Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
7. júl 2014

@evala777 super, pozeram,ze stojan pozicat netrebalo 🙂

sticker
8. júl 2014

@pristela Tie tvoje ružičky sú božské 😵 Už som ich obdivovala na FB 🙂 A ten popis je výstižný... Ako napísala @verbova - môžu si kúpiť hotový korpus, alebo oblátky a spraviť si. Veď my nikoho nenútime si u nás objednávať. A naozaj zbožňujem, keď mi začnú kvetnato opisovať detaily torty a na konci zahlásia nech sa to zmestí do úplne malej, neuveriteľnej váhy 😖

verbova
8. júl 2014

@pristela a ozaj mohla by si dať fotopostup na tvoje krásne ružičky, určite by sme sa potešili ...ďakujeme ...

sikag
8. júl 2014

@michelle34 co kolko vydrzi, tie figurky? no kym ich nezjes 😀 😀 😀
@ejkula do 24cm ma takych 5cm tusim, uz si nepamatam.... takze ak tam nedas plnku tak asi z 1.5 davky urob, alebo mensi priemer

sikag
8. júl 2014

@michelle34 susi sa to vonku tak ako si pisala. ono to stvrdne (to musi) ale jest sa to v pohode da

pristela
8. júl 2014

@mrka2 @verbova @sticker baby dakujem , ruzicky niesu na drotikoch /sa mi to zda pri ruzach zbytocne 😝 i ked niekedy som skusala a robila aj tak/ a postup , by ste sa smiali 😀 😀 😀 ja to tak rychlo, rychlo a vlastne vela pracujem s prsstami a kosticou tak neviem ci by postup pomohol 😝

anavi85
8. júl 2014

Ahojte,prosim, neviete niekto recept na korpus a krem pre alergikov (moj syncek - teraz mu zistili). Bez lepku, soje, laktozy, orechov, vajicok, medu a kvasnic. Uz som nasla bez laktacne mlieko aj maslo a bezlepkovu muku. Budem velmi vdacna

sikag
8. júl 2014

@anavi85 noooo skus este pogooglit. nedavno tu hladal niekto recept bez vajicok. ostatne suroviny nemas problem vylucit/nahradit.... to mlieko, maslo a muka tak ako pises sa daju pouzit. uz len ten korpus...

sikag
8. júl 2014

@anavi85 kuk toto som nasla (namiesto acidka mozes dat aj sojovy biely jogurt, ale acidko je kyslo mliecke takze je bez laktozy si myslim)
Recept na bezvajickovy korpus:
3 pohare kyslého mlieka (acidka), 3 pohare hrubej múky, 3 pohare kr.cukru, 2dcl oleja, 1polievkova lyzica kakaa, 1 káv.lyžička sody bikarbony, 15dkg mletých orechov alebo je mozne dat kokosovú múčku. Všetko spolu zmiešame a pečieme. Korpus je velmi dobry, chrumkavy na povrchu a stavnaty.
alebo
350g pol.muky,300g pr.cukru,500ml zakysanky,100ml oleja,2čl sody bikarbony,štipka soli,/ak chceš kakaovú,tak asi 2PL kakaa
alebo
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

anavi85
8. júl 2014

@sikag dakujem,tiez hladam na nete,ale nie vsetko mi aj vyslo,preto som hladala,ci nema niekto overeny recept

anavi85
8. júl 2014

Este som sa zabudla opytat kde kupujete potahovaciu a modelovaciu hmotu a ktora je podla Vas najlepsia...dakujem

ejkula
8. júl 2014

@sikag vďaka, bude to vrchné poschodie, takže to bude aj stačiť , ďakujem 😉

ejkula
8. júl 2014

@1katuska73 ja som robila tiež pred nedávnom, foto máš na strane 6277 alebo v mojom albume 🙂

mrka2
8. júl 2014

@pristela oj nie nie.. nepomohol 😝 take prsty sikovne nemam,tak skoda fotit 😀 😉

martina05
8. júl 2014

Ahojteeee!!!!!!!! Nie je tu náhodou nejaká šikovná cukrárka z Nitry???? potrebovala by som tortu k promocii lekárky na 15.7. a moja osvedčená cukrárka je na dovolenke.....

sticker
8. júl 2014

@anavi85 Neviem, či ti to pomôže, ale ja som robila klasické mramorové cesto a miesto vajíčok som použila banán... Polovica banánu nahradí jedno vajíčko.... Idem ho aj zajtra robiť, tak dúfam že aj druhý pokus sa podarí 🙂 😉

brunila
8. júl 2014

@pristela No všichni chválí růžičky....jsou krásné,to je fakt.Ale uniká jim,že ta krása je hlavně v sladění a jemnosti barev.Ty máš prostě cit a nadání sladit barvy a to je moc důležité.Moc se mi dort líbí!!!!!!!!! 🙂 Samozřejmě i růžičky 😉

henikav
8. júl 2014

Babulky tortarky, prosim Vas, pouzivate tylozu, alebo CMC? V com je lepsia hmota s nimi?

henikav
8. júl 2014

@moicka ja mam krajky pripravene zabalene v potravinarskej folii, pisu ze sa takto daju skladovat az mesiac, (v chladnicke) robila som ich v nedelu a pouzijem teraz v sobotu, cize 6 dni. Ja ich do chladnicky nemozem dat, lebo mi ich moja rodinka zdemoluje, tak som ich skryla aspon na chladnejsie miesto do komory. Dufam ze nebudem robit na poslednu chvilu nove 😀
@pristela odpadavam, tie ruze su ako zive, nadherne, toto by som sa rada naucila

michelle34
8. júl 2014

@sikag myslela som aku to ma trvanlivost kedze je to na jedenie... som rada ze som vas pobavila... u nas sa to nezje takze to mozeme mat doma aj 5 rokov...

verbova
8. júl 2014

@anavi85 daj si stránku www.tortyodmamy.sk a celkom dole máš obchodíky z nich si môžeš vybrať poťahovacie hmoty, alebo aj iné cukrárenské pomôcky ... ja napr. na poťahovanie používam WI /vhite icing/ som s ňou veľmi spokojná, ale to záleží na cukrárôčke ... každej ide na ruku niečo iné ... napr. K2 mne pripadá trošku poróvitá a trhá sa mi ... niekto si ju chváli, ale zase chuťovo je ako marcipán ... poťahovala som aj z smartflex velvet, ale tá bola zase tvrdá, ťažko sa krájala torta ... takže smartflex velvet používam na postavičky a smartfllex flóra na kvety, tých hmôt je viacej, len treba vyskúšať... na stránke torty od mamy máš diskusie ohľadom týchto poťahavých hmôt ... hore na červenej lište si otvor Diskusie a hneď prvé máš poťahové hmoty, keď máš čas tak sa trošku tam poprehrabuj dozvieš sa zaujímavé veci ...

moicka
8. júl 2014

@henikav velmi pekne dakujem za pomoc. Chcem si ju urobit v klude v predstihu, aby som potom nestresovala 😀 😀 😀 a nevedela som ci mozem. Este raz vdaka.

lokalistin
8. júl 2014

@anavi85 ale pri hmote treba tusim davat tiez bacha co obsahuje, ak je alergicky na tak vela veci, ja sa nevyznam, viem len ze white icing je pre bezlepkacov, ine neviem

woman04
8. júl 2014

@pristela nechápem...tvoja kreativita,zladenosť,zmysel pre detail...náááádhera...smekám 😉

abriela
9. júl 2014

@anavi85 ja sice robievam doma hmotu, teraz som prvykrat kupovala doven.sk Najcastejsie baby pouzivaju smartflex velvet aj na potahovanie aj modelovanie. Aj ked na modelovanie je urceny smartflex flower

anavi85
9. júl 2014

@abriela a ako robis tu hmotu doma?

pristela
9. júl 2014

Baby keby vas tu nemam , vsak ja uz davno nepeciem, keby ste poculi komenty mojich doma 😀 🙄 🙄 ale vcera si malý natacal video, behal po pracovni a komentoval: tak toto je NAŠA pracovňa 😠 😠 😠 😠 sa mi sem vzdy vsetci nasackuju a zaberu vzdy jeden cely velky stol 😠 rozmyslam ze im zaberiem ja tie ich v detskej na modelovacky, take super policky tam maju na odkladanie, a sufliky pod schodami na pomoooocky 😀 😀 😀

@brunila jee, ty si sladkaaaa, moc dakujem

@mrka2 šišina 😀 😀 😀 😀 vsak ty mas uzasne rucicky , je pravda, ze to o sebe malokto povie ale vsak ja fidím a mozem to povedať , mozno niekedy nafotim postup, len postupov na ruže je už tolko , že sa mi to zdalo vzdy zbytocne 😀 , myslim ze je lepsie to len raz skusit osobne, bo ruže, su najrychlejsie a najjednoduchsie kvety ake sú, tieto chúdence veruze nemali cas ani schnuť ☹ ja prosto len jednu tortu nemozem robiť, mate moj obdiv vsetky ktore robievate len 1-2 torty za vikend!!!!! a to fakt 😉

@woman04 žena, aj ty si sladkáááááá , moooc dakujem

pristela
9. júl 2014

@anavi85 na domacu potahovku mas recept v tejto teme na uplne prvej strane , vola sa MMF a robi sa z penovych cukríkov 😉 horsie sa ale farbí na syte farby a zaciatocnicke by som skor odporucala kupit si hotovu potahovku, i ked su drahsie , niekedy vyjdu lacnejsie po xy nepodarenych pokusoch zarabania ☹
ja robim uuuplne vsetko zo smartflexu velvet , aj potah, aj modelovacky, aj jemne kvety

lamps
9. júl 2014

dievčence moje, idem sa vám pochváliť, akú objednávku mám 🙂 - torta pre dievčetko k 1. narodeninám, má byť na nej anjel s dudlom v puse, čert s vyplateným jazykom 😀 😀 😀 😀 , kopec kvietkov, nápis Mia - ľúbime ťa. No uvidím, ako to skombinujem a netuším, ako urobím čertovi chlpy 😀 😀 😀 😀 a krásny deň vám všetkým želám

abriela
9. júl 2014

@anavi85 mmf hmota z cukrikov - recept najdes aj tu na prvej strane, len pridaj cukor podla potreby, nie vsetko naraz alebo zo zelatiny http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50660&use...