Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
zuba
16. okt 2010

Látkovať som začala vďake sestre, ktorá tomu podľahľa rok predo mnou.

JA som s látkovaním  začala až keď mal Alexander 3 mesiace, ale na noc a na cesty sme stále používali papierové plienky.  Teraz už pap. plienky používame len vo výnimočných prípadoch.

Keď som si chystala plienkovú výbavu pre drobca, všetko to bolo pre mňa španielska dedina. No a môžem povedať, že aj dlho zostala, vyznala som sa len v tom, čo som mala doma (a to keď prišli plienky a segra mi ukázala čo sa ako zapína som sa zľakla, že si nič z toho nezapamätám, ale je to jednoduché). Jasno sa mi spravilo až teraz, keď som zablúdila k babulám z témy o látkovaní. Teraz môžem povedať, že už viem o čom je reč a môžem prehlásiť, že som látkovaniu podľahla.

Látkovanie je super!!!

Ak sa niekto bojí, že látkovanie je náročné na čas, tak nech sa báť prestane. Môj Alexander bol a aj stále je náročný na moju pozornosť, keď bol malý nosili sme sa stále na rukách a teraz mi tiež nedovoľuje veľa vecí urobiť, ale zvládam to. Takže nik sa toho nemusí báť. Pračka predsa vyperie a na vyvesenie sa trošku času vždy nájde.

Takže všetkým látkoavnie vrelo odporúčam.

Moja látková výbava

Nohavičkové plienky (treba na ne vrchné nohavičky):

Bum Hugger L 5 ks - používame na noc -  je to úžasná plienočka, dovypchávam ju BL štvorcami  alebo BI prefoldom a znesie toho veľa. určite si pri druhom zabobstarám aj S-ka. Pri Alexandrovi som S-ka nemala a teda sme na noc používali papierové plienky - to sa mi už pri druhom hádam nestane.

BabyLucy Organic  velour jednoveľkostná XS -S1ks a M-L 1ks - používam ju na denný spánok a som s ňou spokojná, robí síce balík, ale na spanie mi to nevadí.

Kapsové plienky:

Swaddlebees M 2 ks - túto plienočku mám naozaj veľmi rada, je veľmi príjemná. Vypchávam ich vkladačkou do BG, ale už nám to prestáva stačiť, takže budeme musieť vypchávať čímsi iným.

BumGenius onesize v 3.0 -  4 ks - patria medzi moje najobľúbenejšie pleinočky - používame ich keď ideme von, keď cestujeme v aute, a nakoľko krpca v noci prebaľujem, tak ako náhradnú nočnú plienku, keď sa už minie BH

AIO :

Imse 2v1 biela L -1ks

                 ZOO M - 1ks - používam von na prechádzky a aj na denný spánok

Tots Easy Fit bamboo 2 ks - ďalší z mojich obľúbených kúskov, štíhla a veľmi príjemná

Bitti D´Lish Snap in one M 2ks a L 2 ks - ku každej mám ešte náhradnú vkladačku - je to veľmi peknučká plienočka a mám ich rada, ale nakoľko máme veľké bruško a tenké nožičky, tak nám netesní okolo nožičiek vždy dobre - je to aj tým, že sa musím riadiť patentkami, takže sa nám stane, že ak veľa cikáme, tak nám na jednom boku pretečie, ale nie vždy. Ale aj napriek tomu ju mám veľmi rada.

Pop In jednoveľkostné 3ks - plienka s dvomi pripínateľnými vkladačkami a možnosťou pripnúť extra vkladačku na noc, používam ju na deň a ku koncu látkovania sa stala jednou z našich faforitiek. :slight_smile: na deň

Vrchné nohavičky :

PUL

Imse Vimse Soft - M 1ks - sú tenučké a pekne sedia, sú super

Bummis Super Whisper Wrap s obrázkami S 1ks -spokojnosť, dobre nám sedeli

Gro baby wonder wraps - jednoveľkostné - sú veľmi príjmné a super sedia - asi najlepšie na noc

Štvorcové a viacvrstvové, vkladačky :

BabyLucy štvorcová Bamboo plienka 40x40 - 4 ks - používam do BH

Babyidea Bamboo Prefold, 2 ks - na dovypchávanie nočných plienok

Vkladacia plienka Onesize BumGenius - 2 ks - používam ich do kapsy SW

staré dbré komunistické bavlnené štvorce - veľa kusov

Takže látkovaniu zdar :slight_smile:

Čítaj celý článok