Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
18. máj 2012

@mizulienka krásna torta ... ako prvé som videla foto a podľa ružičiek som si hned povedala že to je isto tvoja tortička 😵

maca77
18. máj 2012

@janula.h krásna 🙂 len ja by som sa bála už hotovú tortu prekladať 😕

aduskatt
18. máj 2012

myslite, ze je nutne vystuzovat dvojposchodovu tortu, ak vrch bude stvorec 22x22 cm na stovrci 30x30?

miciatko
18. máj 2012

@mizulienka to je kraaaaaaaaaaaaaaasa , dala som si torticku ako tapetu, doteraz som tam mala od @pristela

reruna
18. máj 2012

@mima1311 kropím trochu rumem a dávám džem
@marci2305 a co nějaké ozdoby z čokolády nastříkat na papír na pečení, nechat ztuhnout a pak to tam čokoládou přilepit na ty boky?

maca77
18. máj 2012

@aduskatt ja vystužujem všetky .. aj keď má vrchná priemer 14cm ... lebo raz som robila poschodovú s traseným krémom, vrch bol len 14cm, ale aj keĎ bola zatuhnutá tak som mala pocit, že to klesá 😒 našťastie boli pre ňu tesne pred oslavou, takže vraj došli domov, dali na stôl a hneď sa na u vrhli 😅

reruna
18. máj 2012

@aduskatt nemusíš, ale jestli chceš mít jistotu, tak tam zapíchni pár slámek a dej tam malý papírový talířek obalený v potravinové folii mezi patra

mizulienka
18. máj 2012

@miciatko tak to mi je velkou ctou 😉 dakujem vam vsetkym krasne 😉

aduskatt
18. máj 2012

@reruna no, bude to svadobna, takze ked budem zapichovat, tak isto nie slamky🙂ci by nevadili slamky ani v svadobnej? to tam dam klasicke vystuze🙂
dakujem vam za rady, tak to predsalen vystuzim🙂

marci2305
18. máj 2012

@reruna No neviem čo by to urobilo...Keďže tam mám vlastne už dve vrstvy čokolády...Bolo by to ešte hrubšie... 😒 Má to byť detská torta..Aké by si tam dala ty?

reruna
18. máj 2012

@aduskatt tak svatební raději vyztuž. I když ségra měla svatební třípatrovou a bez výztuže... jestli máš ty klasické výztuže, tak dej ty, bude to vypadat profesionálněji, ale myslím, že holky dávají i do svatebních slámky

reruna
18. máj 2012

@marci2305 asi nějaké kytičky malé...ale já bych asi udělala maličké z hmoty, třeba by jim to nevadilo, podle mě by děti jako první obraly a snědly ty kytičky a zamaskovala bys ten spoj, nebo z čokohmoty

mates22
18. máj 2012

@marci2305 no tak to je každá rada drahá, co takhle potáhnout i přes tu čokoládu boky ještě čokoMMF nebo čokoplastelínou - není to sice úplně ono, ale furt tam ta čokoládová barva a chuť je - a nahoře po obvodě to zamaskovat třeba kuličkama, nebo páskem s otlačkama něčeho?

aduskatt
18. máj 2012

@reruna tak trojposch by som si netrufla bez vystuze............a veru mas pravdu, vystuzim radsej aj tu dvojku🙂 dam medzi ne kartonik obaleny potrav foliou

reruna
18. máj 2012

@aduskatt ten třípatrový jsem nedělala já, já bych ho vyztužila, ale oni prý že to nedělají nikdy - byly to její známé cukrářky, tak pekly hlavní dort a já jsem dělala jen menší děkovný. Fakt ho nevyztužily a držel perfektně a bylo i pěkné horko, ani ho neměli v ledničce a na stole stál několik hodin....tak měli celkem štěstí, kdybych to udělala já, tak se určitě rozteče a propadne 😅

aduskatt
18. máj 2012

@reruna a tak snad by vydrzal🙂) ja budem na vrch robit kurpus cokoladovu piskotu a krem salko a slahacka tvaroh, Creme Ole...to by malo vydrzat, ale teda pre idtotu do stredu svacnem tri vystuze

reruna
18. máj 2012

@aduskatt jasně, záleží na korpusu a na krému, oni měli mramorák a salkový krém a krém máslový s moučnou kaší, ty drží dobře

aduskatt
18. máj 2012

@reruna pre vlastn u istotu a dobru reklamu to vystuzim🙂

ajka82
18. máj 2012

@mamina1978 nemam postup, ale skus si zokladat... zaciatok ako drotik zo slnecnice, co som ti opisovala http://www.tortyodmamy.sk/slnecnica-0 tie lupene asi z polkruhov nechat trosku stuhnut na spicke, stensit ktaje a trosku zospicatit na konci a stred urobit podla tychto http://www.tortyodmamy.sk/slnecnica-0 a polepit k sebe na ten kruh na drotiku... ak by som mala cas, tak by som skusila aj nafotit, len to by mi deti museli pekne spavat, uvidim...

ajka82
18. máj 2012

@mamina1978 pardon za druhy odkaz, tento tam mal byt... http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread... ale to uz tusim poznas 😉

dada2007
18. máj 2012

.....moja nočná tortucha.....krst dvoch bračekov-bábätka a škôlkara 😉

abriela
18. máj 2012

@mamina1978 @lucka_o Dakujem za inspiracie. Urcite z toho nieco vyberieme.
A aj napad s motylikmi sa mi paci.

lifinka
18. máj 2012

@vecernicci ahojky, prosím ty jsi pekla ten red velvet, že? písni mi prosím recept, našla jsem něco na netu, ale nevím, zda je stejný s tvým🙂.Je tam potřeba i vanilka extrakt, ale ten nemám, jen mandli.Chci to jít upéct-vyzkoušet.Děkujiii

mamina1978
18. máj 2012

@marci2305 a keby si tam nalepila take nejake coko kusky na boky ,zakryli by sa tie nerovnosti 😕
kuk 😉

https://www.youtube.com/watch?v=ENW6irZrwYI
mamina1978
18. máj 2012

@simasa nooooo ten na stranke 2909 som ho davala ☹ ☹ ☹ ☹
....ja som sa do toho kvietku zalubila😉 ... 😀

mamina1978
18. máj 2012

@dada2007 kraaaasne si to poriesila s tymi vekovymi rozdielmi 😉 😵 😵

dada2007
18. máj 2012

@mamina1978 micka, ani nehovor.....taká som bola spokojná, že ma osvietilo a vydumala som toto......júch..... 😵 😵 😵

dakujem

mamina1978
18. máj 2012

@dada2007 este keby aj mna tak osvietilo a nasla som tu kvetinu!!!! ☹ 😠 😠
Ja mam tooolko postupov a vselicoho ulozeneho a poväcsinou najdem , co hladam , ale teraz som bezradna ☹ ☹

dada2007
18. máj 2012

@mamina1978 a akú kvetinu to hladáš micka? 😕

janula.h
18. máj 2012

aaaaaaaaaaaaaa prvý mixér zhoreeeeeel 😠 😠 😠 😠