Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
21. máj 2011

@alicc @hejdita @zdenallicka nadherne torty 😵

mrka2
21. máj 2011

Ahojte dievcata, dakujem za vsetky lajky - paci sa mi to 😉 😀 a mile komentare, cloveka to pohladi po dusi 🙂
@hejdita krasne torty, ten jezko je zlaty 😀
@zdenallicka wow,super, uz aj ja by som chcela urobit nejaku detsku,ale mam prilezitost o chvilu,tak sa tesim 😵
@mizulienka krasna!

mizulienka
21. máj 2011

@alicc wow nadherna 🙂
@mrka2 krasna, taka jemna a tie kvety krasne ti vysli.

@hejdita perfektne vsetky

@zdenallicka krasne kazda jednea 🙂

lusil2005
21. máj 2011

@hejdita naadhera! ta kvetinkova ruzova je perfektna!!!

@zdenallicka su krasne 😵 aj ty tam mas kittynu! mna kittyna caka dnes...
@mizulienka taaaa je nadhernaaaaa! tie mini kvietky su krasne. teraz by som dala neviem co za mini kvietky, na tu kitty tortu by sa mi zisli. ale mam len klasicke vykrajovatka na medovniky... 😖

dm1
21. máj 2011

rychlo pridam svoje a padim prec papa

dm1
21. máj 2011

@mizulienka ta je krasna! pekne hladucko potiahnuta

mizulienka
21. máj 2011

@dm1 dakujem, kupila som si zehlicku :0)
aj tvoje su prenadherne, aj vsetky 🙂

jania023
21. máj 2011

@alionuska a aka ma byt potom ta potahova vrstva priemer v mm aby sa netrhala?ma byt tenucka alebo hrubsia?

jania023
21. máj 2011

@mizulienka tie motilky su robene alebo kupene?

jania023
21. máj 2011

@dominika2727 ty to mas este faj u mna prva miecny skoncil v kosi 😀

fukylove
21. máj 2011

@jania023 - radsej hrubsie - v pripade nerovnosti na povrchu ti to zamaskuje 🙂 keby bola moc tenka, bolo by vidno vsetko 😉 tak okolo 4 - 5mm je OK 🙂

cicimotinka
21. máj 2011

...moja prvá 3D...

yamahafazer
21. máj 2011

ani vas nestacim citat teraz som dorobila poslednu tortu tak pridavam fotky a idem popozerat vase nove torty

lussy23
21. máj 2011

@alicc - @mrka2 - krásne. To sú na prijmania?
@hejdita - veľmi krásnučká 🙂
@zdenallicka - úžasné 🙂
@mizulienka - krásnučká tortička 🙂

🙂

lussy23
21. máj 2011

@dm1 - krásne
@cicimotinka - nádherná je, tan domček je z tej cukrovej hmoty alebo je to korpus?
@yamahafazer - krásne... Chcela by som sa Vás opýtať, keďže ste vyučená cukrárka... Včera som robila bufler ypod špice, ale hmota bola riedka. Viem, že ma byť hustá. čo mám robiť?

yamahafazer
21. máj 2011

@lussy23 ak si to dlho miesala tak rychlym a dlhym miesanim hmota klesa a redne,treba len jemnucko zlahka premiesat a nie dlho
a nemusis mi vykat

lussy23
21. máj 2011

@yamahafazer - ďakujem

jania023
21. máj 2011

@fukylove ja som ich robila tnucke ako placky tak asi koli tomu to bolo naprd..ale chutovo su hnusne 😀

petusko
21. máj 2011

ahojte, tak pridavam aj ja tohtotyzdnove, ale oproti vasim... no neviem ci sa je cim chvalit 😅 ste uzasne, kazda jedna torticka je umelecke dielo 🙂

tica
21. máj 2011

aj keď s vami nepišem ale chodim si len po rady tak vam chcem veľmi pekne poďakovať že mi aj napriek tomu radíte ... bez vás by som to nezvládla ...
hoci moja torta nema na tie vaše dokonale torty ale tak pridávam tu teda moju dnešnu teda včerajšiu tortu ....

PS: všetky torty su nádherne menovite nejdem ani písať lebo vás veľa

mima595
21. máj 2011

akože ako pozeram, tak pozeram, tak ja tu ziadnu nedokonalu tortu, alebo torta "prvy pokus" nevidim 😉
tak kde su tie fotky???? 😀 😀
ja tu vidim fakt umelecke diela, krasne prapracovane torty 🙂 🙂

reruna
21. máj 2011

@lucisa já jsem dělala takový pařížský - 2 šlehačky, 2 čokolády na vaření (já jsem dala jen tu 1 z Lidla), 100 g kakaa a 150 g cukru krystal - to jsem zahřála až do bodu varu normálně v hrnci - ne ve vodní lázni. Potom jsem to odstavila a vmíchala celé máslo, bylo to tekuté, nechala jsem to vychladit do ruhého dne v ledničce a pak jsem to vyšlehala při pokojové teplotě (ne hned po vyndání s ledničky)

lucisa
21. máj 2011

@reruna aha, tak to jsem měla tvůj recept, já to dělala ve vodní lázni, takže jsem to asi neměla až v bodě varu a druhý den šlehala hned po vytáhnutí z lednice. Ale i tak je to celkem v poho, chuťově výborné a jak se to našlehalo, tak to vypadá dobře. Včera jsem z toho měla divný pocit.
Díky 😉

petusko
21. máj 2011

@tica je dokonala !!!!!

dominika2727
21. máj 2011

@jania023 😀 ved moj mal tiez na male. Navyse ma to stoji skoro ako mandlovy. U nas 500 gramov stoji 4 eura...a za 400gramov suseneho mlieka som zaplatila 4,50. Chcela som experimentovat...ale uz nebudem 😀

mrka2
21. máj 2011

@petusko 😨 😨 😨 tie su uzasneeee 😵 😵 😵
@tica no ja nemam slov, je nadherna!!! to aj anjelika si robila??? 😕

tica
21. máj 2011

@mrka2 ano aj anjelika som robila ja a Ďakujem na facebook ju ešte nemožem pridať aby ju nevideli ty pre ktorych som ju upiekla 😉
ďakujem aj osatatnym len ten anjelik sa mi teraz dototo lebo z ličkoch spadli paru bodky červenej farby tak košieľka bola ružova tak som to skoro maskovala zlatou dufam že si to nevšimnu 😒

mrka2
21. máj 2011

@tica no ty si sikovnica sikovna! urcite si nic nevsimnu, budu z nej paf 😉

lamps
21. máj 2011

@tica krásna tortička, si šikuľka 🙂 😉 🙂

reruna
21. máj 2011

@yamahafazer jak jsi dělala ten červený ornament na tom šestiúhelníkovém dortu? já mám takový podobný malý gumový ubrousek jako dekoraci na poličce,t ak mě napadlo to použít - to jsi jen přiložila a namalovala barvou rozmíchanou v kapce alkoholu?
A všechny jste tu přidaly nádherné dorty!!!
@lucisa to není můj recept, mám ho taky odtud od holek, ale super že se povedl i tak, ono to povaření má podle mě spíš efekt v tom, aby ten krém déle vydržel...ale chutově je bezvadný