• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebuď zláá veď vieme že si jedna z mála kto toto dá!!
12. mar 2013 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babule prosím vás, keď pod tortu kupujete pevnú podložku (6€), prirátate si cenu k cene torty, alebo necháte tak? A ešte keď idem dávať brošňu na svadobnú tortu a nejdem ju pýtať späť, lebo mi to príde blbé... bude v cene torty, či si prirátať? :grinning: nechcem byť za telátko, ale aj podložka aj brošna, skoro 10 eur a neviem či prirátať, alebo kašlať na to? ako to robíte vy?
12. mar 2013 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g pokiaľ viem, že mi určite podložku nevrátia, prirátam si cenu ku cene torty. Keď viem, že mi ju vrátia, nepriratavam nic a brošňu by som si zarátala tiež. Ale dopredu im povedz, že ku cene torty si zarátaš aj boršňu
12. mar 2013 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janula.h mna najviac trápi , že po konzultacii s Lusilkou :grinning:ktora je na pc hry a ma doma aj odbornika :grinning: , mam zakazane davat na tu tortu cokolvek biele, ze ta hra je cela o prachu, čiernom a šedom svieti akurat ten ohen na tom vojakovi :frowning2: :frowning2: a bojim sa robiť im čiernu tortu :frowning2:

@wera.g ked objednavali , upozornit na cenu podlozky aj brošne a pýtať sa či to chcu pretože to sa zaratava nad rámec ceny za tortu , isto by som to nenechavala "zadarmo" je to "velka" suma , jedine ze by to bola aspon 20 kg torta to by mali v cene :grinning:
12. mar 2013 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@wera.g pripocitam k cene, upozornim na to zakaznika:slight_smile:
12. mar 2013 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela booože :( no moja nezávidím ale Ty to daaaaš!!!
12. mar 2013 o 23:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g Prosím ťa a aké a kde kupuješ podložky? :slight_smile: Ja som zatiaľ iba rozoberala rôzne kartónové krabice a obalila papierom, ale teda je to tiež robota, navyše keď musím nadlepovať a dávať viac na seba :unamused:
13. mar 2013 o 06:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ja keď som robila svadobnú tortu, tak som sa pýtala akú podložku zvoliť, informovala som ich o cene podložky a že mi to budú musieť doplatiť nad rámec....nakoniec im stačila aj obyčajná :grinning: :grinning: že oni nebudú vrážať do podložky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. mar 2013 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps už sa teším na tortičky :slight_smile:
13. mar 2013 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker veľké kartony z ovocia z lidla alebo kauflandu sú veľké dostatočne,tam si odrežeš koľko potrebujdeš a nemusíš nič nadpájať :wink: .aj pevné sú dosť,pri ťažkých tortách,možeš dať dva kartony a bude to pevnejšie.
Inak jedna baba čo tiež pečie, na fb v jednom komente minule písala,že by sa hanbila dať pod tortu obalovaný karton,že keď si už za tortu zákazník zaplatí,nech má všetko tip top :confused: :confused: :confused: .no neviem.vec názoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: :slight_smile:
13. mar 2013 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 zakaznik plati za tortu, nie za honosku podlozku a papier a celofan tiez nie je zadarmo, takze ak ma zakaznik tortu za 10 EUR/kg, tak by ma karton trapil najmenej....aj ked ja nedavam karton, ale tiez suhlasim s tym, ze co je obalene v papieri moze byt zakaznikovi tak jedno, hlavne, ze torta chuti :slight_smile:
13. mar 2013 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka dakujem za tip.

dievcata idem robit asi 3kg auto a myslite ze ak pod neho upeciem tortusu kocku, obdlznik a potiahnem a potom na nu polozim to 3kg auto aj s auto podlozkou, nepodpadne sa mi to auto tou vahou do torty na spodu?
myslite ze je 3kg auto pre 12ludi a 6deti? moooooooooooooooooooooooooc dakujem.
13. mar 2013 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul podla mna 3kg pre tolko ludi je malo:frowning2:( teda ak ratas iba auto, ak aj tu spodnu tortu, asi bude dost......
myslim, ze ak tu spodnu vystuzis slamkami, udrzi to:slight_smile:
13. mar 2013 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám otázočku ktoré ste robili rafaelo krém,hodí sa k nemu orechový korpus? Ja som ho už robila ,len som si nie istá či sa k orechovému hodí. :confounded: A vydrží ten krém dlchšie,lebo torta má cestovať až do Prahy z KE.Alebo aký iný sa hodí k orechov.korpusu,čo aj vydrží.
13. mar 2013 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem ti. ved preto chcem urobit este aj tu tortu pod auto. dakujem tak vystuzim a dufam, ze sa mi tam tou vahou nepodpadne. moc d. :dizzy_face:
13. mar 2013 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul ked vystuzis, tak isto neprepadne:slight_smile:
13. mar 2013 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty nevies ako to robit? co som pozerala tvoje torticky tak si myslim ze to zvladnes lavou zadnou :slight_smile: aj ked neviem presne co tam ma byt...mas nejaky obrazok podla ktoreho to budes robit? :grinning:
13. mar 2013 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak no ja neviem orech a rafaelo asi nie ale neskusala som tam skor bielu piskotu ....ja som k orechovemu korpusu jednoznačne za parižák alebo inu cokoplnku :grinning:
13. mar 2013 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul vydrzi ale do slamiek by som dala ešte spajdle :wink: a ak to auto teda bude na podlozke tak to vydrzi isto :slight_smile:
13. mar 2013 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul Zdeni ja by som povedala zakaznikovi, ze urcite viac ako 3kg, ale ked som to zratala, ze 12 dospelych a pre deti som ratala ze polovicna porcia, cize 3, takze pre 15 ludi x 0,200g vychadza to okolo tych 3kg...ale ja by som urcite povedala, ze treba vacsiu.
13. mar 2013 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elienka :slight_smile: ja to chcem hlavne na pečenie, lebo ja som jeden mixér zlomila keď som robila muffiny :grinning: aj kysnuté by som rada vyskúšala. A tiež mi ide o to, aby som mohla naraz spraviť dvojdávku cesta (čo je u mňa z 8 vajec) alebo keď robím dve rozdielne tak je to tiež pohodlnejšie ako držať mixér v ruke tak dlho.
13. mar 2013 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23 No aj ja som si myslela,ale či náhodou niekto neskúšal. Tak potom urobím nejakú čokoládovú.Parížak nemôžem,lebo to budú cestovať 12hod.tak so šlahačkou neriskujem.
13. mar 2013 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jááj, ešte som chcela pridať jednu skúsenosť so -- Smartflefom Velvet -- :slight_smile:
Viac krát sa mi stalo, že keď som mala príchuť Mandľa alebo Vanilka tak bol strašne tuhý. Minule som farbila vanilku na tortu a hodinu mi to trvalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: vôbec to nešlo miesiť, farba sa chytala pomaly, no des. A nakoniec na druhý deň keď som poťahovala tak mi na krajoch popraskala (aj mandľa aj vanilka) :confounded:
Pri Citróne a Pomaranči sa mi to ešte nestalo. Na poslednú tortu som farbila citrón a šlo to parádne. Na druhý deň bola hmota stále mäkká a mohla som hneď vaľkať, vôbec sa nepotrhala a krásne sa mi podarilo tortu potiahnuť.
13. mar 2013 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 tak toto sa mi este nestalo:slight_smile: dufam, ze ani nestane.......ale tak zasa lepsie ako plesnivy kybel
13. mar 2013 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt :grinning: to hej ... no ale fakt som bola vedľa z tej vanilky jaká bola tvrdá a to nikdy nemám problém rukami zahriať hmotu a pomaličky miesiť. A zas mandľa sa mi zdá taká tuho-krehká a furt sa trhá. Tento citrón bol zas taký elastický či ako to nazvať.
13. mar 2013 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 tiez sa mi zda citron trosku maksi, ale nemala som problem zatial so ziadnou
13. mar 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ja som problem s vanilkou nemala, ale ta vanilka mi az prilis vonia, u mna vyhrava visna.
13. mar 2013 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g mne vacsinou podlozku donesu potom naspat pripadne ak je to viac ako 10kg torta tak som im ju nechala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale taku drahu za 6e som este nemala vzdy to bolo max.3e tusim. brosnu by som bud chcela vratit alebo nech preplatia
13. mar 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela neboj to das ty si sikulkaaaa verime ti :wink:
13. mar 2013 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkak23
@mizulienka dakujem dievcata.

prosim mate nejaku osvedcenu mascarpone plnku? dakujem.
13. mar 2013 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok