Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dadka212
16. apr 2011
@jakelina si poklad ďakujem moooc x-)
jakelina
16. apr 2011
@dadka212 není zač 😉
dupinka
16. apr 2011
Ahojte!

ja som dnes prvýkrát robila poťahovanú tortu z Marschmallow. Super vec! Síce MM kúpil kauflandové Katy cukríky, tak vznikla marhuľková hmota, ale poťahovala sa super.
Skúsila som aj postavičku, tak s ohľadom na môj umelecký antitalent celkom fajn.

Zvýšilo sa mi však ešte veľa hmoty. Môžem ju skladovať v chladničke mesiac?
jakelina
16. apr 2011
@dupinka můžeš i dýl. Zabal do sáčku a nemá se tam co zkazit, jenom bombony a cukr 😃 😃
dupinka
16. apr 2011
@jakelina ja som to dala do sáčku hneď a šup do chladničky, postupne som si vyberala a roztápala v mikrovlnke cca 10 sekúnd. Tak sa to robí správne? Či počas práce stačí mať na stole v sáčku. =-)

A díky za odpoveď. Potešila si ma, lebo odtieň sa mi hodí na tvár pre Mickeyho, čo mám v pláne urobiť synkovi k narodeninám. 😉
jakelina
16. apr 2011
@dupinka děláš dobře, šikulka. 😉 Já než dodělám dort, tak to ani do ledničky neschovávám, ale mám v sáčku po ruce. Nikdy se mi s tím nic nestalo.
dupinka
16. apr 2011
@jakelina aha, no fajn.
Ešte zohnať predlohy, šablóny a tvoríme x-) x-)

annika11
16. apr 2011
@zuzana124 dakujem 🙂
vlada111
16. apr 2011
@jakelina aha, pozriem v Kauflande. Globus u nás nie je a ten sa mi celkom pozdáva. Raz som bola v jednom neďaleko Prahy, super mňamky tam mali.
jakelina
16. apr 2011
@vlada111 uvidíš jestli budeš mít štěstí. Já na něj natrefila jenom dvakrát, někdy ho prostě nemají. 😞 Možná ho můžou mít i v nějakém menším obchodě, chce to hledat.
evinkaaa
16. apr 2011
@dupinka - tu najdes postup na mickeyho mousa... http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
Mozno troska pomoze. 😉

@bzucinka2 - velmi pekne torticky.

@zlatat - wow, ta pivonka je uzasna. Na nerozoznanie od zivej. Skutocne nadherna praca. Ty si expertka na kvietky. Definitivne x-)

@zuzana124 - perfektny thomas. Chlapcek sa musel velmi tesit 😃
dm1
16. apr 2011
@jakelina a kolko stoji prosim ta? len ma zarazila ta kratka zarucna doba ze 6 mesaicov . Klasicke je urcite viac ako rok lebo teraz mam doma s datumom spotreby az v r. 2012
vlada111
16. apr 2011
@jakelina no skúsim pohľadať, urobila by som grilážové oblátky na Veľkú noc.
jajuuus
16. apr 2011
tak kočky, moje nočno-ranné snaženie sa 😃 potiahla som to do 4:00 rána... trošku tlstejšia podoba Hello Kitty 😃
antarres
16. apr 2011
Moje dnešní tvorba. 🙂 Snad bude i chutnat dobře.
zuzka72
16. apr 2011
Holky tahle diskuze mě silně znervózňuje 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 jste strašně šikovné, moc vás obdivuji všechny, ale o to víc vím, jaky jsem kopyto 😃 😃 😃 😃 😃
antarres
16. apr 2011
@zuzka72 Za ty nervy mi to rozhodně nestojí, ale jednou za čas se vyřádím. -)
zuzka72
16. apr 2011
@antarres 😉 😉 řádíš pěkně, ale když mě to pečení tak nebaví 😃 budu raději vařit celý den, než péci..ale možná je to tím, že jsme masový a né na sladký a taky tím, že možná, kdyby se mi něco tak krásnýho povedlo jednou, že mě to nějak nakopne, ale bojím se, že to zmrvím 😃 😃 tak to oddaluji, ale na narozeniny peču všem, jen to není tak krásný, jako ty vaše...
antarres
16. apr 2011
zuzka72
16. apr 2011
@jakelina a to děláš ty postavičky taky z těch MM bonbonů?
zuzka72
16. apr 2011
@antarres vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😃 😃 😃 😃 krásnej
antarres
16. apr 2011
Fakt nervy, ale jednou za čas to stojí za to 🙂. Když není člověk cukrářka nebo nemá pro to skolny, tak je to těžký no.
antarres
16. apr 2011
Tak to je z těch povedených vše. 🙂
bzucinka2
17. apr 2011
@jajuuus super sa ti podarila 🙂
@antarres paradna, Kittybola v kurze 🙂
kovik
17. apr 2011
@jajuuus a z čeho si potáhovala
@antarres - povedli se ti 🙂
zlatat
17. apr 2011
@evinkaaa ďakujem za kompliment :-N ... kvietky ma strašne bavia - aj detské tortičky mám rada, ale ak by som si mohla vybrať, tak radšej by som spravila kvietky ako postavičky
zlatat
17. apr 2011
@antarres ale veď sú pekné
@jajuuus tak to ťa obdivujem, ja by som nemohla robiť v noci - ja strašne rada spím a keď neprespím minimálne 9 hodín, tak som cez deň nemožná a nervózna :-S Kitty je peknučká - moja prvá bola tiež s "nadváhou" 😃
zlatat
17. apr 2011
@jakelina ty brďo, toto karamelové salko som u nás ešte nikde nevidela
dm1
17. apr 2011
@zlatat ty brdo ze 9 hodin spanku to co je 🙂 ja som isla tiez spat o 2

tu je posledna tohtotyzdnova