Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
11. apr 2012

@kaculka46 potahovala jsem klasicky mléčným marcipán.. ale ozdoby jsou z toho kupovaného.. já už ho měla málo.. azítra mi dorazí 5 balíků.. jinak bych i potáhla.. práce super

janula.h
11. apr 2012

@anibas prečo veď môj malý fičal na Gummimackovi 😉 ale z tej torty aj tak veľa nemal najdôležitejšia bola sviečka

anibas
11. apr 2012

@janula.h veď to je len pesnička, bez hlbšej myšlienky 😀 😀 😀

janula.h
11. apr 2012

@anibas veď to 😉 preto to chcú pre deti na rok staršie to už nebaví 😀

anibas
11. apr 2012

@janula.h jedine, že tak 😀 😀 😀

jakelina
11. apr 2012

@anibas kdyby nás to bavilo, tak to už je s námi asi fakt špatné co 😀 😀 😀

jakelina
11. apr 2012

@alenv ten marcipán na dodělání to je kilo a ještě se tam dá voda a tuk nebo až s tím je toho po zpracování kilo???

alenv
11. apr 2012

@jakelina je to kilo a pak dáš ještě vodu a tuk... je otho hodně.. ale já ho používala ještě na ty cupcase a polovinu užralal 😀 😀 😝

dm1
11. apr 2012

baby som sa tesila ze konecne skusim tu burizonovu hmotu mam robit na tortu traktor s vleckou ale chcu to len z hmoty 😖

gagarinka
11. apr 2012

@vlada111 ďakujem za link, pokukala som, odpadla som 😵 bohovské torty 🙂 a 95% z nich si pamatám odtiaľto z MK, takže sa mi tvoja práca evidentne páči už dlho 🙂
A ty si z BA? Dojdem niekedy na školenie 😀

@lifinka náš malý, asi rovnako starý ako tvoj, mal kiahne v novembri a od januára máme za sebou už 2 atb, doteraz mal za celý život len 1x, ani chorý nebýval, len soplíky
po tých kiahňach sú obaja v kuse chorí 😠
A tie atb tiež nechce, ale ja mu to dávam do takej tej štamprlíkovej odmerky na lieky a tú dávku mu dávam po lyžičkách a každú jednu lyžičku hneď zapíja malinovkou. Ešte aj pred prvou lyžičkou ho nútim sa napiť, aby mal v ústach tú malinovkovú chuť.
Vyskúšaj, možno mu tak bude tiež lepšie "chutiť"
A keď ťa mám už na dráte, pošleš mi prosím ťa ešte raz link na ten tvoj mramorový korpus z dortomanie, chcem si ho znovu vytlačiť, lebo malý si z tých papierov urobil náčrtník, keďže má teraz výtvarno-tvorivé obdobie 😅

bzucinka2
12. apr 2012

dobre ranko, tak super zo 4 mam uz len 2 torty, najprv pani ze vili zvonilku podla obrazka poschodovu velku za 40 € tak vravim to nie je mozne, ved tolko vyjce cca jednoposchodova, vravim, ked urobim mensie korpusy , tak mozno sa zmestime do 50 tak to je vela, tak ze nechce 🙂 niekotrí ludia su vtipní velmi zadarmo mam robit nie a este sa prplat so zvonilkou a dnes mi pise druha baba, lebo som jej pisala ze neviem aky chce krem, a ona mi v noci odpise, ze oslava sa zrusila, tak ju nepotrebuje dakujem, hlavne ze ja mam uz cesto upecene, kurnik milujem takychto ludi, ale to vzdy ti co najviac vymyslaju nakoniec zrusia... 😠

miciatko
12. apr 2012

@dm1 ja som vcera modelovala traktor s vleckou, na zajtra na torticku

stankapk
12. apr 2012

kocky prosim poradte, nikto mi neodpovedal:
mozem urobit celu tortu v piatok doobeda, ak sa bude jest az v pondelok??? budem robit mramorovany korpus s touto plnkou http://tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka?p...
dakujem 🙂

artepf
12. apr 2012

@alenv krásný dortík se skvělýma detailama! Jinak čtu tady, že jsi použila kupovaný mléčný marcipán, je to tenhle?
http://cukrarske-pomucky.cz/mlecny-marcipan-1-k...
Já totiž dělám všechno taky z mléčného, žádná jiná hmota nám nechutná, ale když jsem si spočítala cenu této směsi a kg domácího, tak mi to vychází skoro stejně. TAkže jsi spokojená? A má taky barvu nažloutlou nebo je čistě bílý? Mám na červen zakázku na čtyřpatrový svatební, tak bych si musela jinak bělit hodně mléčného marcipánu, takže zjišťuju, co a jak, dík moc! 😵

dm1
12. apr 2012

@stankapk nooo ono plnka urcite vydrzi je to nieco ako slahana nad parou. Len zalezi ci to je pre cudzich. Pre nas by som tak urobila v pohode ale pre cudzich nee lebo clovek nikdy nevie kedy ju skonzumuju ved rataju s tym ze maju cerstvu tortu a niektori ju doma este tyzden jedia 😝

dm1
12. apr 2012

@miciatko daj foto pre inspiraciu 🙂 . Ja neviem ci sa pustat do zeleneho podkladu a ako priroda a tak ked je to na 60-tku som myslela ze len jednoduchu na bielo potiahnutu a na to traktor s vleckou pripadne pod nim vytienovat travicku a blato

stankapk
12. apr 2012

@dm1 dakujem za odpoved. no je to pre cudzich, len ja cestujem prec, a neviem ci to stiham urobit vsetko v sobotu po stvrtej popri dvoch detoch. oslava bude az v pondelok. ale si hovorim ze uz jeden den hore-dole, tak neviem sa rozhodnut 😕 ale asi to teda necham na sobotu.

dm1
12. apr 2012

@stankapk ono upiect si to samozrjeme mozes uz teraz to vydrzi urcite. Ono je to tazko lebo ked si clovek zoberie tak aj svadobne torty sa odovzdavaju najcastejsie uz v piatok a tak musia byt vo stvrtok naplnene a jedia sa casto az nedelu, pondelok...

vlada111
12. apr 2012

@dm1 Dani robí sa aj pudingová, kde sa potom zamieša kyslá smotana alebo krémový tvaroh. To by nemohlo byť? Inak ten recept na pudingoš mám aj ja, robila som teraz s ním kysnuté koláče, ale je to skôr puding, s tým počítaj.

alenv
12. apr 2012

@artepf jj je to on.. a je jen o malilinko světlejší,, ale taky musím bělit.. ale je super a bez práce, ale hlavně je víc plastickej a nepraská, vysychá suprově

vlada111
12. apr 2012

@gagarinka ďakujem, si zlatá. Som z Trnavy, takže ďaleko to nie je. Ale neviem čomu by som ťa priučila, ja vždy improvizujem na mieste a sumám ako na to 😀 Ja si vždy niečo vymyslím a potom špekulujem ako to urobiť keďže podľa fotopostupov nerobím. Ja robím podľa skutočného obrázku, aby to bolo takmer na 100% rovnaké.

reruna
12. apr 2012

@stankapk já myslím, že jo, ale musela by se hned v to pondělí sníst, možná by ještě do úterý vydržela, že by se dojedla, ale déle už bych se bála asi...a jestli tam budeš dávat ovoce, tak to teda nemám zkušenost, jak dlouho vydrží ovoce, to bych raději nedávala

zdenallicka
12. apr 2012

Nemáte někdo postup na postavičku bišonka, maltézáka nebo boloňského psíka, prosím????

bzucinka2
12. apr 2012

@stankapk ja by som upiekla cesto v piatok a v sobotu naplnila 🙂

jania023
12. apr 2012

@abriela dakujem a akeho tam mali brumika maleho ci velkeho?

stankapk
12. apr 2012

@reruna
@bzucinka2
@dm1
ďakujem, spravím to teda v sobotu 🙂

dadka212
12. apr 2012

@stankapk ja som presne túto kombináciu robila sestre do čiech len s čokoládovým korpusom, robila som v stredu večer, štvrtok to brala a jedlo sa to v pondelok 😉 nikto sa nesťažoval, nikomu nebolo zle, bola vraj výborná, zas som rozdala pár ludom recept 😀

miciatko
12. apr 2012

@dm1 dam ti par inspiracii z netu

simasa
12. apr 2012

@zdenallicka este tak bolonske lasagne, ale psika? 😝 😀 😀

miciatko
12. apr 2012

@dm1 tu je moj ,ale je to rozmazane ,fotila som tak ze vrieskajuci krpec hopa mi stahoval gate 😀 😀 😀 😀 😀