• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. januára 2017 
a ked tak pozeram na program stretka, tak asi ani nemozem ist na cely den, kedze moja mladsia sa este velmi rada nechava kojit :confounded: no co uz... budem vam tu chodit do temy po rady aj dalej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
13. feb 2012 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina takuto žltú , s tym ze nema byt zlta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a ani taka masla bo tam ma byt niekde obrovska 40tka a ma byt na nej modra , no prosto tuto foto ani nemusela posielat, stacilo napisat : urob mi dve krabice v modrom :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Foto je z netu, neviem od koho, tuto zltu som ja nerobila :wink:
13. feb 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ja mam ulozenych asi 10foto krabic ale vsetko take decke abo vianocne :confounded: no ako tak na ne pozeram, vsetky su vlastne o tom istom :stuck_out_tongue_closed_eyes: , cize bachnut maslu dole, hore a je to , uz len farebnost vyriesit :rolling_eyes:
13. feb 2012 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ja som našla takúto http://www.flickr.com/photos/sutterby/5074616973/sizes/z/in/photostream/ :slight_smile: a ešte nejaké ale tie už nie sú poschodové ale keby si si tam pridala dolné poschodie tak by to možno šlo :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@mamina1978 díky, to je skoro stejný recept, jako ten mramorový, ale ten je ze 4 vajec...ten poměr je hodně podobný a tu vodu dáváš horkou nebo vlažnou? V tom mramorovém se má dávat vařící a podle mě to způsobuje, že se někdy srazí vajíčka a pak se ten korpus srazí...
13. feb 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela barevně bych ji udělala nějak takhle.. nebo nějakou hnědou, studenou zelenou apod.. nebo naopak tu zelenou třeba v barvě kulečníkového stolu
13. feb 2012 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@zuzana124 ta první je nádherná, ale jak to tak krásně udělají, ty pruhy??? :astonished: :astonished: :astonished:
13. feb 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 ooo, tie suu kraaasne!!! jaaj len to nakombinovat :sweat_smile:
13. feb 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak to by som aj ja rada vedela že ako to robia :slight_smile: :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 malované to asi nebude??
13. feb 2012 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina myslím že asi nie a nemôže to byť robené nejakým čokotransferom, vraj sa to dá naniesť aj na marcipán
13. feb 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. feb 2012 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@pristela a co nieco takehoto, bez tych detskych ozdob?

a pridavam moje dve vikendovky :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@zuzana124 vraj sa cokotransfer prilozi na marcipan a nahreje trosku fenom, ale neskusala som este :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jiné barevné inspirace :wink:
13. feb 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
oo, holky , strasne moc vam dakujem !!!!!! Ste andeličky, vsetky !!! :grinning: :grinning:

@bzucinka2 ja som to skusala , s fénom :rolling_eyes: ale neslo mi to , no uz som to na potahovkach videla.
13. feb 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ešte som našla takéto, pri tej detskej si odmysli toho maca :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
inak ta s tym konom ma dobre nastvala, panika si najprv pre nu zabudla prist, potom ze ako som ju urobila, tak som jej ju opisala a ona mi ale ona nechce zeleny podklad ale biely, vravim biely kon (takeho si vyslovene priala) na bielom podklade? vravim ok, poslem vam foto a v noci prerobim, ale nastastie ju nepotrebovala prerabat, ale uz ma stve vecne su s nou len problemy, raz je mala torta, potom velka, teraz farba, uz mi muz vravel, aby som nebrala jej objednavky, ale ked ja tak neviem povedat nie :frowning2:
13. feb 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna Ja davam studenu ,ale nie ladovu. :slight_smile: a naozaj ,,VZDY ´´mi vyskoci krasne a je vlacny ,nie trusivy a nie suchy.... Este rada naviac.... ruru neotvaram skor ako po pol hodine pecenia mozes prvy krat otvorit a kuknut a po upeceni hned davam dole kraj formicky a necham v kuchyni na stole vychladnut. Ja formicku olejujem a vysypavam hladkou mukou aj kraje. A este, ked das cesto do formy , tak ju troscku pomykam v rukach sem a tam :grinning: ale len naozaj jemnucko, aby sa mi cesto rovnomerne rozlialo a neurobilo mi pri peceni kopcek navchu. Viac podrobnosti neviem. Ale ak to takto urobis ...musi sa ti na 1000 % podarit. Daj potom vediet :wink:
13. feb 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela teraz sa mi zda ze aj v tortach od mamy casaku to bolo, mozriem ci tam je aj navod :slight_smile:
13. feb 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiya Dobrý nápad... :wink:
13. feb 2012 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky uz mam od vas vybrateeeeeee, moooooc dakujem uuuzasne skoro vsetky som ulozila :grinning: poslala som tete dve nech odsuhlasi, dufam ze nebude mat nic proti ciernej farbe-bo ta na nich vypada fakt elegantiššš :sweat_smile:
13. feb 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 Gratulujem.... :wink: .... perfekt a ake studium si ukoncila ? Myslim obor...? :slight_smile:
13. feb 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 dakujéém .... UKF v Nitre........Kulturologia- Stredoeuropska areálová kultúra :sweat_smile:
13. feb 2012 o 17:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@iwulka23 nádherná, určite sa poteší :wink: @monika76 veľmi krásna @peroli krásna tortička @zklimekova peoknučké dezerty:slight_smile: @mima1311 krásnučké a šikovná dcérka @monikad1 nádhera @lamps je krásna @zklimekova peknučké dezerty:slight_smile:
13. feb 2012 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby, ked sa robí ta ,,škatula" z čoho sa robí vrchnák???? z toho perníku ako som tu zahliadla? či?
13. feb 2012 o 17:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, je tu niekto z okresu kežmarok čo pečie torty? ďakujem :slight_smile:
13. feb 2012 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 jej j ja gratulujem
@bzucinka2 nádherné
@peroli krásna
13. feb 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
:wink: ahojte..poradte mi...chcem vyskúšať doma urobiť deťom tortu,je lepšia poťahovacia hmota alebo marcipán?je v tom rozdiel? a ako sa dá zafarbiť??je vhodná potravinárska farba v prášku??ďakujem za všetky info. :slight_smile:
13. feb 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok