tak neviem ci bola taka nepodarena alebo svokor nie je "v obraze" , ale hlavne ze bola chutna.