Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
25. jan 2012

@mizulienka ja mám na 3.3.objednávku s par. šľahačkou a už teraz mám stres 😕 😕 😕 😕

lamps
25. jan 2012

@mizulienka Lucka nestraš, musí sa podariť. Mne sa chladí v chladničke, zajtra plním tortu a dúfam, že obe to dotiahneme do zdarného konca aspoň tak dobre, ako naposledy, keď sa mi pokašlal krém s mascarpone a nakoniec všetko dobre dopadlo - krém som zachránila.

mizulienka
25. jan 2012

prepacte dievcata, som vam tu naroibla stresy 😕
verim, ze sa podari 😵

lucula73
25. jan 2012

@lamps prosím ťa ty si robila aký ten mramorový korpus?ak si teda dobre pamatám 🙂

mia1111
25. jan 2012

@lusil2005 - prišla Ti IP? 😉

livia76
25. jan 2012

@mizulienka sa mi páči, ako som doteraz ani len neuvažovala pri robení tejto plnky, či sa mi podarí, jednoducho mi to ani nenapadlo, že sa to dá aj pokaziť 😨 a teraz sa tu už trasiem 😀 😀 😀 nabudúce, že čo ak sa mi nepodarí, keď ju budem robiť 😀 😀 😀 😀 ste ma postrašili 😅 inak, raz som sa pomýlila, a urobila som z 30% nejak som bola zamyslená, všimla som si to až keď som šla variť a vytiahla som z chladničky 33% čo mi tam zostala 😀 😀 😀 a torta už bola dávno odovzdaná 😵 ASI som mala šťastie,keď sa aj tak vydarila
Držím palce neboj bude supeeer 😵

lamps
25. jan 2012

@lucula73 áno robila, pamätáš si dobre 😀

lamps
25. jan 2012

@lucula73 tu je recept: 370 g hladkej múky, 6 vajec, 360 g pr. cukru, 250 ml oleja, 125 ml horúcej vody, kakao, 1 pr. do peč., 1 vanil. cukor

lamps
25. jan 2012

@lucula73 prosím ťa je v PD obchod s cukrár. potrebami?

lucula73
25. jan 2012

@lamps no to je skoro taký istý ako mám ja,len ja mám 225 oleja a 150ml vody...........a mne sa aj tých 225 oleja vidí veľa ty máš ešte viac 🙂 .Sa mi nepodaril posledne,ale asi to bolo veľa z 8 vajec do 28 formy naraz piecť.....keď som ho vybrala z rúry,bol neskutočný,krásny,vysoký,makučký a za chvílu som kukla a total prepadnutý a hustý jak šľak..... 😠

lucula73
25. jan 2012

@lamps ano je aj dva 😉

zuba
25. jan 2012

@ikula2 parádny

lamps
25. jan 2012

@lucula73 ja som ho dnes piekla a dala som menej oleja a upiekol sa pekne. Tento korpus má len jednu chybu - vždy sa mi na ňom urobí kopec 😀, ale ten zrežiem pílkou a použijem s maslom na potretie torty. A kde sú tie obchody, potrebovala by som belobu, manžel má cestu do PD.

lucula73
25. jan 2012

@lamps jeden je na jednom sídlisku,ale tam nikdy nič nemali,staršne mizerný bol,mali sa ale sťahovať kdesi neviem kde,tak netuším........
a ten druhý je v meste,priamo v centre v OD Vtáčnik 🙂 ,ak vieš kde to je.....ako sú potraviny,tak zboku pod takými schodami maličký je ten obchodík,ale tam majú asi všetko,strašne veľa vecí,vždy ma ošklbali o minimálne 30 euro 😠 .....Inak dosť drahý je,aspoň niektoré veci ,ale zas ak mám zaplatiť poštovné z eshopu,tak to mám jedno 🙂

79zuzana
25. jan 2012

@lamps prosim ta. Ten recept na korpus, to je na aky priemer okruhlej torty. Ja mam formu 23 cm, nevytecie mi to? Dakujem

lamps
25. jan 2012

@lucula73 približne viem asi kde to je, ale ide tam mužíček, tak ho poverím bojovou úlohou. U nás je tiež cukr. obchod, ale majú tam také divné otváracie hodiny a neviem, či bude mať belobu.

lamps
25. jan 2012

@79zuzana dnes som ho piekla v 23 cm forme a nevytiekol. Pekne narástol - prekrojila som ho na tri pláty a kopček na vrchu mi ostal na potretie torty.

alenv
25. jan 2012

holky kdo někdy pracoval s tou příšernou hmoutou RDI?

lucula73
25. jan 2012

@lamps a v tomto majú obed od 12 do 13h....tak aby hodinu nečakal 🙂 ,ale belobu by mohli mať 😉

lamps
25. jan 2012

@lucula73 ďakujem, chcem spraviť kamarátke maľovanú tortu a dnes som si spomenula, že by sa mi hodila beloba 😀

lucula73
25. jan 2012

@alenv kamoška s ňou robila,ale začala ju teraz miešať so smartflexom,že je super,taká pomiešaná 😀

alenv
25. jan 2012

@lucula73 holky tak celé kilo letí do koše.. no to je hnus.. ne jen, že chut je příšernostrašná, práce s ní je na nic.. je to jak leptavá žvýkačka.. a hned objednávám smartflex.. ježiš co jsem to zas objednala za blbost 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠 to je příšerný

lucula73
25. jan 2012

@alenv hm....asi preto ju aj ona miešala,lebo bola zlá,ja som ju nemala 😠

alenv
25. jan 2012

@lucula73 já si pořád dělám svojí..dělám mléčná marcipán.. a chtěla jsem zkusit a chtěla jsem WI a nechtěně jsem objednala RDI moc se v těch kupovaných nevyznám a šílím. vyhazuju

79zuzana
25. jan 2012

@lamps dakujem. skusim ho teda urobit pri najblizsej torte 🙂

lamps
25. jan 2012

@79zuzana vyskúšaj, mne sa vždy podaril a má aj úspech u tých, ktorým som robila s ním tortu a aj u nás doma sa po ňom len tak zapráši.

lillianx
25. jan 2012

ahoj dievcata. chcela by som skusit upiest marcipanovu torticku, ale este nikdy som to nerobila. mate typ ako zacat, co je najlepsie na zaciatok, kde zohnat zakladne info? napr. korpus mozem ironit akykolvek? krem ma byt nejaky konkretny, aleo ma aspon nieco konkretne splnat? ake potahovacie hmoty su na najlepsie na zaciatok, poprip. cim zdobit, kde najlepsie zohnat....no ak by vas nieco napadlo, budem vdacna za kazdu radu.

ajka82
25. jan 2012

baby prosim kritiku 😅 tie stredy kvetov asi mam o dost mensie robit, ze? 😒 akoze moje prve kvety 🙄

a este otezocka, o kolko skor si chystate kvety a fogurky, ked idete robit taku tortu? staci den vopred, ci radsej viac? dakujem 😉

zuba
25. jan 2012

@mia1111 koľko linkov na knižky si našla? Bo ja mám len jeden a potom tam boli tie časopisy.

lucula73
25. jan 2012

@lillianx pár riadkov vyššie máš napr. hneď jeden recept na korpus,isto ti bude chutiť,ja ho tiež robievam 🙂 ,hmotu na poťahovanie si možeš na začiatok urobiť sama,recept je na prvej strane tejto diskusie, 🙂
a krémov je kopec....záleží aký by si chcela....
dovnútra torty možeš dať akýkolvek krem,ale pod poťah nesmú ísť šľahačkové plnky,tvarohové,také kde je veľa vody,najlepšie len maslo s cukrom alebo nutelou vymiešať 😉 ,tým potrieš komplet celú tortu,aj odrezky z korpusu ak máš možeš do toho masla primiešať.a na vrch tá poťahovka 😉