Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
6. nov 2011

ahojte pridavam moje dalsie dve torty...baby inak zaujimave pondelok som nemala mat ani jednu a mam nakoniec 5 😕 tieto som robila do jednej rano,este ma caka ta nestastna 3D koza 😝

lusil2005
6. nov 2011

@zuziq ja som ich len ukladala navrch.

katulkaaaaaa
6. nov 2011

baby citam ze uzastni vykend...jednej nepridu pre tortu dalsej sa torta roztecie,,,,mne sa zrazil krem,ale nie hned normalne bol ok naplnila som tortu a ostok kremu som nechala v ladnicke rano pozrem a on zrazeny....akoze netusim co spravil v torte ,fasa ze to je torta na objednavku,chutovo je vyborni ale su v nom troska hrcky....krem z muky,cokoladovy....uvidime co bude zaludok mam az v krku ako som nervozna co povedia...zajtra si maju prist pre dalsiu tortu 😕

akme
6. nov 2011

@jajuuus áno
@maca77 neviem ja som to ešte nerobila @dm1 tu raz dala barbinu a tá mala tak robené suknu a držalo to

akme
6. nov 2011

@katulkaaaaaa nádherné zdobenie mne sa také "jednoduché" páčia lebo aj tak čím tam dáme viac ozdôb tým viac práce a zväčša to aj tak každý zloží neje sa to a vyhodí sa to, ja preto nemám rada 3D torty a veľa zdobenie lebo všetká námaha konči v koši "lebo je to moc sladké" každý to nechá na tanieriku aj s poťahom tak načo sa trápiť, no a tá tvoja 3D koza 😕 😕 😕 sa na ňu tešákujem
@lusil2005 ty si fakt super žena a kedy sa stíhaš venovať deťom a manželovi?

lawli
6. nov 2011

@vlada111 ďakujem krásne 😵

zlatat
6. nov 2011

čaute, tak som odovzdala svoje posledné obj. Najbližšia až 11.12 ☹ ☹ ☹ ☹ teda zatiaľ

dm1
6. nov 2011

baby neviem uz kto chcel to safari pre dievcatko tusim @pristela alebo @lusil2005 ale toto je krasne a su tam aj ine krasne v tom albume http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/62300...

broucek2
6. nov 2011

@maca77 menší průměr mívá třeba trubka od alobalu. Snad něco seženeš

broucek2
6. nov 2011

@dm1 jo, to album je úžasné, často si jej pustím jen tak, abych se pokochala

dm1
6. nov 2011

@broucek2 jj suhlasim nadherne inspiracie su tam! len to by clovek ozaj uz len na nete sedel keby to vsetko chcel prejst tam 😝

mizulienka
6. nov 2011

@dm1 krasne, ja som ju uz davnejsie objavila, je asimoja najvacsia inspiracia 🙂 neskutocne krasne, farebne, napadite, no uplna parada

broucek2
6. nov 2011

Moc se mi líbí tyto perníky spojené s marcipánem http://perniky.artmama.cz/andele-2
Holky, mám dotaz, jak děláte, aby vám ta řídká poleva na perníky zůstala tak krásně bílá? Mně se většinou stane, že je světlounká a průhledná

zlatat
6. nov 2011

@mizulienka ja som jej album našla na inej stránke aj pre mňa je to neskutočná inšpirácia, úžasné torty má - hlavne tie detské.

jakelina
6. nov 2011

@broucek2 to je asi už moc řídká, když je světlounká a průhledná

zlatat
6. nov 2011

@broucek2 niečo podobné ma bude čakať okolo Mikuláša - do škôlky na vianočné trhy ... ja perníky neviem ozdobovať bielkovou polevou, tak som myslela, že by som to skúsila spojiť s marcipánom, len neviem, čím ten marcipán prilepiť, aby to držalo na tom medovníku 😖

jakelina
6. nov 2011

@zlatat jedlým lepidlem, jestli máš pořád to jedno navíc, tak ho na to vypotřebuješ. 😉

vecernicci
6. nov 2011

@broucek2 takovou poelvu jsem měla, když jsem ji málo umíchala, fakt to chce tu čtvrt hodinu na nejnižší stupeň šlehače a pak je krásně bílá 😉

broucek2
6. nov 2011

@vecernicci @jakelina ono já ji většinou totiž udělám tak, že zředím tu hustou hodně ušlehanou a pak mi to přijde hodně průhladné. Jinak šlehám tak 5 min na nejvyšší stupeň a hustá bývá krásná. Letos chci ale vyzkouset královskou lazuru

zlatat
6. nov 2011

@jakelina šte furt ho mám naviac - vidíš, to ma nenapadlo, myslela som, že sa pod to dáva tenučká vrstva krému

yamahafazer
6. nov 2011

dakujem vam za vsetky paci sa mi 😵
aj ja som popozerala vsetky torticky a su nadherne
my sme vcera neboli cely den doma tak vas ani citat nestiham
@lusil2005 prosim ta ty si to objednavala tie leskle papiere na podlozky?mozes mi dat link na tu stranku?dakujem ja by som tiez chcela a ake je to velike?je by som najracej niaku neutralnu farbu keby mali zobrala

yamahafazer
6. nov 2011

@dm1 ten rezen je pefektny ako zivy 😀
@mizulienka jej ty su pekny ako si robila to iglu je to dute ci je to tiez torta naplnena?
@zlatat tie su peknucke hlavne stym mackom modra farba to je moje 😀
@katulkaaaaaa pekne jemne 🙂

yamahafazer
6. nov 2011

@dadka212 super ta stonozka
@mizulienka a tych kvetov fu teda to by sa mi moc nechcelo je stym roboty
@vecernicci krasne si ich ozdobila a ,ze nevies zdobit

yamahafazer
6. nov 2011

@akme peknucke ovecka nas oblubenec
@aktak to vyzera inak super 😀
@lusil2005 ty si iny zivel takto rychlo robit torty ja kebyze sa nevyspim minimalne 8 hod tak som hotova hlava ma boli a total nemozna a teda objednavka divoka aby macko strielal so samopalom 😕

yamahafazer
6. nov 2011

@mariann2 paradne vsetky,ale ta krstinova sa mi najvaic paci ta je peknucka 😵
@lamps tieto tvoje kvetopve su perfektne strasne sa mi pacia 🙂

yamahafazer
6. nov 2011

@zdenallicka fuha teda neprijemne,ale tiez si myslim,ze to bude z chladnicky a s akou hmotou robis?

dm1
6. nov 2011

@katulkaaaaaa a ty si sa fakt dala na tu kozu? no som zvedava veru

yamahafazer
6. nov 2011

@mia1111 ,ze tretia potahovana je perfektna 😉

yamahafazer
6. nov 2011

@vinka krasna krtkova 🙂
@katy1979 super kitty

yamahafazer
6. nov 2011

@anibas tie su perfektne a ten hrniec si natierala praskovou ci nastriekala?