Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
30. dec 2011

@pristela wow... tak ta je teda perfektna, ako si ju prosim ta robila? to pod nou je normalna torta a formula je z marcipanu, ci je to potiahnuta puncovina ???

@vecernicci krasne su... ty si normalny expert na tie ovecky 😀 😀 😀

vera_vila
30. dec 2011

@stankapk chlapi jsou vždycky strašně chytří, ale sami nic takového udělat nedokážou... (teda většina)... Takže si z toho nic nedělej, hlavně, aby se líbil tomu dítku, které ten dort dostane

vecernicci
30. dec 2011

@79zuzana 😀 😀 😀

mizulienka
30. dec 2011

ahojte dievcence, robili ste uz niektora disney princezne? mate nejake postupy na to, alebo nejake inspiracie? dakujemkrasne

a este som sa chcela spytat, reruna mi dala recept na korpus bez vajec, mate este niekto nejake recepty? dievcatko ma alergiu na vajecny bielok.

pristela
30. dec 2011

@79zuzana , je robena cela z marcipanu a je polozena na torte doboškovej. A robila som ju normal z marcipanu s nim sa robi uzasne , bo netvrdne uplne na tuho, je dlho makky ale pri tom drzi tvar a da sa pri nom krasne zamaskovat spoje s normal kosticou, takze som si vymodelovala ten zakladny tvar vellky cerveny a nan som potom uz len pridavala tie vsetky prkotinky formulove.mne sa naj robi ked nieco vidim pred sebou , som dlho hladala nejake formuly na nete , mala som z toho strach bo to bolo robene pre pána, ktory miluje formule takze sa v nich vyznal 😒

janulka84
30. dec 2011

baby, je tu niektorá z vás z prešova alebo okolia, kto by mi vedel upiect peknu tortu na prvy rocik resp. poznate nejaku dobru cukrarku?? chcela by som tortu vo forme disneyho oslika 🙂 diky

pristela
30. dec 2011

a holky skoro som aj ja sama zabudla 😝 nerobite tu nikto tu čoko mmf ? 😕

mizulienka
30. dec 2011

@pristela ja mam takyto, ale mne sa nepodarila 😒
150 g práškového cukru ( ale já dávám dle potreby) 200 g horké cokolády, 180 g MM, 1 lžicka másla, 2 lžicky šlehacky, 1 lžicky likéru ( já nedávám)
nad párou rozpustíme cokoládu, pridáme MM a necháme rozpustit, pridáme máslo, šlehacku a promícháme, a potom jen pridáváme cukr až dostaneme tu správnou plastickou hmotu

eliska22
30. dec 2011

@pristela ja som ju robila tak, že som si k cukríkom ešte pred roztopením v mikrovlnke pridala nalámanú čokoládu a zarábala ako vždy potom aj s cukrom 😝 neviem či niečo takéto si myslela 😉

vlada111
30. dec 2011

@vecernicci a akú to máš šablónu? Nejakú špeciálnu, či klasickú na torty? Alebo silikónovú?

zuba
30. dec 2011

@dm1 @katy1979 no neviem či tu potom k tomu maslu padla ešte zmienka, ale Stanka ho potom reklamovať nebola, že otvorila to prvé , čo kúpila predtým a to bolo v pohode, ako dopadli tie tri čo sme ovoniavali neviem.
Ale jasom bola terza cez sviatky u našich a kupovali maslo z lidla a už to zas aj v tom novom obale bolo maslo, aj tak voňalo aj vyzeralo - tak to bola asi iba nejaká vadná várka. Ale ak by som niekedy ešte v lidli kupovala maslo, taks i ho trošku pootvorím a pozriem sa ako vyzerá a ovoniam, už ho len tak nekúpim 😒

vlada111
30. dec 2011

@pristela ja som robial tú z tortyodmamy a bola som s ňou spokojná, len je dosť mäkká a na poťahovanie náročná. 5ahá sa veľmi a robí trhliny. Ja som s ňou poťahovala krsňatu na dovolenke v Chorvátsku, bolo to náročné. Ale možno keby si do nej zapracovala viac cukru ako je v recepte, no neviem...

vlada111
30. dec 2011

@mizulienka juj Luci a čo si si neobjednala keď som ti ponúkala pred Vianocami. Ale už asi by sa ti už neušiel, lebo ja som nakoniec zobrala posledný. A musím povedať, že ten pomarančový je geniálny a nie je taký sladký a všetkým zatiaľ veľmi chutí.

katy1979
30. dec 2011

@zuba ja som bola dnes v lidli a mali iba male maslo ale otvorila som ovonala a vyzera ze to je maslo. velke ani nemali tak neviem ci vypredali kedze vsetci saleju zo silvestra alebo ho stiahli.

vlada111
30. dec 2011

@stankapk aj ja, muž nechápe že v rozprávke je všetko možné. Je veľmi pekný

mizulienka
30. dec 2011

@vlada111 sa mi zdalo, ze mam dost, ale teraz som robila 10 toriet, tak sa mi nejako rychlo minul 😠
ale volala som do sikovnej mamy, ze v pondelok mozu poslat, tak som kludnejsia, hned si vezmem aspon2 vedra.
ano je dobry? a aj si celu tortu potiahla, ci len tu babiku si z neho roibla?

vlada111
30. dec 2011

@dajna11 a ja sa kedy naučím robiť takéto rýchlovky? Ja by som kvôli takej musela ponocovať ☹

ajka82
30. dec 2011

baby, chcem sa opytat, mozno pre vas blba otazka...ale ked potahujete tortu, tak z jedneho kusu, alebo najprv urobite vrch torty a potom okolo kraj? 😅 zajtra si trufam na svoju prvotinku, tak som zvedava ako dopadne

vlada111
30. dec 2011

@mizulienka Luci celú tortu a je fakt výborný. Odporúčam.

dajna11
30. dec 2011

@vlada111 ty???to určite moja,tvoej su tak krásne a čistučké...ako obrázok 😀

mizulienka
30. dec 2011

@ajka82 jednym kusom 🙂 drzim palce 🙂

pristela
30. dec 2011

@mizulienka dakujeem , tento som tusin robila a tiez to nedopadlo dobre 😒

@eliska22 uz som rozmyslala aj nad takymto pokusom 😀

@vlada111 idem pohladat , bo tie hnede torty vypadaju fantastikus, nedaju mi spavat 😝 😀

miruska76
30. dec 2011

zas tu pribudli krásne tortičky, ja pridávam moju prvú s takouto tématikou, bola na objednávku na zajtra, no 🙂 inak všetkým Vám želám krásneho zajtrajšieho Silvestra 🙂

vlada111
30. dec 2011

@dajna11 no ale keby mali byť rýchlovky, tak ani korpus neprerežem 😀 😀 😀 . A ty stvoríš takú peknú tortu.

vlada111
30. dec 2011

@pristela verím ti, dáš na to niečo nápadné a je z toho super torta. Ak niečo nájdeš, daj vedieť. Rada sa nechám poučiť 😉

lucula73
30. dec 2011

@mariann2
@yamahafazer ďakujem vám kočky,za odpoveď 😉 ,
@vecernicci ani ja som nič nenašla,preto som sa opýtala,či to náhodou niekto nerobil.....ale ďakujem ti za ochotu 🙂

dajna11
30. dec 2011

@vlada111 no ved to aj tak vyzerá,na rychlo,nechelo sa mi poťahovať,tak som ta capla bielu čoko.....halabala... 😀 😀 ale minula som zvyšok čokotransfera,niečo z marcipánu pofarbeneho 😀 😀

lussy23
30. dec 2011

@larah - krásnučká torta
@lawli jej krásne dielko
@stankapk - vláčik je nádherný a pochybujem, že to dieťa bude riešiť nejakú kabinku . Deti nevidia chyby.
@dajna11 nádherná torta

lussy23
30. dec 2011

@miruska76 podarené dielko

miruska76
30. dec 2011

@lussy23 Ďakujem 🙂