• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
14. okt 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina jaaaj ze zaciatky... bodaj by som ja take mala :wink: dakujem :sweat_smile:
14. okt 2013 o 14:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte děvčata, přidávám jeden z lásky dělaný pro moji dcerušku k zítřejším narozeninám :slight_smile:
14. okt 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
Zdravim baby chcela by som sa opytat ci mate skusenost, mam kokos struhany a farby wilton :slight_smile: existuje nejaky sposob ako nafarbit ten kokos aby zostal sypky? chcela by som si usetrit roboru a na slahackovu tortu len vysypat "monster lebku" podla sablony ( vid obrazok)
Dakujem moc.
14. okt 2013 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,daavno som robila nugatovu plnku a uy si nepamatam co tam islo :frowning2: nemate daky recept, ale nie s vajckami. dakujem
14. okt 2013 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zz134 dakujem pekne, neboj sa na to prides...., aj mne to trvalo... treba si len poznat ruru... ja mam elektricku gorenje a da sa tam nastavit s ventilatorom, bez a ohrev spodny a horny...
peciem tak, ze vyhrejem ruru na 200, potom ked davam korpus zmiernim teplotu na 160 a peciem cca 1 hod.
a tiez zavisi aj od vajec, ja ak nemam domace od svokry, tak kupujem v Lidli L-kove vajcia, a tiez aj od surovin asi ako davas spolu...
ja robim tak, ze vyslaham bielka s krystal. cukrom, do bielok davam viac ako do zltok, krystal tam vsypem este pred slahanim, nejaka kocka-cukrarka vyucena to tu raz spominala, ze do bielok len krystal.., potom v druhej mise miesam zltka s trochou- zbytkom cukru do peny a tam vlejem vodu a olej /dla receptu/, potom do zltok za rucneho miesania pridam muku zmiesanu s PDP prípadne kakaom a trochu snehu, jemne premiesam a zas prisypavam zmes z muky a sneh, az vsetko mam v jeden misy- ale to uz len zlahka miesam rukou, potom dam do rafika/formy a zarovnam stierkou, dam piect...
to je vsetko... neboj sa podari sa ti :wink:
a dakujem za pochvalu...
14. okt 2013 o 15:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 blahozelam... a pre teba zopar foto
14. okt 2013 o 15:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@luciahromadkova to znamena ze komplet korpus je z krystaloveho a nie z praskoveho cukru?
to vyskusam! potom napisem ako to dopadlo:slight_smile:
14. okt 2013 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@norikk velkost torty zavisi od poctu ludi na oslave..., aj narodeninova torta moze byt poschodova..., podla mna je najtazsie upiect krasnu rovnu bez chyby potiahnutu tortu vyssiu s rovnymi hranami... mozes trebars urobit len taku s jednym kvetom a dookola len gulicky alebo stuha, toto je podla mna elegancia...
nepises aky velky stvorec a obdlznik, aka ma byt vysoka tak tazko poradit..., tiez nepises s akou potahovou hmotou robis- aj to je dolezite, aby bola vypracovana a dobre sa ti s nou robilo...
skus svoju predstavu blizsie popisat, potom sa da poradit :wink:
14. okt 2013 o 15:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zz134 ano.... ja davam len krystal cukor a do zltok do svetleho korpusu vanilku/vanilkovy cukor, vraj krystal cukor dobre drzi sneh ak sa tam da cukor od zaciatku slahania do snehu... inak nemam robot robim len rucnym slahacom, ale raz hadam nasetrim... :grinning:
14. okt 2013 o 15:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A můj dnešní, dělala jsem ho včera a dnes jenom potáhla a dodělala. Tak jednoduše, abych se vešla do váhy, stejně váží o 30 deka víc než měl. :unamused:
14. okt 2013 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
@luciahromadkova cize kludne v mramoraku mozem vymenit prackovy za krystal a gramas nechat ...hm toto su rady nad zlato!
14. okt 2013 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zz134 můžeš, já všechno peču z cukru krupice. Ty bílky i žloutky se mnohem líp vyšlehají, když tam dáš hrubší cukr než moučka
14. okt 2013 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zz134 ano pouzi kludne krystal
14. okt 2013 o 15:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky môžem vás niektoré požiadať o priatelstvo na fb??,teda,ak vás tam nájdem...
14. okt 2013 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte minule tu niekto robil tortu do skolky s farbickami a na vrchu akoze vyliate vedierko s farbami ktora sikulka to bola ,cchcu po mne taku nejaku tortu tak ak by nevadilo prosila by som este raz o foto!! :wink: :wink:
14. okt 2013 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka7512 mně určitě můžeš. :wink:
14. okt 2013 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem...už som si ťa aj našla...
14. okt 2013 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby aká je trvanlivosť jedlých obrázkov? aspon pár mesiacov? či veľmi sa neoplatí dopredu objednávať, ale radšej čerstvé objednať? dakujem
14. okt 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina51 popri 6 detoch stihas piect? odpadavam...klobuk dole :confused: :slight_smile:
14. okt 2013 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. okt 2013 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zz134 ja tiez pouzivam len krystal do korpusov:slight_smile:
14. okt 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak a moja dnesna praca, dakujem @jakelina , nalepka sa mi podarila odlepit, sice nie lahko, ale muz mi pomahal so ziletkou, tak to zislo :slight_smile:
14. okt 2013 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
ahojte pridávam tohotýždňovú.... :slight_smile:
14. okt 2013 o 19:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@79zuzana fakt to tak drželo?? Můj bratr sbíral etikety od piva a to šlo dolů jak samo, asi tím, že jsou to vratné lahve a přelepuje se to pořád dokola. Tak jsi se chudě natrápila
14. okt 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ´ďakujem...
14. okt 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no drzalo to jak fras...mozno keby bola dlhsie vo vode. Ja som ju tam mala tri hodky lebo na viac som nemala cas :slight_smile:
14. okt 2013 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata nemate nahodou cokoladovo orechovu plnku?

ja robievam vacsinou karamelovoorechovu alebo cokoladovu ale teda dokopy eee. nemate dobry recept? dakujem.
14. okt 2013 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 Blahoželám k malinkej. :slight_smile:
14. okt 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnešní
14. okt 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok