Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniela09
14. sep 2013

@simasa nádherná

simasa
14. sep 2013

@daniela09 @macamac Ďakujem, baby.
Maca, susedom pre nevestu.

macamac
14. sep 2013

@denisak77 pri tvojich tortách odpadávam normálne 😵
tie vajíčka-ten raňajkový tanier je ozajstný alebo sladký?

zarabono
14. sep 2013

Kocky,vedeli by ste mi prosim poradit,buduci tyzden idem puect tortu svokre na 60,kakaovy korpus,parizsky krem,maliby,ma to byt obdlznik.mate nejaky dobry recept na obdlznikovy korpus?kolko poschodi mozem spravit na parizsky krem a z kolkych slahaciek spravit parizsky.a ako dat maliny,na korpus,ci do plnky?dakujem 🙂 a ak mate aj nejake inspiracie na zdobenie,bidem rada🙂

florentina
14. sep 2013

@simasa teda to je zase nádhera!

macamac
14. sep 2013

@daniela09 😲 to koľko ti trvalo napiecť toooooľko zákuskov + torty?
no nechápem 😲
úžasnééé 😵 🙂 🙂

denisak77
14. sep 2013

@adrika202 áno,a ty si odkiaľ?

denisak77
14. sep 2013

@macamac je sladký,a ďakujem

simasa
14. sep 2013

@florentina Drž sa Kati, nech je to všetko rýchlo za Tebou a nech Ti zdravíčko zasa slúži.

simasa
14. sep 2013

@florentina Ďakujem, ale foto stojí za prd 😝 😀

jakelina
14. sep 2013

@florentina drž se, je mi to líto 😒

akapulko
14. sep 2013

tak pridavam svoj nocny tank dalsia nova skusenost 😝

cabalkova
14. sep 2013

Ahoj holky, tak takhle nakonec dopadl traktorovy dort pro synka ke druhym narozeninam... fotky jsou nemilosrdne, je videt, jak je hrbolata... tak priste to bude lepsi...

tiviot
14. sep 2013

@cabalkova je uzasna,,ste veeelmi sikovna,,aj ja mam pokusy aj moje su hrbolate 😉 ,,,ale ake dobreee 😀

tiviot
14. sep 2013

@zklimekova fantasticka tortcika 🙂 aka bola napln?

tiviot
14. sep 2013

@daniela09 uzasne kolaciky a torta je fantasticka !! ze postel 😉 sikovnosti sa medze nekladu 🙂

adrika202
14. sep 2013

@denisak77 z Rimavskej Soboty 🙂

florentina
14. sep 2013

@mariann2 krásné dortíky.
@denisak77 ten slunečnicový dortík je opravdu nádherný a šikovně jsi to vymyslela....občas s těch požadavků jde rozum kolem 😅

vladiella
14. sep 2013

@zarabono ahojky tu je link na inspiracie k zdobeniu, da sa do neho tiez vkladat vlastne vytvory alebo svoje ulozene inspiracie ak sa chces podelit s ostatnymi 🙂 a su tam i linky fotopostupy k vyzdobe ci peceniu a recepty... Skus pozriet.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

vladiella
14. sep 2013

@florentina viem ake to je so stitnou a z toho so srdieckom. I sama... Hlavne sa moc nevysiluj a davaj si pauzy. Urcite si davas i nejake silnejsie magnezium okrem liekov... Hlavne vsak drzat sa v klude. Moc na Teba myslim. Davaj na seba pozor! A nech to lekari spravia! - A dobre!

florentina
14. sep 2013

@tinamk podle mě bude, nemám zkušenost, ale tuším jsem tu četla, že želatina topí potah....

Jo a ještě se tu někdo ptal na tu čokohmotu, ale nepamatuji kdo a nechce se mi to hledat...čokohmota /teda doma dělaná/ tuhne mnohem rychleji v lednici ... je jak beton za chvilku....venku v pokojové tepolotě normálně drží, ale trochu vždy změkne a velké teplo ji roztápí ....prostě chová se jako čokoláda....

zarabono
14. sep 2013

@vladiella dakujem,si poklad

vladiella
14. sep 2013

@zarabono nie je zac, poklady su tu babulky skusene, tie Ti poradia, neboj. Len trpezlivost. 🙂

zarabono
14. sep 2013

@vladiella veru,kocky su tu riadne umelkyne🙂 obdivujem ich pracu🙂

aduskatt
14. sep 2013

odovzdane a vikend moze zacat.......a preco by som zasa neprsvihla o kilo hmotnost, vsakano🙂 myslim vsak, ze sa zje, Pribinacikova s lesnym ovocim 5 kg, fotene pri umelom svetle.ale pri mojich fotozrusnostiach si myslim, ze aj keby svietili styri slnka je to jedno🙂

vladiella
14. sep 2013

@zarabono aj ja! A su velmi zlate, pomahaju ostatnym. 🙂

florentina
14. sep 2013

@lokalistin @pristela @maya30 @simasa @jakelina
holčičky moje, všem vám moc děkuji za podporu...!!! Moc si toho vážím. Mám kamarádku, co dělala léta sestru na kardiu, tak jsem to s ní včera vše probírala...nechci to ani bagatelizovat a ani dramatizovat....ono se to nějak utřese. Ale určitě se teď budu muset na chvilku vzdát dortíků. Měla jsem teď na říjen 4 objednávky a zároveň mám nastupovat do té práce, tak jsem to zvažovala, zda to vzít, abych pak nešílela...no tak po včerejšku mám rozhodnuto hned 😔 , ale nevadí, pro radost si určitě něco zase někdy upeču, ale jen když na to bude čas, abych si to užila a nemusela u toho stát po nocích. No a s tou prací mi to taky pomohlo, člověk to musí vždy brát z té lepší stránky...už jsem zase začínala mít stresy, jak to budu zvládat, protože pamatuji jak ta práce byla náročná a stresující, ale teď jsem získala potřebný nadhled...do práce se těším a budu dělat maximum, ale stresovat se z ní opravdu nebudu a když to nepůjde, tak to holt nepůjde....

aduskatt
14. sep 2013

@florentina hlavne to zdravie🙂 na prvom mieste, ostatok uz nejak bude🙂 drzim palce

florentina
14. sep 2013

@aduskatt děkuji 😉 , je to tak...

timuss
14. sep 2013

Bambuľko a Bulienka pre dcérku k dvom rôčkom.... 🙂 dcérke sa moc páčila, aj chutila, ale ja som z nej bola úplne nešťastná, lebo sa mi v strede strašne preliačila ☹ keď som ju začala krájať, som zistila, že prečo...trošku som to prehnala s krémom a ovocím....normálne bolo treba hľadať korpus v tom množstve krému a ovocia 😖