Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
annika11
5. mar 2012
Moje hobby, moje umenie 169 fotiek
annika11
8. júl 2011
Naše happy nappy 12 fotiek
annika11
31. jan 2011
Uvítala by som, keby sa časopis mama a ja vyrábal z jedlého papiera a neškodných farbív :slight_smile: keďže moja dcérka uprednostňuje jeho jedenie, pred jeho čítaním :grinning:
Zobraz celú správu
annika11
29. jan 2011
Mamka sa dnes konečne po pol roku poľudštila :slight_smile: melír a nový strih...a život ide ďalej
Zobraz celú správu
annika11
26. jan 2011
Namiesto zúbkov je to nakoniec 6.choroba :frowning2: absolútne žiaden zúbok, začíname šetriť na klapačku.... :grinning:
Zobraz celú správu
annika11
25. jan 2011
Výsledok dnešnej poradne...máme 9220g :slight_smile: dlžku sme nevedeli zmerať, lebo sme plačkali, bude musieť mamka doma...ešte stále ani jeden zub, hoci už tri dni horúčkujeme, tak ideme ráno na krv a moč, lebo pani dr. nevidí nič podozrivé...bojím :-/
Zobraz celú správu
annika11
25. jan 2011
Neviete mi poradiť, kde by som kúpila xxl vložku do kočiara quinny buzz 3....hľadám hľadám, ale neviem nájsť samostatnú na predaj, majú kočky na predaj, ale nechcú predať bez kočiara :frowning2: môže byť aj eshop...
Zobraz celú správu
annika11
24. jan 2011

Mám pre vás zopár tipov, ako si uľahčiť nástup do predškolského zariadenia. Nezabúdajte však, že sa zmena pravdepodobne nezaobíde bez slzičiek...

  • Nenechávajte si rozhodnutie o zmene rytmu na poslednú chvíľu. So svojím potomkom sa rozprávajte o tom, ako sa naňho v jasličkách alebo škôlke tešia, aké ho tam čakajú dobrodružstvá, prípadne navštívte zariadenie spoločne a chvíľku tam s ním pobudnite. 
  • Pobytom v škôlke alebo jasliach dieťa nikdy netrestajte, ani sa ním nevyhrážajte, prípadne nestrašte dieťa pani učiteľkami, nadobudlo by negatívne pocity  a odmietalo by tam chodiť. 
  • Pri rozlúčke rozhodne neplačte a zbytočne lúčenie nepredlžujte.
  • Nedávajte najavo vlastné pochybnosti. Dieťa ich ľahko vycíti a bude vás vydierať plačom. Dodržiavajte ráno presný časový harmonogram, vstávajte presne v rovnakom čase, urobte si ranný rituál, ktorý skončí lúčením v škôlke. Deti obľubujú stereotyp, ľahšie  a rýchlejšie si zvyknú.
  • Dajte dieťaťu najavo vaše pozitívne pocity z predškolského zariadenia, ako sa vám tam páči . Starostlivo sa informujte o dianí v predškolskom zariadení, dieťa oboznámte a pripravujte na prípadné aktivity, výlety a návštevy divadla. Žasnite nad tým, akú zábavu si užíva. Nahlas vychvaľujte všetky výrobky, ktoré dieťa prezentuje na výstavke alebo donesie domov. Niektorým urobte čestné miesto v obývačke. Dieťa nadobudne pocit, že si jeho prácu vážite.
  • Nikdy pred deťmi nekritizujte pani učiteľky. Vybavte si svoje pochybnosti a nedorozumenia bez prítomnosti dieťaťa. Deti ľahko pochopia, že niečo nie je v poriadku a učiteľku by mohli chápať ako oslabenú autoritu.
  • Zaujímajte sa o každý okamih, ktorý dieťa prežilo bez vašej prítomnosti v zariadení, Dieťa bude pyšné na to, že vám má o čom rozprávať a takouto formou si rozšíri svoju slovnú zásobu.
  • Keď dochádza k záchvatom plaču, dajte si od pedagógov vysvetliť prečo k nim dochádza a ako ich riešia.
  • Pripravte sa na to, že smutnú náladu a výčitky svedomia z ,, odloženia,, budete mať možno väčšie ako vaša ratolesť. Uvedomte si, že v čase, keď sa vy budete v práci zožierať z toho, čo váš miláčik práve robí, bude mať dieťatko taký program, že si možno na vás ani nespomenie

I keď máte pochybnosti a bojíte sa, či robíte správnu vec, pozorujte predovšetkým svoje dieťa. Keď bude dieťa spokojné, v pohode by ste mali byť aj vy- Nezabúdajte na to, že je to pre dieťa zmena a zmena potrebuje svoj čas.

A, že občas musíte ísť do škôlky s malým úplatkom v podobe čokoládky alebo mini hračky? Nebuďte na seba prísna. Vy predsa tiež rada dostávate darčeky a hlavne po náročnom dni strávenom v práci. Prečo by ste trocha nedopriali aj vašej ratolesti.

Ocením ešte nejaké nápady, ktorými článok vylepším, takže ak vás napadne ešte niečo, čo máte odskúšané a tu som to nespomenula, napíšte mi a doplním to.

Čítaj celý článok
annika11
24. jan 2011
Cez noc sa budíme s plačom, máme horúčku, dasienko bolí...dúfam, že tentoraz bude za odmenu konečne náš prvý zubček :slight_smile:
Zobraz celú správu
annika11
23. jan 2011
V utorok si ideme po prihlášku do materskej školy :slight_smile: môj malinký bundášik bude najmenší škôlkar :slight_smile:
Zobraz celú správu
annika11
22. jan 2011
Milé dámy, ak nestojíte o rady, tak sem nepíšte...poniektoré ani nepoďakujú, druhé o radu ani nestoja, len chcú mať niečo v statuse a zvyšok sa urazí...prestáva ma to baviť :-/
Zobraz celú správu
annika11
21. jan 2011
Dnešná novinka, kúpili sme malej nové plienky pampers active girl :grinning: :grinning: :grinning: doma sme zistili, že sú to normálne, že ,,gaťky,, plienkové, ale nádherné sú s poníkmi :slight_smile:
Zobraz celú správu
annika11
20. jan 2011
No koniec, z pohľadníc, ktoré som posielala na Vianoce slovenskou poštou pravdepodobne nedorazila ani jedna....a to som ich dávala vyrobiť s bebinkinou fotkou :frowning2:
Zobraz celú správu
annika11
20. jan 2011
Zajtra prídu na návštevu kolegyne z práce...aj so šéfkou :slight_smile:...tháááák upratujeme, makáme, malá usilovne olizuje všetko na čo dočiahne, aby mamka nemusela utierať, pomocníčka moja :slight_smile:
Zobraz celú správu
annika11
19. jan 2011
Kto by mi vedel poradiť, či dostanem a koľko RP, ked pôjdem späť do práce???
Zobraz celú správu
annika11
17. jan 2011
Baby nenájde sa tu šikovná kaderníčka z košíc alebo blízkeho okolia? Chcem si dať urobiť melír na ples, ale ked vidím tie ceny v meste v salónoch, stavajú sa mi vlasy dupkom...
Zobraz celú správu
annika11
17. jan 2011
Niežeby som provokovala, ale náhodou mne ten koník ide dobre, vôbec nič sa mi neruší a v pohode sa všetko načíta. :grinning:
Zobraz celú správu
annika11
17. jan 2011

- Podle posledních zpráv opustil sněžný muž Brahmaputru, střihnul si to přes Čěho-Čomo na Čhomolar... 

- Co chceš Pepino? Zkoušim jestli to funguje. 

- Když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem péro, šíp a luk...... 

- A Casanova vylez z kanafasu 

- Mamimka mě utřela lopuchem... byla ta beruška. To se smůla - lopuch tu není... 

- Pepíno! Už toho máme dost. My taky - Matýsek se posral. 

- Michale, já bych chtěl bejt hadem. Proč hadem? Protože když had jde, tak při tom leží. 

- No vidíš. Zvládli jsme to bez maminky... Ale maminka před koupáním sundává bačkůrky! 

- A nebo ta síť? Myslíš tu zahradní, jak pod ním rupla? ...nebo ten kočár? ... Moment, co by s kočárem?! Ale niiic... Albert v něm houpal Matýska a von mu ujel. 

- Má někdo za kamaráda takovýho ptáka... Má. A zrovna já... 

- Večeři máš v kuchařce na straně 34. 

- Buďte bez starosti pane. Povezu vaši tchýni jako by to byla moje vlastní. 

- Maminka je doma? - Né, to nadává papoušek. 

- Doktor Horák. To jsi ty miláčku. - Ne, tady Horáková. 

- Ále... To zvládneš. Máš přece talent na děti... a k tomu vysokou školu. 

- Jsem rád, že víš koho sis vzala. - A koho jsem si vzala s tím se taky rozejdu. - No, ještě aby ses rozešla s někým jiným. 

- [Albert:] Tak copak nám schází? [Michal:] Hlava!! [Dáša:] Na tos nemusel volat doktora. To o tobě víme už osm let. 

- Nikdy nevíme, jak na koho co zapůsobí. Ale faktem je, že i ty nejhorší věci můžou zapůsobit špatně. 

- Tati a prdí taky hadi?

- A pak mi ukázala sedmý div světa!

- Dnes vecer byla vásnivá noc STOP tri holky na nas dva byly moc STOP Meli jsme tu harem STOP dali nam to darem STOP Drz se nas a uzijes si na stokrat ( od Kamilky Špalkovej :slight_smile:)

- Tady orel, Tady orel ( od Zuzana Strbianova )

- Tady poštolka....poštolka volá anděla - anděl slyšíííííí - moc se s tím flákáš - už to je!!! ( od Kateřina Svobodová )

- Nepřepínej...a šlapej ( od Tomáš Mihok )

- "Víš jakej je rozdíl mezi náma dvěma?" ..Ne... "Že ty máš dvě babičky a já ani jednu"...( od Kamila Špalková )

- byly jednou dvě budky, ale nebyly to obyčejný budky, byly to kadibudky.. ( od Lucie Bystričanová) 

- ...Co zas chce ten pták??? ( od Kristina Kosmalova) 

- Jestli mi navrhne, abych ho popones, tak mu ty jeho Rossignoly pošlu do údolí. ( od Jana Sýkorová )

Čítaj celý článok
annika11
14. jan 2011

Ukladám si tento článok do pamäti, lebo sa mi páči. 

Väčšina úrazov sa stane v blízkosti rodiča 
Základné pravidlo a zároveň hlavná myšlienka článku by sa dala zhrnúť do jednej vety:
„Dieťa, ktoré sa bez cudzej pomoci dostane do stoja, je zodpovedné za svoj „stav“ a musí sa vedieť dostať i späť na zem. Je to akoby ste vyliezli na nejakú horu, na vrchole zistili, že neviete ako zísť dolu a mobilom by ste zavolali vrtuľník, aby vás zniesol. Tým prehadzujete zodpovednosť za svoje správanie na druhých. U detí je to podobné. Dieťa, ktoré mamička zachytáva, má pocit, že matka je súčasťou jeho pohybového stereotypu a ona je zodpovedná za to, aby sa dostalo dolu. Takéto dieťa sa pustí opory, kedykoľvek vidí matku v blízkosti, dokonca i v dobe, keď už dávno vie samo dolu. Úplne odmieta rozlišovať medzi tým, či sa na neho pozeráte a ste pripravená ho chytiť, alebo či napríklad varíte otočená chrbtom k nemu. V deťoch tento pocit pretrváva roky, a tak nie sú ojedinelé prípady, kedy trojročné dieťa skočí z preliezačky, pri ktorej stojí mama a rozpráva sa s kamarátkou. A to je i dôvod, prečo sa väčšina úrazov stane v priamej blízkosti rodiča, ktorý nestačí reagovať.

Naopak dieťa, ktoré rodič sústavne nepridržiava a neochraňuje pred pádom, sa veľmi skoro naučí spoliehať samé na seba. Počas dvoch až troch dní sa pomocou pádu naučí nájsť najlepšiu a najbezpečnejšiu cestu dolu. Každý pád je dôležitá informácia do mozgu, ako nabudúce pohyb neurobiť. Deti sa samy snažia spadnúť čo najlepšie, často padajú na bok či zadok. Rovnako ako vy, keď zakopnete na ulici. Dramatické pády, kedy dieťa padá a hlavu si udrie o podlahu, je možné vidieť práve iba u detí spoliehajúcich sa na zachytávajúcu rodičovskú ruku. Skúste si predstaviť situáciu, kedy na hodine telesnej výchovy trénujete pád vzad so spevneným telom a vzadu vás chytajú spolužiaci. Musíte v tej chvíli úplne zabudnúť na všetky bezpečnostné opatrenia fungujúce vo vašom tele. A teraz si predstavte, čo by sa stalo, keby vás spolužiaci nechytili. Pravdepodobne by ste skončili v bezvedomí. Úplne rovnako padá chytané dieťa. Našťastie jeho hlava ešte nie je napevno zrastená, takže sa pád „rozprestrie“ v pružnom spojení lebečných kostí. Ale stačí, že dieťa trochu povyrastie, jeho lebečné kosti sa zrastú a problém je na svete. Takéto deti často končia na chirurgických klinikách. Preto je veľmi dôležité naučiť deti ovládať svoje telo.

Najjednoduchšia cesta ako naučiť dieťa zodpovednosti za svoj pohyb, je odísť čo najďalej v okamihu, keď sa dieťa postaví. Dieťa musí vedieť, že ho nechytíte a vy to musíte vedieť tiež. Je dobré byť s dieťaťom v očnom kontakte a stále ho slovne upozorňovať, aby sa pevne držalo. Dieťa bude pravdepodobne kričať a dožadovať sa vašej pomoci, ale držať sa bude pevne. Chvíľku ho nechajte prežiť ten pocit, že sa nesmie pustiť a potom mu ukážte ako dolu. Najčastejší spôsob je sadnutie, respektíve drep na zadok, potom zliezanie cez pokrčené kolienko alebo opretie sa jednou rukou o zem a následné sadnutie si na bok. Pokiaľ niekedy v začiatku dieťa spadne, určite ho neľutujte. Skôr zľahčite situáciu, robte sa, že ste pád nevideli, usmievajte sa. Úzkostný výraz v tvári dospelého zaručene rozplače i najmenej citlivé dieťa. Niektoré deti po opakovaných pádoch prestávajú na pár dní vyhľadávať stoj. Je to známka toho, že na postavenie sa ešte nie sú pripravené. Až príde ich čas, bezpečne vylezú hore i zlezú dolu. Väčšinou je to otázka niekoľkých dní.

Čítaj celý článok
annika11
10. jan 2011
Ženy poraďte...svokra do mňa hučí už dva dni, že mám malej vytierať noštek maslom ( má soplíky), počul o tom už niekto??? lebo ja nie a nebudem na malej skúšať každú somarinu, čo svokru napadne...
Zobraz celú správu
annika11
10. jan 2011
Muži sú najlepší kuchári ..len s 2 vajíčkami ,1 párkom a trochou mlieka, dokážu zaplniť ženské bruško až na 9 mesiacov...:D:D:D
Zobraz celú správu
annika11
10. jan 2011
Pár dní tu nie som a nestíham čítať :grinning: idem to teda prelúskať, čo všetko tu pribudlo
Zobraz celú správu
annika11
2. jan 2011
Im memoriam cumlík....mali sme ťa veľmi radi ( šak si stál mamku 5 eur) budeme na teba s láskou spomínať...stratili sme verného spoločníka pri uspávaní, kto ho nájde žiadosť o výkupné nech posiela ockovi, lebo mamka je chudoba na materskej :grinning:
Zobraz celú správu
annika11
30. dec 2010
Dnes nákupy v meste, konečne sa trocha prevetráme :slight_smile: a potom hor sa na bratrancové prvé narodeniny :slight_smile: blahoželáme Janko
Zobraz celú správu
annika11
29. dec 2010
Neviete mi niekto poradiť ako odoberiem jeden z fotoblogov, ktoré som si označila, že sa mi páčia? chcem jednu osobu odtiaľ odstrániť...a neviem ako na to
Zobraz celú správu
annika11
24. dec 2010
Moja malá Bebinka po prvý krát povedala ma-ma, krásny Vianočný darček...
Zobraz celú správu
annika11
23. dec 2010
Ekologická výzva! Nekupuj živý vianočný stromček! Daj si do izby policajta, je zelený, ma hviezdičky a visia mu gule. Ak zoženieš dopraváka bude Ti aj svietiť
Zobraz celú správu
annika11
23. dec 2010
Prajeme vám všetkým malým i veľkým, krásne Bohom požehnané Vianoce....a hlavne tým najmenším, pre ktorých to budú prvé Vianoce
Zobraz celú správu
annika11
22. dec 2010
Dúfam posledný nákup pred sviatkami dnes za nami...ani to nebolo až také hrozné, dokonca sme boli v rade pri pokladni druhý, myslela som, že to bude horšie
Zobraz celú správu
annika11
17. dec 2010
Posledná poradňa, 76 cm, 8500g, krásne pribrala od poslednej kilečko a pomaly už papáme všetko, čo nám príde pod ruku :slight_smile: aj klobásku, čo ukradla taťkovi...našťastie je mamka rýchlejšia
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia