Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. aug 2013

@muffinka8 presne ako napísala @jakelina, trošičku alkoholu, aby si to nemala veľmi riedke, musí byť tá farba taká, že sa ti ňou dobre maľuje a neostávajú ti suché miesta

Majka, najdrahšia káva, ale varená s láskou 😀 😀 😀 😀 😀 ja pečiem slivkový koláč a neviem akú posýpku mám naň dať, väčšinou robím posýpku s tvarohu alebo orechov, ale chalani také nechcú, dajte prosím nejaký typ

jakelina
3. aug 2013

@lamps já dělám posypku máslo, hladká mouka, trochu cukru a jeden žloutek. Ale vše tak odhadem, tak neřeknu kolik čeho. 😀 😀

lamps
3. aug 2013

@jakelina juj, ďakujem idem na to 😵

lamps
3. aug 2013

@jakelina už sa koláčik pečie, posýpky som urobila od oka a bolo jej akurát

jakelina
3. aug 2013

@lamps tak snad bude chutnat, je taková jemná a my ji máme rádi. 😉

evuska32
3. aug 2013

bože piecť tortu v tomto počasí, keď mám vnútri 29,4 stupňa je čisté zúfalstvo 😀 ako to robíte baby? najradšej by som sa do tej chladničky zavrela aj ja s tou tortou 😀

lamps
3. aug 2013

@jakelina Majka, poslušne hlásim, posýpka je super 😵

79zuzana
3. aug 2013

Ahojte, hlasim sa po vyse mesiaci 🙂 po dovolenke, oddychnuta - relativne 😀 V kazdom pripade oddychnuta aspon od torticiek. Precitala som si aspon 50 poslednych stran, ale viac nestiham, no odteraz som tu denne ako na koni 🙂 Zajtra idem modelovat moje prve kvietky na drotikoch, teda ak neratam ten jeden, co som sa ho ucila na kurze, tak mi drzte prosim palce. Cez tyzden som si nakupila vsetky drotiky aj praskove farby a zajtra hura na to 🙂

@lamps no uz neskoro, ale na slivkovy kolac robim posypku z masla, krupice, krys.cukru a skorice a je to mnamky. Presny pomer nemam, ale na jeden plech pouzijem asi stvrt 100g masla, lyzicku skorice a cukor a krupicu podla oka, kym sa to nemrvi 🙂

cwilinge77
3. aug 2013

Mozte dat nejaky napad? idem robit taku tortičku, ale chcu dvojposchodovu, toto bude ako vrchna a ja neviem ako ozdobit tu spodnu , aby to pasovalo .

kvietocek7
3. aug 2013

@jakelina ahoj,ta tvoja mascarpone torticka vyzera fajnovo 🙂 mnam tak sa ta idem opytat ci to cesto mas klasicku piskotu alebo nieco ine, a tiez krem - nejaky konkretny osvedceny receptik?dik
maly ide mat narodeniny tak sa musim chopit mojho amaterskeho zezla 😅

sikag
3. aug 2013

@florentina aaaale nezda sa ti to 🙂 stred tam chyba, lebo zatial som nevyskumala aky mam dat 🙂 fotku torty prikladam az teraz lebo mi este schla ta stuzka. je to pre susedku tak snad sa jej bude pacit

sikag
3. aug 2013

@florentina inak pouzivam robenu MMF, ale som z nej uz na nervy, lebo mi skoro nikdy nevyjde pekna.... asi prejdem na WI, tu som raz mala a bola som z nej nadsena. usetri mi to kopec casu ktory nemam a kopec nervov a aspon budem mat cas na detaily a mozno sa mi konecne podari pekna rovna torta 😝

jakelina
3. aug 2013

@lamps to jsem ráda, tak si pochutnejte 😉

jakelina
3. aug 2013

@kvietocek7 těsto je korpus z celých vajec. Krém je šlehačkový s mascarpone. Ušlehat šlehačku, zašlehat mascarpone, trochu cukru podle chuti a ztužovač šlehačky. 😉 Nevařila jsem ve šlehačce bílou čokoládu, jak je v originálním receptu.

jakelina
3. aug 2013

@cwilinge77 já bych spodní díl asi udělala modrý jako vodu, kdyby měl být taky kulatý a nebo obdelník, na to černo bílé kachličky, na to tu káď s vodou a po té dlažbě kapky vody a malé kaluže, jak tam ten slon nastříkal.

kvietocek7
3. aug 2013

@jakelina dakujem, ja som este mascarpone nerobila tak porozmyslam ako a ci sa to hodi. Chcela by som taketo nieco

https://www.youtube.com/watch?v=A7PgDvxDG1Q

tak hladam vhodne ceto a neviem ci piskotu ci korpus 😒

vendullka
3. aug 2013

Tak zase přispěju i já svojí troškou do mlýna, ale stěmi vašimi nádhernými výtvory se nemůžu srovnávat🙂 Byl na křtiny pro 8mi letého klučinu.

vendullka
3. aug 2013

@cwilinge77 Nějaký zelený s kytkama a trávou 🙂

jakelina
3. aug 2013

@vendullka krásný je

vendullka
3. aug 2013

@jakelina Děkuji 🙂

lamps
3. aug 2013

@79zuzana pre ten dnešný koláčik je už neskoro, ale tvoju posýpku určite použijem niekedy nabudúce, moc ďakujem 🙂

Dievčence moje, pani si bola pre tortu a bola z nej taká natešená .... tieto krásne reakcie sú na nezaplatenie, sa z toho tak veľmi teším, hoci som unavená ako kôň, včera som robila tortu, zavárala uhorky, varila, som si myslela, že dnes to budem mať trošičku volnejšie a prd 😠 ani s deťmi som nestihla ísť von ☹

verusinek
3. aug 2013

Prosím nedělala jste některá dort se spongebob? potřebovala bych nějaký nápad 🙂. Moc děkuji

cwilinge77
3. aug 2013

@jakelina dakujem, super napad

petkaa28
3. aug 2013

@cwilinge77 mne by tam sedelo aj spodne posch urobit kadu s vodou, na "medziposchodie' - vrch spodneho posch by som dala modru potahovku, taku troska pokrcenu a stekance roznej dlzky, akoze ta voda sa odtial vylieva.. Sem tam biele gulicky ako bubliny a par kaciciek a na tu kadu mozes dat meno 🙂

petkaa28
3. aug 2013

@verusinek iba celeho spongeho...neviem vi ti to pomoze

rapunzel1
3. aug 2013

Babule moje odovzdané... reakcie nadmieru krásne, tak mám dobrý pocit na duši 🙂 motorkárska bola fotená až doma u oslávenca, lebo motorku si dávali oni, a nechcela som ju fotiť bez nej, nebolo to ono.

dm1
3. aug 2013

@cwilinge77 ja by som ju dala asi bielu bolo by to take ciste

dm1
3. aug 2013

Zdravim kocky pridavam svoje tohtotyzdnove masaker po dlhsej dobe svadobna na zelanie vodopad kvetov nakoniec som nerobila ten kvet ale taky jednoduchsi vymysleny k ruzam nech to je trosku lahsie na vahu nieco na zelanie su tam tie vtaciky. To srdiecko je uz tusim pred mesiacom robene len som ho zabudla pridat bolo len v mobile 😝. Aj tie ostatne su len mobilom fotene takze horsia kvalitka

zsuzsu
3. aug 2013

Otvorim a zasa mi huba pada. 😵 😵 😵 😵 Nadherneeeeeeeeeee torty. @pristela tak Bambi a baletka nadhera. Zasa som plno tort ulozila poctivo precitala a pacitkovala aj ked ledva vidim. Po poobednej som robila v noci dve torty , lahla som si na hodinku a odvtedy znova na nohach. 😝 😝 😝 Tak kuk tie moje 😀 😀 a dobru noc a krasne sny prajem 😵

lawli
3. aug 2013

@elamaslakova ďakujem 🙂
@lamps ďakujem za info...skúsim niekde pohľadať 😵