Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. okt 2012

žienky....torta transformeers....aká by mala byť:????nemáte nejaké čo ste robili....googl toho vyhodil vela...ale všetko je skoro 3D

dajna11
4. okt 2012

@pipka mne sa páči k ostročervenej sýta královksá modrá....s bielym kombinácia je podla mna pekná,a k ružovému ide aj tá žltá ale skor taká pastelová

pipka
4. okt 2012

@dajna11 no ved hej, len som tu zelenu chcela, ze by to rovno bolo aj ako travicka...ze nemusi byt auto na ceste..ale len tak volne pohodene na travicke 😀
a konik ma taku zltu hrivu, tak preto ma ta zlta laka 😅 😎

dajna11
4. okt 2012

@pipka ahaaaa....no tak mne by tam sedela taká žltozelená...to by bolo veselé hravé

aduskatt
4. okt 2012

@dajna11 takuto som robila

pipka
4. okt 2012

@dajna11 no taka ta dadkina zelena 😀 😎 tou farbou som fascinovana...tak nech to maju take krasne farebne 😵

este musim vyspekulovat, co dam na boky tej chlapcenskej casti...bo kvietky tam nedam 😅 😝

ale nieco tam dat musim...musim popozerat v tych mojich milion vykrajovackach, co sa k auticku hodi 😉

dajna11
4. okt 2012

@aduskatt jaaaj ved som odkázala na akú sa asi dám a a čakám čo bude...3D robiť nemienim....s tým je roboty a ja som sama s deckami 3 týždne...snád nebudem spať koli tomu 🙂...ešte aj trhanie zubu som si zmenila aby som bola ok kým mám návaly 😀 😀 😀

dajna11
4. okt 2012

@pipka tá tá zelená,,,to je tiež moje🙂

florentina
4. okt 2012

@ajka82 jedlý obrázek můžeš lepit pipping gelem a já to dělala tak, že dát na potažený dort, na to obrázek a slabě přetřít gelem...on se tak zvýraznil a přilepil /tak mi to poradili v cukrárně, kde jsem to kupovala/, ale nesmí se to moc matlat, aby se to nezačalo rozpíjet

@sisix já dělala taky poprvé čistě šlehačku do dortu, tak jsem dala ten fix od oetkera a samá hrudečka....jsem si myslela, že jsem něco udělala blbě a koukám, že to bude asi značkou. Dost mě to tam vadilo, tak jsem se bála dát to do toho dortu, že to bude hnusné, kupodivu v tom dortu to vůbec nebylo cítit..nějak se to pospojovalo.....ale zkusím teda sehnat jinou značku

muffinka8
4. okt 2012

Prosím vás, keď potrebujem, takú sýto sýto modrú, veľmi tmavú ako namiešam? Kráľovská modrá wiltonka je taká čudná keď sa jej dá veľa, tak keby som dala do nej trochu čiernej? 😕
No v piatok večer ide muž s malým spať a ja budem miešať a miešať 😀 😀

Inak mimo tému 😅 v byte máme tak okolo 22° keď ideme spať cez deň ja pod dekou a malý len tak, lebo len čo mu nôžky zakryjem hneď celý spotený. V noci to isté, my pod perinou a on len v pyžamku, ešte aj tenký vak som mu musela vyzliecť lebo sa len nervózne prehadzoval 😕 Ako on nikdy nemal rád teplo, ale toto ?? 😕

jper
4. okt 2012

@sisix v cukrářské výrobě se jako ztužovač používá např.ze zeellandie a složením je to to samé co želatina za studena. Už používám raději to - hrudky nemám a tuhne to krásně.

sisix
4. okt 2012

@florentina no ono to neni citit ale ja mam z toho divny pocit 😅 kor kdyz delam treba pro MAm jeste ztuzovat do vody, tak ho zkusim. JE to vlastne jako kdyz delas krtkuv dort, tam taky do slehacky pridas jen prasek rozmychany s vodou.

sisix
4. okt 2012

@jper aha takze zelatina za studena, to me nenapadlo, diky

aduskatt
4. okt 2012

babyyyyyyyyyyyy, niekde som videla podomacky vyrabane farebne krystaliky na tortu a neviem to najst.uz sa rypem asi polhodiny v googlovi a bezvysledne.nemate naaaahodou nieco take poruke?.ze dikyyyyy

florentina
4. okt 2012

@janula.h můžeš plnit, vydrží
@pipka hlasuji za zeleno-žlutou 😉

jakelina
4. okt 2012

@aduskatt já vůbec nevím co to je, tak ani nevím co hledat. 😖

aduskatt
4. okt 2012

@jakelina ozdoba na tortu, vyzera to ako krystalik a je to farebne.ja som to aj kdesi zazrela, len este tak vediet kde..........a neviem to najst........

florentina
4. okt 2012

@sisix no já to právě v té samotné šlehačce cítila a dost mi to tam vadilo. V tom dortu, ale už naštěstí ne. Tak zkusím taky něco jiného příště.

@ajka82 jak jsem tu někde zaznamenala, vodou bych taky jedlý obrázek nelepila, taky myslím, že to ta voda rozpouští

ajka82
4. okt 2012

@aduskatt myslis nieco ako krystalovy cukor zafarbeny? ci vacsie?

aduskatt
4. okt 2012

@ajka82 presne, take krpate🙂))

florentina
4. okt 2012

@aduskatt já vím co myslíš, někdo to sem kdysi dával, ale také nevím kde to najít, já si to neukládala.

Jinak k tomu zatím nedoručenému balíku...já vždy na objednávku do eshopu píšu do poznámky, do kdy potřebuji mít zboží doma /datum/ a pokud by to nešlo, ať mi dají vědět. A zatím to funguje. Já to beru tak, že nikdy nevím, kdo za eshopem stojí. I když třeba prima ochotní lidé, tak to právě může vlastnit třeba jeden člověk bez personálu a když si vezmu, že si třeba vezme volno na prodloužený víkend a pak vyřídí vše najednou v pondělí /netvrdím, že to byl tento případ/ tak už je zpoždění na světe. A na net nebude majitel vypisovat, kdy má dovolenou, když je to třeba jen jeden den. Ale pevně věřím, že zítra už ti snad konečně balík dorazí a vše to nakonec zdárně zvládneš

ajka82
4. okt 2012

@aduskatt este si spomenut kde som to videla 😅

pristela
4. okt 2012

@mia1111 marlenka je najlepsia na spodne poschodia bo je mooooooc ťažká !!! nic sa ti s nou nestane a toboz nie ked tortu klasika vystuzis, ja vystuzujem kazdu poschodacku aj mini, pretoez niekdy neviem kolko ju povezu, kam, kolko ju budu mat vytavenu v teple, a aj pre moj dobre spanok 😵

eliska22
4. okt 2012

@pipka kukni album na fb @dadka212 a hneď ti to napovie 😉 😀

pristela
4. okt 2012

holky a ako ja okostujem ci je to salko co som vcera varila kysle???? 😕 😕 😕 som des chora , cez hrdlo nedostanem nic, a moji chlapi doma 😀 😀 😀 to je iná kategória na chute 😀 😀 😀

aduskatt
4. okt 2012

@ajka82 diky, pomohlo🙂)) len dufam, ze mi to nezafarbi vsetko okolo.asi to dam vysuisit niekde🙂

aduskatt
4. okt 2012

@florentina dobry napad s tou poznamkou🙂 dik za tip

mamina1978
4. okt 2012

@aduskatt Ved si mozes zafarbit kandis cukor 😉 🙂
http://nakup.itesco.cz/en-GB/ProductDetail/Prod...

mamina1978
4. okt 2012

@aduskatt a to krpate bolo odo mna inspi ....je to na dvojke 😉 🙂