• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 no nieco mi hovor dani...ja som tiez mala dost...a teda este mne najnovsie krpec vymysla vecer a zaspava asi tak o desiatej vecer :angry: :rolling_eyes: poraza ma z neho..a milion krat z postele vyjde a dotrepe sa do kuchyne, no meine nerven :grinning: :grinning:

uz nech su pubertaci a nech mi nestoja za zadkom cele dni :sweat_smile: :sweat_smile:
este budem preklinat co som tu teraz napisala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :sweat_smile:
31. máj 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@miciatko aj som chcela ale neda sa mi zaspat asi od unavy :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale sak zajtra nevstavam rano nikde tak si polenosim :slight_smile:. Ako keby som potahovala s MMF tak ma tak ruky nebolia ale ten smart do je normalne miesto ciniek na ruky :zipper_mouth:
31. máj 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pipka to uz mi nastastie nemame spi dobre aj ked zrovna vcera sa za mnou dovalil k telke ked som postavicky dorabala o 3 rano :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale chcel len na wecko
31. máj 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela a ostatne kocky co mate krajky je nova hmota na ne o polovicu lacnejsia ako magic decor :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale netusim ci je dobra http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sweet-lace-hmota-500g/ . len akurat pozeram ale dlhe susenie v trube tam pisu to je na figu ale ktovie je tam nizka teplota napisana. Ja som inak susila ovela dlsie jemne cez 20min. A sugarveil sa mi viac paci ma lepsiu konzistenciu da sa lepsie do vzora vtret
31. máj 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
31. máj 2013 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina krasotna torticka, ale nezamenila si si pismenka W a M? Nechce sa mi ist kuknut na tu abecedu teraz, ale zda sa mi , ze pismenko M si vlastne dala opacne W....no pisem jak tatar, ze :grinning: Ale tortusa je krasna :wink:
31. máj 2013 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, pls.... keď sa mi hmota stále lepí - rotopené cukríky... pridať ešte práškový, či už nie...bude sa to potom viac lepiť, alebo to pomôže.... Idem ju ešte zafarbiť... len teda takto sa mi ešte nelepila na ruky... :unamused: Sa bojím, že to ani valčekom nerozvaľkám :frowning2:
31. máj 2013 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker trosku cukru a Ceru
31. máj 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no presne...ten smart to je jak posilka :grinning: :grinning: skoda, ze ho bruchom nemozem rozpracovavat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
31. máj 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@aduskatt Adi tú ceru akože si mám dávať na ruky, teda potierať? :sweat_smile: skúsim...lebo čas tlačí :unamused:
31. máj 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker ano a mozes trochu aj dosku potriet, na ktorej to miesis
31. máj 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka no to by sa mi veru zislo na to bruchooo :grinning:
31. máj 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 inak ja som ju ssusila kratko , nejak do 10 min na 90tke tusin , uz nepamatam :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tu druhu uz nechcem :grinning: ked mi idu aj tie cinanky mam svoj chtic ulahodeny, aj tak sa na nu chodim len kukat a pouzijem zas az po dvoch rokoch :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
31. máj 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
cim by ste lepili marcipanove ozdoby na cokoladovu polevu? cokolada mi neostala :frowning2:
31. máj 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem či som ich tu dávala :grinning: ale moje poslednéé za posledne 2-3t
31. máj 2013 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
som skoro poslala :grinning:
31. máj 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@karap 5110 strana
31. máj 2013 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som na tej 80tke susila skusim nabuduce zvysit teplotu. ale neva aj tych 20 min. v pohode musim aj aj tu cinsku skusit na nejakej tortuche len ta je mala dokelu to ked budem chciet tocit okolo torty tak mi pojde truba cez hodinu :grinning:
31. máj 2013 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja prvá prsnatka :grinning: je na svete, som si odskúšala aj krajku, tak sa z nej tešinkujem. A mám nové postrehy ohľadom MMF, farbenie na červeno je omnoho ľahšie, ak na farbu dáte aj trochu oleja a potom miesite, nebude sa tak vysušovať a poprípade premiesiť s trochou vody, som myslela , že to neuhrám, sa mi začala droliť a olej a voda to zachránili do pohody. A aj do normálneho MMF keď dáte namiesto cery olej, je omnoho vláčnejší, nevysušuje sa, na poťahovanie je omnoho lepší, ale neodporúčam na modelovanie, kde to má byť vytvrdnuté, s olejom zostáva aj neskôr hmota mierne vláčna, nelepší, nič, ale dájú sa dohladiť mierne problémy, ako keď si nechtom seknete poťahovku...ide to potom aj po pár hodinách v pohode zahladiť.Toť dnešné postrehy, možno niekomu pomôžu. A ešte niečo... červená je potom krásne lesklá, netreba ju ničím natierať, taká žiarivá, čo u MMF je dosť problém
31. máj 2013 o 23:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@dm1 Danka ja som robila teraz a 120 stupňov a presne sedem minút a pohoda a tá číňankovská, na tú som prišla systémom presušiť, potom sa až vyklopila dala som ju do chladničky, tam nabrala vlhkosť a už bola v pohode, len tú som nakoniec nepoužila
31. máj 2013 o 23:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Paráda !!! - keby ti tak horná torta spadla na spodnú :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
1. jún 2013 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenja01 ja som lepila potravinárskym lepidlom z cukrárskych potrieb :slight_smile:
1. jún 2013 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dalsia rybárska pre zmenu :grinning:
1. jún 2013 o 02:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
pridávam ešte jednu , inšpirovala som sa na nete
1. jún 2013 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
Pridávam moju bonbonieru.Bola k výročiu svadby,ale znama tam chcela ,len desiatku.
1. jún 2013 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@pralinka25 mojko,na upresnenie.....Teovu tvar si najprv potiahla bledo zelenym potahom a potom si ho celeho potiahla tmavozelenym?Neda mi to pokoja,musim vediet presny postup,aby som to neposrala :grinning:
1. jún 2013 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja dubacikova :slight_smile: orechovy mramorak, traseny krem s jahodami, trikrat plnena, forma priemer 28cm, vaha cez 5 kg
1. jún 2013 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
Holky , dobré ránko :sweat_smile:
pridávam este jednu moju poslednú pre hasiča , aj mi doniesli origoš rozdelovač domov :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: že aby som to mala lahšie , tak to tu mám ako velkú, ťažkú, kovovú dekoráciu na chodbe :grinning: :grinning:
1. jún 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
@pristela to je úžasné, chvilku jsem nevěděla, jestli to je ten originál nebo dort :wink:
1. jún 2013 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela ty brdoooo, super :sunglasses: a to co maju..tortu k vyrociu? ci narodeniny maju spolu...ci :confused: :grinning: :grinning:
ked na svadobnej babatka..mna uz nic dnes neprekvapi :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. jún 2013 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok