Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
25. sep 2009

sse ake nedosatky??nic nevidim, je krasna 😉

sse
25. sep 2009

tie na fotke nieje vidno, našťastie 😀 😀
ale hlavné bude keď bude chutiť 🙂

cessy
25. sep 2009

no ale takto vyzera dokonalo....

ajula25
25. sep 2009

ahojte

môžem sa opýtať? Robila som hmotu na poťahovanie torty podľa návoddy alionusky. Ibaže ku koncu som s ňou už absolútne nevedela pracovať a praskala mi. Čím to je? Môže to byť pridávaním potravinárskych farieb? A keď ich pridávate, tak ako?
ďakujem

cessy
25. sep 2009

ajula, nedala si vela cukru???alebo aky cukor si pouzila???aj si ho preosiala??? 😕

ajula25
25. sep 2009

no práškový som dávala a preosievala som ho. Len ja to mám v chladničke od pondelka. No aj tak netuším prečo takto sa mi to...Akože na prvý pohľad torta vyzerá celkom dobre. Nie je to ako z cukrárne, ale bol to môj prvý pokus. Len na boku to prasklo. A zajtra sa chystám dlšiu piecť, tak aby sa mi tá podarila....

marfic
25. sep 2009

alex, zrniečka tam dávam a dosť veľa

ali, krásna je tortička, také decentné sa mi páčia

cessy
26. sep 2009

ajula ale najlepsi je povazsky, v tmavomodrom obale.

inak aj mne sa raz velmi drobil potah ked som ho dala do chladnicky a potom opat zohrievala. ale neviem preco.
ale to len taky zbytok, myslela som ze uz je to prepracovane, viac krat zohrievane, potom uz aj so skrobom....

mozno ti alionuska poradi, ta ma viac skusenosti
ajula pridas aj fotku??torticky??

alionuska
26. sep 2009

Ajula,ked farbis hmotu moc na syto,tak sa stava,ze sa drobi,alebo lame... 😖 Treba ak s nou nepracujes a na zaciatku je dobra,ju stale mat v sacku mikrotenovom,lebo rychlo na vzduchu tvrdne a schne. A aj ked sa casto nahrieva,tak sa moze stat,ze tie cukriky v nej prestanu mat tu elasticitu. Ale da sa to este zachranit,tak,ze do hmoty pridas trochu suseneho mlieka..vtedy bude super...inak neviem co by som ti este poradila...musela by som to vidiet. 😀 😀

henikav1
26. sep 2009

babulky, ja som asi nacas dopiekla, zrazu mam toho tolko, ze ledva stiham to najdolezitejsie, ale budem vas pozerat a citat, tak len prikladajte fotocky, aby som sa mohla inspirovat.
O to viac sa tesim ked sa zas dostanem k peceniu. Este jednu ale budem musiet zvladnut napriek povinnostiam a to malemu k narodeninam, uz som mu slubila futbalove ihrisko a to aj za cenu, ze nebudem spat 😖
a este ma laka ten barancek, to by som velmi chcela niekedy skusit
Niekto sa ho chysta myslim teraz robit, som to citala par dni dozadu, ale uz neviem kto, tak cakam na vysledok, pripadne na dobre rady.. 😵

bianca
26. sep 2009

ahojky

tak dnes idem znova dokoncit tortu ak sa to bude dat aj ked je neskoro.Skusim pridat cukriky a aj mlieko a pise ali.Uvidime.Len musim to mje male rocne hyperaktivne cudo uspat a to nebude skor ako o 14 hod

sse
26. sep 2009

bianca tak ako tortička? podarila sa?

cessy
26. sep 2009

bianca tak ako?????? 😕

bianca
26. sep 2009

nie kocky.Totalna katastrofa.Trosku sa to zlepsilo ked som pridala skrob a miesila a miesila no tak sa zobudila mala a bolo po tortovani.Nechapem kde sa stala chyba.Ale mala som nove sitko .Moze to hrat neaku rolu?

henikav1
26. sep 2009

bianca a nebolo by najlepsie vyhodit celu hmotu a zacat odznova?

bianca
26. sep 2009

heni ja som prave mala spravene 2 a uplne zle.Fakt neviem kde sa stala chyba.Mozno to bolo aj farbou lebo som dala cely sacok.Chcela som to fakt farebne

henikav1
26. sep 2009

to mi je luto ☹ to by aj mna velmi mrzelo
mna caka jedna torticka o tyzden do skoly malemu a druha sem domov ked pozveme kamosov na hokejove a tenisove turnaje u nas doma, to bude zas bordel, uz sa tesim 😀

bianca
26. sep 2009

decka napiste mi prosim presne ako vy robite potah.Mozno som na nieco zabudla alebo ja uz neviem co sa mohlo stat

henikav1
26. sep 2009

vymastit formu, cukriky a lyzicku hery a citronovu stavu
potom uz len rozpravovat s praskovym cukrom
vraj ak chces farbit hmotu, farbu treba pridat vtedy ked rozpustas cukriky

henikav1
26. sep 2009

rozpracovat a nie rozpravovat

bianca
26. sep 2009

heni ako vymastit formu??? Inak mooooooooooooooooc diky za tu barbu.To som nevedela

zdenallicka
26. sep 2009

Ahoj holky..🙂

Cessy, muzes mi poslat odkaz na ty hnede medvidky, cos delala na dort? Moc se mi libi a chtela bych je udelat neteri na dortik..🙂

Dekuji...🙂

henikav1
26. sep 2009

prepac bianka musela som odist, ale uz som tu
no ja tu formu, kde rozpustam cukriky zvyknem vymastit

henikav1
26. sep 2009

ked tak vypekate a mate blizko k tym slavnostiam, nevedeli by ste mi aj poradit zopar hier pre decka pre pripad zleho pocasia, keby sme museli zostat dnu?? Zopar overenych a odskusanych napadov mam, ale nieco nove by sa zislo. Myslim na narodeninovu slavnost, kde bude tak 10-15 chalanov asi tak od 8-10 rokov
Ak bude pekne tak to bude v pohode, to uz mam rozplanovane

cessy
26. sep 2009

bianca podla mna to bude tou farbou, ja som minule dala za pol malej lyzicky a tiez sa mi to zdalo byt neake ine.
preco si nefarbila potah hubkou nakoniec ked si chcela sutu farbu? 😕 😕

bianka a fotka teda nebude??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zdeni ja som ich robila len podla jedneho medvedika na torte. skusim to pohladat a dam sem link. ale nemam na nich presny postup ☹

cessy
26. sep 2009
ajula25
26. sep 2009

Ahojte
ďakujem za rady. No dnes som robila ďalšiu tortu a do hmoty na poťahovanie som zabudla pridať citronovú šťavu...
No nejako som to rozchodila, ale teda nepáči sa mi. Aj keď môj manžel vraví že je pekná....
Asi to bude aj tým zohrievaním a farbením ....

cessy
26. sep 2009

ajula a fotku nepridas?? 😕

ajula25
26. sep 2009

akurát to idem hodiť na blog a potom šupnem linku...

ajula25
26. sep 2009

http://4.bp.blogspot.com/_KpT3CH1YAPw/Sr51aUIap...
toto je dnešná pre moju babku. Nepáči sa mi.

http://1.bp.blogspot.com/_KpT3CH1YAPw/Sr0lB0pKu...
toto som robila včera pre syna....