Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lencza
11. júl 2011

zdravím všechny zas po nějaké době
měla bych takovou prosbičku
@lusil2005 ¨mám zato, že ty jsi dělala dort s kokosovou příchutí, tedy pokud si to dobře pamatuju.......mohla bych tě poprosit, jestli bys mi třeba do IP nenapsala, jaký jsi dělala korpus a jakou jsi do něj dělala náplň, pamatuju si akorát, tedy pokud vůbec dobře, že jsi do něj přidávala ananas, ale víc ani ťuk........děkuju

zítra si budu péct dort na zkoušku k narozeninám pro mého tátu, má je na konci měsíce a chci udělat 2-patrový, tak si chci udělat jen takovou zmenšeninu, vyzkoušet si potahování a tak, tak mi držte palce, ať to dobře dopadne

zlatat
11. júl 2011

@lusil2005 aj pri dvoch deťoch je to pohoda, my sa snažíme o tretie, no nejako sa nedarí ☹

cigaretka5
11. júl 2011

@anjelicek26 ja tiez neviem co stoja suroviny ale zasa ked si niekto hodi 120% prirazku tak to nasere, to je obycajne okradanie, to sa na mna nikto nehnevajte

anjelicek26
11. júl 2011

@cigaretka5 - ja neviem, odkedy viem, kolko roboty je za takou tortou, kolko casu to stoji, kolko lasky na to treba a ake je to tazke "ukradnut" si ten cas pri detoch, tak by mi ani 300% prirazka nevadila 😉 Ja peciem len pre rodinu, pre susedov, pre kostol, kdekolvek sa da torty "zbavit" mna to neuveritelne baviiiii.

zlatat
11. júl 2011

@anjelicek26 tak ja by som zase práve gyndoša takého potrebovala

zlatat
11. júl 2011

@cigaretka5 ty si už niekedy piekla takú poťahovanú tortu s ručne robenými ozdobami, prípadne zložitými kyticami na drôtiku? Vieš koľko je za tým práce? Koľko času sa nad tým strávi?
Jedna taká väčšia kytiča sa robí aj týždeň - po večeroch a v noci,...

cigaretka5
11. júl 2011

@anjelicek26 nechcem sa nikoho dotknut ale 300% ????? ak ale najdes niekoho kto ti to da , nech sa paci. Ja osobne by som tortu nerobila ani s 1000 % prirazkou ale to by asi niekto iny nerobil tu moju robotu

anjelicek26
11. júl 2011

@zlatat - moja gyndoska je v nemecku, takze ti moc neporadim, ale aj na Slovensku su snad lekari, co este maju srdce. Dufam, ze sa vam coskoro babulko zadari, chalanom by sa urcite pacilo mat doma este take malinke babatko 😵 My tiez o par rockov chceme este tretie 🙂

zlatat
11. júl 2011

@anjelicek26 júj cchala ni by veeľmi chceli sestričku - hlavne ten starší ... mladší ešte nad takým čosi neuvažuje. My sa snažíme už 4.rok ☹

anjelicek26
11. júl 2011

@zlatat - ja som nad Saskinym zamkom na narodky stvrdla 6 hodin 😅 😅 A to to bolo cele krive, sikme a zdaleka nie take dokonale ako tu od vas ostatnych.

@cigaretka5 - nikto ta nenuti robit torty, maminy si tu privyrabaju na materskej a pritom nemusia svoje deti "odsuvat" do jasiel, opatrovatelke, skoliek, ved je to super alternativa, ako sa da pracovat s domu, zadelit si cas podla potreby a je to KRASNA vec. Robi radost. Fakt nevim, ja mam tiez skvelu pracu, na ktoru sa po materskej tesim, ale teraz som si dala zaväzok - naucit sa robit torty, profi fotit a mat anglinu na 100% urovni... tot moje plany na dalsi rok.

cigaretka5
11. júl 2011

@anjelicek26 drzim palce, krasne na svete je ked robis co ta bavi, ja taku pracu aj na MD mam a viem ze pri tortach by trpeli vsetci a hlavne ja, som v kuchyni lava

anjelicek26
11. júl 2011

@zlatat - jej moja, posielam virtualne objatie 😵 Ta sestricka urcite raz bude, zasluzite si ju.

lusil2005
11. júl 2011

@lencza ano ja som ju robila, niekto sem daval uzasny receptik. len ho neviem najst. nevadi, teraz letim prec ale neskor ho opisem z chladnicky a dam ho sem 😀

zlatat
11. júl 2011

no mám pocit, že už aj tu začínajú chodiť rýpali, ako na TOM 😒 ☹

zlatat
11. júl 2011

@anjelicek26 ďakujem, cmuk

anjelicek26
11. júl 2011

@zlatat - co je to TOM? A rypalov neries... vzdy bude niekto, kto bude mat potrebu povedat - ale to by som ja nerobil/a! Ked im to treba ku stastiu... hlavne, ze taki ludia nemaju casto ani za mak talentu a nikdy by nic take nedokazali.

dadka212
11. júl 2011

@anjelicek26 torty od mamy....

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka212
11. júl 2011

@cigaretka5 tiež nechápem, nerieš také veci, ak sa ti zdá vela tá suma, tak si proste tú tortu nekúp, rátaj aj to, že ide trúba, chladnička a hlavne kolko sa na tom nadrieme, kvalitné suroviny a podobne...ja tiež neriešim, že za 15 minút keď nám vymenia u mechanika gumy zaplatíme 20eur...alebo u kaderníčky nechám za hodinu roboty 60eur....proste každá práca je inak hodnotená, ak sa to niekomu zdá vela tak má 2 možnosti kúpiť alebo nekúpiť tak ako všade 😉

cigaretka5
11. júl 2011

@zlatat a teraz si povies ze trafena hus zagagala.

Vobec som do vas nechcela rypat, uprimne obdivujem kazdu maminku co ju bavi varenie pecenie a este to aj dobre vyzera. Mna to nebavi a tak si za to platim ako si vy platite za ine slzby co je na tom?
A zamyslela som sa ci existuje vela biznisov kde funguje 300% marza? je na tom nieco zle?
Moj prvotna zamer bol iba vam dorucit spravu ze torta za dvacku nebola z margarinu, ako ste ma presviedcali ze bude, ze nebola z polotovarov a nevkusna , ale ze bola pekna lahka a chutna

ked sa stiahnem fotky pridam aj obrazok

cigaretka5
11. júl 2011

@dadka212 teraz tu budem za uplne dedka zgrglosa ale 60 evri za kadernicku je zi viel, ja chodim k babe co chodi do talianska na sutaze a dnes ma strihala amerilovala za 25

andriss23
11. júl 2011

ahojte 🙂
tu sú moje víkendové, prvý raz som robila čoko MMF,išlo to dobre,len na teple sa rosila,ale netopila,to je hlavné
a pri tej kittine sa mi prvý raz prepadol korpus...a aj druhý raz...tak som to pozliepala z dvoch na jeden 😀 tri pláty som z toho urobila,a dávala som korpus + rozmixovaný korpus s mandarinkami bez šťavy + parížsky biely krém + korpus.....dnes mi dievčina povedala,že bola výborná,ledva sa jej ušlo 😵

anjelicek26
11. júl 2011

@cigaretka5 - ja som posledne za farbenie a strihanie dala 95 libier a skoro ma prekotilo. Ale ano, brblala sa so mnou tri hodiny. Pod 60 libier mi tu vlasy nikto neurobi 😝 Takze bud budem farbit a strihat (?????) sama, alebo zaplatim. A ja ako pako vyzerat nehodlam 😅

zlatat
11. júl 2011

@cigaretka5 300% maržu si možno tak dávajú niektoré cukrárne v Blave ale ani jedna z báb si toľko za svoju x-hodinovú prácu nepýta.
A potom treba rátať aj opotrebovanie spotrebičov ( ale to tiež nikto nepočíta - iba cukrárne ) - ja som už musela vymeniť rúru, lebo sa mi pokazila, to isté aj so šľahačom ☹ ☹

Ale pečenie ma nenormálne baví a hlavne výroba cukrových kytičiek - aj keď pri nich strávim dlhé a dlhé hodiny a už ma bolia kríže a puchnú mi nohy pri toľkom sedení za stolom

dadka212
11. júl 2011

@cigaretka5 tak tu sú také ceny v BA v salónoch...

jakelina
11. júl 2011

@zlatat taky se přidávám s přáním ať máš zase brzo plnou náruč, určitě je jedno, jestli holčička nebo chlapeček. Hlavně, aby jsi byla zdravá a podařilo se otěhotnět. Já jsem teď skončila dnešní práci, dvě hodiny jsem dělala takovou malou drobnost na dort a nakonec jsem to zmačkala, protože mi to nešlo. I tak se baví maminky na mateřské. Někdo sedí u televize a já se tady trápím s MMF. 😉 😀

jakelina
11. júl 2011

@anjelicek26 malá ti přeje uklízečku, jo. Jsem se zasmála. 😉

anjelicek26
11. júl 2011

@jakelina - no Sasenka to mysli so mnou dobre 😅 😅 😅 Ona je zlatinko, len tie jej hlaaasky niekedy 😕

zlatat
11. júl 2011

@jakelina vieš ono sa mi aj podarilo od zimy 2x otehotnieť, len žiaľ, nedopadlo to šťastne ☹ ☹ hovorí sa, že do tretice všetko dobré, tak snáď to tak bude aj v mojom prípade

jakelina
11. júl 2011

@zlatat určitě, jenom tomu věřit. 😉

Já se řídím heslem, něco těžkého udělat trvá dlouho a je to obtížné a udělat něco nemožného trvá jenom o trochu dýl.