Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
13. feb 2012

@lucava Ak mozem poradit tak ja pouzivam doma robeny MMf ale farbit sa moc neda,ak by si chcela mat pekne farby kup si trebars Pastu dama top a gelove farby vyjde to mozno drahsie ale mas to bez nervov mna sa MMF na prvy krat nepodaril :( najlepsi e shop podla mna je http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/

lucava
13. feb 2012

@janulkamartinko áno tam som pozerala a preto ma zaujíma názor iných,že čo je naj. 😉

janulkamartinko
13. feb 2012

@lucava tak drzim paste pri tvoreni 🙂

lucava
13. feb 2012

ďakujem veľmi pekne...snáď sa trošku podarí:o))

mamina1978
13. feb 2012

@lusil2005 Ja som robila jednu plnku a na to mi moje deti povedali, ze chuti to ako slovensky pribinacik. My tu v nem. nemame taky fajny pribinacik ,tak deturencom robievam tento. V torte bol tiez super lebo trosku zvlhcil korpus. A pridala som stuzovac, aby sa mi neroztiekol.Ked chces skusit.......
500g tvarohu (u nas je dostat len ten jemny)
3 kysle smotany
2 stuzovace
+ cukor podla chuti a moje deti chceli este kakao. Tak som do polovice plnky primiesala kakao a do druhej polovice 2 vanilkove cukre
Plnka mi vysla na korpus 28 cm a 2 x prerezane ( cize 3 platy ) a este mala misticka ostala...teda neostala ,lebo sa na to vrhli moje deti 😀 😀 😀

mamina1978
13. feb 2012

@dada2007 ved to sa clovek zapoti kym to len vyslovi a nie , aby to este vystudoval 😨 😕 Klobuk dolu 😉 si perfekt 🙂

abriela
13. feb 2012

@lucava urobila som len par tort, t.j styri a tento tyzden robim 2. Nic ine okrem MMF nepoznam. Prvej torty som sa velmi obavala - vela som nacitala, ale slo to so smolko cukrikov perfektne a vdaka tomu ma to chytlo. Teraz som skusila potahovat cokoladovou MMF je ovela lepsia, tvarnejsia. Farbim len obycajnymi praskovimi farbami.
Modry potah som spavila zo smolko cukrikov. Zlty, ruzovy, aj cokoladovy z toho mixu - biela, zlta, ruzova z lidla. Dolezite je pridat farbu pri roztapani cukrikov.

abriela
13. feb 2012

@mamina1978 presne o tejto plnke som pisala. Uz si ju ukladam 😀 . Dakujem. Zda sa mi lepsia ako ta od Judit.

dada2007
13. feb 2012

@mamina1978 😅 no......tak nejak 😀

mishulle
13. feb 2012

od 20.2. bude na Primě nějaký pořad o dortech

dajna11
13. feb 2012

babenky akoby ste vyzdobili že mufinky na kar ☹ ?

lenocka23
13. feb 2012

@dajna11 prve co mi napadlo, ze rakvicku.... ale to by som ani ja radsej nedala.... bud nejaku ruzicku v tmavej farbe, pripadne kaly, tie sa tusim pokldaju aj za pohrebne kvety....

dajna11
13. feb 2012

@lenocka23 no aj ja som že nejaké fialové kvety alebo som videla tortu s kalou že na kar tak asi tiež to......toto su veci 😀 😀

lusil2005
13. feb 2012

@dajna11 hlavne nedavaj cierne, alebo nieco pohrebne. to by sa asi moc dobre nejedlo...

dajna11
13. feb 2012

@lusil2005 to istotne nieeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 iba nejako jemne decentne ozdobím....

kpn
13. feb 2012

Dámy prosím poraďte mi... Kolegyňa chce pre svojho drobceka tortu potiahnuť marcipanom, ktorá plnia resp čo sa najviac chutovo hodí k marcipanu aby sa to nebilo...avšak vhladom na výraznú chuť marcipanu, aby mal človek pocit, že aj to vnútri je famozne???? Ďakujem

evelin116
13. feb 2012

z akem muky robievate korpus??????

abriela
13. feb 2012

KOČKY - PROSIM, poradte aku tortu pre kolegynu. Som zaciatocnicka. MMF kolegyna okomentovala, ze nieje madlove ako marcipan, takze je samozrejme je to zla potahovka, aj ked ho este nejedla. Cize vela ozdob na tortu nechcem davat. Planujem nejaku malu 24cm, mozno zo zebrovým vzorom, kombinacia modro-hneda a salka na vrchu, USB kluc, mašľa???
Dali ste tu krasne typy na krabice, len stvorcovu formu este nemam.
Uz mi dochadza fantazia ☹

abriela
13. feb 2012

@evelin116 ja robievam falosnu piskotu a miesam hladku, polohrubu

evelin116
13. feb 2012

@abriela dik davno som nepiekla a dnes som sa zamyslela v obchode a nevedela som aka muka tam ma ist a pre istotu som kupila aj hlad. aj polo.

larah
13. feb 2012

@abriela ved može byť aj obdlžnik ked upečieš na plechu a prekrojiš,či nie? to je malé? 🙂

abriela
13. feb 2012

@evelin116 teraz uz moj najoblubenejsi recept aj ked ho mam zo stranky TOM:
3 vajcia, 1 dcl oleja, 25 dk kryštálového cukru, 1 pr.do pečiva, 35 dkg polohrubá múka (davam hladka+polohruba), 1-1,5 dcl minerálka, kakao - na kakaovú piškotu

Vajcia, olej a cukor - dobre vyšľaháme na penu. Pridáme prášok do pečiva zmiešaný s múkou a postupne prilievame minerálku. Keď chceme kakaovú piškótu, pridáme kakao. Pečieme ako riadnu piškótu. Robim to v robote, nic nedelim.
Naposledy som z tejto davky upiekla 2 piskoty velkosti 22cm, a 26 cm, rozrezala som obe na 2 platy.

abriela
13. feb 2012

@larah mam plech 24x30 zda sa mi to male, na prekrojenie. Dnes som v obchode pozerala 20x20 a nekupila som lebo forma bola svetla a niekde som citala, ze plech ma byt tmavy 😒 . A zajtra naklusem do mesta a asi ju kupim.
Kolegyna doma nieco pecie, ale povedala som jej, ze jej na narodky spravim tortu, a kedze mi asi nedoveruje, tak povedala, ze len nejaku malu.

larah
13. feb 2012

@abriela a prekvapiš ju a padne jej sanka 😅

abriela
13. feb 2012

@larah ved preto POTREBUJEM POMOC, INSPIRACIU 😀

pristela
13. feb 2012

holky mooooc dakujem za rady , tetulka si vybrala podla mojho gusta a zrazu bude trojposchodova 😀 a z ciernou 😀 jedina chyba tam je ta , ze vsetko tam budu slahackove plnky 😝
Ste poklady !! este raz dakujeeeem

maca77
13. feb 2012

@pristela a keby si urobila spodnú časť okrúhlu alebo v tvare štvorca a ako poschodie by bolo pivo? 😕

larah
13. feb 2012

@abriela kočky tu dali pekné obrázky,vyber aká farba sa k nej hodi a aký má štýl 🙂

pristela
13. feb 2012

@maca77 nee, oni su taky elegantny, im siel aj ten moj posledny vankusik s ruzami, ale uz si vybrala , suprovu, len skoda tych plniek , to bude makacka 😒

a baby co si ja idem zajtra zase kupit??? 😠 tu malu stvorcovu formu 😠 😠 nenasla sa 😠 , dnes sme skonstatovali, ze ju starsi synator asi nejak poskodil/cisto novu, raz pouzitu/ a potajme vyhodil 😠 synator bol na tento postreh ticho a rychlo zduchol 😠