Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
14. sep 2011

@tortelinka je lepší, když je dobře ztuhnutá. Po potáhnutí můžeš lepit hned stačí vodou nebo alkoholem. Pokud něco většího, tak napíchni na párátko.

pipka
14. sep 2011

no ja som sa dnes "namakala" a vyrobila torticku pre maleho 😀

ale setrim sily na tu krstinovu 😅 😎

gabika11
14. sep 2011

ahojte kocky cukrarky, ja vas obdivujem ako stihate vyrabat take krasne torticky, hotove diela, a mate deticky, ja sm teraz mala na plane k meninam kamosky obycajnu parizsku, ale to som vobec ale vobec nestihala 😒

Prosim, ktora z vas piekla tortu rybu, ja mam na koniec septembra uiect tortu kapra.

Oradte, ake farby praskove mam objednat, aby som tu hmotu dokazala vierohodne namalovat? mam pouzit aj nejaky lesk, kedze tie supiny sa lesknu?

A ako mam naznacit supiny, popripade otlacit? Please, poradte. Chyba modlikajuci smilik 😀

peroli
14. sep 2011

@dajna11 já jsem synovi dělala takovouhle

dajna11
14. sep 2011

juj baby,moj muž ma ani nepustí ktomu tanku,modeluje o dušu....a priznám sa,dobre mu to ide,

jakelina
14. sep 2011

@gabika11 na ty šupiny je i otláčecí podložka, někde jsem ji viděla, ale už nevím kde a nebo jsem to na jednom dortu viděla, vykrojené kolečka a přes sebe naskládané jako šupiny.

pipka
14. sep 2011

@dajna11 no ty sa maaaaas 😀 😀 😀
posli ho aj ku mne 😅 😀

gabika11
14. sep 2011

@jakelina diky, podarilo s ami najst postup na toho kapra, aj ti esupinky ze naskladat cez seba ale si robim starosti ako ho vierohodne namalujem.... 😒

lusil2005
14. sep 2011

@mizulienka jaaaaj no hej, tie lana som objednala tieto: http://www.formicky.sk/formicky/eshop/29-1-Novi...
a este taku peknu - krajku ci ako to nazvat... vlastne je to silikonova formicka na nariasenu stuhu s dvoma druhmi masli. ale uz ju tam nemaju 😕 urcite ju coskoro pouzijem na tortu tak potom ti ju ukazem. je fakt krasna a zistila som ze pdt special je na tieto vecicky uplne perfektne!!! super drzi tvar, ani do mraznicky netreba davat pred vybratim 😅
ale dnes som mala vianoce!!! prisla mi silikonova forma na perly 12 a 14mm, sugarveil prasok, tacky, pilka, teflonova podlozka na pecenie, stieracie karty, patchworkove embossery na vyplet a presivany vzor, a v piatok mi pridu este male perlicky - 4, 6 a 8 mm. taaaak sa vytesujem! idem rychlo robit sugarveil krajku, mozno mi velice rychlo radost vyprcha ked sa mi to nepodari 😅

mizulienka
14. sep 2011

@mrka2 Maji ja som to nepochopila ako to robis, mozes mi to blizsie vysvetlit....chapem, ze si vytlacis obrazok, nachystas hmotu, ale nechapm, ze ako urobis tie ryhy do hmoty 😕 😕 asi mi nejako pomaly zapaluje 😠

mizulienka
14. sep 2011

@lusil2005 jeejee aj ja chcem vianoce, musela si posluchat 😵 tak na tu stuhu som zvedava, nic take som tam nevidela....uz znova vypekas? stihas v pohode pri malom? musi byt zlatusik 🙂

mizulienka
14. sep 2011

@lusil2005 aj ja rozmyslam nad tymi lanami, su take vacsie? asi vacsie ako tie perly 10, ze?

eliska22
14. sep 2011

@dajna11 mne tak mm pomáhal s 3D autom, lebo som mala foto uložené v pc a kým som prišla do kuchyne, tak som zabudla ako vyrezať okná a tak 🙂)

dajna11
14. sep 2011

@eliska22 n o ved aj ja by som len odbehovala od pc aby som vedela kam mám čo dať

lusil2005
14. sep 2011

@mizulienka on jeeee, ale aj tak je to o nervy. do nicoho sa nemozem poriadne pustit, lebo nikdy neviem ci zaplace za 5 minut alebo za dve hodiny. no ale - snazim sa. urobila som jednu detsku tortu a vsetci sa zblaznili, zrazu mam 8 objednavok na detske torty... do oktobra mam na kazdy vikend aspon jednu objednavku. preto mi tak hrablo a urobila som si e-shopove vianoce 😅

lusil2005
14. sep 2011

@mizulienka hej hej, lanka su vacsie ako perly. ale nie ovela. to mensie lanko je tak akurat, to vacsie je take vyraznejsie...

mizulienka
14. sep 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 ty si teda cislo 🙂 ale aj tak super, ze si to vies zorganizovat a popri takom malom drobcovi aj pecies, drzim palce nech to tak dobre pokracuje a aj lepsie 🙂

vlada111
14. sep 2011

@bzucinka2 krásne, tá taška je svetová, a ten kvet 🙂 . Tak na taký som ani nepomyslela nieto ho urobiť taký pekný.

mizulienka
14. sep 2011

baby a poviete mi prosim ako to robite, ked robite to maslo+cukor+korpus, ako drobite ten korpus, aby vam nezostali hrcky, ja ho upne rozdrobim v ruke a potom este rozmixujem, ale aj tak mi zostavaju hrcky a potom to na torte aj vidno.

mrka2
14. sep 2011

@mizulienka no tak napr.pri Amalke som si vytlacila Amalku a hlavu a ruky som vyryhovala do telovej potahovky tak,ze som si rozvalkala potahovku, prilozila cely papier s Amalkou na potahovku a presla som s nozikom po papieri - teda len tu hlavu som obkreslila- tak,ze na spodu na potahovke mi to vyrylo tie ciary. Dala som prec papier a ked uz tie ciary som tam videla,tak som to vyrezala s nozikom a hotovo. Chapes? No a tak som pokracovala s rukami, potom bielu potahovku na saty, zltu vlasy atd.

vlada111
14. sep 2011

@pipka ja som túto robila včera na návštevu 😀 . Bolo to super, nemusela som riešiť či je torta rovná a či ju dobre potiahnem 😀

m.a.r.t.i.n.a
14. sep 2011

Ahoj kočky, idem robiť prvý krát tortu s marcipánovým poťahom,tak by som potrebovala radu...čo sa dáva medzi marcipán a korpus ? Dáva sa tam vôbec niečo? /džem, plnka?/ Veľmi pekne ďakujem za odpoveď 😉

lusil2005
14. sep 2011

@mizulienka ja to normalne len vymiesam miesacom, tym co aj cesto aj zltky miesam. a ostane to pekne hladke. mozno zalezi aj na korpuse 😕 lebo ja valkam MMF dost natenko - tak 2mm a nieje tam nic vidiet 🤐

reruna
14. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a máslo s cukrem, nutela s máslem, džem, hlavně ne tvaroh, šlehačka...

pipka
14. sep 2011

@vlada111 preesne z toho dovodu som ju zvolila 😀 ...a aj preto, ze drobcom aj najviac chuti, ja nemam nervy, ked do toho zaboria celu dlan 😅 😀 a 100% viem, ze nikdy nezostane ani omrvinka ani kvapka 😀 😀 😀

vlada111
14. sep 2011

@mizulienka Luci ja si myslím, že sa ti hrčky urobia preto, že ti maslo zlepí korpus a máš tam guče. Skôr to rozmixuj, keď to už máš všetko spolu, aby si mala homogénnu masu. Snáď to zaberie. JA keď tú masu roztieram, vždy sa vyhladí.

mizulienka
14. sep 2011

@mrka2 ano ano Maji uz chapem, dakujem za vysvetlenie 😉

mizulienka
14. sep 2011

@vlada111 Vladi ja si to vsetko dam do misky a tak to mixujem, neviem, ci to nemoze byt tym, ze ja robim nastavovany korpus od bohusa a on je taky dost "tuhy", nie je uplne ako pericko, ale pevny.
Musim vyskusat uroibt nejaky z polohrubej muky, tej je taky krehkejsi, mozno sa uplne rozmixuje.

vlada111
14. sep 2011

@cicimotinka krása, a to sa ako pečie?