Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. sep 2014

@pristela
@maya30 dik, pokukam to-tie rainbow tu tusim maju ale tie crafty som este nevidela, ale pokukam-dakujem 😉

lokalistin
8. sep 2014

@mirka100911 ak mozem ja, je na to taky valcek, ale ja som tiez len spajlu uz otlacala, ked som valcek nemala 😉

pristela
8. sep 2014

@jakelina zlato veeelmi podobna silikonke tej co ma Majka je tato : http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/6-1... a tu kupis za par kaček u činankov

jakelina
8. sep 2014

@pristela no právě tady číňani nemají vůbec nic, jenom pár kostic a asi tři druhy vykrajovaček. Jsou nemožní, už jsem jim i přinesla ukázat co by měli nakoupit a nemají se k ničemu. Jedině koupím na aliexpres, tam to určitě bude. A děkuji.

nika1985
8. sep 2014

Ahojte babenky mozem sa spytat tie ktore mate airbrush striekate to v kuchyni?Je z toho velky bordel? My sme teraz z manzelom riesili jednu volnu miestnost v pivnicnych priestoroch kde by som mohla robit torticky no moju super susedovci mi to neschvalili ☹ 😠 No nevadi ale blizia sa moje narodky a vianoce tak rozmyslam ze by som si pisala o tuto srandu len sa obavam tej spiny v kuchyni. CI? A je dobra ta sada z dortosima? Dakujem za kazdy nazor velmi pekne

pppeeetttaaa
8. sep 2014

dievčence nemáte prosím nejaký dobrý recept na krém do torty? ale mám na mysli niečo netradičné, prípadne čo bežne sa nepečie.. ja robievam tieto: čokoládový na rozne sposoby, ci uz nad parou, parizsky, falosny parizsky.., tvarohový, mascarpone, pribináčik, jogurtový, rozne ovocné, karamelový, citrónový.. teraz som ako novinku začala robiť z gaštažnového pyré (parížska šľahačka vymiešaná s pyré).. ale stále odo mňa pýtajú niečo nové :D ak by ste mali nejaký dobrý receptík budem vďačná :D

lokalistin
8. sep 2014

@pristela Zanet a ked robis auto na podlozke, tu podlozku, na ktorej uz bude komplet auto tiez obalujes do papiera a celofanu? alebo uz len potravinarska folia, alebo ako? diky

mamcas
8. sep 2014

Dovolim si medzi tie Vase nadhery aj ja pridat jednu svoju skromnu 🙂

mamcas
8. sep 2014

dievcata myslite ze je lahke urobit take tie pasy na lavej torte?
To sa paci neveste, ktorej idem robit tortu, len ja sa bojim, ze to nebudem vediet spravit take rovne a hlavne, aby nebolo vidiet tym pasom spoje a aj to co bude prekryte dalsim pasom aby nebolo vidiet...tie vrchy tych pasov...dufam, ze pisem zrozumitelne, lebo som uz mimo dnes 😝 ak by ste mali nejaky tip budem rada 🙂
a este jeden dotaz, nemate ulozene niektora foto Vladky kde mala jedno poschodie totalne obsypane kvietkami na torte? kujeeeem

lokalistin
8. sep 2014

podla mna tie pasy su jednoduche, ak sa bojis, ci budu rovne u cinana kupis to na rezanie nastavis si hrubku a budu vsetky rovnake a aku tortu myslis, nasla som len tuto

lokalistin
8. sep 2014

@mamcas ups fotos

mamcas
8. sep 2014

@lokalistin kokooos to henten valcek je na pasy??? ja umrem... tolko som sa cudovala co to je za cudo 😀 cize to mi spravi rovne pasy? no hned to pojdem zhanat...dufam, ze aj u nas to maju 🙂
dakujem moc ani nevies ako si mi pomohla 🙂 presne tej krivoty som sa bala...

mamcas
8. sep 2014

@lokalistin aj za foto torticky dakujem 🙂 @vlada111 mala taku dvojposchodovu a jedno cele psochodie mala takymi kvietkami obsypane...ale staci mi aj toto...len som potrebovala vidiet, ktore to su a ze kolko ich asi treba :P a ze milioooon 😀

pristela
8. sep 2014

@lokalistin ano aj tu pod autom obalujem tym istym papierom +celofan, ako je ta spodna podlozka

maya30
8. sep 2014

baby dala som sa ukecat na 5 poschodovu svadobku, neverim ze som to vzala 😀 Viete mi poradit ake priemery aby sa mi to voslo do chladnicky ? Mam obavu ze ked este priratam aj podlozku tak nezavrem dvierka 🤐

mirka100911
8. sep 2014

@maya30 Good luck, ja som prijala 6-poschodovu..... 😖 Ale budem mat na podlozke prve 4 poschodia (34,31,26,21 ma podlozka, trosku divne rozlozene) A na vrchu vudem mat malicku 3-poschodku... Tak, aby mi dokopy davalo 6...... No nebude to fondanova, ale coko naboku a jahody hore.... A skladat budem az na mieste, donesiem si tam kazde poschodie zvlast...

K tomu otazka, kde zozeniem za 3 tyzdne veeeeeeeeeeeela jahod??? Metro? Ci nejaky iny napad?

larah
8. sep 2014

@pipka
@lokalistin dakujem

sikag
8. sep 2014

@nika1985 prosim ta tu zrnkovu kavu to si spravila klasicky silneho turka a celeho sup dnu aj so zrnkami hej?

sikag
8. sep 2014

@jakelina @lucula73 vzadu mam taky biely tvrdy vykres
@maya30 ved toto tie reflektory, ku mne pride fotografka v piatok, mi ukaze co a ako, toto bolo zial iba s dennym svetlom a bleskom 😖

sikag
8. sep 2014

@mirka100911 nie nie spajdlou, to mam grif od @maya30, kup si v kreativnych potrebach taky vrubkovany papier a zvrchu otlac ako foliu, dost sa to inak natahuje, ja som to potom prenasala na krajkovej podlozke 😀 😀 😀 a odporucam tie kruhy vyrezat asi az na torte, alebo ich vyrez ale stred vyber az na torte, lebo sa hroooozne natahuje 🙂 good luck

mirka100911
8. sep 2014

@sikag Vidis, tiez si to dam na krajku, uz som nad tym rozmyslala, ze mi to bude tahat pod prstami... 😀 No uvidim ako to dopadne....

sikag
8. sep 2014

@mamcas tie pasy su lahke, narez si pasy, nevadi ak nebudu presne, 1/3 zahni (tento raz urob presny pasik 🙂 ) a nacap na tortu, ja som este dorovnavala nozom
@maya30 ja idem teraz robit 4 pochodia 16,20,24,28 tak pridam 32, to bude v pohode. ale uz mi vliezla aj 36cm 😀 problem som mala skor s tym ako upiect korpus 😀 😀 😀 a ides plnit na 2x ci na 3x? ja planujem 3x ale to mi minule vysla taka stihla a vyssia tak neviem ci to nebude mat cudne proporcie. ale chcu len krajky bez kvetov tak to snad bude v poho 🙂 tesim sa na tvoj vytvor 🙂

sikag
8. sep 2014

@mamcas no a tie spoje ti musi byt vidiet, prave to zahnutie ti vytvori takyto pekny odskok a stupnovanie

mamcas
8. sep 2014

@sikag citam si to dokola a neviem ci dobre rozumiem 😝 to zahnutie chapem...a tym zahnutim to potom dam smerom dolu ci hore? Podla toho co pises tak dole asi 😅 pasy davam od spodneho, ze? no a ja som myslela ze ci nebude vidiet vrch toho spodneho podtym nadnim...ci to mam tak presne davat ze ten spodok toho vrchneho bude presne na tom? lebo raz som robila akoze vlny a tam bolo vidno tu hmotu podtym...boze vyzera to jednoduche ale mne sa ta presnost nezda lahka 😝 a mozes poprosit tvoju tortu s takymi pasikmi?
a ked uz Ta mam na drote 😉, ako jednu z najlepsich tu, myslis ze trojposchodka, spodok a vrch s tymito pasmi a stred obsypany malymi kvetinkami je hovadina? 😝 myslim kvetinka vedla kvetinky nahusto...s tym ze mentolovo ruzova bude...
juj som sa rozpisala, sorryyyy

meo
8. sep 2014

Ahojky, přidávám svůj další pokus, pro florbalistu ve sparťanských barvách, poprvé pro cizího. Jako naschvál mě ten den, kdy jsem to měla dodělat, skolil nějaký virus, takže horečka a sotva jsem se držela na nohou. Taky to podle toho vypadá. 😒 A ještě jsem to neměla hotový a už zvonili u dveří (přijeli o trochu dřív). No děs. Hlavně aby jim to aspoň chutnalo 😀

eliska22
8. sep 2014

@dagmarmustafa dík 🙂 nakoniec nevesta odkázala, že torta sa jej veľmi páčila, tak asi tak 😀 asi som už na seba moc prísna, ale to ja len preto, keĎ tu vidím tie dokonalé torty 😝 😉

lokalistin
8. sep 2014

@pristela dik, som zvedava jak to dohabem-sak to mam povyrezavane-no amen tma

jakelina
8. sep 2014

@eliska22 no vidíš 😉

nika1985
8. sep 2014

@sikag ano hlavne zrnka kasu som varila z nesky ale nabuduce asi skusim uvarit s precedeneho turka potom by to bolo este viac kavove.

miselka007
8. sep 2014

Ahojte maminky,prosim potrebujem poradit a pomoct.V oktobri bude mat mamina narodeniny a kedze je znamenie skorpion tak by som jej chcela aj taku tortu upiect.Len neviem ci klasicku gulatu a na to vymodelovat skorpiona alebo spravit to v tvare skorpika.Ale neviem ako sa taky skorpik robi.Vie niekto pomoct alebo je niekde postup? Moc dakujem 🙂