Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
19. aug 2012

@aduskatt no to väčšinou fašírky nosia rodičia k deťom 😀 Dúfam, že ich nebudeš smažiť. Ja robím fašírky v rúre a sú super a nemusím pri tom stáť 😉

jakelina
19. aug 2012

Holky co je to fašírky??

pipka
19. aug 2012

@aduskatt juuuj ☹ tak to skore udravenie zelam 😉

pipka
19. aug 2012

@jakelina sekana..neboli karbanatky 😉

pipka
19. aug 2012

@vlada111 aj ja robim vcelku..teda peciem vcelku 😉 akoze "zdravsie" mi to pride menej mastne... 😅 😀 musim si nieco nahovorit ako zdravo zijem, ked uz sa sladkostami cpem 😝 😀

aduskatt
19. aug 2012

@vlada111 jasne, ze budem, jemu sa to inak nerata..................no, mamina by ho do zadku poslala a vie, ze ja mu ich urobim🙂
@jakelina karbanatky
@pipka dakujeme, uz sa lepsi

aduskatt
19. aug 2012

@vlada111 pre nas aj ja robim v rure🙂

jakelina
19. aug 2012

Aha, tak už jsem chytřejší, to jsem nevěděla. Mám je ráda, ale já je pokaždé něčím dělám zdravější, přidávám zeleninu nebo nějaké semínka. Kluci se mě vždycky ptají, co jsi tam přidala dnes???? 😀 😀 😀 Ale sní to i tak.

aduskatt
19. aug 2012

@jakelina ja pre nas robim tiez trochu inak, ale tatkovi by sa to neratalo, on chce take klasicke nezdrave🙂 na oleji vyprazane.no co uz🙂

mrka2
19. aug 2012

ahojte, idem si vas precitat a pozeram,ci som dobre klikla na marcipanove torty, ked tu posledna stranka o fasirkach 😀 😀 mnam, zeby boli zajtra na obed? 😕 😀

pipka
19. aug 2012

ja tam davam syr...alebo petrzlenovu vnat..akoze nech to vyzera zdravo 😀

pipka
19. aug 2012

@mrka2 tema o fasirkach z marcipanu 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lokalistin
19. aug 2012

Ahojte tak ja som chcela vyskusat ten red velvet a musim povedat,ze mne chutil len jasom nedala tu klasicku plnku lebo viem,ze ta by mi nechutila, ale na slovenksych strankach som videla,ze davaju mascarpone so slahackou a cukrom a tak som to urobila aj ja a chutilo mi to.
Dobru noc!

aduskatt
19. aug 2012

@pipka ja som minule cast masa nahradila ovsenymi vlockami🙂

mrka2
19. aug 2012

moja mama dava do fasirok ovsene vlocky a to je tiez ake dobre.. mnamka.. no ale dost uz..

baby ja dietujem jak blazon a mam kilo hore! sa na to mozem 😝 😝 😝 idem na svadbu v sobotu,tak aj tak nestihnem schudnut.. och... 😝 saty su mi len tak tak. a este pre tu kamosku idem piect aj tortu,tak mozno z toho stresu to kilo pojde naspat dole. 🙄 🙄

mrka2
19. aug 2012

@aduskatt ty ma furt predbehnes,ked daco napisem.. nechapem,ako to robis,ze vies,co chcem napisat??? 😠 😠 😀

aduskatt
19. aug 2012

@mrka2 Ja ti nevim, Karle🙂

levandulka3
19. aug 2012

dievčatá, prosííííím vás, potrebujem inšpiráciu na krstinovú pre chlapca ale niečo moderné, zvláštne neokukané 😒 😒 ja viem ťažké zadanie ale vy určite niečo máte, lebo som v koncoch 😢 😢

ajka82
19. aug 2012

@aduskatt halooo ze ma nesklames a si tu? 😀

ajka82
19. aug 2012

akoze nechcelo sa mi fotak tahat, tak len mobilom... podoba sa to na masinho medveda? 😅 ak hej, tak by som mala dat aj masu 😕

aduskatt
19. aug 2012

@ajka82 nesklamem🙂) a davaj Masu🙂

aduskatt
19. aug 2012

@ajka82 ale jednou nozkou som uz na odchode🙂

ajka82
19. aug 2012

@aduskatt diky brona 😝 😀 ...dobruuuu

aduskatt
19. aug 2012

@ajka82 si pockam este na tu Masu🙂

ajka82
19. aug 2012

@aduskatt joooj moja...mm akurat dosiel z roboty, tak neviem ci ju nebudem az zajtra 😉

aduskatt
19. aug 2012

@ajka82 tak ja teda idem do vody a do postele....mam rusny den pred sebou🙂 bruuuuuuuuuuuuu

rapunzel1
20. aug 2012

@pristela len pripomeň odvtedy hooodne spohodlnel, aj mne kedysi varil, aj neviem čo.... ale akosi manželstvo robí z neho niekoho iného, už si je moc istý 😝 jáááj, šak vieš aká je to povaha, čo ti budem hovoriť....keby mohol, tak sa od počítača nepohne 😖 😖 😖 , ale hlavne, že on všetko robí... hm..

rapunzel1
20. aug 2012

@pipka tak to sú úplné dvojčatá, môj dal výpoveď zo super roboty týždeň pred svadbou a išiel pracovať až po narodení našeho druhého dieťaťa a to som mu žiadosť podala ja, aj telefon na vedúceho a strčila mobil do ruky, že takto to nejde, že živnosť nevynáša....to teda fakt super, majú rovnaké gény asi dokonca aj ten môj má takmer 100 kg, 🙂 🙂 🙂 sa musím dobre smiať, aká náhoda

rapunzel1
20. aug 2012

@jakelina u nás doma to znamená mleté mäso zmiešané s najemno nakrájanou cibuľkou,cesnak, okorenené, osolené, uťapkané do guličky, mierne sploštiť, oťapkať v prezlách a šup na panvicu a kradne ich každý, len čo sa otočím od platne 🙂 🙂 🙂

rapunzel1
20. aug 2012

@malamargaretka už som to písala a asi mi to neodoslalo 😒 , takže recept na veterníky 300 ml vody uvariť spolu so 150 g hery, keď to vrie, vsypať 170 g pol múky štipku soli a sódy bikarbony, dať vychladiť, potom zašľahať 4 celé vajcia. Striekať vreckom, dať upiecť pri 150, v receptoch píšu rôzne časy, ale ja musím hodinu a rozhodne prv neotvárať, lebo padnú. Plnku robím upálený karamel zaliaty so šľahačkou, druhú šľahašku a tretiu pudingovú z 0,5 l mlieka puding vanilka extra a zlatý klas, cukor, a 2 vajíčka a tabulka bielej čokolády. Poleva, upáliť 3 lyžice kryštálového cukru, zaliať 5timi lyžicami vody, uvariť, pridávať postupne práškový cukor, pokiaľ to nie je také husté, aby to z veterníkov moc nestekalo, ale nebol ani betón, možno 300 dkg, ale aj keď vypneš platňu, nechaj si to na nej teplej, lebo to rýchlo tuhne, alebo sa potom robí na vrchu polevy také pásy, to je ten tuhnúci cukor a potom to nie je také pekné. tak hádam som poradila