• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dajna11
@peroli
@vecernicci dievčence vy ste poklady. Veľmi ste mi pomohli. No uvidíme, čo z toho dám dokopy :wink:
3. máj 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci :slight_smile: :wink: ,lenze ty este aspon jeden pokus mas, ci ? :wink: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,ale ze aspon jedno dievcatko sa nam uslo do rodiny( moje sestre). :slight_smile: :wink:
3. máj 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 to manžova sestra má taky holčinu, ale já chci svoji :frowning2: :wink: a vzhledem k věku už taky zas tak moc času nemáme, no uvidíme :wink:
když tak klučičích oblečků a hraček máme doma dost :grinning: :grinning: takže o jednoho míň nebo víc, ono se to ztratí :grinning:
3. máj 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mamina1978 ďakujem, toto mám aj ja a je to krásne. Aj som dve už podľa toho robila :wink:
3. máj 2012 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps krásna tortička :slight_smile:
3. máj 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peroli pre 8 mesačnú :wink:
3. máj 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, dakujem krasne vam vsetkym za ,, paci sa´´ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink: :wink: :wink:
Som taaaaaak velmi rada :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a idem vas docitat.
3. máj 2012 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no ked nerobí tak nevie čo je lahšie :grinning: :grinning:
3. máj 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina nevím jak si to bude zrovna na téhle svatbě, ale my jsme měli dort na stole, když jsme přijdeli do restaurace, pak jsme měli oběd a dort se krájel a jedl až tak hodinu až dvě po obědě, už si to přesně nepamatuju,jo a ještě před tou restaurací byl před tím nějaký program - rozbíjení talíře, sekání dřeva at., minimálně 3-4 hodiny byl dort na stole, ale s hostinou takhle na večer nemám zkušenosti... já bych asi na svatbu udělala krém nějaký trvanlivý - máslový nastavený moučnou kaší, pudinkovomáslový, čokoládový (vařená smetana, čokoláda, cukr, máslo) nebo karamelový (vařené salko, máslo).
Ale holky tu běžně dělají krémy šlehačkové, tvarohové, mascarpone - které se nevaří, tak ti určitě poradí lépe, než já, já dělám jen pro rodinu a my to vždycky sníme tak během 2-3 dnů...Teoreticky by se tomu tvému pribináčkovému během těch 2 dnů nemělo nic stát, když nebude nějaké vedro - a už nemá být
3. máj 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ďakujem - ja som úplne zabudla, že existuje flickr :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci Presne to som si povedala aj ja , ze o jedneho klucina viac alebo menej a
aaaaaaaa .....uz su 4x :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2012 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
kočky ako prosím vás robíte tie mašle na torty?? ručne? či je nejaká formička na to?? :sweat_smile: je to zložité?? :grinning: vdaka ..
3. máj 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, nemáte prosím uložené nějaké pěkné dorty se sportovní botou, nejlíp nějakou teniskou? Předem moc díky a tady jsou moje dorty z minulého týdne, teď mě čekají taky tři a bohatě mě to teda stačí :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Fakt vás moc obdivuju, když děláte třeba pět a víc dortů, to už bych asi ani nechodila spát :grinning: .
3. máj 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@aduskatt tu som fotila ako som korpus piekla ..moc dobre som to ale neodfotila, tak neviem ci budete dobre vidiet, ako som nahrnula hmotu k okraju rafika.
No a pokus o bycikel :sunglasses: zabudla som dat pred podlozku pod betalom..este tuhne :sunglasses: . povodne som chcela spravit stojaci..no nevedela som ako na to a mala som malo casu na skusanie.
3. máj 2012 o 14:57  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@vecernicci
@mamina1978 Dievcata ja som na tom ale opacne, mam dve zabky :slight_smile:, no tak skusime este do tretice ci sa zadari chlapcek :slight_smile:, len ci nas ten nas tato uzivi : :sunglasses: . A tiez sa musime poponahlat uz nemam 30 :confounded:
@artepf krasne torticky :sunglasses:
3. máj 2012 o 15:01  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
3. máj 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. máj 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela
@janulkamartinko dakujem :wink: :wink: presne toto som myslela :dizzy_face:
3. máj 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 jo už pro takhle malinkou, tak pak třeba tyhle..
asi nejvíc se mi ale líbí ten druhej a třetí od konce... ten poslední je spíš jen vtip, pro zasmání :grinning: :grinning: ale kdybys chtěla mám i šťastné miminko.. ne jen tohle uřvané :grinning: :grinning:
a kdybys chtěla ještě něco stačí říct.. :wink:

nebo pak ještě třeba takovej?? http://www.modrykonik.cz/fotoblog/peroli/album/dorty-a-dorticky-pro-kloucky-i-holcicky-2/#_nstep=3&/fotoblog/peroli/album/dorty-a-dorticky-pro-kloucky-i-holcicky-2/8882151/
3. máj 2012 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
3. máj 2012 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tak som sa prave trochu zapotila:slight_smile: ze dvojposchodova svadobna...........idem sa mrknut po nejakej inspiracii
3. máj 2012 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt a máš víc instrukcí? :wink:
3. máj 2012 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli zatial viem len to, ze bude poschodova:slight_smile:)upresnovat budeme v utorok:slight_smile:a viem, ze bude biela a pravdepodobne potiahnuta MMF........ja prave premyslam nad tym, ako pekne vyriesit podnos, na ktory tu tortu dam.......... :slight_smile:som prave pozrela asi 120 svadobnych tort:slight_smile:
3. máj 2012 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt gratulujem k peknej objednavocke :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. máj 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dakujem, verim, ze to vyjde podla nevestinych( aj mojich) predstav:slight_smile:.a zacalo sa to tortou na narodky pre kamosku:slight_smile:
3. máj 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aduskatt kdybys pak chtěla nějaké tipy tak stačí říct.. :wink:
3. máj 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli najprv musim vediet, co vobec chce:slight_smile:)
ale urcite sa budem radit ohladne vystuzovania:slight_smile: a dakujem za ochotu
3. máj 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli ty tu davas take krasne inspiracie, fakt krasne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. máj 2012 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojky, holky máte zkušenost z ořechovým korpusem? Včera jsem ho pekla i světlý jsem dělala a ten je v pohodě, ale ten ořechový korpus je takový nahoře a vespod lepkavý, dopečený byl, ale já blbec to dala do igelitového sáčku přes noc a korpusy byly na pečícím papíře nad sebou.Myslíte, že mám asi čerství ořech?Já to odkrojila a tam je to sice lepkavé,ale není to už tmavší, ale nejsem si těď vůbec jistá
3. máj 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia114 Ahoj ,ďakujem...ak myslíš ten akože piesok (tu žlto hnedú) tak som použila cukríky kosoštvorce a do toho som dala žltú obyčajnú práškovú z drogérky a trošičku hnedej wiltonky :wink:

moja dnešná....boli ňou nadšení ,tak dúfam ,že nielen vzhľadom ale budú nadšení aj chuťou :slight_smile:
3. máj 2012 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok