• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. novembra 2017 
@dajna11 to je dobré - no moja, bude to piplačka, tak si to fakt daj riadne zaplatiť
27. sep 2011 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ejha no to oni asi tiez cakaju cenu okolo5€ , ale z marcosu to mas strasne malo € a aj sa z neho tazsie modeluje, ak im povies cenu 5€ dostanes odo mna po prdelke :grinning: :grinning: sa desne narobíš
27. sep 2011 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak teď jsem projela net a ten poměr 1:3 je fakt pravý marcipán, paní jsem psala a trvanlivost má do května 2012.
27. sep 2011 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miruska76 - peknučká veľmi @desmodka - krásne tortičky
27. sep 2011 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ved ja neviem či by som to zvládla,zasa taká zbehlá nie som a tiež si myslím že budu chcieť 5eu...ak nie z lásky,kedže sa poznáme
@zlatat
27. sep 2011 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea ale keby si zohnala,ze korenie do pernikov, tak to mozes pouzit, das tam tak od oka lyzycku, alebo 2 a je to, ja to tak robim,ked nemam prasok kypriaci do pernika
27. sep 2011 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 tak sa na to vykašli
27. sep 2011 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
SOS moc vás prosím o radu, chtěla bych se zeptat, jak - čím děláte černé okraje na postavičkách? Mám udělat kittynku, ale nevím jak to doladit s těmi černými obrysy :frowning2:
27. sep 2011 o 17:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misulenka9 tenkým štetcom a čiernou farbou zriedenou s alkoholom
27. sep 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat děkuji za super rychlou odpověď :slight_smile: :wink:
27. sep 2011 o 17:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat no asi sa musím priamo popýtať čo za to kedže to z nelezie :grinning:
27. sep 2011 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 spýtaj sa jej, koľko je ochotná do toho investovať a podľa toho sa zariadiš, ale neopováž sa vziať 5 €
@dajna11 !!!!
27. sep 2011 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladka1 no já ho asi kilo zkusím, však vyhodit to nevyhodím a zase to bude něco jiného než MMF. Použiju na zdobení vánočního cukroví.
27. sep 2011 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ok,rozkaz,poslúchnem :grinning: :grinning: ono ked ja si ešte neviem oceniť svoju prácu,bo stále sa mi to zdá nedokonalé..aj ked možno lepšie ako by urobili oni :grinning:
27. sep 2011 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 nič si z toho nerob, ja som na tom rovnako, tiež sa mi zdá, že niektoré moje postavičky nie sú dokonalé a mám problém s ocenením si svojej práce - ale je to hlavne zo strachu, či by mi to ľudia zaplatili
27. sep 2011 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat presne tak,lebo ked som povedala čo chcem za tortu mnohí odmietli.....ked pozerám krásne torty jasné že moje nie su ani z polovice také...ale zasa mnohí si ani také nevedia urobiť ako robím ja :grinning:
27. sep 2011 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 dnes som bola v KE v cukrarni a tam mali cenu za jednu postavicku 6 eur. :wink: no a neboli ani zdaleka take krasne ako robime my! :wink:
27. sep 2011 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 no ved ked vidím v obchode tie 3lupienkové ruže,postavičky kde odpadávaju nohy a ruky...a stoja veru 3eu.tak potom toto je o inom...len to vysvetli ludom :frowning2:
27. sep 2011 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 no ved to... :angry: ludia nepochopia,kym sami neskusia. skoda slov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. sep 2011 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja beriem 5 € za ozdobu
27. sep 2011 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky ,prečítala som si len pár posledných prípevkov ,a neviem presne aké ozoby riešite ,ale v obchodoch sú fak príšerne drahé a to nehovorím ,koľko je s tý práce...no ľudia si v dnešnej dobe nevedia ceniť čas ktorý nato vynaložíme...a tiež meteriál...ja som robila iba jednu kvázi ozdobu, mala som zákazku na tortičku ,ale chceli ju nakoniec 6 dni dopredu čo sa mi moc nepozdávalo ,tak ta pani nakoniec poriešila situáciu tak ,že si tortičku upiekla sama a ja som jej na ňu podľa priemeru spravila marcipánový vrch...prikladám foto ,za tento vršok (priemer 31 cm a váha cca 0,40 kg ) som si pýtala 10 € a pani sa to zdalo málo, takže moja skúsenosť bola dobrá... :slight_smile:
@dajna11 tak to malo patriť tebe ,až teraz som dočítala...
27. sep 2011 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (19)
@lawli no aj mne by sa to zdlo málo,je to krásne,jemné a dosť práce..
27. sep 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas za hociaku ozdobu či záleží podla toho aká je prácna?
27. sep 2011 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ďakujem ,ale tak veľa som do toho nedala ,pracne to bolo ,nakoľko som každu jednu guličku ružančeku robila ručne ,ale tak som nevedela koľko si pýtať :sweat_smile:
27. sep 2011 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 Ale zas ak by som brala podľa váhy ,tak by som si zato mala pýtať cca 4 € ,tak si myslím ,že bola cena fajn a hlavne že sme boli obe spokojné a jej vnučka mala preveľkú radosť ako mi potom pani písala :dizzy_face:
27. sep 2011 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli no i tak ružičky,lístky,guličky.....zasa to nieje len tak a k tomu aby to bolo krásne...
27. sep 2011 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela zlatino, ja na teba dnom i nocou myslim!!!! :-* tie amerikace netusim, pozriem v lidli ked zajtra pojdem. dnes som ich nevidela ale ani som ich nehladala... netusim aku ma ten marcos farbu, ale tak ked niekto chce marcipan, musi ratat s tym ze biely nieje. oki, zajtra uvidim co mi povedia ti maturanti a teda dam vediet. keby ho chceli, tak ako sa teda rozdelime? staci vam kazdej 3 kila, alebo zoberiem dve tie vedra a budeme mat po 6 kil? ja sa prisposobim, @zlatat tiez pisala ze by aj 6 kil zobrala, tak este ci aj ty a @katy1979 sa vyjadrite :grinning:
27. sep 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ved si len zober nejaké figurkxy na tortu..ked som bola v cukrárskom obchode a cchela na príjimanie...len som zírala čo za to chceli a na koniec to ostane lebo čo s tým?
27. sep 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli tak to si si naozaj pýtala málo
27. sep 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas aj ja beriem cca 5 € za ozdobu ( teda plus k torte ), ale už bolo aj tak, že som vzala menej ( ale to bolo len zo začiatku, lebo do konca leta som za ozdoby nebrala nič ), no odteraz ak budú drôtikované kytice beriem viac ako tých 5 €
27. sep 2011 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja som raz kupovala tie ozdoby a veru pisane jedle a nedalo sa to jest takze som sa rozhodla robit uz len doma ale ja som novacik a jednu max dve torty za rok.dnes som konecne zacala robit na tej bezlepkovej na nedelu a mam akurat urobene usi este mi ich treba namalovat gelovkou na cierno ak to zaschne tak ok ak ne tak ne nejdem sa s tym babrit aj tie usi som musela zbuchat za 5 minut co deti skriekali. A rozhodla som sa robit babovkove cesto bez muky namiesto nej dam solamil . A plnka ovocna marhulova alebo broskynova so zlatym klasom a maslom .dufam ze sa to bude dat jest.
27. sep 2011 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok