Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. dec 2011

nádherný dortíky jste přidaly, já sem taky něco šoupnu 😀 moje dnešní výtvory a ještě mě zítra čeká sumec 😉

pipka
2. dec 2011

@vecernicci tie medovnikove gule su naaadherneee 😵 😵 😵 ...to ako peciete, ze je to gulate? na com alebo v com? 😕 aj dadka tu tusim take mala...ja len ostavam v nemom uzase ake ste sikovne 🙂

bzucinka2
2. dec 2011

@vecernicci tie gule paradne krasne len cumim 😉

ziizii
2. dec 2011

@jakelina dakujem mockrat za receptik 😵

ziizii
2. dec 2011

@vecernicci to su naaaaaaaaaadherne gule 🙂 🙂 🙂

dm1
2. dec 2011

@miciatko vysledky su tu http://www.svetpecenia.eu/tema/25-Najkrajsia_to... 😉
@zlatat ano ano v tej debilnej sutazi 😅
@anibas no veru bolo tam tolko nadhernych tort ktore si zasluzili byt isto v prvej desiatke!

mizulienka
2. dec 2011

@eliska22 dakujem, to je robene fixkou 🙂

dm1
2. dec 2011

@vecernicci tie gule su naaaaaaaaaadherne! buduci tyzden idem na pernicky konecne aj ja 😵

eliska22
2. dec 2011

@mizulienka a tak preto som sa divila, prečo mi to nejde 😀 😀 😀 musím kúpiť fixku 😉

eliska22
2. dec 2011

@vecernicci z tých gúľ nechápem 😕 😕 😕 waw 😵 😵 😵

anibas
2. dec 2011

@vecernicci wau - tie medovníky ??? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 úúúúúžasnééééé - samozrejme aj tortičky krásne 🙂 🙂

dm1
2. dec 2011

@broucek2 a mas aj pre mna?

bzucinka2
2. dec 2011

@yamahafazer suprove 🙂

jakelina
2. dec 2011

@vecernicci krásné dorty a perníky jsou naprosto úžasné. 😉

mia114
2. dec 2011

@jakelina dakujem, ja robim so smartflex velvet aj potah aj postavicky, akurat kvetinky robim so smartflex flower 😉

mia114
2. dec 2011

@vecernicci uuuuuuzastne perniky 😵 😵 😵 a torticky su super 😵

jakelina
2. dec 2011

@mia114 máš to krásné, já jsem teda zkoušela jenom jednu postavičku a ta seděla a stejně mi pořád tloustla a tloustla. Ale dělala jsem z MMF, tak to by taky mělo dobře schnout, asi to neumím. 😒 Musím trénovat a možná to trochu nechávat proschnout, aby to tak nesesedalo.

bzucinka2
2. dec 2011

no a este moje z tohto tyzdna 🙂

vecernicci
2. dec 2011

@pipka @bzucinka2 @ziizii @dm1 @eliska22 @anibas @jakelina děkuji děvčata, ty kouličky jsou moje srdeční záležizost, ale jsou obšlehnutý z časopisu, jak teď vyšla knihovnička receptů, perníčky, tak tam je jedna paní měla 😉
@pipka mám na ně koupené formičky a peče se vždycky jen půlka a pak se ozdobí a slepí k sobě a zamaskuje se spoj 🙂

eliska22
2. dec 2011

@jakelina aj ja robím z MMF a tiež mi tie postavičky toto robia 😒 ja to vyformujem a o chvíľku je to čapaté 😒 teraz som 1x robila ruže zo smartlex flower a tomu sa povie rýchlo schnúť a nie mmf 😀 to mám práve mäkké a nechce to tak rýchlo uschnúť a možno preto to robí 😝

pipka
2. dec 2011

@vecernicci ahaaa, cize to je ako nejaka miska a dava sa to do nej ci na nu? 😕

vecernicci
2. dec 2011

@jakelina haha, tak mně takhle ztloustla kittyna pro neteř, jsem z toho byla nešťastná, protože švagrová furt cvičí a jí zdravě, aby nebyla tlustá 😝 a já jim pak přivezu tlustou kittynu 😀 😀, ale teď jsem si udělala tužší marcipán a postavičky držely pěkně, kromě žirafy, ta šla do koše 😉

vecernicci
2. dec 2011

@pipka to jsou takový půlkouličky, vykrojí se kolečko položí se na to nahoru a uhladí, aby pěkně přilnulo a dá se péct, fakt nic těžkýho 😉

mizulienka
2. dec 2011

@vecernicci prenadherne gule a aj torty 🙂

dm1
2. dec 2011

@vecernicci veru sa mi zdali povedome z knihovnicky 😉

ziizii
2. dec 2011

@vecernicci vase pernicky su fakt excelentne 😵 😵 😵 mozem velmi poprosit recept na medovnicky a polevu? ja mam recept od mojej starej mamy,ale su svetle a tvrdeee ☹ a ked som skusala zdobit tak sa mi to akosi "pretrhavalo" a celu vacsiu plosku som hladku nemala ☹

mia114
2. dec 2011

@jakelina no ja si vzdy urobim casti tiel a necham trocha stvrdnut a az potom davam dokopy, telo na nohy davam npr az na druhy den a aj hlavu, ked je to dost tvrde, inac to tiez capne.

pipka
2. dec 2011

@vecernicci a kde si to kupovala? 😕 aj ked pri mojej sikovnosti neviem neviem, ci by z toho bola po upeceni gulicka 😅 😀 😀

mizulienka
2. dec 2011

@daducha ty si tusim hladala, mozno pomoze 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/powder-sugar-novy-pud...

bianca
2. dec 2011

@vecernicci uz mi sanka spadla na FB a teraz druhy krat.Ty mas zlate ruky vseumelko