Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
5. sep 2011

ďakujem vám všetkým za tie lajky,fakt som toľko nečakala...

idem si po jednu radu,chcem si kúpiť zelenú gelovku nejakú,ale neviem akú..aby sa dali ajj lístky ofarbiť..neviete mi popradiť akú si mám kúpiť?moc ďakujem.

mia1111
5. sep 2011

@mima595 - ja v tých 2linkoch rozdiel nevidím. Mám tie, čo sú na 2.linku, aj tú istú značku, môžem Ti ich premerať, ak by si chcela. Vyzerá to byť buď ten veľký, alebo stredný motýlik.

mia1111
5. sep 2011

@mima595 veľký motýľ 6cm, stredný 4,5cm, malý 3cm. Merané rozpätie horných krídel. Snáď Ti to pomôže 😉

gabika11
5. sep 2011

@mia1111 pocuvaj, ty mozes piect a fotit do casopisov na dobre jedlo, vyzera to lakavo jedlo delikatne, mnam... 😉

fatima30
5. sep 2011

@broucek2
dakujem pozriem 🙂

mia1111
5. sep 2011

baby, tá torta s gaštanovým pyré nemá chybu. Robila som kakaový korpus(19cm), plnku z pyré, šľahačky a mascarpone, vrch som poliala smotanovou polevou a ozdobila černicami a je to fakt pecka. S mm sme zbaštili polovičku torty sami dvaja 😅

mia1111
5. sep 2011

@gabika11 - dík moja, čo piješ? 😀

fatima30
5. sep 2011

@anibas
je ty mas bernadettku,moja mamina sa tak vola 😀
no skusim to meno vysulat a rezat-)

bzucinka2
5. sep 2011

@ikula2 posli mi prosim ta link, aj ja by som to pozrela 🙂

mariann2
5. sep 2011

@mima595 neviem ti poradiť ohľadom veľkosti, ale tu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095792&tab=2 ich majú lacnejšie

bzucinka2
5. sep 2011

@tica moj ked potrebujem tak v pohode ide s nimi von, alebo sa spolu hraju 🙂

@lucula73 super, krasny kosicek 🙂

d198815
5. sep 2011

ahoj baby som tu nova, chcem sa vas spytat ci by ste mi vedeli povedat postup pripravy tejto torticky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42063 dakujem za vsetky odpovede no hned vravim ze som este nerobila marcipanovu tortu tak poprosim podrobny postup😀
dakujjjeeem🙂

bzucinka2
5. sep 2011

@dm1 ja som si uz kvoli tomu kupila druhu chladnicku 🙂 a veru az vtedy, ked som si na nu z toriet zarobila 🙂 ja by som ich vobec nemala kam davat 🙂

zuba
5. sep 2011

Babule mám na vás otázočku. Idem robiť prvý krát dvojposchodovú tortičku a chcela by som vedieť či to môžem len tak na seba položiť alebo treba pod vrchné poschodie čosi podložiť?

bzucinka2
5. sep 2011

@d198815 to je obycajna kruhova torta, trosku zrezana alebo dotvarovana puncovinou, aby to bolo take vypuklejsie a potiahnuta marcipanom 🙂
@zuba ja radsej vzdy vystuzujem, pokial to nie je len pre nas 🙂

zuba
5. sep 2011

@bzucinka2 toto bude len pre nás - mám narodky naraz s neterkou a jej brácho má meniny - tak nám idem robiť tortu

mima595
5. sep 2011

@mariann2 - diky za tip

bzucinka2
5. sep 2011

@zuba tak to by som nevystzovala 2 poschodia sa udrzia 🙂

zuba
5. sep 2011

@bzucinka2 dík
ja som sa to pýtala aj preto že Danka @dm1 čosi spomínala, že dáva pod každé poschodie tenký kartón alebo to som iba zle pochopila?

bzucinka2
5. sep 2011

@zuba ano dava sa na vystuzenie ale pri 2 poschodovej to nie je az take nutne, ako som pisala pre nasu spotrebu karton nedavam, pre cudzich pre istotu ano 🙂

bzucinka2
5. sep 2011

@ikula2 uz aj to pozeram 🙂

zuba
5. sep 2011

@bzucinka2 ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie 😉

mrka2
5. sep 2011

@mizulienka ahoj, nie si ty na FB? potrebujem si popozerat tie tvoje detske torty z blizka,ak smiem... 🙂

swiss
5. sep 2011

@lussy23 vďaka. 🙂 naozaj je to moja druhá poťahovaná torta v živote. Ešte toho treba veľa vylepšiť, ale pochvala vždy poteší. 🙂

swiss
5. sep 2011

dievčatá, vďaka za lajky, fakt ma to veľmi potešilo, potom čo som sa s tou tortou jedovala a ešte drobec mi do poťahovky už na torte pichal prstami. Asi mal iný názor na to, že to má byť hladké. 🙂 Najbližší pokus bude smartflex, tak som zvedavá ako to dopadne. 😕

bzucinka2
5. sep 2011

@zuba nemas za co 🙂

lucula73
5. sep 2011

@ikula2 a oni posielajú aj na SK?lebo to je český mmb.....

ikula2
5. sep 2011

@lucula73 posle aj na SR, ale zial tolko toho tovaru nema, je nas dost vela 😀 este mi napise ako co

lucula73
5. sep 2011

@ikula2 ja som sa len pýtala 😀 😉