Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
4. máj 2013

@maya30 jasné, dám vedieť. Sama som zvedavá, ako to pôjde, chcem ju použiť na budúcotýždňovú tortu, tak uvidím ... čo z toho bude 🙂

wera.g
4. máj 2013

dobrééé ránko baby 🙂 prosím vás, nejaké inšpirácie na tortičky k PSP náhodou nemáte? 😉 Jednu som si vymyslela 😀 ale mám 3 na jeden deˇn, tak som bez inšpirácie úplne 😀 ˇDakujem moc moc 😉

jakelina
4. máj 2013

@maya30 dorty máš krásné, nanic je, že až ti přijdou ty oplatky tak co s nimi že?? 😒 😒 😒 Dorty snězené a takové už asi hned tak neupotřebíš.

janula.h
4. máj 2013

žienkys pomoooooc mám tvorivú krízu nič ma nebaví nechce sa mi ☹ potrebujem oddYch

maya30
4. máj 2013

@jakelina no ved prave, keby to boli len tie co som potrebovala teraz tak to ani neprevezmem, ale objednavala som toho viac co mi bude treba tento mesiac, tak to musim zobrat 😒

marianabila
4. máj 2013

@denisak77 😲 zase nádhera 😕 aj ked sa nechce robit,vobec to na to nevyzera 🙂 su prekrasne,mali by ta dat do telky namiesto tych tort co tam robia,same nezmysly...tvoje torty maju take caro v sebe... 🙂

wera.g
4. máj 2013

ahojte baby, ja len tak na rýchlo pridávam moje včerajšie na tú akciu, pani trvala na tom, že takýto počet im stačí, malé mali 6,5kg a trojposchodka cca 12,5kg, netuším ako si z nich dá 450 žien, ale náš zákazník náš pán 🙂)) detailnejšie fotky pridám večer, idem rýchlo ešte korpusy napiecť 😀

aduskatt
4. máj 2013

@wera.g nadherne......tak inak to by aj mna zaujimalo......podla mn tym padom asi dve tretiny budu mat len sluchovy zazitok z opisu chute🙂 a zrakovy

pristela
4. máj 2013

@wera.g jeeeeeeeee, sa tesim na fotosee, naaadherne , farebne neskutocne krasne, zbožňujem taketo torticky hladučke s farebnymi kvetmi 😵 😵 😵
@maya30 aach ja tie tvoje torticky milujem, mi asi nahradís @daducha ked prestava piecť ☹ ☹ ☹ ☹ teda ak som nesplietla meno zas .
A ta moja monsterka bola vyrezavana z hmoty, poskladaná a domalovávaná farbami 😉 tebe zbytočné radiť si mistrrrr 😵 😵 😵

wera.g
4. máj 2013

Ďakujeeem Aďka 😉) no oni že ani nebudú mať poriadne čas to krájať a jesť, že na to bude len chvíľka, tak preto ani nechcela nejako veľa toho... 🙂 @aduskatt

@pristela Ďakujeeem moc moc moc Žanetka, teším sa, že sa ti páčia 😵 aj ja som si takýto typ tortičiek zaľúbila, najlepšie bolo keď som na tú 3poschodku dala hore pivoňu a skonštatovala že mne sa páči aj taká, len tak 😀 no keď som zbadala tú kopu kvetov čo som na to spravila, bol by hriech nedať ich tam 🙂)))) a motýliky sa vydarili, ďakujem za radu 😉

jakelina
4. máj 2013

@wera.g úúúúúúúúúúúúúúúžasné 😉

jakelina
4. máj 2013

@wera.g i já chci poradit s motýlky, jak jsi je dělala?? 😀 😀

simasa
4. máj 2013

Ahojte babule,
po dlhšej dobe sa hlásim....

janula.h
4. máj 2013

@wera.g torty nááááádherné krásne kvietočky 🙂 šikulka

wera.g
4. máj 2013

Ďakujem moc moc 🙂 vyrezala som si krídielka, zo spodnej strany prilepila hmotou drôtik s očkom na konci, telíčko tak isto , vysušené namaľovala a floristickou páskou dala dokopy 🙂) @jakelina

wera.g
4. máj 2013

Ďakujeeeem moc 😵 😵 😵 @janula.h

chavierka
4. máj 2013

Kočky, dá sa kúpiť gelová fialová a cyklamenová farba? Resp. ktoré farby zmiešať, aby sme takéto dosiahli. Ďakujem za vaše rady

aduskatt
4. máj 2013

@chavierka da sa kupit fialova a cyklameovu robim z ruzovej a malilinko modrej

chavierka
4. máj 2013

@aduskatt hej, díky, vyskúšam tu cyklamenovú, ďakujem

emilkaaa
4. máj 2013

@lamps môžem poprosiť o radu čim potierate alebo striekate torty a figurky aby mali lesk - neboli matne, objednala som si taký sprej s leskom momentálne neviem ako sa vola nemam ho pri sebe a ked s nim niečo nastriekam tak poťahovana torta dostane lesk ale nie je taka pekna napr. ružova ale ale tak osmutneje proste zmeni sa aj farba

jakelina
4. máj 2013

@simasa luxusní 😉

79zuzana
4. máj 2013

@simasa nadherna torticka, vyzera ako z casopisu ;)

@wera.g krasne, tie kvety su uzasne 🙂

aduskatt
4. máj 2013

@emilkaaa ked uz trvas na tom, aby sa to lesklo, tak troskou oleja.........osobne ale nemam velmi rada leskle torty, radsej matne( nehovorim teraz o perleti, perlet sa mi na tortach paci)

simasa
4. máj 2013

@jakelina
@79zuzana
Moc ďakujem.
Ani neviete, ako ma to štve, že už sem chodím tak málo. Ale to sa fakt nedá stíhať, stránky tu pribúdajú
neuveriteľným tempom. Tak aspoň páčitkujem fotky - pribudlo tu toľko nádherných diel 😵
Tie baby, ktoré nastúpili do zamestnania asi pochopia - že niekedy sa cítim ako "rozpoltená" osobnosť 😀 keď si hovorím, že už nepečiem a potom niekto príde a prehovára ma a ja si zase poviem, no dobre, tak ešte túto... 😀 a nie a nie "prestrihnúť pupočnú šnúru" 😀 😀

vlada111
4. máj 2013

@wera.g no jednoducho krása

vlada111
4. máj 2013

@simasa úžasná prácička

maya30
4. máj 2013

@wera.g nadherne mas tie kvietky 😵 ty robis pivonku s lupenmi na drotikoch ?

maya30
4. máj 2013

@pristela sak to ani nemozes mysliet vazne 😀 ja ked som sem prisla ako zaciatocnik tak som k vam vzhliadala ako k hviezdam, ani opytat na nieco som sa neopovažila 😀 😀 😀 a este stale ste pre mna nedosiahnutelne, ty aj @daducha ale moc si vazim ten kompliment, naozaj 🙂

pristela
4. máj 2013

Holky pridávam včerajšiu s čerstvým voňavýýým orgovánom a čerstvou mätou 😀 všetko to bolo tiramisu, nie s korpusom ,ale take to ich s piškótami atd 😀 , prekvapko pre kamošku, chcela som jej robit klietku s muffinkami 😝 , ale ona stale dokola sníva len o tiramisu, tak som vymyslela toto , stojan je požičany od nej 😀 som ju oklamala 😀 že potrebujem požičať pre zákazníčku 😀 😀 😀
No a ta druha krivá je tá zabudnutá 😅 😅 Korpusy som dopiekla o 17hodke, pak utekala na oslavu , tam mi schovali kluče od auta !!! 😀 😀 😀 aby som nemohla zdrhať domov 😀 takze krivu som plnila a robila kvietky až od 21hodky 😀 ale tak aspon bola sranda 😀 , len si musim ist prekontrolovat zapisnik s objednavkami 😀 😀 😀

luba142
4. máj 2013

Ahojte dievcata, robi niekto potafhovku zo suseneho mlieka- falosny marcipan. Nemate nejaky overeny recept. Chcela by som skusit nieco ine ako MMF 🙂