Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. aug 2011

@vlada111 no snad ano, ale stejně to musím poslat a uvidím co mi řekne.
@zuzana124 já jsme věděla, že není tvoje, jenom jsem ti to schvalovala, že je krásná. Určitě se ti taky tak povede. A jak vyztužuješ takové vysoké dorty???

anibas
9. aug 2011

@zuzana124 upeč už v stredu - ja pečiem v stredu 😉

mizulienka
9. aug 2011

@zuzana124 zuzi niekde na tome som citala, ze by rozdiel medzi poschodiami by mal byt aspon 8 cm 😕 ci som si to zle zapamatala...@dm1 ti urcite bude vediet poradit, ta ma skusenosti 🙂

dm1
9. aug 2011

@zuzana124 ja som davala 30, 22 a 14 tusim takze rovnake rozdiely ako ty to by ti malo stacit

zuzana124
9. aug 2011

@vlada111 my to máme tak zhruba 1-2x za pol roka takúto odstávku prúdu a najhoršie je že v dome nemáme plyn, všetko máme na elektriku ☹

mizulienka
9. aug 2011

@dm1 Danka a aku mas tu formu, taku istu ako mam ja?

dm1
9. aug 2011

@mizulienka jj presne aspon 8 cm rozdiel aby sa aj na boky nieco zmestilo a presne to ma podla tyhc rozmerov co pisala 😉

formu na perly mam inu silikonku nie tuto ale podstata by mala byt ta ista prebytocnu hmotu odstarnit aby zostali len tie perly

zuzana124
9. aug 2011

@dm1 jej super si zlatá, už som sa bála že budem musieť kupovať formy 🙂 lebo tá 12-tka je taká malinká ale keď tam dám len tak na kraj kvety tak by to malo stačiť 🙂

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@zuzana124 ja by som upiekla stredu 🙂 bezne tak peciem ked je torta na sobotu 🙂
@dadka212 dadi aku mas ti abecedu?sa mi paci a torty krasne...robilo sa ti dobre s tym mliecnym marcipanom?mne sa to cele strasne lepilo

dm1
9. aug 2011

@zuzana124 no 12-tka je malinka vela zalezi co hore davas ale hentam to ide len nabok tak by sa dalo.

zuzana124
9. aug 2011

@dm1 super ďakujem za rady 🙂

dadka212
9. aug 2011

@katulkaaaaaa ja mám presne túto, len v modrej farbe http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...
a s mliečnym, no robilo sa mi celkom dobre, len som musela dať vela kukuričného sirupu lebo sa mi to trhalo...tiež sa mi to lepilo, lebo som to trocha prehnala s vodou, ale dala som ešte trocha suš.mlieka dala do fólie do chladničky a na druhý deň bolo celkom fajn

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@dadka212 a este mi prezrad ako sa pouziva tato abeceda ide to s nou lahko?ja mam tuto a niesom nejako extra spokojna 😒
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1079/Abec...

zuzana124
9. aug 2011

@jakelina zatiaľ som robila len 2 posch. a vystužovala som slamkami, asi aj teraz použijem slamky

dadka212
9. aug 2011

@mizulienka ďakujem, ja som začala mávať tuším viac objednávok cez týždeň 😀

mia1111
9. aug 2011

Baby, takže moja prvá poťahovaná tortička je hotová... len neviem, čo by som tam ešte dala... Poraďte 😉

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@mia1111 je pekna nic uz netreba 🙂
baby mam akurat doma nove cislo novy cas pre zeny...a su tam super ovocne torty,nieco na odlahcenie od marcipanu,fakt krasne hned budem cez vikend skusat 😉

dadka212
9. aug 2011

@katulkaaaaaa ja vyvalkám hmotu úplne natenučko nechám chvílku odpičinúť nech nelepí a cez fóliu vykrajujem písmeno zostane na fólii to čo tam nepatrí dám preč špáradlom a písmeno odtlačím na tortu ešte keď je na fólii...

gabika11
9. aug 2011

@mia1111 krasna je, ako z obrahka, cistucka, jendoducha, mas talent, vidno 😉

vlada111
9. aug 2011

@mizulienka mne teraz napadlo, že takto vysokú mám tortu keď robím tú punčovú mramorovú. Nechcú punčovú? Ja robím len tú, v rodine sa idú zblázniť. A tá super drží, žiaden krém sa netopí, som s ňou spokojná.

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@vlada111 to je ktora torta prosim ta,nemas nejaky link na postup?puncovu som zatial nerobila,cez vikend maju prist znamy bude nas 10 dospelych a tusim 5 deti 😀 by som vyskusala 🙂

zuzana124
9. aug 2011

@mia1111 je krásna, ja by som tam už nič nedávala
ďakujem vám holky za všetky rady a asi tie korpusy upečiem už v stredu 🙂

mizulienka
9. aug 2011

@vlada111 myslis tu svadobnu? nie, puncovu nechcu, oni chcu vyslovene nieco lahke, dohodli sme sa na spodok tvarohovy s lesnym ovocim a vrch tu slahackovu s bielou cokinou, mascarpone a malinami 🙂
oni chcu iba taku 5 kg tortu, a to tiez neviem, ci sa trafim, ked spodok dam 30 a vrch nejakych 20...myslite, ze hej?

mizulienka
9. aug 2011

@mia1111 krasna je, akoze prva potahovana 😕 fakt velmi pekna, cista, krasna 🙂

katy1979
9. aug 2011

@mizulienka no ako saja poznam tak pri dvoch poschodiach by som sa ja do 5kg netrafila.

katy1979
9. aug 2011

@mizulienka ja mam od moniky to lano. ten prebytok ja tiez zrezavam nozikom

dm1
9. aug 2011

@mizulienka no s maslovou plnkou by si sa isto netrafila mala byt okolo 8kg ale tieto plnky su lahsie tak neviem

mia1111
9. aug 2011

@katulkaaaaaa - ďakujem 😉
@gabika11 - Ďakujeeeem... no stále rozmýšľam, či nie je až moc jednoduchá 😀 .
@zuzana124 - ďakujem... tak asi už to nejdem viac zdobiť 😉
@mizulienka - no prvá, aj som sa toho bála a nakoniec potiahnutie bolo na tom asi to najľahšie 🙂 . A ďakujem 😵

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@mizulienka luci ja co som robila tuto spodok 24 vrch 16...vazila 4,2kg...plnka parizsky krem falos.cesto orechove...ja si myslim ze je tak fakt o tom ake cesto robis,kolko das muky,je mozne ze ja mam take ,,lahke" torty?dokopy som pouzila 13vajec...a kamoska volala ze torta bola fantasticka,ze uz si dava piect len u mna veeelmi ma to potesilo🙂

dm1
9. aug 2011

@katulkaaaaaa to mas OK aj mne ty to tak nejako vyslo ale mizulienka chce dat az 30 a 20 a to je rozdiel a vyssie takze zo 4 platov by mala urcite okolo tych 8 ak by bola maslova samozrejme