Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
20. jan 2013

@bambula1307 nie ovocie tam ziadne nebolo praveze len pudingovy krem...

bzucinka2
20. jan 2013

@bambula1307 v chladnicke vraj bola a teraz mi pise, ze svokra vravela, ze uz vcera bola zla, tak to uz je blbost riadna....

dm1
20. jan 2013

@bzucinka2 to nie je mozne ak bolo vsetko cerstve nech ju pekne donesie

bzucinka2
20. jan 2013

prave som je napisala, nech mi z nej donesie, tak uvidimm, ci neodpise, ze je uz v kosi... ale teda ze nabuduce si da aj tak urobit u mna , tak uvidime o rok ci to tak aj bude 😀 vsetko cerstve, to by som si nedovolila dat stare veci, ved praveze vzdy kupujem co mi presne treba v obchode na ten tyzden, jedine ak to mlieko, to nechutnam, lebo mlieko neznasam, ale to by sa mi mozno aj puding zrazil v kyslom mlieku, nie?

dm1
20. jan 2013

@bzucinka2 tak to je riadna tapa ked napise ze sice torta od Vas bola pokazena ale objednam si zas 😲

bzucinka2
20. jan 2013

@dm1 tak zajtra vraj donesie ochutnat, tak som zvedava... ale teda serie mato riadne...

mima1311
20. jan 2013

@bzucinka2 keby bolo mlieko ,, uz len co nakysle,, isto by si puding z neho neurobila , asi chce zlavu 😠

njonja
20. jan 2013

Vsetkym vam dakujem za pacitka a mile slova...potesi..teraz pomalicky balim kufre a letim na slovensko, musime pomoct mamine, lebo sa nam zosypala 😢
@zdenallicka dakujem! a prosim ta, aku symboliku v tom vidis? Ja si lamem hlavu nad tym, ale dako sa neviem posunut dalej..Asi budem musiet navstivit niekoho, kto sa tymto zaobera...
@jakelina - to je mi luto..muselo to byt pre teba velmi tazke!

adrika202
20. jan 2013

dakujem kočky za sloniky,poberiem inšpiracie a snad nieco vyčarujem 🙂

bzucinka2
20. jan 2013

@mima1311 ma smolu, zlavu uz dostala, kedze som presvihla trosku vahu, tak som jej ratala o kilo menej, takze som zvedava na zajtra, lebo inak nechapem a ak bude fakt kysla, tak asi ani nepochopim... 😒

pristela
20. jan 2013

@maya30 jasne , ved mascarpone je celkom tuha plnka a aj tiramisu teda podla toho ake tiramisu robiš 😀 krajat sa da aj slahackova v pohode treba len dobry noz 😀 😀 krivu ti vlastne drzi aj potah ale aj to "maslo" pod potahom . Ja robila krivu uz aj jogurtovu a to je teda des bo pokial nestuhne v chladnicke je tekuta 😝

pristela
20. jan 2013

@bzucinka2 mojenko , ale ked ju oni teraz nedaju do chladnicky /co si i tak myslim ze ju tam nemaju, ved na co by drzali pokazenu tortu v chladnicke????/ tak si píš, že bude pokazená :P teda ja keby som zlá necham tu tortu celu noc v teple 😝 a ked pojdem ku cukrarke tak ju dam akoze zachladit nech vypada ze bola v chladnicke 😝 😀 😀
mne ted hodne ludi vravi , bud ze daju tortu na balkon vsak je zima, alebo nechaju v garazi tam je tiez zima a podobne divne veci 😕 alebo slahackovu tortu nechaju len kuchyni , že vsak oslava je o 4hodky-len slahacka padne uz aj po dvoch hodkach ne to 4 😠

rachel36a
20. jan 2013

@bzucinka2 keby bolo mlieko kyslé tak sa ti pri zahriatí vyzráža na tvaroh... takže určite bolo dobré

jakelina
20. jan 2013

@bzucinka2 to je mi líto, že máš špatnou zkušenost. Určitě to není tvoje chyba.

dm1
20. jan 2013

@bzucinka2 hmmm obavam sa ze @pristela ma pravdu 😒

bambula1307
20. jan 2013

@bzucinka2 tak ozaj ju asi mali niekde inde len nie v chladnicke, tak ako ti pisu aj dievcata...a kludne by som jej to aj tak povedala, ze neveris, ze bola v chladnicke, inak sa nemohla pokazit..kludne mozes argumentovat aj tym, ze si robila dve..komunikujes aj s druhou zakaznickou a ta pise, ze torta ok..takze chyba nieje u teba.
Nech ta ani nenapadne ospravedlnovat sa ci nebodaj ..keby chceli peniazky spat dat im.. 😠

1katuska73
20. jan 2013

@rachel36a ano to musiš dorobit.

pralinka25
20. jan 2013

@luciahromadkova moja oblubena farebna kombinacia 🙂

tinamk
20. jan 2013

ahojte dievcata, nemate nahodou nejake inspiracky na shrekovu tortu a keby aj postup na shreka? uz som googlila a nic moc som nenasla.. kamaratka chce zelenu so shrekom tak neviem co povymyslat..dakujem vam..

cumin
20. jan 2013

Ahojte, chtela bych se zeptat, nevite nekdo kde muzu objednat sedou potahovku? Potrebuju dcerce udelat ratatouille Remyho mysaka a kdyz micham doma cernou, tak s ni mam vzdycky problem, pokud predtim nepredbarvim kakaem, pak je to cerna, ale zase se neda zesvetlit na sedou ☹ cernou gelovku se mi kupovat jen kvuli jedny mysi nechce (z ty by urcite sla pekna seda, ale stovku za mys, hmm 😅 )

lamps
20. jan 2013

@cumin a keby si bielu poťahovku zafarbila živočíšnym uhlím?

tinamk
20. jan 2013

@pristela dakujem ti si zlaticko🙂)) snad sa mi ho podari vymodelovat z toho mam hrozu aby sa mi podobal..

pristela
20. jan 2013

@cumin ale ved seda sa robi z ciernej, ja ani neviem ci seda gelovka existuje 😕 das sedej len malinko a hotofka, vsetky tu mame problem zafarbit hmotu na cierno, kazda mame len šedu a ty naopak 😀 😀 😀 co to mas za zazračnicu potah nože porad aj ja chcem mat rychlo a lahko na čierno zafarbene ? 😀

luciahromadkova
20. jan 2013

@pralinka25 dakujem, mne sa tiez paci, ale toto bolo kvoli minutiu zafarbenej hmoty a na celu tortu bolo malo, tak preto kombinovane.. 😉

luciahromadkova
20. jan 2013

@dm1 dakujem, tak to bude v tom.., lebo ja som dala boky a potom do chladnicky az potom ten vrch..., boky a vrch bez kremu, tak nabuduce, to trocha obmazem tym kremom, a tiez uz aj drobec spekuloval a nutne chcel stavat a potreboval maminu a liezol mi na kuchynsku linku 😀 , tak som to supla do chladnicky, ved vrch dorobim... a ta coko bola lidl ta 200g, ale nedala som tam nic, asi som mala trocha oleja- tak robila moja babka, tak uz som zas mudrejsia

pristela
20. jan 2013

@cumin nasla som jedine v cechach na sk ee: http://www.marcipany.cz/barevny-marcipan

@tinamk za málicko , sedim v pracovni a nechce sa mi do roboty tak hladam 😀 niekde som videla aj postup ale uz netusim 😕

pralinka25
20. jan 2013

tak pridavam aj moje nove prirastky 🙂

dm1
20. jan 2013

@luciahromadkova ta je taka hustejsia ta coko preto ti to neslo uplne do hladka vyliat ja davam trochu cery s olejom nemam skusenosti

jakelina
20. jan 2013

@pralinka25 jsou úžasné oba