Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jaja555
11. máj 2013

@mamina1978 jéééj , nádherné, jemnulinké kvietky ... 🙂

jaja555
11. máj 2013

@mamina1978 jéééj , zlatunké ... šikulko po maminke ... to bolo radosti 🙂

ajka82
11. máj 2013

@jakelina od zaciatku?

zuzka7512
11. máj 2013

@lucula73 prosím ťa,tie guličky na tej čokoládovej torte sú z čoho???a aký pomer robíš na čokoládovú polevu??? 😉

dominikaaa
11. máj 2013

ahojte baby,
kedze ste tu vacsina super sikulky na torticky, prisla som si k vam po radu 😉

Idem piect malemu na detsku oslavu tortu. Oslava bude buducu nedelu doobeda.
Planujem mramorovy korpus (bez kakaa), plnku nieco v style traseneho kolaca (taku pudingovu) s ovocim a potiahnut marcipanom.

Potrebujem radu: Kolko vopred si mozem napiect korpus???
Sobotu budem mat hekticku - oslava s rodinou, vecer nanajvys stihnem potiahnut a ozdobit.
Mozem korpus upiect uz v piatok? Ako ho potom skladovat?
A plnku asi nemozem tiez v piatok vsak? To by sa mi asi pokazila do nedele rana, vsak?

Ako to riesite s tortickami vy?

Velmi pekne dakujem za rady 😵

jakelina
11. máj 2013

@ajka82 ano, jak mi přijde, tak ho tam dám, ale mám jenom v tom sáčku ne v kýblíku. 😉

jakelina
11. máj 2013

@dominikaaa klidně můžeš péct i plnit v pátek

natap
11. máj 2013

ahoj ,ako tak pozeram,su tu nadherne torticky,a mozete mi niekto poradit,cim potierate tortu aby sa na konci leskla. 😉 dakujem za radu.

katka512
11. máj 2013

@lawli Dakujeem 😵 😵 uz len vybrat si

jakelina
11. máj 2013

@natap olejem

natap
11. máj 2013

@jakelina ja sa len zacinam ucit tak dakujem za radu 😉

dominikaaa
11. máj 2013

@jakelina dakujem velmi pekne, to je super, to potom vsetko stiham 🙂
Skladovat mozem normalne v chladnicke?

florentina
11. máj 2013

@eliska22 😀 😀 😀 juj, ty jsi zlato! 😉 ...ale měla jsem radost, když si pro něj byli, tak ho hlasitě obdivovali, tak mě to potěšilo.

jakelina
11. máj 2013

@dominikaaa ano, upečený korpus stačí dát vychladlý do sáčku, aby ti neoschnul 😉

florentina
11. máj 2013

Jinak se s vámi holčičky musím podělit o radost. Včera jsme s manželem oslavili 15. výročí a dostala jsem opravdu nádherné růže a k tomu kurz na modelování květin. K tomu první volný večer po dvou letech /babička hlídala/...juj, na včerejší večer budu ještě dlouho vzpomínat.....

jakelina
11. máj 2013

@florentina krásné a volný večer jsi měla s námi na Slovensku 😀 😀 😀

eliska22
11. máj 2013

@jakelina ale tak manžel je manžel nie??? 😀 😀 😀

jakelina
11. máj 2013

@eliska22 to ano 😀 😀 😀 a my jsme jí růže nedaly 😀 😀 😒

florentina
11. máj 2013

@jakelina jasně 😀 ...na to jsem samozřejmě nezapomněla 😎, jsem to špatně napsala, první volný večer s manželem...jinak už jsem párkrát volno měla, ale to musel manžel hlídat. Babička se sanží hlídat, když to jde, ale jen přes den, nechce přes noc, protože je pak hrozně unavená....

jakelina
11. máj 2013

@florentina 😀 😀 já vím, byl to jenom vtip. 😀 😀

florentina
11. máj 2013

@jakelina no ale tak alespoň orchidejku z marcipánu jsem dostala 😉....
@eliska22 😎 😀

florentina
11. máj 2013

@jakelina já vím a bylo to trefné!

florentina
11. máj 2013

No ale když už jsme u toho stretka, řešily jsme tu začátkem roku to případné letošní setkání. Tak jsem avizovala, že bych mohla zajistit pěknou chaloupku kousek od Vrchlabí, kde je nádherná společenská místnost, v které by se dalo pěkně tvořit....a slíbila jsem, že se s tím ozvu, až budu mít po tom největším pracovním fofru...tak se tedy ptám..BYL BY ZÁJEM O STRETKO 2013 V CZ? Případně bych mohla zkusit zařídit i něco jiného v CZ, ale to už by samozřejmě bylo tzv. "na slepo", tedy bez znalosti prostor. Vzhledem k vzdálenosti, by to samozřejmě bylo lepší na delší dobu, alespoň 3dny a případně i s dětmi, jak navrhovala @pristela.... Jinak vím, že nás holek z CZ je tu menšina, tak já jsem případně klidně i pro stretko znovu na SK, ale tam bych organizaci nechala na někom odtamtud...ať to zbytečně není komplikované....

evuska32
11. máj 2013

@lamps no popravde, po dnešnej noci čo som robila tú čokoládovú tortu tiež nechcem vidieť čokoládu pekne dlho 😀 strach a hrôza...nakoniec mi ešte aj popukala do poobedia

lucula73
11. máj 2013

@zuzka7512 zuzka guličky bola hmota smartflex zmiešaná s čokohmotou /to sa robí z čoklády a glukozoveho sirupu,ale kludne ofarbíš na hnedo aj gelovou farbou.A do čokolády dávam ceru,ale od oka,fakt presne neviem......ale tam možno tretinu cery a dve tretiny čokoláda 😉

jakelina
11. máj 2013

@florentina já jsem pro.

eliska22
11. máj 2013

a finito, dúfam, že prijimanie až o rok 😀 😀 a teda že kalich do zajtra necapne, nie je úplne stuhnutý, je robený z mmf a k tomu máme príšernú vlhobu doma, chudák schne už tri dni a nič 😅 som ho durch celý prepichla špajdlou až po podložku cez celú tortu 😀

marcelino12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_aa
11. máj 2013

taaak konecne mozem aj ja pridat svoju prvu torticku ktoru som robila pre moju dcerku k prvemu rociku 🙂 dakujem pekne @aduskatt za vsetky rady a tiez ostatnym ktori mi poradili co sa ako robi 🙂 celkom sa na prvy krat podarila az na par chybiciek :P

jakelina
11. máj 2013

Holky já jedu 14.-16. června do Starej Bystrice na sraz, jedete některá???????????