• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@grasie @lamps tie postavicky!!! Ja z vas umrem, naaaadherneee. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@hrablica ta druha torta je aka? V tom reze to vyzera mnamoooozne :wink:
16. máj 2015 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@grasie jeeeeeej tie sú krásne. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. máj 2015 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@antenka1 Toni, prosím neumieraj :sweat_smile: a ďakujeem :dizzy_face: aj tebe @mimcak :dizzy_face:
16. máj 2015 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana ahoj, dakujem ti velmi pekne za radu, funguje to :wink: uz pismenkujem :dizzy_face:
16. máj 2015 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Moja jednaaaaaa :slight_smile: zabudla som fotiť,tak ju odfotili na oslave :slight_smile:
16. máj 2015 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
@grasie viem si predstavit :sweat_smile: :wink: ale naozaj....ja som zas teraz najviac nadavala na tie minikvietky :sweat_smile: clovek si povie, ze sak vykrajovacka...ale tie gulky do stredov...ty kokoooos, som krv potila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. máj 2015 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka a na co si tam tie gulky davala ???????? ci si pipi?? ja ju robila tiez uz davno a ziadne gulicky som tam nedavala , ani na tej podla ktorej som sla neboli :grinning:

A holky pridavam aj ja sikovno a padim do postele :wink: zajtra mam chlapov fuc takze bude domaci wellnes a v klude mozem popozerat vase tortuse :dizzy_face:
16. máj 2015 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@haannka ahoj:slight_smile: Skus macarons basic od Martha Stewart alebo tie z Lidla. Hod to do gooogla, vyhodi ti ich:slight_smile: :wink: Mne vysli na 5-ty pokus perfektne...
16. máj 2015 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela naaa lebo mojej dokonalosti tam chybali :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: oku mi to lahodilo vaaaac :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som tam nasulkala aj minigulocky :wink:
ale ta, podla ktorej som ju robila ja, ich tam mala, prisahaaaaaaaam :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. máj 2015 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@pristela suprove,krasne,genialne :grinning: prosim ta, na tych salkach je co to sweet home, aa na tej knihe, to ma zaujima ten biely "papier" to je akoze fondan alebo nieco ine ? :grinning: som jelen heh ... :slight_smile:
16. máj 2015 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka ty si tiež taký blázon jak ja :grinning: ale mňa by piclo už len pri ich vykrajovaní :grinning:
17. máj 2015 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babenky uz zom tu davno nic nepridavala a po dlhej dobe som robila dve torticky prva je per nasu Amalku a druha tazka jak fras 5,6 kg na PSP. Krasne torticky ste zase porobili, ste velmi sikovne a niektore az nadpozemske normalne ze nechapem :slight_smile::slight_smile::slight_smile:.
17. máj 2015 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@halienka to "pendlíno " nemá chybu :grinning: :grinning: :grinning:
17. máj 2015 o 08:08  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dzejnus jé děkuju :slight_smile: Dortuju nebo dortařím nebo tortičkuji :grinning: asi 5 rok . Ale jen tak okrajově, při práci. Hrozně mě to baví, ale i nervuje a unavuje :grinning: :grinning:. (Taky mám diagno'zu) :grinning: . A všechno co jsem se naučila, tak z internetu, a od takových megašikulek, co jsou tady :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. máj 2015 o 08:27  •  9 detí  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daducha Daduš,do konca týždňa mi majú dôjsť,tak ak ti postači dovtedy,hneď ako prídu ti cinknem:wink:
17. máj 2015 o 08:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si tentoraz sama na seba ušila búdu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Objednávka bola 3 poschodová torta na PSP. Objednávatelia už odo mňa tortu mali a chceli náplň rovnakú. Lenže v jednej vrstve nemali ovocie tak torta bola trochu nižšia. Navrhla som im, že im spravím o jednu vrstvu viac (teda 3) aby to lepšie vyzeralo. Ach jaj :astonished: :astonished: Spodné poschodie malo 30cm a na výšku 15cm :fearful: zvyšné mali rovnakú výšku. Tak som to teda obmaslovala, lenže ten spodok mal asi 8 kg a klesol o 1cm. (Plniť a zdobiť som musela v jeden deň, nedalo sa skôr.) Maslo popukalo a z torty začalo vytekať :astonished: :astonished: :astonished: za 3 roky sa mi toto ešte nestalo. Hneď panika, stres :zipper_mouth: o deviatej večer píšem zadávateľom, či z toho môžem urobiť 2 torty, lebo som nemala odvahu dať na to ešte tie ďalšie 2. Dokončila som teda menšie 2 poschodia samostatne a o 2:30 ráno som ešte dávala na ten spodok vrstvu masla a potom ráno zdobila. No i tak mi ešte ráno z jedného miesta vytekalo. Dokonca som tú spodnú opachu ani nevedela potiahnuť v jednom kuse, tak som musela boky zvlášť a vrch tiež. A ešte aj tá poschodová trochu klesla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Absolútne nie som s tými tortami spokojná, ale hádam chutiť im budú :sweat_smile:
O dva týždne ma čakajú 2 torty na ktoré sa celkom teším, tak to hádam dopadne dobre.
17. máj 2015 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@muffinka8 tortičky sa vydarili. A najviac sa mi páči to, že tá jedna torta nie je potiahnutá v kuse, ale že je to tak pekne vymyslené aj s tým sivým lemom.
17. máj 2015 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uf ženy ..pridávam svoje,takto to dopadne ked nemam pri sebe diár a iba kývnem na tortu :grinning: ešte dva také týždne ma čakaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: a prvykrát v živote som robila tortu pre psov :slight_smile: normalne pribinak a svetlý korpus :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. máj 2015 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do prdele a fotky som zas nepridala :slight_smile: tak ešte raz :grinning: :grinning: :grinning: motorka je pristelkin napad :slight_smile: som si požičala :slight_smile: dakujem guru :slight_smile: @pristela
17. máj 2015 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
Peknú nedeľu cukráročky prajem,pekné tortičky ste popiekli,ja pridávam moje,-prevaha čokoládových
17. máj 2015 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@adrika202 stále tu na tie tvoje torty kukám a nechápem, ty si proste iný kápo :sunglasses:
17. máj 2015 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Krásny zvyšok víkendu vám prajem sladké žienky,nádherné tortičky tu zase pribudli,radosť pozerať,ja pridávam jednu na želanie.
17. máj 2015 o 11:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
@dzejnus je to jedla oplatka :wink:
@pipka vyberas si spatne predlohy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a, ze ta milujem a cmukam , dnes este vaaaaac nez inokedy , si uuuuzasnaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@adrika202 tie slnecnice su naaaadherneeee , no a tu flasu si dala neskutocneeee :grinning:

@muffinka8 ejha , chudatko, presne viem ako si sa citila :confounded: :confounded: ale tortusky nakoniec vypadaju bezchybne a aj mne sa paci to dvojite potiahnutie tej spodnej, take netradicne na tento sviatok. a to tecenie , poznaaam , mne to robi ak mam blizko kraju ovocie, alebo mam dzem pri ovoci, ze korpus nemoze vsiaknut stavu cez dzem
17. máj 2015 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela Dzem davam pod plnku a na to potom ovocie. Aj korpusy boli dost hrube aby vsetko vsali. Ale asi sa dostalo ovocie ku kraju ako vravis.
17. máj 2015 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prvýkrat PSP.
AJ ked neprispievam postrehla som, že @pristela pisala o tom, ze do mramoraku dava menej oleja a veru aj kakove cesto je ine. Vdaka. Mam pocit, ze lepsie ako cokoladove.
http://www.modrykonik.sk/forum/spolocne-nazory-a-zaujmy/marcipanove-torty-rady-a-postupy/?page=6611#
@muffinka8 aj ked som v porovnani s tebou amaterka, ja ked je vela ovocia, ci hruba nevelmi tuha plnka davam pod potah cokoladu. Istota, ze nic nevytecie, nic sa nebude topit a torta je stabilnejsia, pevnejsia. Torty su nadherne.
17. máj 2015 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@abriela 3 roky robím všetko rovnako. Len teraz som pridala jednu vrstvu cesta a aj plnky a bolo to veľmi ťažké a tie spodné vrstvy to proste nezvládli. A nakoniec po druhom obmaslovaní si to aj tak našlo cestu von úplne zospodu, aj keď nič neprasklo. Ale len pri tej 30cm torte sa to stalo, ostatné boli v pohode.
17. máj 2015 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ked si napisala rozmery, hned som si povedala, ze si mala co valkat, taky kusisko potahovky. AKu plnku si davala?
17. máj 2015 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela :grinning: veď som to ani nevedela jedným kusom potiahnuť :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemám rada také veľké torty.
Plnka bola čokoládová mascarpone - pribináčik - čokoládová mascarpone
17. máj 2015 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky aj par mojich :wink: ta s kucharskou ciapkou je taka z nudze cnost - flasa mala byt cela vnutri, ale trvali na tejto znacke vodky a jednoducho 2 poschodka nestacila....to hrdlo tam trcalo uplne o nicom, tak som aspon toho potkana dorobila :unamused: konecne som sa dockala mojej prvej Masi, uz davno som chcela skopcit napad s jazierkom od Zanetky :wink: A ta s modrym autickom bola cela nadiktovana co ma ako byt, takze tam som sa len snazila vyhoviet....pekny vikend dievcata :dizzy_face:
17. máj 2015 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
Dievcata urcite sa to tu uz preberalo, ale prosim o radu. Idem robit tortu bez marcipanu a mam tam dat oblatku na vrch. Mozem dat pod nu na tenko krem (tvaroh, smotana, ole) alebo radsej maslo+cukor? Ak maslo cukor, tak v akom pomere na gramy si to zarobit? Bojim sa aby sa nerozmocila. Dakujem
17. máj 2015 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok