Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. júl 2010

Bože ten somár má oči jak keby srať potreboval. ☹ ☹ Tie bielo-čierné nohavice sú najkrajšie 😀 😀 😀

bianca
5. júl 2010

@vinka sak je to super .A ze stat.On tak vyzera aj v rozpravke

vinka
5. júl 2010

No som zvedavá čo mi povie kámoška.či sa to podobá na tú rozprávku 😕
Ale dakujem za pochvalu.Trápila som sa celé doobedie ☹

bianca
5. júl 2010

@vinka jasne ze bude spokojna.Ja som toy story videla veeeeeeeeela krat.Mala ju miluje

vinka
5. júl 2010

@bianca ja ani raz.No ved jej syn tiež fičí na tom.No mne to nedá.Ja niesom úplne spokojná.Do večera skúsin niečo vymodelovať z tej rozprávky a uvidím čo si ona vyberie 😉

benjik
5. júl 2010

@vinka vždyť je to pěkný.I ve filmu jsou to vykulenci.

anibas
5. júl 2010

@bianca požiadala som o členstvo - sabina .....

anibas
5. júl 2010

@vinka toy story je dobréééé - podobajú sa 😉 😉 😉 😉 😉 😉

henikav
5. júl 2010

@vinka krasne su tie postavicky 😉

alionuska
5. júl 2010

http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736... .... tu je ta ruska stranka..... 😉

benjik
5. júl 2010

@alionuska viděla jsem na FB album tvých holčiček,jsou moc krásné. Dobře jste je upekli.

alionuska
5. júl 2010

@benjik dakujem! 😀 😀 No tatino ma dobre prisady🙂 😀 😀 😀

vinka
5. júl 2010

baby ked tú rozprávku tak ovládate a toho poznáte? 😕 😀 😀

bianca
5. júl 2010

@vinka jasne 😀 rekatak ,,baz,, ci ako sa vola

vinka
5. júl 2010

No hej asi sa to číta baz ale ona napísala buzz 😀 😀 😀 Tak super ked je na rozpoznanie. 😀 😀 😀

vinka
5. júl 2010

@bianca hej ja som hned myslela na jedlu oplátku.Ale ona to chce na štvrtok a to by asi do štvrtku nestihli. 😒 Tak preto moje maliarské umenie. 😀 😀 😀 je vidieť,že keby sa výtvarna známkovala tak by som možno aj prepadla. 😀 😀

bianca
5. júl 2010

@vinka ty si koza.Sak je to pekne

vinka
5. júl 2010

@dm1 dakujem ti pekne za recept. 😉

benjik
5. júl 2010

@vinka u vás se výtvarak neznámkovala? u nás jo. Ale je buuz rakeťák poznat na první pohled,

vinka
5. júl 2010

@benjik no najprv hej ale potgom to zrušili aj tepesnu a hudobnú.a písala len absolvoval(a).Lebo ked bol niekto drevo z telesnej tak mu kazil prospech.A kôli tomu sa mal problém dostať napr.na gymnázium. 😉 tak preto.

evinkaaa
5. júl 2010

Ahojte pekarky 🙂
dakujem vam pekne za mile privitanie. Tak sa velmi rada k vam pripojim. Tesim sa, ze ste ma zobrali medzi vas.
Precitala som dve aktualne strany a pisete tam o teme na fb. Mozem sa do nej pripojit aj ja? 😀
Ja nemam este velke skusenosti s potahovanymi tortickami, pretoze ich nerobim dlho. A vlastne ich ani nepeciem casto, lebo nemam komu 😀. Zijem v nemecku a tu ludia taketo torty aj poznaju, ale davaju si ich robit normalne u konditora. Ja peciem iba pre znamych a kamaratov, ale nie tak pre zakaznikov, ako vy. Tu sa to ani tak normalne neda. Clovek k tomu potrebuje tisic povoleni a nejakych kurzov a osvedceni, aby mohol taketo torty piect a sukromne predavat. No tak to je dovod, preco ich nepeciem tak casto. A teda nemam vela skusenosti.
Ale tych par, co som uz urobila su tu:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/11700/images

Vdaka vam som spoznala tuto stranku a rada na nu chodim kazdu volnu chvilu a obkukujem, ake nadhery tam su. Aj vase torticky tu, co ste vkladali, vzdy som s uzasom obdivovala a manzel so mnou tiez 😀 . Niekedy sa nam ani nechcelo verit, ze je to torta. No proste fantasticke vytvory mate. Velmi vas obdivujem, ze take krasne dokazete upiect. Ja to asi nikdy nedokazem... 😖

benjik
5. júl 2010

@evinkaaa ale dokážeš,neboj. No ale když pečeš neofiko ne jako zdroj příjmů,tak by to mohlo jít,ne, Nebo kvůli jednomu dortu za dejme tomu měsíc,když bude za peníze za suroviny,plus ti dotyčný ještě vyplatí odměnu za práci, tak na to potřebuješ povolení?

benjik
5. júl 2010

@evinkaaa a rovnou si jednu střihni za uši,vždyt máš nádherný dorty 😲

vinka
5. júl 2010

@benjik určite nie ak to nebude nikomu vešať na nos,že nepodniká v tom.A ono sa to rozšíri samo ked pečieš dobre. 😉

vinka
5. júl 2010

@evinkaaa máš krásne torty fakt 😉

evinkaaa
5. júl 2010

benjik - ok, uz som si strihla 😀 😀 😀 Dakujem za pochvalu.
Teoreticky mate obidve (benjik, vinka) pravdu, ale ak sa to dostane "na povrch" to uz nebude. Danovy urad je v nemecku brutalny a kedze manzel je sukromny podnikatel, su k nam nejaky prisnejsi a kontroluju dokonca aj moje osobne veci co sa tyka penazi. Cize keby sa od niekoho nieco dozvedeli, tak by to nedopadlo dobre. Fakt sa toho bojim. Clovek nikdy nevie, ze ked nikomu nieco rozprava, ci netoji niekde niekto, kto to pocuva a moze pouzit proti tebe. Hm.... 😖

evinkaaa
5. júl 2010

vinka - dakujem aj tebe 🙂
To, ze vy vsetci tu robite nadherne torty, fakt uz nemusim dookola spominat. To je jasne 😀 .

Inak, poziadala som o clenstvo na fb. 😉 (pod menom eva s..)

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa krasne torty.Fakt krasne.Inak ta vzorka na ,,cokoladovej rychlovke,,je uchvatna.Normalne ma dostala.Je dokonala

evinkaaa
5. júl 2010

bianca - dakujem za pochvalu. Aj ty mas krasne vytvory. 😵 Ta vzorka na tej cokoladovej je pomocou tej silikonovej podlozky. Urcite poznas... 😉