• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@janula.h Jani ten spiderman je neskutocny a ta pavucina, to si prosim ta ako robila? :confused:
10. feb 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 nadherne vsetky, ta volanikova je neskutocna, ako si robila tie volany, mas na to nejaku velku vykajovackua potom to stensujes alebo ako to prosim t robis? a na tortu to lepis, ked to trocha vytvrdne, alebo hned? drzi to potom tvar? :confused: dakujem krasne za odpoved.
10. feb 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka ano je tam posli maila poslem ti ju vo vacsom :wink:
10. feb 2013 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina paradna siltovecka a vsetko najlepsie synatorovi
10. feb 2013 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana92101
@lenadka
Ďakujééém :slight_smile:
10. feb 2013 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernici a este inspiracky z netu
10. feb 2013 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
10. feb 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h to je paradna torta ten Spiderman... ulozim si ju.. :wink:
10. feb 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze baby nestiham ukladat kolko krasnyx tort ste urobili .... moje dalsie pokusy c. 6 a 7 ... nadavala som uplne strasne a cim dalej tym viac nexapem, ako dokazete robit viac ako 2ks za vikend...
10. feb 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@dm1 keby im odrezali z tej čo robia tak by asi nemali čo ochutnávať. Veď to tak aj vidieť, že keď tie torty skladajú, tiež sú tie cestá velikánske a hrubé a sem tam plnka.
10. feb 2013 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simonova815 ja som tiez teraz objednala novy kybel WI dala som si vytvrdnut sild na capicu a cely mi popraskal.Mala som totalne nervy
10. feb 2013 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janula.h wow super ta s tym spidermanom a ta pavucina je uzasna
10. feb 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujem ti veeelmi pekne za ochotu, myslim, ze to bude takto stacit, da sa to aj zvacsit, takze aj citat sa da vsetko. :wink: :wink: :wink:
10. feb 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 hele jaká slovenská verze fantastických dortů...kdy a od kdy a kde to poběží? Chytáme slovenské kanály přes satelit.
@janula.h tak tohle je snad první provedení spidermana, co se mi líbí. Teda provedení těch ostatních tady je vždy super, ale to téma mě nijak neoslovuje a tenhle je fakt super.
10. feb 2013 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ta první je super, ukládám :wink:
musím jim poslat inspiračky a oni si vyberou který chtějí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. feb 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina pojde to na jojke a prva cast bude 16.2 o 20.30
10. feb 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 @dm1 holky co jsem tak koukala, sleduji tento pořad už dlouho na TLC, tak oni tyto dorty spíš pojímají jako prezentaci na koukání a na jídlo pak mají připravené jiné dorty, už jako zákusky...takže to je podle mě to, co tam dávají ochutnávat i na hodnocení v průběhu toho pořadu. Protože sice tam říkají kolik musí být jedlého z toho dortu a z toho jedlého kolik musí být těsto, ale většinou je to i pro tolik lidí, že by na to ten dort, i přes svoji velikost, nestačil.
10. feb 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 super, děkuji, píšu si :wink:
10. feb 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, prosím, nemáte někdo nějaký jednoduchý dortík pro inspiraci s figurkou krtka? trošku představu mám, jak udělat, ale ráda uvítám nějakou inspiraci jinou.
10. feb 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci aj mne sa paci ta prva uz som robila aj tu len v modrej verzii :wink:
10. feb 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina no veru sak ked povedia ze jedleho musi byt 60% a do jedleho sa rata aj kopa burizonovej hmoty a iba cista hmota, paleny cukor a podobne tak by sa moc nenajedli :stuck_out_tongue_closed_eyes:. mna vzdy irituju tie ich postavicky ze od profesionalov a dnes ked mali urobit v teste zrucnosti maslicku z hmoty tak aj to robilo niektorym problemy som nechapala :astonished:
10. feb 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jinak konečně pár fotek dortíků, které jsem udělala ... jen se omlouvám, nejsou tak kvalitně propracované jak vaše. musím na tom víc zapracovat :wink:
10. feb 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
tak ještě moje výtvory z tohodle týdne :wink:
10. feb 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@pristela Zanetka tie Ludanice su akurat vtedy kedy aj ta cukrarska vystava v TN :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ta je piatok - sobota a ludanice sobota-nedela. Inak uz mi potvrdili tie Ludanice ze je miesto tak ma mas u seba nasackovanu :grinning:
10. feb 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 jo jo dozvedela som sa ze je to rovnako , ale absolut ma to netrápi , isto chcem isť viac na učiace stretko do Ludanic ako na vystavu , ako v BA bolo dobre , ale že by som to potrebovala nutnejsie vidiet este raz nemozem povedat . A aasi tam mal tortusku aj ten chlap co bude predvadzat karamel :dizzy_face: tusin Peter Šipos ci jak sa volal , mal na tortuche ruze uuuplne uuuzasneee :dizzy_face: V Ludaniaciach je viac "velkých" mien ma ktore som fakt zvedava a hlavne vidiet ich robotu na živo ako modeluju kvety atd, bo na vystavach vidís len už hotove veci a obaleny polystyrén čo si možem kuk aj na nete , ale zas keby sa nepotrebujem učiť a viem všetko robit nadherne isto idem na vstavu :dizzy_face:
10. feb 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dakujem kocky za pacitka, moc moc ma potesili.. :slight_smile: pridavam posledne 2.. na sobotu som ich mala 5.. prvy krat a obdivujem vas vsetky, ze to v pohode zvladate.. klobuk dole
10. feb 2013 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@mizulienka vacsi kruh som vykrajovala velkym poharom :wink: lebo taku velku vykrajovacku nemam, vnutorny kruh vykrajovackou, potom som ten kruh po obvode zvlnila, na jednom mieste rozrezala, takze mi vznikol pekne zvlneny pasik a ten som hned lepila vodou na tortu (tenko potiahnutu), Treba to lepit hned lebo ten volan je natenko vyvalkany, rychlo tvrdne a potom sa lame. No a tvar to drzi, lebo postupujes od vrchu smerom dole a vzdy ten spodny rad lepis na ten predchadzajuci :slight_smile: Nevyhoda je ze spotrebujes vela potahovky a straaasne dlho to trva
10. feb 2013 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ja som si na tych americkych vsimla hlavne to ze na ochutnavke torta s cerstvym ovocim takym a hentakym a este som nevidela ani raz ze by do nejakej torty sypali nejake ovocie :confused: vzdy len troska masloveho kremu..hlavne ze sa vsetci potom tvaria ako strasne im chuti :grinning: Inak dneska co vyhral ten luskacik tak podla mna bol najskaredsi z tych troch, celkom nerozumiem preco vyhral :fearful:
10. feb 2013 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 fakt to lepíš od vrchu dolů, já bych to asi dělala opačně, tak jsem se zase naučila něco nového. :wink:
10. feb 2013 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok