Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
26. jan 2010

aj popoluska super

basado
26. jan 2010

baby možete mi poradit kde zoženiem potravinarske farby. kupovala som ich v drogerii ale tam mavaju večšinou len žltu a červenu 😖 dakujem

alionuska
26. jan 2010

basado aj v drogeriii..najma v 101. alebo v DM.Ale aj vo farby laky mavakju potravinarske farby...

stalida
26. jan 2010

alionuska, nadherne su obidve torticky!!!!!!U Vas to muselo cez vikend rozvoniavat 🙂
Aku pouzivas podlozku pod taketo tazke torty???

henikav1
26. jan 2010

alionuska, prenadherne, uz som chodila obzerat na tortyodmamy, ci tam neuvidim tie torticky 😵

basado, ja som kupila v takych malych sackoch praskovu (kovandovi) v tescu, mali zelenu, modru, cervenu, oranzovu aj zltu a stalo to par centov, takuto, nasla som obrazok http://farm3.static.flickr.com/2541/3894370586_...
ale zatial som tieto nepouzivala, tak neviem ci su dobre

alionuska
26. jan 2010

Dakujem vam ...
Stalida ja pouzivam stale to iste.... take lisovane drevo...je to asi 1,5cm hrube.🙂

lenka.pav
26. jan 2010

ali, nadhera jedna aj druha torta! chcela by som byt taka nadana a sikovna ako ty! 😉 😅
aj ja by som chcela vediet, ako robis ten dreveny vzor. ake drevo mas na to? normalnu dosku ci co? 😅

alionuska
26. jan 2010

lenka aky drevenny vzor myslis??? 😕 Na tej truhlici? To bol normalny potah bledohnedy a natrela som to iba stetcom takym sirokym asi 4cm,co je bezne na natery..ale ma tie stetinky take silonove...a rozpustenym kakaom vo vode...Teda ak to myslis... 😀

lenka.pav
26. jan 2010

ali, hej, to som myslela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
26. jan 2010

alionuska no nadherne...jedna krajsia ako druha....ja normalne ziram na tie torticky....su skvele 😵

pod tu popolusku si robila aku torticku, ked je to take nizsie??dobosku?? 😕

alex21
26. jan 2010

ali nadherne torty . 🙂 Ked takto potieras kakaom kolko asi das kaka a kolko vody. Ja sit o nejak neviem predstavit. 😅

lyongirl
27. jan 2010

ahojte, bola som na stránke tortyodmamy a sú tam nádherné veci. Čítala som len asi 2 stránky dozadu z tejto témy, lebo asi by som ju nezvládla celú prečítať ☹ a chcela by som sa spýtať, či robíte na torty aj ozdoby a z čoho je to najlepšie vyrábať, mám pocit, že by bol na to skvelý White icing, MM ju má v robote, takže môžem skúsiť...a ešte by ma zaujímalo, ktoré farby sú podľa vás najlepšie potom na farbenie ozdôb. Ďakujem za každú odpoveď
😉
Chcela by som vyskúšať nejaké kvietky, popr. niečo iné, lebo vo februári budeme mať veľa osláv, tak nech sú tortičky pekné...hlavne mi ide o to, čím ozdoby farbiť...

cessy
27. jan 2010

lyongirl hovoria ze WI je najlepsi na postavicky a kvietky, ze sa s tym velmi dobre robi...ja som zatial robila len z MMF a mliecneho marcipanu. aj K2 som skusila ale ta ke velmi makka na kvietky a postavicky 😉

lyongirl
27. jan 2010

my máme marcipán aj WI, marcipánom MM poťahuje torty a WI síce kúpil, ale nepoužíva, tak by som z neho chcela nejaké kvietky vyskúšať, ale chcela by som si ich aj zafarbiť potom hotové, len neviem čím. Najlepšie asi štetcom a nejakými púdrovými, popr. perleťovými farbami, no neviem ešte čo vymyslím, lebo to pôjde do peňazí a neviem, neviem, čo mi na to povie MM, keďže to plánujem zatiaľ len pre zábavu a občas, lebo pri mojich deťúrencoch by som veru nestíhala...

evitkamalicka
27. jan 2010

tak ja som prave dopiekla korpus, zajtra budem plnit a zdobit

lyongirl
27. jan 2010

ešte som sa chcela spýtať, WI sa môže farbiť potr. farbami a až potom s níím robiť? Že by som nefarbila kvety dodatočne, ale hneď robila s farebným WI?

evitkamalicka
27. jan 2010

lyon moze,ja robim len tak, ale ja mam radsej gelove farby a nie praskove

lyongirl
27. jan 2010

evi, takže si WI zafarbíš gelovými farbami? Gelové som ešte nepozerala, ešte nemám šajnu, čo všetko je na trhu 😅 , aj keď MM je cukrár, ale on používa len obmedzené množstvá pomôcok, t. j. dosť málo 😀
Musím pozrieť čo má v ponuke p. Stano, keď mu dovezie tovar...

evitkamalicka
27. jan 2010

ano gelovymi

evitkamalicka
27. jan 2010

myslim ze aj p. Stano ich ma

cessy
27. jan 2010

lyongirl ved p. Stano ma toho velmi vela......nechce sa mi ist pozriet do katalogu ale podla mna ma urcite gelove farby

lyongirl
27. jan 2010

ja viem, že p. Stano má toho veľa, len MM také veci nepoužíva a tovar mu vozí do roboty, takže ja neviem, čo všetko má a čo nie, musím sa preto pozrieť a popýtať...
a som len začiatočníčka, ktorá by chcela porobiť nejaké ozdoby, aké MM nerobí, aby sme mali doma pri oslavách pekné torty, lebo už mi dochádzajú nápady na výzdobu aj pre deti...ale zas nemám čas pri deťoch sa s tým nejako piplať...

cessy
27. jan 2010

lyongirl aj na tortyodmamy su super fotopostupy, skus aj tam pozriet 😉

sue
27. jan 2010

Ahojte milé šikulky pekárky mamuľky 😵

Alionuska, veľmi sa ti ospravedlňujem, ale mali sme zhony - sťahovali sme sa, malý ide do škôlky, menila som prácu atď, takže som sa nestihla prísť takto verejne poďakovať 😵

Torta fantasticky vyzerala a ešte lepšie chutila, bola geniálna 😵 😵 😵 mala veľký úspech na oslave - jedno autíčko som zamrazila a dáme si ho niekedy v lete 😅 😀

Ďakujeme ešte raz - a keď sa budem raz vydávať 😲 😀 😀 😀 tak už viem komu dám upiecť hlavnú tortu 😵 😵 😵

cessy
27. jan 2010

sue tebe robila alionuska tu torticku s cestickou a autickami??ta bola krasna 😵

sue
27. jan 2010

Cessy, áno mne 😵 teda Mackovi 😀

lyongirl
27. jan 2010

cessy - dík, už som tam mrkla a sú tam perfektné postupy, len sa bojím, že to nezvládnem, chce to veľkú dávku odvahy 😀 a hlavne čas, ktorý ja nemám 😒 a ešte pomôcky...

zdenallicka
27. jan 2010

Cauky..🙂

Ja jsem si dnes udelala kilo a pul marcipanu a rovnou ho obarvila gelovymi barvami... Jen tri odstiny fialove jsem barvila sykymi barvami rozpustenymi ve vode... SMichala jsem modrou a cervenou, klasika..🙂

Zitra budu rano pect dva korpusy - jedem mramorovy a duhy cokoladovy, na narozeninovy dort k 25. narozeninam... MOtiv bude podobny tomuto

http://www.flickr.com/photos/alana_hodgson/2642...

jen to bude teda dvoupatrak a podklad bude fialovy na spodnim patre, na hornim svetlunko filaovy a ozdoby budou syte ruzove, svetle ruzove, syte fialove a zelinkave a zlutunke..🙂 Sestrenka je FIalova, tak chce fialovy dort..😀

alionuska
27. jan 2010

Tak po rade...
Cessy,pod popolusku isli len tri platy z 6 vajec,naplnene cokoladovym a karamelovym kremom... 😉
Alex-kakao a vodu-od oka..ale to kakao tmave,lebo naposledy som kupila Figaro a bolo oničom!! Blede jak smrt,ani do korpusu nebolo dobre a ani do kremu... teraz som nedavno objavila kakao z Lidli-super-Je tam napisane kakao na pecenie a je v takej krabicke..je krasne tmave a aj super vonia. Doporucujem!

Sue-ty potvorka! By som ta na tej fotke ani nespoznala! 😀 Dakujem za pochvalu...velmi ma to tesi,ze vam chutila a aj sa pacila... a ak sa aj ja raz vydam,tak tiez si upeciem hlavnu tortu! 😀 😀 😀 😀 😀