Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
11. okt 2014

@sasettka Ďakujem za info. A ešte jedna otázočka, krajku si viem pripraviť dopredu alebo urobím a hneď ju musím dať na tortu?

sasettka
11. okt 2014

@govinda ja som robila hned, natrela,dala do rury na 5min, vybrala, dala na tortu a dokolecka ... 4x tusim
ale da sa aj dopredu pripravit, len tak som to este neskusala

grasie
11. okt 2014

@maya30 dokonalééé tortičky 🙂

grasie
11. okt 2014

@mimusa94 ja som robila akurát včera klobásky ale nie celé, len kúsky, z hnedej poťahovky, bielu na mastné oká, poprášila hnedou a terakotovou prachovkou a potrela jemne olejom, a po povrchu /akože šupa/ som ju potrela hnedou prachovkou rozpustenou v alkohole.

mysiatkoo
11. okt 2014

@antenka1 ja smartflex velvet pri 99%

grasie
11. okt 2014

Inak ahojte, pridávam moju včerajšiu a konečne mám voľnooo 😅

luciahromadkova
11. okt 2014

@moicka dakujem pekne

pipka
11. okt 2014

@sikag lenze malby co som si tu ja stiahla su same tvare zenske...no to ja nenamalujem aj keby som chcela 😅 😒

jedine skusim nanecisto , ale oplatka to bude istit 😅 😅 😉

daja55
11. okt 2014

Dve "rýchlovky" s jedlými fotografiami 🙂 🙂 🙂

daja55
11. okt 2014

@lokalistin už minule som reagovala na to, ako dlho niektoré z vás pečiete korpusy ( tuším tu niekto spominal hodinu 20 minút 1 korpus ), možno si tým chcete ušetriť prácu. Ja pečiem v teplovzdušnej rúre 2 naraz,( ak sa zmestí aj 3) obyčajný nadstavovaný cca 18 minút, čokokorpus , teda hustejší 20-22 minút. Za hodinu 20 mám 6 ks ( a viac) korpusov rôznych tvarov a veľkostí, určite prepečených a nie vysušených, ako sa mi to stávalo predtým 😝 .Korpusy neprekrajujem, iba z nich stiahnem vrchnú " šupku" a zo spodnej strany stiahnem papier. 🙂 Človek sa učí aj na vlastných chybách.... 🙂

antenka1
11. okt 2014

@mysiatkoo dakujem ti pekne. Este by som sa chcela opytat - nevies nahodou preco mam ganache po stuhnuti flakatu? Davam 200g coko a 100ml slahacky. Vopred vdaka

mirinecka
11. okt 2014

môj dubák po druhé 😀 a na birmovku

vlada111
11. okt 2014

@maya30 ako vždy samá krása

mirinecka
11. okt 2014

a promočnú som asi ešte nedala 😀

vlada111
11. okt 2014

@sasettka krásne, a slaná je kde? 😉

vlada111
11. okt 2014

@mysiatkoo
@pipka krásne zdobenie na muffiny. Ja som robila do škôlky princezné a pirátov a zvieratká a bolo to hrozne pracné, torta by bola rýchlejšie 😒

govinda
11. okt 2014

@daja55 A pri akej teplote pečieš? To hodíš 2 korpusy do rúry a necháš ich tam 20 minút? 😕

govinda
11. okt 2014

Kočky, ešte taká otázka k oroseniu tortičiek. Niekedy mám tortu totálne "mokrú" lepkavú, keď ju mám potiahnutú v chladničke. Teda potiahnem, dám do chladničky, o pár hodín vytiahnem a idem zdobiť a je lepkavá a taká akoby "mokrá". Aká má byť teplota v chladničke, aby sa mi toto nerobilo? Viac chladiť či menej?

muffinka8
11. okt 2014

@abriela este nie

muffinka8
11. okt 2014

@govinda okolo 4 alebo 5 stupnov, nie menej.

muffinka8
11. okt 2014

@daja55 ale asi ide aj o recept lebo mramorak sa neupecie za 20 minut. Ja ho peciem hodinu na 150 a nema sancu byt suchy ani vysuseny. A cokoladovy ktory ma podobny recept ako mramor tiez hodinu na 150 a je este vlacnejsi. Lenze tieto korpusy su aj hutnejsie a tazsie ako ostatne aj preto sa pecu dlhsie.

sikag
11. okt 2014

@daja55 @muffinka no ono to bude podla mna na vyssej teplote, lebo podla mojich najnovsich poznatkov (teoretickych 😀 😀 😀 ) je mramorak tazka hmota a ta sa ma piect pri 200 pri pootvorenych dvierkach. ale bojim sa to skusit 🙂 zatial davam osvedcenu klasiku 1 -1,20 pri 160.

sollange
11. okt 2014

Dnes odovzdané,fuška hlavne ten erb,vyrezávanie 1 nočná 🙂 .Veľká chyba moja,že ešte neviem odhadnúť váhu tortičiek,ani do jednej som sa odhadom dopredu nestrafila,tak som aj trošku prerobila na tom psovi,chceli do 3,5 kg,ale nedalo sa a nemohla som pýtať viac,dohodnutí sme boli na 3,5,tak sa nabudúce poučím 😉 .

nika1985
11. okt 2014

nakoniec tortusu zrusili a ostali iba muffinky

mysiatkoo
11. okt 2014

@antenka1 hm, netusim... zalezi aku finalnu upravu ocakavas... lebo ganache pod tortu nemam ani ja nejaku dokonalu lesklu - ono sa to tym oskrabavanim dorovna dost poflakati ci ako to nazvat... ale moze byt problem aj v sposobe roztapania - nesmies coko nechat zhoriet, to potom nezaxranis 😒

evicaka
11. okt 2014

ahojte, pridávam aj ja svoje výtvory a samozrejme obdivujem Vaše...

antenka1
11. okt 2014

mysiatkoo dakujem za vsetky rady aj na fb. Je to uzasne, ze sa vies takto podelit 🙂

katarina51
11. okt 2014

@mimcak krááásna

sasettka
11. okt 2014

@vlada111 hehe, dakujem 🙂) tu jeee slanaaaa...
plus ten hrad - mal byt presne podla obrazka... ja neviem, ked robim take torty, ktore "musim", tak ma to az tak nebavi 😒 je tu este niekto taky? 😅

muffinka8
11. okt 2014

@sikag u mamky doma som ho piekla na 180 lebo vraj ona nepečie nič na nižšej ... a nebol skôr upečený, plus navyše vyschol pri tej vysokej teplote.
Ako poznám aj iné recepty, ale nepáči sa mi že tie korpusy sú ako pavučina, že nadýchané, ale ľahké a nedá sa to ani poriadne pokrájať. A popravde ani chuť nič moc. Ja ostávam verná mramoru a čokoládovému lebo tie aj samotné chutia skvele. 🙂 A páči sa mi, že proste viem koľko sa pečú. Nastavím 60 minút a neriešim nič, len potom jednoducho vyberiem korpus a viem, že je ok.