• Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
 • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
 • Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
malamargaretka
19. mar 2018 Čítané 12x

#test_koralky

Predstavujem Vám náramok z dieľne testovacej. Dnes som si vybrala komponenty skomponovať s Fimo hmotou, ktorá tvorí centrálny komponent náramku.
Materiál:
--Fimo kabošom
--Toho Round 11/0 č.560
--Toho Treasure 15/00 Beige
--Toho Round 11/0 č.1128
--Toho Round 15/0 č.522
--Toho Round 11/0 Higher-Mettalic grape
--Matubo Round 7/0 č. 67
--Matubo NIB-BIT č.33
--Bižuterna retiazka v metráži staromosadz č.64
--Americké zapínanie staromosadz č.5
--Spojovacie krúžky 8mm
Šperk som vyrobila podľa vlastného návodu. Momentálne mame časový nedostatok, tak som návod nepridávala, ale ak by bola potreba a požiadavka od Vás, časom pridám.
Kabošom z Fima mi pripravila kamarátka, ktorá pracuje s totuo hmotou a dodáva mi ich na
ďalšiu výrobu.
Všetky komponenty, vrátane Fimo hmoty viete nakúpiť na stránke www.koralky.sk.

Čítaj celý článok
malamargaretka
19. mar 2018 Čítané 46x

... Korálky od Natálky... Alebo najlepšie od www.koralky.sk

Dobrý deň, 

mala som tú česť patriť medzi niekoľko vybraných žienok kreatívok, ktoré sme testovali stránku www.koralky.sk a všetky jej taje. Dostala som poukážku v hodnote 50 Eur na nákup komponentov a následne som z nich mala vytvoriť jeden pár naušníc, náhrdelník, sponu do vlasov a dva náramky. Ďakujem za možnosť. 

Stránka mi vôbec nie je neznáma, patrím aj do vernostného programu, ktorý ponúka zo zákazníckou kartou svojim zákazníkom, kde si môžem uplatniť rôzne východy a zľavy. Odporúčam.

V prvom kroku som si musela vymyslieť a premyslieť, čo budem vyrábať a skombinovať jednotlivé komponenty tak, aby som sa zmestila do limitu a že to bola úloha neľahká svedčí aj fakt, že mi to trvalo viac času ako som si predstavovala. :slight_smile: Spánok utrpel ujmu. 

Ak dostanete poukážku s kódom, je potrebné ho zadať na správne miesto, inak sa môže stať, že vám objednávku stornujú a budete ju musieť vytvoriť znovu - ako sa to stalo aj mne.

V druhom pokuse o objednávku som si dala na to pozor a zadala všetko na správne miesto a už len čakala na kuriéra. Avšak - ak im ešte objednávka neodišla a vy si vymyslíte nejaké zmeny v objednávke - doplnení tovaru, výmene, či odobratí - pokojne im zavolajte na "korálkovú pohotovosť" - na druhej strane sa ozve veľmi ochotný tím vám vo všetkom úplne vyhovieť a vyhovieť aj rozmarom nevyspatej a nerozhodnej mamy.

Ak už balík bol skompletizovaný - mohol cestovať a veľmi rýchlo dôjsť. Balík zo stránky koralky.sk je unikátny - každý jeden komponent je zvlášť a prehľadne pobalený a označený. Nemôže sa vám stať, že vám príde balík s mix komponentami v jednom sáčku a vy budete len šípiť čo to asi je.

Na stránke je všetko prehľadne uložené, rozdelené a veľmi dobre je riešený aj filter. Jednotlivé komponenty sú detailne popísané a odfotené. Môže sa vám však stať, že niektoré farby sú skreslené, pretože každý PC zobrazuje farby inak, ale sú to len nepatrné odchýlky v odtieni, aj to sa mi stalo len pri jednom druhu korálika. Ak sa vám však farba, či iný detail komponentu vôbec do kompozície nehodí - stránka ponúka aj ochotnú výmenu tovaru.

Ak na stránku zablúdi človek neznalý problematiky, k dispozícii sú mu úplne prehľadné návody a čo je úplny bonus, pod každým návodom sú hneď aj komponenty, ktoré sú potrebné k výrobe jednotlivého šperku aj v akom množstve:slight_smile:, že waw... Tak nech sa páči tvoriť.

Pri mojej tvorbe používam kvalitné japonské, francúzske, či iné zahraničné korálky, ktorých stránka ponúka veľké množstvo- dilemou potom bude, vybrať si požadovanú farbu, keď všetky sú krásne...

Pri testovaní som sa odvážila objednať si aj korálky, ktoré som sa predtým neodvážila objednávať a výsledok ma nadchol - skvelo sa s nimi pracuje, farby sú zodpovedajúce popisu a je ich mnoho - kto s nimi pracuje prvýkrát, môže sa inšpirovať návodmi, ktoré stránka ponúka. Pritom však, ak budete používať návody a náhodou si budete chcieť zmeniť a obejdnať inú farebnú kombináciu komponentov - je potrebné si presne pozrieť aj rozmery a popis tých, ktoré ste si zvolili. Aby sa vám nestalo niečo také ako mne. Chcela som si objednať inú farbu kryštálov do náramku, ale nepozorne som si pozerala rozmery a tak namiesto 14 mm, som si objednala velkosť 6 mm. :disappointed:

Ak vám pod návodom ukazuje, že niektorý komponent nie je k dispozicií (tzv. Strážiť), čo je tiež veľmi pozorná vlastnosť stránky, odporúčam počkať si na jeho doskladnenie a nekupovať zbytočne komponent iný - nemusí pasovať a potom vám práca dopadne takto- neviete ju dokončiť, lebo vami zvolený diel nemusí sedieť. 

Náramok čakajúci na dokončenie:

Stránka ponúka naozaj veľmi bohatú škálu korálkov, komponentov, materiálov a pomôcok na tvorenie s korálkami, šujtášom, či iných pre šperky potrebným materiálom a potešením je aj sekcia FIMO, kde si prídu na svoje fimomilky. Mne osobne tam chýbaju len tri veci, ktoré pri svojej tvorbe potrebujem: bižutérne lôžka na SW Rivoli komponenty, ktoré môžem zašívať; štrasové retiazky- metráž; a stopky času, aby som vedela zastaviť čas, keď pracujem s korálkami. 

A tvorila som takto:

Prvými sú náušnice. Návod aj použité komponenty sú podrobne rozpísané v nasledujúcom linku:

https://www.modrykonik.sk/blog/malamargaretka/article/nausnice-z-matubo-miniduo-njdn6e/

Druhý výrobok bol náhrdelník, kde som si vyskúšala prácu s koženým remienkom. Príjemná práca. Postup aj komponenty zhliadnete tu:

https://www.modrykonik.sk/blog/malamargaretka/article/slnieckovy-nahrdelnik-dvo54f/

Ako tretí testovací výrobok som vyrábala sponu do vlasov, kde som použila Preciosa Candy korálku, s ktorou som doteraz nemala skúsenosť. 

https://www.modrykonik.sk/blog/malamargaretka/article/snehobiela-kvapka-do-vlasov-pcrz9v/

Čakala ma už len práca s korálkami pri výrobe 2 náramkov. Potrebovala som zakomponovať elastomer, Swarovski kryštáliky a korálky Tierra Cast a nechcela som to vyriešiť jednoduchým navliekaním, tak som ich spojila do šitého šperku, ktorý obsahuje bohatú nádielku korálikov, komponentov a materiálov, ktoré stranka ponúka.

Podrobný popis je k dispozícii: https://www.modrykonik.sk/blog/malamargaretka/article/jarna-luka-tmoez4/

Poslendým projektom na tvorenie bol náramok, v ktorom som si vyskúšala použiť tiež niektoré pre mňa nové korálky a taktiež vytvoriť si vlastný vzor.

Informácie o použitom materály môžete vidieť tu: https://www.modrykonik.sk/blog/malamargaretka/article/fialova-z6io00/

Stretnutia s korálkami boli veľmi príjemné. Ďakujem za túto možnosť Modrému koníku a človeku, ktorý túto výzvu vymyslel. Tím, ktorý stojí za stvorením celej stránky a aj ten, ktorý to všetko dáva do chodu a praxe - robí veľmi kvalitnú a dobrú prácu. 


Držím palce všetkým, ktorí stoja v pozadí tohto projektu a želám im veľa tvorivej nálady a spokojných zákazníkov pri svojej práci. A ja verím, že ich bude veľa, lebo ako bolo na jednej nálepke, ktorú som ako darček od nich raz dostala: "Korálkov nikdy nie je dosť".

Spokojná zákazníčka,

Katka

#test_koralky

Čítaj celý článok
malamargaretka
9. mar 2018 Čítané 46x

#test_koralky

Dnes  Vám predstavujem môj náramok, ktorý zdobia komponenty zo  stránky 

www.koralky.sk    a  galantérie na rohu ulice.

Mám veľmi rada túto techniku prišívania korálikou a skombinované s hrubím náramkom je niečo, čo považujem za naozaj očarujúci šperk. 

Materiál:

--filc 20x10cm

--Swarovski 1122 SS 29 4ks

--Toho Round 11/0 č.1128

--Toho treasure 15/0 15-51

--Toho 15/O zlate

--MATUBO NIB-BIT č.33

--Miyuki 15/0 0190

--Beadalon elastomer

--TierraCast korálky motýliky

--ihla a niť na prišívanie koráliek

Postup:

Vystrihnem si z filcu požadovaný tvar náramku. A postupne začnem peyote stehom prišívať jednotlivé Swarovski kryštáliky, neskor obyčajne prišívame jednotlivé koráliky- konrétne u tohto ich bolo asi 1000ks.

Ak už máme filc uplne vyšitý, vystrihneme si rovnako veľký filc, ktorý budeme k vyšitému prišívať a medzi tie dva vložíme elastomer, ktorý nám bude držať náramok  na ruke.

Postupne zošívame oba filcové plátky spolu.

Nezabudneme vložiť elastomer.

Voila:slight_smile:

Čítaj celý článok
malamargaretka
8. mar 2018 Čítané 14x

#test_koralky

Predstavujem Vám návod na výrobu jemnej spony do vlasov.

Komponenty pochádzajú zo stránky www.koralky.sk a galantérky na rohu ulice:slight_smile:

Práca je to jednoduchá a krásna, upokojuje stres a vnáša pokoj do duše po náročnom dni:slight_smile:

Materiál:

--Základ vlasovej spony 5cm 1ks

--Preciosa Candy 12mm 1ks biela

--Voskové perličky biele 3mm a 2mm 

--iné perličky podľa želania- u mňa riečne perly

--čipka na základ

--ihla na korálky a niť Fireline crystal 

Postup práce:

Z čipky si vystrihnem požadovaný tvar, ktorý potrebujem. A postupne, po jednej korálke, prišívam jednotlivé korálky na podklad čipkový, ako gombík:slight_smile:

Nakoniec upevním o čipku aj sponu a voila...ozdoba vlasová je na svete.

Na husté vlásky doporučujem zvoliť dlhší rozmer spony.

Čítaj celý článok
malamargaretka
4. mar 2018 Čítané 46x

Dnes Ti ukážem ako si vyrobíš náhrdelník, ktorý Ti rozjasný šedý nátelník a v upršaných dňoch aj šedú náladu. Ľahko sa vyrába a príjemne nosí. Všetky komponenty si vieš zakúpiť na www.koralky.sk

Matariál:

 • kulatý kožený remienok 1,5mm žltý č.17 1m
 • lepiaca koncovka 5mm, staromosadz č.35 2ks
 • spojovacie krúžky staromosadz 3mm č.25 2ks
 • spojovacie krúžky staromosadz 8mm 2ks
 • bižutérna retiazka v metráži staromosadz č.64 0,4m
 • závesné zapínanie s 15mm staromosadz č.5
 • =komponent, ktorý nemusí byť: korálka plastová, v mojom prípade sivá
 • keltovacie kliešte okrúhle a keltovacie kliešte štípacie

POSTUP:

Kožený remienok si postrihám na menšie časti, 15cm dlhé. Retiazku si pripravým podľa dĺžky, ktorú potrebujem u mňa 2x 20cm:

Nasunieme kožené odrezky do lepiacich koncoviek (kto si to chce poistiť, môže dovnútra naniesť sekundové lepidlo, alebo kvapku z tavnej pištole). Ak si niekto chce osviežiť náhrdelník o korálku, je potrebné ju teraz navliecť:

Keltovacími klieštami si 3mm krúžkom spojíme lepiace koncovky s retiazkou:

Voila:slight_smile: nech sa dobre nosí.

#test_koralky

Čítaj celý článok
malamargaretka
4. mar 2018 Čítané 27x

#test_koralky

Pozývam Ťa vyrobiť si náušničky z materiálu, ktorý si vieš kúpiť na portály www.korálky.sk.

Náušnice sa vyrábajú veľmi jednoducho, sú ľahučké a vhodné na bežné nosenie. 

 Zároveň príjemne dotvoria celkový vhľad každej ladnej duše. 

Materiál:

 • MATUBO Miniduo č.49 5g
 • Strieborné náušnicové háčiky Ag 925 1pár
 • Ruželín 4mm 2ks
 • Ketlovací nýtové jehly 29mm platinové
 • Plastová gulička na obšívanie 10mm
 • Ihlu na prácu s korálkami
 •  Splétaná šňůra Fireline Smoke 0,12mm
 • Bižutérne ketlovacie kliešte malé okrúhle

Pripravím si nasledujúci materiál:

Pripravím si niť dlhú asi 40cm. Navlečiem 5 korálok:

Vrátim sa s ihlou do prvej korálky, aby sa vytvoril kruh: 

Ihlou sa vrátim v prvej korálke do vrchej dierky:

Medzi každú korálku navlečieme 2 korálky (na obrázku vidíme červenou farbou, ako vedieme niť): 

V nasledujúcom riadku si medzi každú korálku ušijeme 1korálku:

V nasledujúcom riadku pokračujeme 1 korálkou medzi každú korálku:

V nasledujúcom riadku pokračujeme 1 korálkou medzi každú korálku:

V nasledujúcom riadku budeme korálku navliekať len po každej druhej korálke, na obrázku nasledujeme zelenú nitku. Červená nitka znázorňuje posledný krok, keď si spojím len posledných 5 korálok.

Vložíme do jamky korálku, dierkou hore: 

Nakoniec nitku prevlečieme len cez posledných 5 korálok a tým uzavrieme guličku:

Keltovaciu ihlu si prevlečieme cez dierku vo vnútornej korálke, navlečieme ruželínový minerál:

Kliešťami si upravým keltovaciu ihlu, aby som vedela zavesiť háčik.

Voila:slight_smile: nech sa Ti dobre nosia.

Čítaj celý článok