Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
17. máj 2010

juuj, krasne torticky ste porobili. 🙂 bianca a ty si uz urobila tu tvoju torticku, ci este vyrabas kvietky? som na nu hrozne zvedava. 🙂

daniz
17. máj 2010

Ali-klasika, čo mám povedať...

hejdita
17. máj 2010

martinex chcela som ti napisat ze krasna torta co si urobyla ak sa nenahnevas zapojim to do ozdob 🙂 prepletanie je to pekne myslim ze aj narocne vcelku ale kasne to vyzera 😉

alionuska tak torta pre sestricku je famozna 🙂 ako si robyla tvaar??? podla masky co sa da kupit v papiernictve ci ako???? 😕

a ostatne sisa silvia nikanika obydve sofia lenka.pav alex obydve llumka dm julinka a este na tych co som zabudla tak krasne torticky

ozaj ja som si vcera prvykrat objednala gelove farby som zvedava ako sa s nimi bude pracovat a zaroven sa ochcem opytat kolko toho do jednej davky MMF odhadom??? 😕 dakujem

alionuska
17. máj 2010

Ahojte..akurat som tu mala opravara na chladnicku...mi povedal,ze mi odisiel ten displej s elektronikou a novy stoji 7 a pol tisic...tak za to by som uz aj chladnicku kupila...ale dal mi tam nejaky termostat a teraz sice nesvieti ,ale aspon chladi..a 45 eur v čudu... 😅 😅
,Masky.som robila tak,ze som si ich vytvorila z takej silikonpovej sablony,co predavaju v umeleckych obchodoch a tie vyrazy som uz dorobila kosticami a rukami ...rucne...aby bola jedna vesela a druha smutna...lebo aj v zivote je to tak,raz sme smutne a inokedy vesele... 🙂

martinex
17. máj 2010

hejdita dakujem...a urcite sa nenahnevam 🙂

a gelovkami sa ti bude super robit...ja som predtym pouzivala praskove a toto je "nebe a dudy" 😀

anibas
17. máj 2010

Ali - tak to sa nový displej neoplatí - radšej novú - 😒

Hejdi - postupne pridávaš gelovku - premiešavaš - ale ruky potieraj cerou - nie cukrom, aby si neprecukrovala !!!!!!!!

martinex
17. máj 2010

ali no uzasne su tie masky...musim sa aj trosku pokukat v obchodoch,mozno najdem nejake vychytavky za par eur 😅
a ta ladnicka,no ono je to tak vzdy...odide nejaka blbost,ktora stoji pomaly viac ako nova telka ci ladnicka... ale aspon ze ti uz ide 🙂 sak na tom stoji tvoja "velkovyroba" 😀

sloniiicek
17. máj 2010

ja som sa vas chcela spytat, ze ci na ozdobovanie kvetiniek pouzivate praskove farby a ktore tak najcastejsie. lebo nemam tusenie, ake farby si kupit. 😔

alionuska
17. máj 2010

No baby..ja uz som si zajednala radsej u tetky mojej taku starsiu...ze zatial..ale som rada ze isla aj tato moja este opravit... 😅
Mam na tento vikend tri torty a uz som bola v strese...ze kam ich dam... 😀 😀 😀

anibas
17. máj 2010

Ali - len tri ........ ?

Určite nejaká pribudne na poslednú chvíľu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evena
17. máj 2010

ahojte holky
můžu se přidat? už ste mi jednou poradili ohledně mýho prvního dortu pro malou, a dobře poradili 😵
od té doby k vám co chvlíle nahlížím a kochám se dortíkama, ste moc šikovné 😵 😵
mám za sebou svůj druhý dort k vítání občánků
a za pár dní budu dělat další pro mámu a synovce tak se těším moc mě to baví a když to pak člověku někdo pochválí tak je to super 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/evena/album/...

vinka
17. máj 2010

Evena krásna torta fakt 😉

alionuska
17. máj 2010

Anibas...uz sa mi stalo,ze na druhy den chceli tortu a stihala som... 😀 😀 Ale Pan Boh zaplat aj za tie tri..na to kolko nas uz pecie to neni zle...ze mam stale
do coho pichnut🙂 😀
Evena- 😉 super!!!!!!!

anibas
17. máj 2010

Evena - perfektná je, mňa čaká o mesiac futbalová Chelsea na tento spôsob

Ali - nie pichnúť, ale žehliť !!!!!! 😀

martinex
17. máj 2010

evena torta je uzasna,naozaj velmi pekna 😉

martinex
17. máj 2010

tak mne sa na soboru pritrafila este jedna torta,cize peciem gitaru a policajne auto...tak to hadam nejak zmaknem...

ali ty si odbornik,ked mas viacej tort,kedy zacinas piect? resp.mozem si spravit to auto na hotovo uz vo stvrtok? sak tomu by sa v ladnicke nic nemalo stat,nie? aby som potom piatok mala na ti gitaru.

alionuska
17. máj 2010

Martinex..ja ked mam napriklad na piatok tri a na sobotu dve,tak si ich vsetky vypeciem v utorok,v stredu naplnim,stvrtok potahujem a dokoncujem,aby boli na piatok nachystane...a ked nestiham,tak mam na tie na sobotu este trochu casu...nerada sa stresujem na poslednu chvilu...radsej jeden den dopredu,ako robit tri nocne... 😀 😀 Nic sa nestane torte ked bude v chladnicke o den dva dlhsie..... 😉

martinex
17. máj 2010

ali no super,tak zacnem v stredu pecenim.... inak ja mam aj ten problem,ze sa mi to nezmesti do ladnicky,teda zmesti ale musim to tam mat natlacene vsetko,sak co torta to policka..a teraz gitara bude na dve casti,takze to su 3 policky... no som zvedava 🙂

bianca
17. máj 2010

ahojte decka

sloni nie este nie a mam pocit ze aj ked sa kvietky vydarili a som so sebou fakt spokojna (tolka skromnost) tak nic z nich lebo vobec ale vobec neschnu.Mame tu 70% vlhkost vzduchu v izbe a je to des.Neviem ako vysusit.Mam pocit ze sa vo finale uplne roztecu

hejdita
17. máj 2010

ahojte 🙂
tak mam zakazku na svadobnu tortu.....uprostred juuula 🙂 tak sa tesim lebo sa stale clovek zdokonaluje 🙂

martinex
17. máj 2010

hejdita super, ja mam pred svadobnymi respekt,este si netrufam... a hlavne to neviem tak dorovna uhladit..ako to robite? ja tam mam stale hrcky,aj ked male ale su... 😒

bertica.h
18. máj 2010

Ahojte.
chystám sa na svoju prvú marcip.tortu,marcipán už je v chladničke,už aj nachystaný,iba a dá na tortu+musím vyvaľkať potom celý potah.
chcela by som spraviť tento korpus+plnku
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9711

ALE:zdobiť by som chcela celý marcipánom.Lenže sa mi hrozne tie piškotky okolo páčia,aj tá mašla..len neviem či to na tom marcipáne bude držať..myslíte,že áno?robila ste niektorá potahovanú tortu a takto piškoty?
či myslíte,že tá mašľa to udrží?

trápny dotaz,čoo? 😅 😅
ale pomožete mi. 😉 Dakujem.

daniz
18. máj 2010

Ahojte tak môj mmf opravený.Najskôr som ho musela nasekať na malé kúsky,pretože to bola doslova zbraň a pridala som ešte celý balík marschmallow a zapracovala. Už som merala vzdušnú čiaru ku košu, a podarilo sa. 😎 😎

bertica ten poťah je len na povrchu torty, takže po bokoch je krém a piškóty sú na ňom nalepené. 🙂

bertica.h
18. máj 2010

daniz 😀 😅 😅
dakujem

bianca
18. máj 2010

decka pomoc.Kvety vobec neschnu a 22 musia byt na torte.CO s tym?

anibas
18. máj 2010

skús studený fén

daniz
18. máj 2010

bianca fúkať,fúkať,fúkať... 😀 😀 😀 😀

bianca
18. máj 2010

az sa mala zobudi tak budem.Normalne mam depku z toho.Robila som dopredu aby krasne trvali tvar a slnecnice sa mi hrozne pacia a teraz toto.Uz som uvazovala aj o susicke na ovocie ale tam fuka teply vzduch tak by ich trafilo uplne

alionuska
18. máj 2010

Bianca a z coho si ich robila????
Pocula som ze pasta dama top neuschne nikdy...teda nevytvrdne,ale je na to taka finta...pocukrovat praskovym cukrom...neviem sice ako to bude vyzerat..alebo skus ich pomackat a do tej hmoty este zamiesit ten cukor..kolko to znesie a potom tvaruj...neboj ono by to malo byt potom dobre..otazka je,ci sa ti chce este modelovat...???? 😅 😅

anibas
18. máj 2010

Bianca robila z PDT ??? Ja že z MMF ???