Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
6. jún 2013

@mamina1978 nech sa skoro vyčasí ☹ držte sa

pipka
6. jún 2013

@jakelina no nezavidim moja...ale dooverne to poznam 😒 😠 mne t 😠 kto montovali kuchynu v starom byte..a nic nebolo na prvy krat 🙄 ako sa hovori..co sa mohlo, to sa posr...o 🙄 🙄 🙄 🙄
a tym padom sa vsetko natahovalo minimalne o dva tyzdne dlhsie...verim ako si na nervy bez vody 😝 ☹
ale uz ti ine nepomoze, len vydrzat, hadam potom pride odmena v zasluzenej kuchynke 🙂
moooc na teba myslim 😉

@mamina1978 zdeni, drzte sa, myslim aj na vas ...strasne ☹

u nas Dunaj teraz ze 1028 cm, to je tusim 500 rocne maximum...neuveritelne...uz sa vylieva aj pri Eurovei na chodniky..a tam je teda za normalnych okolnosti riadne daleko k dunaju a riadne hlboko..takze neuveritelne ako je vysoky ..a vdakabohu za tu protipovodnovu stenu, lebo nebyt tej, tak je cele stare mesto pod vodou 🙄

anjelicek26
6. jún 2013

Dievcata niekde je tu aj tema z navodmi, ale neviem to tam najst, ako sa robi kamen? Myslim taketo nieco ako na tej fotke hore 😖 Masivne a jedle to asi nebude, ci? Asi by to bolo tazke? Kazda rada dobra...

dm1
6. jún 2013

@anjelicek26 kludne aj s burizonovej hmoty to je lahke tvarne, jedle a teraz moderne davat vsade 🙂

pralinka25
6. jún 2013

@ludkas31 super ti to ide

mamcas
6. jún 2013

Babule ked farbim smartflex velvet na tmavohnedo tak staci kakao? Ja som to uz farbila, stale to je uplne ze hnusna farba a bojim sa dat este, ci to nezmeni uplne chut hmoty a konzistenciu :(

dm1
6. jún 2013

@mamcas daj tam cervenu a zelenu a spravi ti to hnedu pridavaj postupne este k tomu kakau hneda je taka nafigu farba ja si vacsinou zarobim na to cokohmotu a mam to rychlejsie

martina05
6. jún 2013

Ahojte neviete mi prosím poradiť či sa dá dať pod vrcgný poťah džem??? Drží to?? Poradila mi to jedna baba a radšej si to chcem overiť... Netopí sa smartflex a lebo K2 s tým džemom?? Vďaka za rady..

ziizii
6. jún 2013

@ludkas31 ahoj prosim ta,poradis mi ako sa daju take pismenka vykrojit ,lebo ja som skusala a bol to DES a neviem najst rady co ti tu zienky dali.diiiik Zuzka

mamcas
6. jún 2013

@dm1 jaj ja neviem ani co je cokohmota :( doteraz som robila s K2, teraz mam SV a na takuto tmavohnedu som tusim este ani nefarbila. Tak skusim to co pises zmiesat a hadam z toho nieco bude, lebo teraz je to hnusneee :(

dm1
6. jún 2013

@mamcas cokohmota je cokolada + kukuricny sirup pripadne glukoza to miesam s hmotou podla toho aku moc hnedu chcem

dm1
6. jún 2013

@martina05 niektore baby to davaju ale ja by som radsej nedala veru hlavne tie kupovane dzemy kde netusis presne zlozenie nevies co to spravi. Ono je dobre dat pod potah aj tak nieco co vies pekne zachladit a najlepsie aby to stuhlo aby neboli nerovnosti. Daj kludne radsej nutelu ako dzem pripadne maslo s cukrom, nutelou alebo odrezkam

rimi26
6. jún 2013

Ahojte dievčatá idem sa pochváliť s mojím posledným prírastkom do tortovej rodiny 😀 Prvý krát som robila poťahovku MMF no nie som s ňou spokojná. Neviem čo som urobila zle. Robila som ju presne podľa postupu od @alionuska. Strašne zle sa mi farbila minula som na ňu skoro celú gélovku čo pri iných poťahovkách neexistuje a nebola taká plastelínová ako som zvyknutá. Skôr sa mi mrvila ☹

pipka
6. jún 2013

@rimi26 mrvila sa ti asi pre to, ze tam bolo prilis vela farby 😒
ja teda s MMF nerobim, ale baby pisali, ze ak chcu zafarbit na sytu farbu...najma cervenu a ciernu, tak do cukrikov treba pridat este ked sa topia, trosku bielej cokolady, vtedy sa da zafarbit, neminies tolko farby a nebude sa drobit 😉

aduskatt
6. jún 2013

@martina05 s kuzpovanym dzemom, ktory je viac voda ako ovocie sa Ti to topi bude☹

rimi26
6. jún 2013

@pipka hmm je to možné ale asi sa už nedám na to aby som robila poťahovku MMF. Zatiaľ sa mi najlepšie robilo so smratflexom. Dáma top sa mi topila ☹

ludkas31
6. jún 2013

@ziizii tu hmotu si musis vyvalkat uplne na tenucko nechat trosicku obschnut a potom to ide aj tou listou pekne. este s nou pobehaj chvilku po podlozke aby sa tie pismenka pekne vyrezali zacistili nebudu potom strapate a len vyklepnes tak sa ti ani nenatiahnu, taketo instrukcie som dostala...a kupodivu to islo..emoticon

lenuliatko
6. jún 2013

Žienky, ešte raz kopírujem otázku, lebo nik neragoval:
Chcem piecť tortu na krstiny v podobe vankúšika. Určite viete, čo myslím, prejdené radielkom, s gombíkmi. Chcem sa spýtať, z akej hmoty sa to najlepšie robí, aby tie "zárezy" držali tvar a akú hrubú tú poťahovku treba, aby sa v pohode dali vtlačiť dierky na gombíky a neprederavilo sa to. Ja som doteraz robila len s marschmallows, ale tá hmota mi príde taká, že keď tam otlačím koľajničky radielkom a urobím dierky na gombíky, tak to nebude držať tvar, že sa to viac-menej vyrovná, hm? Ďakujem

martina05
6. jún 2013

@dm1 keby som dala maslo s cukrom a KVAPKOU vanilkovej esencie???

aduskatt
6. jún 2013

@lenuliatko ja som robila taky vankusik zo Smartflexu

lenuliatko
6. jún 2013

@aduskatt pozrela som album, krásna je. Presne, čosi také mám na mysli. A akú hrúbku poťahovky si dala? A s tým radielkom si robila na torte, alebo na podložke a až potom si prenášala? A ešte jedna otázka, to radielko je špeciálne, také tupšie, alebo môže byť klasické, také ostrejšie? ČI sa neprereže hmota? Ja som robila doteraz s MMF, myslíš, že by sa dalo potiahnuť z toho, či nie? Ďakujem

martina05
6. jún 2013

@aduskatt mohla by som sa ešte spýtať jednu začiatočnícku??? Keď chcem vytlačiť na poťah vzor, robím to po vyvaľkaní a uhladení pred nanesením na tortu????pre istotu sa pýtam , takto sa mi to zdá logické, ale nech niečo nepokazím....

maca77
6. jún 2013

@lenuliatko ahoj Leni..... ja som robila z MMF ... a držalo to tvar 😉

lenuliatko
6. jún 2013

@maca77 ahoj, teba som "nevidela" 100rokov 🙂 Dúfam, že sa máte dobre. Takže dá sa z MMF? Tie zárezy tam pekne ostávajú? Lebo tú hmotu mám odskúšanú, akú hrubú si tú poťahovku robila?

pipka
6. jún 2013

@rimi26 ja robim tiez len so smartflexom a nedam nan dopustit 😎 az na tu cenu 😝 😅

aduskatt
6. jún 2013

@lenuliatko ja robim s takym tenkym radielkom so zltou ruckou, potah vylkam tak ako standardne ked potahujem

aduskatt
6. jún 2013

@lenuliatko a dakujem🙂

lenuliatko
6. jún 2013

@aduskatt Ďakujem, mám odložený zvyšný MMF, tak skúsim nanečisto s ním. Posledná vec, s tým radielkom pred nanesením, či až na torte?

aduskatt
6. jún 2013

@lenuliatko ja na torte

maca77
6. jún 2013

@lenuliatko no ja asi tiež tak ... ale myslím na teba a na baby 😉 MMF klasika ako na každú inú tortu, radšej menej cukru aby nebolo veľmi tuhé a až na torte som robila radielkom žltým s bielymi kolieskami a priehlbinky na "gombíky" guľatou kosticou